Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 16 Jun 2019 20:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 17:30
Postovi: 3
Lokacija: Kikinda
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Pozdrav svima. Novi sam na forumu pa se izvinjavam ako vec postoji slicna tema.

Naime, pre par meseci sam kupio Corsu D 1.2 benzin plin 2008. godiste. Pre par nedelja mi se pojavio problem da auto vergla dugo kada se startuje. U pocetku je malo duze verglao i samo povremeno i palio je, a sada svaki put kada ga palim (nebitno jel hladan ili vruc motor) auto uvek vergla i tek iz druge upali. Poslednjih dana dam kontakt, pumpa goriva se upali na par sekundi i tako uradim jos jednom i tek onda upali normalno. Sto se tice voznje i svega ostalog sve je savrseno osim sto me paljenje zeza.

Sutra teram auto kod majstora ali bih voleo ako je neko imao isti ili slican problem da mi kaze kako je resio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 22 Avg 2019 23:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Imam isti auto i motor, isto godiste, jedino nemam plin.
Meni često zna da se desi da ne upali iz prve kada je hladan, ja opet dam kontakt sačekam da se pogase lampice i onda bez problema upali.
Kada je zagrejan auto uvek upali iz prve. Tako mi je od kad sam kupio auto pre 4 god.
Nisam tome pridavao mnogo značaja ali vidim da imaš sličan problem pa napiši ako ustanoviš šta je kod tebe.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 23 Avg 2019 13:35 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Lose su benzinske dizne :dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 22 Okt 2019 12:58 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Sep 2018 12:22
Postovi: 4
Lokacija: kraljevo
Ime: milan
Opel: astra klasik2 1.4
Da ne počinjem novu temu jer je problem sličan, a možda neke informacije budu od koristi. U pitanju je astra 2009, 1.4. samo je razlika što se problem ne javlja kada je motor vruć.
Interesuje me dali znate po kom pravilu pumpa odrađuje one 2 sek. kada se da kontakt?
Kod mene se pumpa čuje na prvo davanje kontakta, a ako ne upalim auto , nego ponovo dam kontakt, pumpa se nečuje. Merio voltmetrom na đzeku od pumpe: bez kontakta 3,6v, kada se da kontakt oko 2 sek 12v i opet 3,6. Kada krene verglanje 12v.
Takođe, posle vožnje nemogu da uhvatim pravilo kada će uključiti pumpu na kontakt a kada ne. Ako je auto ugašen neko vreme (5 , 10 min. do sat vremena) nekada upali pumpu na kontakt a nekada ne. Mislio sam da reaguje na pritisak benzina- da ako opadne pritisak ispod neke vrednosti da uključi , ali sumnjam jer bih rekao da nekada uključi pumpu i posle male pauze kada pritisak još nije opao.
Merio sam manometrom pritisak . Kada auto radi pritisak je 3,8 b, kada se ugasi polako pada, do ujutru padne na 0, na prvi kontak digne na 3,2 na verglanje 3,8, na drugo verglanje 3,8 i tada upali.
Skidao sam dizne, mehanički ih očistio. Bile su zagaravljene. Iznenadila me neka prljavštvina u onoj četvrtki gde su prikačene dizne. Planiram za vikend da ponovim postupak i da malo detaljnije očistim dizne i da priključim pumpu da izbaci neku količinu benzina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 22 Okt 2019 13:54 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Dizne nemoj sam da cistis, odbesi ih na ultrazvucno ciscenje i proveru. Ne treba pritisak da ti padne na 0. Mozda ti je problem pumpa, regulator pritiska, creva ili same dizne.

Pumpa se ne pali kad das kontakt, a pritisak goriva je odgovarajuci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 22 Okt 2019 23:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Imam Corsu C 1.2 benzinac, obavezno pali iz druge, prvo zaverglas malo, pustis i iz druge pali kao mina.. kada je vruc iz prve pali bez problema.. takodje ne pridajem veliki znacaj, Corsa se vozi skoro 2 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 23 Okt 2019 10:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Feb 2019 22:13
Postovi: 29
Lokacija: Zemun
Ime: Tihomir
Opel: Corsa D 1.2
Masa, vidi kakav je spoj masa-karoserija, imaš čvorište ispod osigurača.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 26 Okt 2019 13:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Rad pumpe kontroliše računar - na davanje kontakta odradi toliko dabna ije pritisak dovoljan za startovanje motora i isključi se iz razloga što ako nestartujemo motor ona bi radila nonstop, na verglanje senzor bregaste šalje impuls računaru koji ponovo uključuje pumpu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa D 1.2 benzin plin PALJENJE
PostPoslato: 01 Nov 2019 14:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Sep 2018 12:22
Postovi: 4
Lokacija: kraljevo
Ime: milan
Opel: astra klasik2 1.4
Problem je verovatno rešen ( barem ova 3 jutra pali iz prve).
Glavni uzrok problema su dizne a i svećice. Nisam spomenuo da se dešava u nekim trenucima nepravilan rad( kao na tri klipa i na plinu i na benzinu).
Kada su dizne oprane počeo je da pali iz prve a zamenom svećica izgubio se i nepravilan rad. Svećice su kupljene prošle godine, prešle 22.000, NGK ZFR5F-11, i opet te kupljene.
Dizne oprane u uradi sam tehnici. Kupio sam polovnu ult.z. kadicu i napravio od automata migavaca za skutere okidač. Testirao ih pomoću šprica od 5ml, vodovodne gumice za dih šprica i dizne i univerzalnog sprej čistača iz Uradi sam radnje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs