Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 15 Jun 2024 23:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Korsa C 1.7 DTI
PostPoslato: 27 Apr 2013 13:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2013 12:34
Postovi: 6
Lokacija: Podgorica
Ime: Bobo
Opel: Opel Corsa C 1.7DTI
Garaza: pogledaj
Zdravo kolege. :postovanje: Posto sam vlasnik istog auta volio bih da sa vama podijelim iskustva. :ilo:
Korsu vozim oko 5 godina inace u pitanju je 1.7 DTI motor iz 2001. godine.
Auto je mali potrošač, sa nesto manje od 40l (punog) rezervoara pređem oko 600-650km gradske vožnje. Auto je skoro na 200.000km.
Auto vozimo brat i sestra (studenti) i ja, dakle različiti stilovi vožnje.
Sa autom sam imao sledeće probleme:
stabilizator balaštange i alanser.
Za skoro 80.000km koliko smo prešli od kada je uzeta zamijenili smo 4-5x stabilizator balaštange, 1x šolja amortizera, 1x pakne, 1x pločice, 2x alanser i 1x alternator. :evil3:
Mali servis je rađen na svakih 10.000km a veliki samo kada je kupljen za predhodno navedene djelove korišćeni su samo zamjeski djelovi i auto sem stabilizatora i alansera nije zadavalo glavobolje. :shit:
Prije nekoliko nedelja sam primijetio problem sa prednjim trapom. Naime, nešto je lupalo i imalo je zvuk javljanja priliko prelaska neravnina i ležećih policajaca kada je baš dolazio do izražaja. Obišao sam skoro sve majstore po PG i svi su mi konstantovali različiti problem. Pošto sam do tada redovno zaobilazio ovlašćeni servis, sem prilikom kupovine, pošao sam i tamo. Dali su mi na uvid da će oni riješiti problem, dati garanciju, staviti naravno original djelove za 150e (pločice, šolje amortizera i stabilizator balaštange).
Pošto je u pitanju bila garancija od 2godine a cijena sa rukama, cijena zamjesnih djelova je bila od 90-120e bez ruku, pristao sam.
Pored toga obavijestili su me da je potrebno što prije uradii zamjenu kaiševa tj veliki servis. Prema mojoj evidenciji to sam uradio tek kada sam je kupio. Prilično mi je laknulo što me nije izdala jer su kaiševi bili na ivici pucanja.

Prilikom kupovine, otac mi je dao 5.000e i da biram auto. Drug mi je tada uzeo novi Polo a komšija Jarisa. Moja Korsa starija preko 7 godina od istih je za mene mnogo modernije i kvalitetnije urađena. Tako da nijesam se pokajao što sam član Opel kluba. :forever:

:opelsmile
Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Korsa C 1.7 DTI
PostPoslato: 27 Apr 2013 14:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Dobrodosao na OTS, lepa Corsica, i vidi se da vodite racuna o njoj :respekt:

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Korsa C 1.7 DTI
PostPoslato: 27 Apr 2013 14:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2013 12:34
Postovi: 6
Lokacija: Podgorica
Ime: Bobo
Opel: Opel Corsa C 1.7DTI
Garaza: pogledaj
hvala hvala :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs