Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 27 Mar 2020 23:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2020 21:52
Postovi: 5
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Milorad
Opel: Astra H GTC 1.8
Pozdrav svima, kao i svaki novi clan red bi bio da i ja prestavim svog Opela.
Astra H GTC 1.8 125 HP , auto sam kupio nedavno i nemam neka prevelika iskustva sa njim, odluka da i ovaj auto bude Opel je zato sto sam pre ovog imao Vektru koja me je sjajno sluzila i uz nju sam zavoleo Opela.

Sa Astrom imam planova za sredjivanje jer je u fabrickom stanju i dalje sve, najvise sto se tice motora i njegove snage, a bilo bi dobro i malo limariju odraditi (naravno sve zavisi od finansija).
Felne Dezentove 17", gume 215-45 letnje, u planu su i 18"
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 01:12 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nek ti prebace temu modovi u garazu, otvorio si je u sekciji novi clanovi. Dobrodosao inace, auto izgleda vrh, odlicna boja, lepe felnice. Ja bih licno ostao na 17-icama ipak zbog udobnosti najvise, Astre su ionako dovoljno tvrde vec. Motor je odlican po performansama, znam da ima i 1.8 verzija od 140ks, za pouzdanost ne znam ali ako je XER onda odlican, inace ide oko 10.5 sekundi do 100, dok 1.6 motorima treba oko 12 sekundi. Malo vise trosi od 1.6, oko litru u zavisnosti od voznje. Sve u svemu odlican auto i baci nam jos koju slicicu enterijera, opreme. Pozdrav! :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 11:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2020 21:52
Postovi: 5
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Milorad
Opel: Astra H GTC 1.8
Hvala na dobrodoslici

Mislim da cu te poslusati i ostati na 17" jer kao sto kazes vec je dovoljno tvrd auto. Oznaka motora po papirima je z18XE jer mislim da su to oni stariji motori sto se nalazilo u ranijim serijama i astre i vektre. Bilo bi dobro kad bi se nasli delovi od te jace verzije pa ubaciti mozda bi mu dobro doslo.
Sto se potrosnje tice koliko sam uspeo da izmerim(pun do prvog klika, koliko je to merodavno) na 100km gradske voznje izadje oko 10l sto mislim da i nije strasno, a ako ga stisnes na otvorenom zna lepo da posisa, mada ide pa onda ni ne zalim za gorivo

Pozdrav!SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 13:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Fina oprema, kao kod mene je, samo je ekran drugaciji, izgleda nemas board CD30 nego onaj stariji displej. Ja sam tempomat dodao takodje na auto, imas to na forumu, pisano je o tome, bas lako se ugradi, samo nova rucica zmigavca i dijagnostikom se ukljuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 13:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2020 21:52
Postovi: 5
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Milorad
Opel: Astra H GTC 1.8
Mislio sam da ubacim taj noviji board kompjuter, imam opciju podesavanja ali izbacuje samo audio na bordu, pa kad bih nasao cd30 da ubacim bilo bi lepse dosta.
Imam tempomat fabricki samo nisam uslikao najbolje..

Bio bih zahvalan ako imate nekoga na preporuku za tapaciranje sedista, malo su se odsila pa da to sredim dok se nije prosirilo jos vise, unapred hvala!

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 13:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Miloradgtc je napisao:
Mislio sam da ubacim taj noviji board kompjuter, imam opciju podesavanja ali izbacuje samo audio na bordu, pa kad bih nasao cd30 da ubacim bilo bi lepse dosta.
Imam tempomat fabricki samo nisam uslikao najbolje..

Bio bih zahvalan ako imate nekoga na preporuku za tapaciranje sedista, malo su se odsila pa da to sredim dok se nije prosirilo jos vise, unapred hvala!

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока


Hah ne vidi se od volana lepo rucica. Klasicna boljka Astri H sa polu-kozom, odsiju se sedista na spoju ili se naglim pokretom pokida. I meni je bilo na 3-4 mesta na prednjim sedistima i sredio sam za 30e i sat i po posla. Imam ovde u okolini Panceva dobrog tapetara ako ti nije daleko, 0601404707 i 0654094925.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 13:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2020 21:52
Postovi: 5
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Milorad
Opel: Astra H GTC 1.8
Hvala puno, kontaktiracu coveka pa da se odradi to, ako u medjuvremenu ne nadjem nekog blize otici cu do Panceva pa da se sredi to

Da li bi moglo da se ubaci veca usisna na ovaj motor? Cuo sam da moze od bertonke ili nekih sa jacim motorom, ne razumem se bas previse pa me zanima da li moze to i da li bi se odrazilo na rad motora i snagu?

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 22:46 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
To je atmo motor, ako juris snagu prodas to i kupis Z20LER


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 28 Mar 2020 23:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Jedino da se igra malo sa usisom vazduha, skine restrikcije i da uvede vise vazduha, da odradi neku malo bolju mapu za taj motor kod nekog (ne dobija se puno, mozda 10-15 konja, taman sa 125ks na 140-ak kao onaj motor drugi 1.8 sto postoji)... takodje moze i da sredi izduv malo da sto manje restrikcija ima. Opet nije naivno, citao sam po engleskim forumima, moze da juri oko 150ks, bez previse izmena i to je neki maksimum na atmosfercu ovom, drugo nista se ne isplati, nikakvo stavljanje turbina, druge dizne, ECU.. Bolje prodati atmosferca i uzeti turbaka. Inace jedan lik iz engleske ga je nabrijao (ovaj 1.8 motor) na nekih 158ks.. to je uradio boljim usisom, sredjivanjem izduva i boljom mapom. I da, kazu englezi najvaznije je da li je VVT motor, od 2007 god msm da idu, ili je obican onaj prethodni. Na primer moja Astra H nije VVT nego je Z16XEP 2005., a VVT je Z16XER, mislim da isto vazi za ove motore. Ako je VVT onda ima potencijala za te izmene, englez je imao Z18XER motor sa varijabilnim zatvaranjem ventila (VVT).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 29 Mar 2020 09:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Garaza neka se otvori prvo,mislim jest korona stanje ali ono kao... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 29 Mar 2020 12:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2020 21:52
Postovi: 5
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Milorad
Opel: Astra H GTC 1.8
Rax77 je napisao:
Jedino da se igra malo sa usisom vazduha, skine restrikcije i da uvede vise vazduha, da odradi neku malo bolju mapu za taj motor kod nekog (ne dobija se puno, mozda 10-15 konja, taman sa 125ks na 140-ak kao onaj motor drugi 1.8 sto postoji)... takodje moze i da sredi izduv malo da sto manje restrikcija ima. Opet nije naivno, citao sam po engleskim forumima, moze da juri oko 150ks, bez previse izmena i to je neki maksimum na atmosfercu ovom, drugo nista se ne isplati, nikakvo stavljanje turbina, druge dizne, ECU.. Bolje prodati atmosferca i uzeti turbaka. Inace jedan lik iz engleske ga je nabrijao (ovaj 1.8 motor) na nekih 158ks.. to je uradio boljim usisom, sredjivanjem izduva i boljom mapom. I da, kazu englezi najvaznije je da li je VVT motor, od 2007 god msm da idu, ili je obican onaj prethodni. Na primer moja Astra H nije VVT nego je Z16XEP 2005., a VVT je Z16XER, mislim da isto vazi za ove motore. Ako je VVT onda ima potencijala za te izmene, englez je imao Z18XER motor sa varijabilnim zatvaranjem ventila (VVT).
Kod mene je onaj stariji motor iz 2005. godine.. raspitivao sam se oko mapiranja, najvise moze 10-15 ks kao sto si i rekao i to cene negde oko 100 evra. Sad ne znam da li bi se to osetilo ista kad bi se uradilo, nije neka velika razlika u brojkama. Ako nista onda bar bolji izduv staviti da se lepse cuje, kad vec ne moze nista vece da se radi sa ovim tipom motora..hvala jos jednom, ako bude bilo nekih izmena bice okaceno na forumu..

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 29 Mar 2020 14:42 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Miloradgtc je napisao:
Rax77 je napisao:
Jedino da se igra malo sa usisom vazduha, skine restrikcije i da uvede vise vazduha, da odradi neku malo bolju mapu za taj motor kod nekog (ne dobija se puno, mozda 10-15 konja, taman sa 125ks na 140-ak kao onaj motor drugi 1.8 sto postoji)... takodje moze i da sredi izduv malo da sto manje restrikcija ima. Opet nije naivno, citao sam po engleskim forumima, moze da juri oko 150ks, bez previse izmena i to je neki maksimum na atmosfercu ovom, drugo nista se ne isplati, nikakvo stavljanje turbina, druge dizne, ECU.. Bolje prodati atmosferca i uzeti turbaka. Inace jedan lik iz engleske ga je nabrijao (ovaj 1.8 motor) na nekih 158ks.. to je uradio boljim usisom, sredjivanjem izduva i boljom mapom. I da, kazu englezi najvaznije je da li je VVT motor, od 2007 god msm da idu, ili je obican onaj prethodni. Na primer moja Astra H nije VVT nego je Z16XEP 2005., a VVT je Z16XER, mislim da isto vazi za ove motore. Ako je VVT onda ima potencijala za te izmene, englez je imao Z18XER motor sa varijabilnim zatvaranjem ventila (VVT).
Kod mene je onaj stariji motor iz 2005. godine.. raspitivao sam se oko mapiranja, najvise moze 10-15 ks kao sto si i rekao i to cene negde oko 100 evra. Sad ne znam da li bi se to osetilo ista kad bi se uradilo, nije neka velika razlika u brojkama. Ako nista onda bar bolji izduv staviti da se lepse cuje, kad vec ne moze nista vece da se radi sa ovim tipom motora..hvala jos jednom, ako bude bilo nekih izmena bice okaceno na forumu..

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока


Koliko sam citao, pa znaci na snazi tih 10-15 konja, a isto ce goriva trositi jer nema na atmosfercima ustede cipom, malo bolje ce da ide, mada nece dobiti mnogo veci obrtni moment. Boljim usisom dobijes ostriji odziv gasa i dobrim izduvom ga malo rasteretis i dobijes dobar zvuk. Malo li je i na 140ks da ga nabrijes :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 29 Mar 2020 15:46 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Lepa astra, ne zanosi se budzenjem tog motora. Ako hoces jaci motor, prodas to i kupis dizela ili turbo benzinca.

A ti chipovi od 100 eura i te price o 10 do 15ks tesko na tom motoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 125 HP
PostPoslato: 30 Mar 2020 19:02 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 06 Feb 2010 12:41
Postovi: 1671
Lokacija: Sabac
Ime: Davor
Opel: Vauxhall Astra G 2.0 DTI & Astra Bertone 2.0T
Garaza: pogledaj
Lepa astrica. :ots:

Kao sto je i Nesa napisao nemoj da se zanosis mapiranjem tog motora, bacena para. Posveti se malo izduvu ako zelis lepsi zvuk... :ok:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs