Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 22 Maj 2024 19:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Korsa C trap
PostPoslato: 11 Jul 2013 18:33 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2013 12:34
Postovi: 6
Lokacija: Podgorica
Ime: Bobo
Opel: Opel Corsa C 1.7DTI
Garaza: pogledaj
Drugari pomagajte
Opel Korsa C 1.7 DTI
Prije 3 mjeseca sam ima problem cudnim zvukom na prednjem dijelu auta. Obisao sam neke na glasu majstore po Podgorici, vecina njih je predlaga razlicite stvari a slozili su se oko amortizera. Posto ne budem lijen posao sam i u ovlasceni servis za CG. Tamo sam se susreo glavni serviserom koji mi je rekao da ce mi problem biti rijesen ako budem kod njih radio servis. Nije htio da mi kaze koje ce djelove da mi zamijeni dok mu ne potvrdim da cu kod njih da radim. Posto mi je dao cijenu zamjenskih djelova bez garancije za 110e sa rukama i 150e sa rukama i sa garancijom 2 godine, a buduci da su djelovi po preporuci predhodnih majstora kostali oko 110e bez ruku odlucio sam se da radim u ovlasceni servis.
Tada sam dobio na uvid da je problem u stabilizaru balanstage, soljama amortizera i plocicama.
Nakon odradjeno servisa posle 1.5 mjeseca sam ponovo cuo isti problem i otisao sam kod istih da se pozalim. Receno mi je da je to do letve upravljaca i da je to njihova boljka. Da moze da se radi ali da ce se ponovo pojaviti problem, tako da mi se isplati.
Medjutim prije neki dan sam razgovarao sa drustvom o autima i na moje izlozenje problema i iskustva drugar mi je predlozio da odemo kod njegovog majstora. Drug je vozio auto i uocio problem koji je kasnije njegov majstor takodje konstatovao a ja potvrdio da kada prelazim preko neravnina cujem taj tupi udarac.
Radi se o osiguracu na plocicama koji ima previse lufta.
Jutros sam ponovo bio u ovlasceni servis ali nijesam naisao na njihovo razumijevanje.

Da li mozete da me posavjetuje sta da radim?
Kako da rijesim problem?
Da li ste imali vi ili neki vas poznanik ovaj ili slican problem i kako se to rijesilo?

Imam namjeru da se zalim trzisnoj i zastiti potrosaca kao i vlasniku ako me isti primi na razgovor.
Svaki dobronamjeri post je dobrodosao i zahvalan sam na njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Korsa C trap
PostPoslato: 11 Jul 2013 21:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ako bi mogao malo detaljnije da opišeš taj čudan zvuk bilo bi dobro.
Što se tiče šolja i stabilizatora balans štangle one su otišle ako kada prelaziš preko sitnih neravnina na putu čuješ potmulo lupkanje, kao lupkanje prstima po stolu. Ne čuje se kada prelaziš usporivač i sl.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs