Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 18:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 279 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 16:32 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2014 02:21
Postovi: 908
Lokacija: Beograd
Ime: Damjan
Opel: Calibra v6 i 8v
Garaza: pogledaj
Meno ovo izgleda odlicno ... ako je tebi ovo ok i ako nemas smetnje ... teraj i boli te gepek :)

_________________
na plinu kuvam, naftu lozim, benzinom se vozim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 17:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Avg 2012 11:28
Postovi: 362
Lokacija: Prokuplje
Ime: Aleksandar
Opel: Calibra 2.0I 8V
Garaza: pogledaj
@clubcalibraserbia

Hteo sam ja moje da hromiram opet :) ali kada sam konacno uspeo da pronadjem ko to radi i pitao ga za cenu jeftinije je bilo uzeti perfektne polovne farove... ili kineske nove. Neverovatno koliko je skupo. Ponudio mi je da za 20e sredi far i ofarba onom hrom bojom.... to sam i ja uradio za 500din ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 17:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
pa da... deru majstori.
'ma ja to rekoh malo pre zbog smisla, ipak farovi na autu sluze i da covek vidi nesto nocu, po kisi recimo, 'van komunikacija' sto vojska kaze ;)

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 20:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
Posto sam spomenut moram da se oglasim na temu farova jer ih znam vise napamet u glavi rastavit i sastavit, ja kad sam kupio calibru farovi su na pogled u solidnom stanju bili koliko se moglo vidjeti izvana hrom je jos uvjek lijepo izgledao, ali kad je dosla na red prva nocna voznja cinilo mi se kad upalim farove kao da je neko upalio dvije sviece ispred auta. Onda sam stavio xenone - 6000k Philips koji kad se ugriju maltene pobjele i moja kalibra je napokon progledala, ali duga jos uvjek kao da nisam imao i nije mi se svidjalo kako fabricka sociva rasporedjuju snop svijetla - lijevo ravno a desno visoko (znam da postoji ona klapnica ali to nista ne valja). Nisam htio da stavljam xenone u duga iz ociglednog razloga - prvih 10-15sec dok se ne ugriju kao da ih nema. Onda sam nasao ono sto mi je trebalo, bi-xenon sociva. Da objasnim to su sociva koja u sebi imaju malu klapnicu koja zatvori dio sociva kad su kratka upaljena a otvori puno socivo kad upalim duga i dolaze sa glanc novim odsjajem. Mnogo ravnomjernije rasprsuju snop koji je kratak a sirok na kratka tako da da osvjetljava i sa strana kao maglenke. Posto sam sa samo 2 sijalice imao bi-xenon, a nije mi se svidjalo kako xenon i fabricka duga mjesaju boje stavio sam jos jedan par xenona i tu :D Nego da skratim pricu evo par slika:

socivo:
Slika

primjecuje li ko razliku?
Slika

tj naravno dok se ne upali :D
Slika

evo slika za sve vlasnike calibri koji pod ulicnim osvjetlenjem ne znaju jesu li im upaljena svijetla ili ne :D :let:
Slika

Sada znate na sta sam mislio da ravnomjernije rasprsuju svjetlost :D
Ako ocete jos slika imam :)

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 20:49 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Ja sam pre 15ak dana menjao sochiva na je BMWu, stavio sam poput tih kineza morimoto bixenon d2s projektore. Fabrichka bmw tj hella sochiva su matirala, onaj nikel sloj je bio vishe siv nego sjajan. To je sad ultra jeftino kome su stradala sochiva. Na mojoj cali su josh uvek dobra :). U dugim imam h1 AC xenon sa fast bright ballastima i kvalitetnijim sijalicama pa mozhe da se blica i mnogo brzo postignu pun intenzitet :P a sa dugim se vidi predobro, to palim samo kada nikog nema...

_________________
A collector never stops collecting!!


Poslednji put menjao CweLe dana 13 Sep 2014 01:52, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 20:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
E nzm koja su marka vise sve je made in china narucio sam ih preko prijatelja on je narucivao za bmwa idu drugacija pa smo nasli odgovarajucu velicinu za calibru. Nije problem zamjeniti sociva ali kad moras nove nosace da radis da centriras da ucvrstis da se ne tresu preko rupa da ne stoje ukoso nego savrseno vodoravno ko prvi put radi nije nimalo lako

edit: ti "brzi" balasti jako dobro griju sijalicu ali ako krenes da blicas nista ne valja poslje prvog "blica" napravicu klip da vidis kako je to kod mene :)

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 21:00 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2014 02:21
Postovi: 908
Lokacija: Beograd
Ime: Damjan
Opel: Calibra v6 i 8v
Garaza: pogledaj
Pa ovo se trazi, ovo su svetla :D

Slika

_________________
na plinu kuvam, naftu lozim, benzinom se vozim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 12 Sep 2014 23:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
Rekoh vam da Dimitrije apsolvirao problem... nema jace... u Teslinom duhu, sija pa razbija kako sija!

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 13 Sep 2014 00:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Ovo je savrseno... Nista bolje jos nisam video, tako da je ovo moja sledeca solucija ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 13 Sep 2014 01:33 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Moracu ja da snimim kako blicam, nzm shto niko ne veruje ali tehnologija napreduje. Uglavnom zaboravili smo jednu od najbitnijih stvari, znachi pored toga shto su farovi na cali vrh osim ako nisu izvadjeni iz mora treba obavezno uraditi novu instalaciju za farove. Ja na obe imam posebnu instalaciju sa novim relejima jer se deshava da na fabrichkoj dolazi manje volti. Znachi nova masa i nov osigurani + sve preko releja. Shto se tiche stavljanja univerzalnih sochiva ni ja nisam zamenio to chvak chvak, naravno da je ses da se to nacentrira i prichvrsti ali sam to reshio brzo i lako :). Inache rasturio sam 10 farova za cali i nijednom nije stradao nikel sloj kao npr na bmwu sa fabrichkim xenonom i predjenih 199500 :P. Sve je vishe novijih vozila sa nagorelim projektorima, ne bi kinezi masovno proizvodili univerzalce. Udavili smo temu sad ce peter da turi 2 releja i halogene ce zazhiveti jer sad su kao fenjer malopre ga videh a to je samo slaba struja, vidi se da halogena ne sija punim sjajem.

Evo kako izgleda fabrichki projektor koji je siv maltene bez reflexije i kinez koji je manji u prechniku i deluje nekvalitetno ali mu je "hrom" sloj nov i super sjajan!


Slika Slika

Slika Slika

Mom drugaru na CLSu posle 100k (prvi vlasnik garazhiran) menjani projektori jer se loshe videlo, isto i na tuaregu novije generacije slabe svetla. Jedino logichno objashnjenje (pored onog da su cali hella projektori mnogo bolji nego danashnji hella) je da iz nekog razloga xenon vishe sjebe reflexiju sholje iza sochiva. Pa calibre zbog halogenih sijalica koje sada uglavnom dobijaju 9v imaju ochuvana sochiva shto znachi da ce kroz par godina xenona isto posiveti "hrom". Videcemo :) kinezi to prave za smeshne pare pa mozhemo da se igramo.

Ps sad na BMWu kad kresnem duga munjevito se digne klapna na kratkim i upale halogene posebno na sholjama, video je to peki u retrovizorima, istopio sam mu iste samo blicanjem :).

_________________
A collector never stops collecting!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 13 Sep 2014 13:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Ono sto sam ja video cvele je odlicno ;), zaslepeo sam na trenutak ;D

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 13 Sep 2014 13:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Dimitry je napisao:
Sada znate na sta sam mislio da ravnomjernije rasprsuju svjetlost :D
Ako ocete jos slika imam :)


Stavljaj slike ovde da sve bude na jednom mestu ;) a i da se divim ovome sto si uradio, svaka cast

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 13 Sep 2014 14:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Evo sestric dobio kinesko dzhipche, ceo enterijer hrom nikel, takav sloj bi mogao da zavrshi posao kada bi se naneo dotrajalom sochivu. Isto izgleda kao kinesko sochivo i u njemu je ovako ofrlje nanesheno ali nema veze :p

Slika

_________________
A collector never stops collecting!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 19 Sep 2014 13:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
evo video zeleno je od lose kamere bude plavo dok se ne ugrije primjetices kako kad upalim duga otvore se sociva pa tek poslje par sec pocnu i fabricka duga da svijetle dok se ugriju http://www.youtube.com/watch?v=xQfCcR6W ... e=youtu.be

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 19 Sep 2014 14:25 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Dimitry je napisao:
evo video zeleno je od lose kamere bude plavo dok se ne ugrije primjetices kako kad upalim duga otvore se sociva pa tek poslje par sec pocnu i fabricka duga da svijetle dok se ugriju http://www.youtube.com/watch?v=xQfCcR6W ... e=youtu.be


Hvala na klipu ;) Ovo je odlicno brate ;) za ovako nesto sta je sve potrebno? 2x sociva, i 2x xenon ? I da, zaboravih mozda si i napisao.. Koja je boje xenon-a? 4300 ili 6000?

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 19 Sep 2014 15:10 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
za ovo ti treba 2 sociva i 4 sijalice xenon i 2 kile zivaca :D 6000k jer nisam nasao 4300 :)

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 20 Sep 2014 00:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Aj sad ovako ;)

Posto nemam nikakvo osvetljenje piksle a previse mi treba nasao sam SMD traku koja je RGB, imam 3 zice (koliko sam ja ukapirao za svaku boju po jedna) mozda gresim? E sada mene interesuje kako bih ja to mogao da povezem? Ja sam sve to zamisljao kao jednu zicu i da je povezem na zicu koja ide od radio ka fuferu (koja daje signal) ali sad zaista ne znam sta da radim i kako da sredim to.. Traka je sa jedne strane samolepljiva i jako tanka tako da bih odlicno to uklopio u onu krivinu od piksle... E sad sta raditi i kako raditi?

Ovakva traka je u pitanju Slika

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 20 Sep 2014 09:52 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
pa brate ova traka samo na +/- direktno ide... imas tu pored piksle na upaljacu sijalicu pa sa nje skini napajanje, sta se cimas sa instalacijom...

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 20 Sep 2014 18:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Evo kako je ispalo ;), naime prvi put u zivotu sam se susretao sa necim ovakvim i mogu reci da sam jako zadovoljan ;) IZ RGB palete izabrao sam samo crvenu boju i na nju postavio - , i sve to zajedno do mase cd player-a ;)... + sam uklopio sa istim zicama koja daju signal sa player-a na fuver ;) i Krajnji efekat izgleda ovako

Imao sam problema da zalemim zice sto i nisam uspeo, nego sam izbusio 2 rupe za + i - ugurao unutra zice i kako bih bio siguran da nece da mrda presao silikonom preko..

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 26 Sep 2014 14:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Danas nadjoh malo slobodnog vremena i novca pa reko da pocnem jedno po jedno..

Pa ovako:

Spona(desna) - 800,00 RSD
Jabucica - 700,00 RSD
Filter za ulje - 250,00 RSD
Ulje Mogul 15w/40 (4 litra) 1350,00 RSD

I uzeh i drug lager(lezaj) 850,00 RSD koju cu da montiram sledece nedelje kada sredim i lamelu ;) Majstor mi je uzeo 1000 dinara za ruke.. Ono sto je interesantno jeste da spona nikada nije menjana, tako da smo imali veliki problem da je skinemo, skroz je bila "zalepljenja" za viljusku ;) Tu je brusilica zavrsila posao ;D....

Ono sto mi ostaje sada jeste centriranje trapa ;)
Na autu konacno nista ne stenje, krcka i konacno mogu da uzivam u zvucima probusenog lonca ;)

p.s Cwele kad ce ta puNpa!? ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 26 Sep 2014 16:24 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Isparice to malo goriva iz rezervoara :). Debra, kuj da lega sad u mokru travu, mnogo sam slab sa vremenom jbg...

_________________
A collector never stops collecting!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 28 Sep 2014 01:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Pala jos jedna izmena ;) .. Zatamljena stakla, nista preterano, cisto blago zatamljenje od 65% ;) Auto izgleda sasvim drugacije ;) Slike sutra

Ovom prilikom zahvaljujem se Cweletovom suraku koji je ujedno i bio glavni majstor ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 28 Sep 2014 16:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2007 14:21
Postovi: 44
Lokacija: Prokuplje
Ime: Ljubomir
Opel: Kadett&Vectra b
hvala tebi na pomoci ;) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 28 Sep 2014 16:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013 21:10
Postovi: 456
Lokacija: Prokuplje
Ime: Petar
Opel: Calibra Cwe20ne
Garaza: pogledaj
Hahahaha Deljo ;) nista taman posla, pomocicu ti i za zadnje staklo... Da ti nisam bio ja nista nisi mogao da uradis, ali dobro si obrisao stakla!

Eo malo slicica

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Evo i jednog videa ;)

_________________
Zahvaljujem se Cveletu i WD Genious-u koji su bili glavni majstori u sklapanju moje Calibre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Calibra 2.0 8V
PostPoslato: 28 Sep 2014 16:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
lepo izgleda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 279 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs