Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 28 Avg 2019 11:35 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Odlicni radovi druze, svaka cast na trudu i :respekt: za ciscenje,
enterijer je legao kao dupe na nosu, u toj nijansi sa teget autom top prica :)
moj predlog je da skines sa gepeka SRB oznaku, improvizovanu hrom lajsnu i nadjes negde originalnu, mnogo je lepsa, pogotovo na taman auto odlicno legne :)
:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 28 Avg 2019 21:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Nov 2015 20:49
Postovi: 60
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Sinisa
Opel: Astra G
Garaza: pogledaj
Lepo sredjeno ...Bravo Aco :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Avg 2019 19:25 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@Vladarr Hvala Vlado! Trudimo se koliko možemo... :ziveli:
Što se tiče BC-a, gledao šemu, ne deluje komplikovano i generalno se može izvesti, e sad zavisi do koje si varijante spreman. Ja idem na osnovnu varijantu da mi ne ''check-uje'' pregorelu sijalicu, nivo tečnosti u posudi za antifriz, istrošenost pločica i slično, jer ako ideš na ''punu'' varijantu, onda se menjaju posude, dodaju senzori, ide poseban modul za proveru sijalica, tipa CANBUS fazon, pa se onda prilagođavati tome...To mi je iskreno nepotrebna varijanta...Potrebna mi je varijanta ova sa trenutnom potrošnjom, prosečnom potrošnjom, 'range' koliko sa preostalim gorivom i to, a za to ne bi trebalo da bude posebno teško, pošto sam se već majao oko ECU-a i izvođenjem žica, tako da probaćemo, pa javljam utiske, nadam se uspešne! :P

@nikolaK991 Hvala druže! :postovanje: Enterijer je baš super legao! Kada se opere i sredi auto, pa otvore vrata i vidi svetli enterijer na teget boju, kontrast je samo tako i baš je uživo :love:
Što se tiče lajne i oznake, slažem se! :ok: Znak je tu stavio ćale :palica: , jer ima blago udubljenje tu pozadi, pa da se ''prikrije'', mada tako stoji ko zna koliko godina, možda probam i da skinem, pa da sa unutrašnje strane gepeka vratim to blago, pošto je bukvalno neprimetno, kao prstom, ali kao stavljeno da se ne vidi, tako da probaću da skinem da vidim šta će me dočekati, pa ako nije ekstremno ništa i ako uspem da vratim sa unutrašnje strane, videću da skinem znak, svakako :wink:
Za lajsnu moraću da propratim, jer imam neke druge stvarčice da sredim, pa kada naleti povoljno neka, videću da možda uzmem i zamenim ovu, slažem se za originalnu, ali uživo je i ova okej za sada, nije sad neki kičeraj po meni, ali imaću svakako to u obzir! :ziveli:

@simke6 Hvala burazeru! Živ bio! :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Avg 2019 22:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Javljaj kako radovi budu tekli. Meni je zanimljivo da aktiviram potrosnju a ostala upozorenja i nisu toliko vazna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Avg 2019 09:50 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Sad mi je jasno kako je izabrao poziciju za SRB :D posto mi je bilo skroz cudno, zasto bas tu stoji. Ma lagano jedno po jedno i ja imam listu celu sta sve hocu da uradim, ali jbga vreme/novac/prioriteti :)
Ova lajsna sto si stavio nije kic, radi ti posao za sad dok ne naletis na org :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Avg 2019 13:10 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Svaka cast Aco, predobri radovi, druga kola nema sta. :aplauz: :postovanje: :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Avg 2019 16:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@Vladarr Važi Vlado! Samo da nahvatam kada odem u Kruševac, nadam se uskoro, pa da se bacim u nameštanje :lokomotiva: Jedna žica ide sa ECU-a, bacio sam pogled po šemi, PIN47 je za Z14XE/Z16XE/Z16XEP, tako da se ta žica dovodi do borda sa koje kupi informaciju o potrošnji, ostale su sa kilometar sata, senzora, osnovnog 12-pinskog konektora i slično, tako da u globalu ne bi trebalo da bude problema da se izvede i kod tebe.. :ok:


nikolaK991 Eto, zbog toga je stavljeno tu... :D Ali videću pošto je gotovo neprimetno da ga malo ispravim, pa da sklonim ovo! :P
Baš tako! Treba iskombinovati sve stvari i kako vreme i finansije dozvoljavaju, ali jedno po jedno, pa bude na kraju nešto... :lokomotiva: Aham, sačekaću da vidim kakve ponude nalete, pa ćemo videti šta ćemo sa lajsnom da radimo :ziveli:


Nestado Hvala druže! :postovanje: Paa...Jedno po jedno šta može da se ubaci i stavi da bude lepše, bolje, pa težimo ka tome da bude što više stvari i što bolje upakovano i da se ubace stvari koje nisu bile kada je kupljen auto, da liči na nešto, a i da se izdvaja u moru drugih običnih Astri G. :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 03 Sep 2019 13:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Odlicni radovi Aco, pedantno i detaljno kao i uvek. :ok:
Sa ovim sedistima je stvarno drugi auto a verujem da je i komfor dosta veci u odnosu na ona druga.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Sep 2019 13:54 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Vidim da si skidao interkuler egr i usisnu što i ja planiram na uradim jer mislim da nikad nije, a i primetio sam da je malo masnjikavo kod interkulera gde se 'kace' creva. Pa me zanima da li mora branik van kad se skida interkuler ili kako vec se vadi i da li mi trebaju neki dihtunzi ili se samo na suvo stavi sve?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 19 Sep 2019 02:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Todor93 je napisao:
Odlicni radovi Aco, pedantno i detaljno kao i uvek. :ok:
Sa ovim sedistima je stvarno drugi auto a verujem da je i komfor dosta veci u odnosu na ona druga.. :)


Hvala burazer! :ziveli: Sedišta su totalno promenila enterijer auta i sam utisak o autu čim otvoriš vrata, tako da je enterijer pun pogodak. Što se tiče sedišta i udobnosti, biće prilike da probaš uživo, pa i sam da stekneš utisak, jedino što mogu reći je da je utisak kada sedneš na kožna sedišta poseban i drugačiji od svega ostalog, pa sad...Sve je stvar ukusa :": Sve ima prednosti i mana...


Woland je napisao:
Vidim da si skidao interkuler egr i usisnu što i ja planiram na uradim jer mislim da nikad nije, a i primetio sam da je malo masnjikavo kod interkulera gde se 'kace' creva. Pa me zanima da li mora branik van kad se skida interkuler ili kako vec se vadi i da li mi trebaju neki dihtunzi ili se samo na suvo stavi sve?


Izvini druže što ne odgovorih pre...Skidao sam EGR, creva, interkuler i to, samu usisnu granu nisam, jer je to već duži posao, a i moraju da se skidaju metalna creva koja dovode gorivo do dizni i još stvarčica da se oslobodi prostor, a nisam imao toliko vremena baš, ali i ovo je svakako dobro...

Što se tiče samog skidanja, najlakše ti je da skineš branik, a i gredu...Iskreno nisam ni probavao da skidam interkuler bez skidanja branika, mislim da nije izvodljivo, jer je ionako mnogo malo mesta, tako da skineš branik, skida se za 2 minuta najviše, 2 crne plastične žabice do hladnjaka napred, izgledaju kao tipli onako, pa se onaj jedan deo izvuče prvo, pa onda samo kućište, prosto je, 2 torx T20 šrafa odozdo blizu točkova i još 2 šrafa u blizini farova sa unutrašnje strane podkrila i to je to...Pri skidanju samo pazi na kablove od maglenki ukoliko imaš i na senzor spolje temperature da ih skineš pri skidanju branika, imaš taman lufta da izvučeš branik vani i otkačiš te kablove i to je to.
Posle toga ti je najlakše da skineš gredu, sa obe strane imaš po 3 šrafa, najlakše pristupiš situaciji, posle je skidanje i vađenje interkulera 'kalaj' posao...Sve će ti se kazati pri pogledu...Lagano je... :P

Što se tiče dihtunga, imaš metalne dihtunge svuda, tako da ne moraš da ih menjaš...Ja sam iskoristio iste i sada i prošlog puta kada sam čistio, nikakvih problema...Očistiš ih lepo i odmastiš sa benzinom ili nitro razređivačem još bolje, odmastiš i očistiš sve što treba, osušiš i pri vraćanju nabavi hermetik neki koji je otporan na visoku temperaturu, stavi lepo, da bude preko dihtunga komplet u onako nekom normalnom sloju, ni premalo ni previše, razmaži i čim to uradiš odmah zavij i vrati nazad, da ti se ne bi stegao hermetik i posle se samo razvlačio kao žvaka, gubi svrhu i smisao. Kada zategneš EGR, onda taj višak koji iscuri recimo samo prebriši da bude onako lepo čisto i to je to. :ok:

Sad sve to ovako tekstom...Ne znam kako ti deluje...Možda i zbunjujuće, možda i ne, ali generalno ništa posebno, ako imaš barem malo iskustva u tome ili da znaš neke osnove po tom pitanju i kako generalno 'funkcioniše', onda nemaš brige :ziveli:


Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 19 Sep 2019 22:14 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Hvala na odgovoru nije kasno ni sada jer nisam odradio ili nisam ja tu ili auto..
I meni se cini previše komplikovano skidanje usisne tj nisam voljan da se bakcem sa njom. Pih bas sam se nadao da ću moći da izvucem bez skidanja branika ali delovalo je tesno svakako. Znam kako se skida branik hvala na detaljnom objašnjenju.
Čime si čisto interkuler i egr benzin ili čistač kočnica ili nešto treće?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 26 Sep 2019 22:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Moraćeš da skidaš, jer je greda tik uz interkuler, plus ono plastično crevo dole, a gumeno gore i onaj nosač...Sve je baš tesno... :(

Baš tako.. :ok: Grana je već proces, jer moraš dosta stvarčica da poskidaš da dođeš do nje, dosta šrafova da odviješ, plus dok očistiš, vratiš i sve to zajedno sa interkulerom, crevima, EGR-om...Već ima posla koja zahtevaju više slobodnog vremena, tako da odradi ovo sve bez usisne grane, svakako će mnogo bolje biti i značiće barem malo, a značiće mnogo ako nije duže vremena skidano, onda sigurno da ima i te kako svrhu :P

Uzmi benzin ili nitro razređivač...Nisam brake cleanerom, eventualno EGR možeš sa njim..Četkicom sam EGR i polako, baš ako je zapeklo, onda upotrebi nešto mehanički da sastružeš, svakako nemaš šta da zezneš, jer je vakumski, tako da je sve manje više veoma prosto...Interkuler sam sipao onako recimo par stotina mililitra benzina, sa jednom šakom dok sipaš zatvori donju stranu, pa kada sipeš neku količinu, zatvori gornju šakom i mućkaj u svim pravcima, okreći i slično, pa pusti neka izađe to...Videćeš crno i crno...Ponavljaj postupak sve dok ti ne krene ide gotovo čist benzin, znaćeš da si ga očistio kompletno...Posle toga kada pogledaš unutra ono saće kao, bukvalno se cakli i sija unutra :P Ostavi negde da to lepo ispari i osuši i to je to, ništa posebno.. :ziveli:

Pozdrav! :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 13 Jun 2020 20:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav Opelaši!

Evo i ja da obnovim malo moju garažu posle dužeg vremena..Na Astrici se posle ovih 10 i kusur meseci, skoro godinu dana od poslednje objave sigurno uradilo svašta nešto zanimljivo i interesantno, a u poslednje vreme i svašta nešto bitno i komplikovano, jedva sam povadio slike iz telefona, sortirao sličice u preko 20 foldera, 22-23 ima, tako da ne dužim previše tekstom, sortirao sam hronološki po datumu, tako da je prva stavka otprilike prva stvar šta je urađeno posle ovde zadnje objave koju sam pisao i tako do kraja do najnovijih stvari..

Slika će verovatno biti previše, a trudiću se tekstom da ne dosađujem, nego slike da sve kažu šta je urađeno, tako da ću izdvajati svaku stavku pod rednim brojem da je lakše uočljiva i slike vezano za to..

Pa da počnemo..

1) Uzeo plastiku oko prekidača svetala, pošto moja napukla i bila izgrebana, pa da je osvežim


Slika

Slika


2) Ručica ručne sa hrom prstenom onim umesto klasične obične sa onom crnom plastikom


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


3) Pošto mi jedno staklo retrovizora nije imalo staklo sa grejačem, a drugo je imalo grejače, ali nije bilo ispravno, je naravno zamenjeno sa 2 nova stakla sa grejačima, koja sad naravno rade oba i greju super i jedno i drugo, tako da je to rešeno


Slika

Slika


4) Na poklon za rođendan od drugara sam dobio LED H7 mini sijalice za dugo svetlo, jer sam u fabričke xenon farove zamenio izgorele D2S projektore u BiXenon H1 projektore, tako da sada imam H1 kratko sa BiXenonom gde preko klapne dobijam dugo, plus ove LED H7 za dugo u paru sa xenonima, tako da za svetla više ne brinem, jedino može neko da se zabrine ako zaboravi dugo svetlo, ne isplati mu se nikako :ludilo2:


Slika

Slika


5) Uzeo nove gumene patosnice tipske, fino izgledaju i lepo se uklapaju, ne smrde na gumu i slično


Slika

Slika

Slika

Slika


6) Otkad sam uzeo kožni enterijer sa tapacirima imam pozadi dugme za električne podizače, a meni su pre toga bili manuelni podizači, tako da je to privremeno stojalo van funkcije da naravno ne bušim zadnji tapacir, ubacujem ručicu i slično, pa dok sam nahvatao zadnje podizače, prepakovao sa drugarom to sve u električne podizače pozadi, tako da je sada to sve u potpunosti rešeno i naravno što je najbitnije funkcionalno, tako da su sada pozadi i električni podizači



Slika

Slika

Slika


Slika


7) Već dugo mi je želja da pozadi imam disk kočnice umesto doboša, i bolje koči sigurno, a i lepše izgleda definitivno, onako kada se vidi doboš i to nije to to, tako da je pozadi zamenjeno sve komplet što se toga tiče, komplet glavčine sa diskovima i pločicama, zaštitni lim, Bosch klešta, sajla ručne, crevca za ulje i naravno pre nego što je to namešteno je sve rastavljeno, ofarbano, podmazano, očišćeno i slično..Nemam neke novije sličice sa letnjim felnama i to, ali sada je mnogo bolje definitivno, a i definitivno bolje koči, primećuje se kako pre 'hvata' sa diskovima u odnosu na doboše i prvenstveno razlika u ručnoj kočnici, gde mi kod doboša nikako ručna nije bila dobra, ovde se primećuje razlika i to sa ne novim pločicama i diskovima, ali trenutno neka bude tako, pa će ubuduće zdravlje Bože biti i novi diskovi i pločice, i ovi su za sada okej :P


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


8) Ubačene crvene skazaljke od VW-a u beli sat od Astre i ispod njih naravno crvene SMD diodice da osvetljavaju skazaljke, jer me malo nerviralo što ne svetle fabričke crvene, a i znam da se uklapaju lepo, još sam povezao da se skazaljke pale samo na kontakt nezavisno od pozadinskog osvetljenja, tako da je uveče pogotovo ''wow'' osećaj, jer se upale samo skazaljke i uveče je prelepo :love:



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


9) Odradio ambijentalno u rukohvate na vratima napred nešto fazon kao kod Astre J, videću da smislim nešto i za pozadi, verovatno dole u onom delu za flašice u tapaciru da pravi malu crvenu senku, pošto je ceo enterijer u crvenom osvetljenju sa nekom kombinacijom belog, tako da se uveče pogotovo uklapa baš mnogo lepo i baš je lep osećaj :D Ofarbane takođe ručke napred, mada videću ponovo da ih odradim, jer sam našao dobar mat sprej, ovaj je bio blago sjajni, pa da sredim to ponovo, a i pozadi takođe trebam da osvežim plastike na rukohvatima od nekih sitnih ogrebotinica da se ne vidi ništa i onda da budu plastike kao nove :P


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


10) Osvežio lajsne na vratima u fabričku crnu, barem da vizuelno izgleda bolje dok se ne budu ubuduće ofarbale i kvake i lajsne u boji auta, tako da sada deluju svakako lepše i novije..


Slika

Slika

Slika

Slika


11) Nisu mi na dugme radila ona unutrašnja svetla koja se mogu posebno upaliti, nabavljen originalni konektor i sređeno, tako da pored onog klasičnog svetla pri otvaranju vrata sada rade i ova takozvana ''map lights''..


Slika

Slika

Slika

Slika


12) Sa drugarom @Vladarr sam se našao malo Astricama, neke delove razmenili što smo međusobno kupili, malo uslikali Astrice i tako.. :ziveli:


Slika

Slika


13) Tepih haube mi je bio u katastrofalnom stanju, raspadnut odavno, pa nabavljen drugi, gotovo nov, sa Karcher-om kompletno opran, Axel Sgrasso-m odmašćen, ispran, osušen i onda namešten, razlika je više nego očigledna..Usput dok sam to radio sam i oprao malo motorni prostor, osvežio, ispod tepiha je bilo katastrofa prljavo, a i sam tepih katastrofa stanje, tako da je sada sve čisto, a i sve žabice na broju, ne fali ni jedna, ništa ne viri, ne štrči i slično..


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


14) Nabavljen retrovizor sa samopotamnjivanjem, povezan, zamenjena odmah fabrička žuta LED u crvenu LED da se slaže sa enterijerom..Fali mi samo ona plastika koja pokriva gore onaj držač, trebalo bi uskoro da se nabavi, a možda usput vidim za senzor kiše da nabavim i odmah namestim, a ako ne, svakako je i on u planu.. :P


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


15) Lajsne na pragovima, mada moraću da vidim malo da ih sredim, nisu se baš lepo zalepile, pa videću da ih malo doteram..


Slika

Slika


16) Plastika ispod šoferke odavno ima polomljene žabice i hoće da zvecka i užasno nervira, pa je nabavljena druga, gde su sve žabice normalne i ni jedna ne fali, tako da je sad odlično..


Slika

Slika


17) Primetio na mala crevca kod termostata da mi balavi antifriz, pa sam skinuo crevca, jedno je zamenjeno, drugo je okej, očišćeno sve lepo i umesto onih štipaljki šelni koje izgleda ne stežu lepo kupljene nove na zavijanje, pa stegnuto fes i sad nema da mrdne..


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


18) Dodao u gepek sa desne strane još 1 osvetljenje, pošto ovo sa leve strane samo zna ponekad da bude slabo, tako da je ovo desno ubačeno i uklopilo se kao fabrika i sad je mnogo bolje..



Slika

Slika

Slika

Slika


19) E sad ajde da kažem da sam ostavio za kraj jednu od najbitnijih stvari koja je odrađena - digitalna klima :love: Oduvek sam želeo da imam što više opreme u autu i koliko mogu da uštekam i odvojim gledam da kupim neku stvarčicu za auto ili pak nekad i nešto krupnije..Ispala mi je povoljno digitalna klima u kompletu za svim potrebnim stvarima, motorčićima, konzolom, panelom napred, reostatom, itd. itd. Da ne dužim, uglavnom uz malo (podosta) muka, konkretno oko malog hladnjaka i gumica sam se najviše namučio, jedno 10-15 puta sam silazio u kanal i ispuštao antifriz, jer je svaki put pustao na sastav cevki i gumica malog hladnjaka kako god namestio, a nisam menjao gumice dok je sve bilo vani, nego kada je sve namešteno, uzete i nove gumice i sve i nikako nije htelo da zadihtuje i da ne curi, svaki put je curelo i na kraju sam više popi**eo i zavarene su cevke direktno za hladnjak, jer iskreno nemam nameru da ga skidam i menjam, tako da je tako rešen problem...Čak i sada izgleda da ima neka mizerna rupica, iako je zatopljen bukvalno, ali ne svakako da curi i gubi antifriz, nego više onako kao kondenz kada se pipne prstom, ali je ostavljeno tako, pa videću ubuduće šta i kako, bitno da je funkcionalno ovako i da ne smeta, bitno da ne curi dole po patosu i to, bio je natopljen bukvalno ko zna koliko puta, trebalo mu je sigurno par dana dok se osuši sve lepo, a i trenutno imam obaveza na faksu, videću da taj deo odradim dubinsko za svaki slučaj, ali bitno da je ovako okej..Sve ostalo mi manje više nije pravilo problem, instalaciju sam prepovezao sam, nije ubacana druga instalacija i to, nego je moja postojeća prepravljena, sređena, sve radi hvala Bogu kako treba, ostaje mi još samo da napunim klimu i proverim funkcionalnost, inače sve ostalo što se tiče motorčića, panela, smerova duvanja, recirkulacije, svih 7 brzina, grejača i slično radi u najboljem redu, barem za sada, da ga ne ureknem..

Usput mi je drugar dok sam ja radio neke druge stvarčice sredio panel klime u crvenu boju, da se slaže sa ostatkom enterijera, ambijentalnim osvetljenjem i to, a ja sam odradio crveno ambijentalno pored toga još u patos u noge onako čisto prigušeno da bude, mada na slici to deluje kao da blješti možda, ali ne volim to da osvetljava, nego čisto malo da baca crvenu senku i to i onda uveče je baš lep osećaj..

Takođe pre nego što je sve namešteno je detaljno raskupusano u detalje i svaka stvarčica je oprana sa puškom i Axel Sgrassom odmašćena, ventilator takođe, hladnjaci, sve kompletno..

Da ne dužim, sličice sve govore..

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika

Onda nameštanje..

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Finalni proizvod kada je sve namešteno bilo je otprilike izgledao ovako..

Slika


Takođe je gornji deo konzole ofarban u crno, skinuta ona fabrička kao guma, pa lepo ofarbano i sada je kao novo, ofarban i onaj deo oko onog držača za CD-ove u crno da se slaže uz plejer i panel za klimu..Takođe pošto je onaj centralni greben bio vani je ofarban i osvežen u crnu mat boju kao i sve ostalo, nije sjajna nego mat i sve je onako kao fabrički maltene, nekako deluje novije, osveženo i to, nema ono kao prljavo od blata ili čega već ono da se poznaju tragovi, nego je sve crno i čisto..
Takođe tu evo slede sličice za ono pomenuto osvetljenje što mi je drugar pomogao i odradio u crveno da nije onaj panel klime više žut i to, nego crven i da se slaže uz ostatak enterijera i otprilike to izgleda ovako:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Eto ljudi..To otprilike sada izgleda tako..Jedino što mi ostaje za kraj je da ovaj mahagoni ofarbam/prelepim i ovaj donji deo oko menjača i ručne i to što je nekad bio siv i to, tako da će to da ide u sivi srebrni brušeni aluminijum, našao sam foliju, pa ću sa njom da odradim, mislim da će lepo da se uklopi i da to bude kako treba, ali trenutno sam u Nišu zbog obaveza oko fakulteta, pa onda kada prođu obaveze tamo početkom sledećeg meseca će zdravlje Bože da se odradi ta konzola u brušeni aluminijum i ovaj deo dole oko menjača, ručne i to..

Najnovija stvarčica koja je nabavljena i koja će tad verovatno da se odradi su prskalice farova na koje nikako da naletim povoljno, sve su neke cene katastrofa, ali sam ih ipak nahvatao, pa je to pripremljeno sve, kao što se vidi i na slici, posuda, motorče, posuda, relej, prskalice, creva, instalacija provereno već ima izvedena, tako da bi trebalo da bude sve 'plug&play', ali da ne malerišem do tad, biće i toga..Usput su uzeti i oni 'Diamond' amblemi kao nivo opreme, pošto sam 'Club' odavno prešišao, a oni dijamanti lepo izgledaju i Dijamant (Diamond) je uz Elegance jedan od najviših paketa opreme, pa sam i to nabavio i stavio na lajsnama..


Slika

Slika

Slika

Slika


Ja mislim da sam sve obuhvatio i da više ništa ne fali..Ko hoće da čita detaljno i gleda sličice neka spremi neku veću šoljicu kafe i redom :ludilo2:

To je to od mene ja mislim za sada..Naravno idemo dalje, jedno po jedno, svašta nešto u planu..Moram da vidim MID bord da sredim da radi, ručica ubačena, ubuduće 'tamo nekad' CID ekran u paru sa NCDR1100/1500, ma svašta nešto, ali otom potom..

Tu sam za pohvale, kritike, komentare, predloge, sugestije, pa slobodno cepajte :P

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 14 Jun 2020 20:26 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Ko se sa Vladom podruzi, taj ozbiljne dodatke krene na kola da dodaje :D Veliko postovanje i veliko bravo za sve ove radove, sve detaljno i pedantno kapa dole druze, samo napred :)
Sto se sugestija tice vec si napisao, tako da nema sta da dodam :)
Samo jedna da kazem zamerka mada mozda i nije posto se na slikama vidi da ti od kazaljki baca crveno na vise mesta po satu, mozda je samo odsjaj koji se vidi na slikama a ako nije onda mislim da bi slabija dioda resila to da bude suptilnije. ali to je na sve ove radove realno premala sitnica, jos jednom svaka cast :postovanje: :postovanje: :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 14 Jun 2020 21:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Svaka cast :respekt:

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 14 Jun 2020 21:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Na ovakav up bi trebalo i poprilicno togana napisati kao komentar ali znajuci Acu ovo je za njega bila jedna fina igrarija. Za sve ostale velika hrabrost da se upuste u zamenu komandi klime i svega potrebnog da bi funkcionisala.

Svaka cast na svim detaljima koje si uradio na ovom projektu.

@Nikola a sta mislis da se vidimo ovih dana? Nesto si se opustio :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 15 Jun 2020 15:21 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 27 Mar 2013 23:21
Postovi: 1218
Lokacija: PRHOVO
Ime: BRANISLAV
Opel: Astra bertone z20let
Garaza: pogledaj
Odlicni radovi,svaka cast. :respekt: Nije ovo ni malo lak posao.Najvise mi je krivo sto te taj mali hladnjak mucio toliko.
Ali nista ne moze lagano... Osvetlojenje table i ove kazaljke mi se bas svidjaju.
Samo tako nastavi :postovanje:

_________________
z20let


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 16 Jun 2020 02:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@nikolaK991 Hvala puno, drugar! :ziveli: Vala pronašao sam čoveka koji je u istom fazonu što se tiče dodavanja opreme kao i ja, što više da ima, tako da nema šta da dodam više.. :ludilo2:
Kapiram šta mi kažeš, ali telefon jednostavno tako uslika, nije stvarno prejako, jer samo 1 SMD ide kao i fabrički kod drugih modela, a ispod toga je prsten tačno oko skazaljke, tako da ne pršti crveno po štampi i to, a i fora je što su ovi prstenovi sjajni piano black fazon kao, nije ono mat, pa presijava i baca odsjaj i senku, inače uživo je skroz drugačije i nije uopšte nešto napadno to crveno, da blješti i slično, tako da je više fazon da slika to tako pravi :P Hvala još jednom! Idemo dalje jedno po jedno :lokomotiva:


@yosh Hvala drugar! :ziveli:


@Vladarr Već sve i sam znaš, tako da šta još da ti pričam, a i videćeš uživo zdravlje Bože, pa ćeš da oceniš to i uživo kako je :P Hvala još jednom! Živ bio! :ziveli:


@BRANISLAV BERTONE Hvala druže! Vala taj mali hladnjak ne bi poželeo ikom da ima kao muku..Ja sam za jedan dan završio ubacivanje kompletnog onog kućišta i svega ostalog uz to i prepovezao struju i odradio sve kako treba do uveče, a onda naredna 3-4 dana se majao sa je*enim hladnjakom i šta sve nisam pokušao i nikako nisu htele gumice lepo da legnu izgleda, no nebitno..Više ne želim ni da pričam o tome.. :ludilo:
Da da, uveče su skazaljke posebno 'wow' i baš je onako lep detalj, tako da su super legle. Hvala još jednom! Idemo dalje! :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 03 Avg 2020 02:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Evo malo da obnovim garažu nekim detaljima, da se ne setim opet posle godinu ili dve da obnavljam :ludilo2:

Otkad sam odradio digitalnu klimu sam živeo donekle u neizvesnoti da li je sve okej, da li sve normalno radi i funkcioniše, da li je sve lepo povezano i slično, ali nisam je odmah punio freonom, jer je izgleda cureo hladnjak klime, a pritom klima od prošle godine kako je napunjena nije izdržala ni godinu dana, pa je rešeno da se zameni hladnjak klime i napuni sistem i onda proveri kako je stanje i da li će držati kako treba. Naručen novi hladnjak sa sušačem u kompletu i zamenjen jednog popodneva, a usput još nešto urađeno..Uglavnom, nije ništa komplikovan posao, relativno je brz i ko je iole malo vešt ga može sam zameniti.. :wink:

Posle zamene je odvežen auto na punjenje, međutim tu se ustanovi da je žica tačno kod špulne prekinuta i ne pali kompresor, pa je morao ceo kompresor da se rastura da bi se zalemila ta žica i sve to vrati..Tu je problem ispao što ti majstori to nisu znali da odrade, pa sam na kraju završio kod skroz drugog majstora. Da ne dužim, sređena je špulna, a usput je zamenjen semering, jer je tu blago popuštala zelenkasta boja dok nije to odrađeno, za sada hvala Bogu nema ništa, sistem napunjen, klima ubija kako radi.

Verujem da ima uticaj što je cela komplet instalacija faktički ''nova'' u smislu opran onaj hladnjak za klimu da ima maksimalnu protočnost, nov hladnjak klime, kompresor sređen, tako da je i red da klima radi, ali stvarno ubija kako radi, ako se okrene na LOW, bukvalno ako se drži malo ruka na ventilaciji krene da se gotovo koči ili pak ako ide u šoferku, a bude već ohlađena, krene inje maltene da se hvata na šoferci :ludilo:

Evo par sličica..


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Pošto sam već skidao branik i to, a pre toga sam već uzeo prskalice za farove, posudu, relej, creva, žabice i slično, reših da i to završim i namestim kada sam već u mogućnosti..Što se tiče instalacije, već je sve postojalo fabrički, mesto za narandžasti relej u kutiji releja, kao i instalacija za džek za motorče prskalica farova..Pored ovoga je falilo još da se ubaci osigurač od 30A u kabini i to je to..

Ovde jedino imam problem što me nervira način na koji rade te prskalice, a to je da nije ona opcija da se zadrži tipa 2 sekundi pranje šoferki, pa onda da odreaguje pranje farova, nego čim se pere šoferka, peru se i farovi..Jedino dobro je to što to ne radi kada su svetla ugašena, već samo kada su upaljena i odradi ono kratkotrajno prskanje, tako da je sve okej što se toga tiče, ali je glupo što pere kad se pere i šoferka, a tek je još više glupo da kad hoćeš da pereš šoferku moraš da ugasis farove, pa ponovo pališ, tako da sad to gledam da nađem relej koji radi kako treba da radi i da ima kašnjeje pri aktivaciji, ili pak da pravim elektroniku koja će da kasni sa aktivacijom tipa 1.5-2 sekunde i da onda bude kako treba :palica:

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika

Jedan kozmetički detalj..Kod ujaka smo na CNC mašini odradili pločicu motora novu, jer sam pre bio to nešto improvizovao, lepio i to se naravno posle nekog vremena evo skinulo, tako da je sada mnogo lepše..Materijal je kao neki brušeni aluminijum i uživo je baš lep, a CNC radi sa izuzetnom preciznošću reda 0.01 ili 0.1mm, nisam 100% siguran, tako da je štampa bruka dobro uživo ispala :aplauz:


Slika

Slika

Slika

Slika


Zamenjeni prednji stabilizatori, uzeo sam i gumice balans štangle, ali nisam stigao da ih zamenim, pošto deluju baš nepristupačno, pa ću videti kada stignem da probam i njih da zamenim..


Slika


Nabavljenje prskalice šoferke sa Astre J (Insignije), one što raspršavaju maglu kao, kao i suncobrani sa Vectre B iz viših paketa opreme koje imaju oba suncobrana sa osvetljenjem. To mi se oduvek sviđalo i jeste onako sitnica, ali opet ja baš volim detalje, za par dana bih trebalo da idem kući, pa da se nameštaju obe stvarčice.. :love:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


I na kraju sam ostavio da vam pokažem zanimljivu stvarčicu što sam uradio, a to je naravno lepljenje onog mahagonija na tabli koji je bio kada sam uzeo konzolu za digitalnu klimu, jer em je ružno po meni, em se nikako nije uklapalo u enterijer samog auta, pa je odrađena kompletno konzola izuzev gornjeg dela u brušeni aluminijum, kao i deo 'južno' odatle u vidu piksle, one pločice oko grejača sedišta, menjača, OBD2 poklopca i sada je sve kompletno :P

Trudio sam se maksimalno da to odradim kako treba i iskreno na slikama deluje baš lepo, ali uživo je dojam još veći :love: Stvarno onaj brušeni aluminijum je takav da se oseća tekstura pod prstima i predobro je stvarno ispalo, jedna od stvari na koje sam baš baš prezadovoljan kako je ispalo na kraju, sve deluje bukvalno novo, nema tačkica negde ogrebotine ili bilo šta slično, još ovako u paru sa digitalnom klimom i crvenim osvetljenjem uživo to deluje stvarno što bi se reklo 'par ekselans' :P
Namero je osmišljena ova fora sa ovim plavim platnenim delom, iskoristio sam nešto što sam imao, a služi za otvaranje poklopca OBD2 konektora, jer svaki put da bi se otvorio poklopac, mora da se ubaci šrafciger ili nešto tanko i povuče, a to naravno svaki put ostavlja otiske na plastici, pa kada sam radio ovo je plastika kompletno sređena, isturpijana i ošmirglana da su ivice kao nove i ravne i da ne bih štetio foliju je ostavljena ova kao tračka, gde se poklopac otvara laganim povlačenjem ove nazovimo tračke i ne vrši nikakvo oštećenje..


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Otprilike je to to za sad, ima svašta nešto u planu, ali eto..Koliko vreme dozvoli, finansije i to, pa jedno po jedno..

Cepajte ako vas šta interesuje, zanima, komentari, pohvale, kritike, sugestije, predlozi, tu smo.. :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 03 Avg 2020 14:54 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Retko ko nije imao muku sa klimama na zalost, jako osetljivo je sve to, extra da si resio sve :)
svidja mi se poklopac na motoru, jako lep detalj. I bruseni aluminijum unutra je odlican, da se ja pitam imitaciju mahagonija bih kaznjavao,
znam da je sve stvar ukusa ali to mi je nesto najodvratnije sto moze u enterijeru da postoji :)
strava radovi, samo napred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 03 Avg 2020 17:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Bravo na radovima i celom trudu. Kod Ace je sve to detaljno i lepo prikazano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Okt 2020 02:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav Opelaši :ots:

Evo malo da obnovim garažu nekim interesantnim stvarčicama, jedna od njih je između ostalog mogu reći maltene i 'san' koji sam hteo oduvek da ostvarim i konačno se ispunio i pored digitalne klime koju sam ubacio, ova stvar je bila jedna od stavki koju sam željno iščekivao da imam pored digitalne klime i konačno se taj san ostvario.. :love:

Opširnije rečeno pod brojem 3)

1) Jedna sitnica koja je odrađena, a po meni vrlo lepa i interesantna su suncobrani sa LED osvetljenjem, tj. oni su već rečeni u prethodnom postu, samo je sada upotpunjeno sličicama i kako to izgleda..Ubačeno je belo LED osvetljenje, tačnije bela LED traka i svetlo je baš dobro, nije prejako, nije preslabo, čista bela boja, bez primesa i žućkaste i plavkaste, tako da što se toga tiče sam više nego zadovoljan..


Slika

Slika

Slika


2) Takođe još jedna fina stvarčica - ručica brisača sa Omege B karavan sa podešavanjem intervala brisača..Jedan lep detalj, a svakako i koristan..


Slika



3) E sada najbitnija stvar..Dugo očekivani san :love: Da ne dužim previše, slike će sve reći..NCDR 1100 + CID ekran + CDC3 changer, sve u kompletu :love:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sve sam povezao...Imam još neke stvarčice da sredim, tipa čitanje diskova mi trenutno ne radi, verovatno laser u pitanju, pa da probam prvo za početak da očistim, ista stvar i za CD changer u kaseti, ali dobro..Bitno da je sve tu sada na broju, pa biće sada 'utezanje' i sređivanje jedno po jedno da bude sve kako treba i da radi i funkcioniše kako treba..LED u NCDR trebam da zamenim takođe i moram da nađem nekog sa Tech2 da sredimo Code Index za CID, jer za svaki motor i svaku dimenziju guma ima odgovarajući Code Index, pa da vidim da sredim i to..Hoće tipa posle vožnje da mi izbaci 'F' za sve parametre, a ako kreneš posle nekog vremena iz stanja mirovanja, onda pokazuje sve lepo odmah..To se dešava samo posle vožnje i kada se stane, inače u vožnji sve normalno meri, tako da videću o čemu se radi, kapiram da je možda do ovog Code Index-a, jer je za drugi motor, nije za moj, pa možda je drugačije iščitavanje parametara...

Svakako ako neko zna nešto o ovome, slobodno neka piše i javi šta je..

Uglavnom skroz drugi osećaj unutra..Odmah auto deluje nekako više 'premium', skuplje nekako, drugačiji osećaj čim se sedne unutra, plus konzola mi je stvarno nova maltene, donji deo je brušeni aluminijum komplet, nigde tačkica nema, a gornji deo je zamenjen sa @Vladar-om zbog dizajna koji je njemu odgovarao, plus crveno osvetljenje i to, uveče je to baš doživljaj..


4) Takođe jedna od dugo iščekivanih želja - spojler :aplauz:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Jurio sam Irmscher varijantu, ali mi je ovaj fabrički spojler ispao ultra povoljno, jer je bio polomljen, međutim majstori su to sredili za povoljne pare da je sve kao novo, ofarbano u fabričku Z282 boju, ušrafljen je na fabričkim rupama i dodatno sam mu naneo silikon zbog vode i dihtovanja, tako da je sve što se toga tiče sređeno i potpuno menja izgled pozadi..

Ovde mi je ostalo da prođe nadam se uskoro registracija, pa da vraćam folije na štopke, jer su ovako užasne pozadi, skroz drugačije izgleda pozadi kada je zatamnjen, tako da to ide prvom prilikom posle registracije :banghead:


5) I za unutrašnjost možda jedna od zadnjih stvari što mi je ostala da se kompletira da bi se skoro moglo reći da je FULL oprema je Turbo(OPC) volan.. :D Ispao je takođe povoljno pre koji dan, bio je u dosta dobrom stanju, međutim rešio sam da ga malo osvežim MOTIP-om i boja je stvarno vrhunska - crna mat. Volan kao nov ispada..Ostaje mi da vidim levi deo volana da malo još upicanim, jer se malo primećuje od korišćenja, nije ništa strašno, ali videću možda i to da još malo dodatno upicanim..Uglavnom, volan svakako kida :lokomotiva:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


To je to za sad :P Ispunjene su neke od želja koje sam imao otkad imam Astru maltene, sad slobodno mogu reći da je jedna od jedinstvenih kod nas, jer vrlo dobro znam šta se vozi, šta se vrti po oglasima, a i takođe vrlo dobro znam kakve opreme imaju i prosto je nemoguće naći sve ovo u jednom autu na Polovnim Automobilima ili ovako na nekom oglasniku i da je ovako na kompletu, tako da mogu da kažem da sam ponosan što sam je posle dosta dugog niza godina i ovih 11 godina kako je Astra kod mene doveo iz Club klot opreme u nešto što je maltene najjači paket opreme..

Ako neko ima pitanje neko, predlog neki, sugestiju ili šta bi moglo još da se odradi, slobodno neka piše..Svakako imam još svašta u planu..

Pozdrav :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Okt 2020 17:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Iskeno, suvisni su komentari. Nepresusna volja i zelja i autic stvarno izgleda prelepo sa zavidnim paketom opreme. Sada ti samo ostaje da uzivas u svojoj kreaciji :).
Inace, na konto tvog komentara...pre tacno tri godine bila je u Obrenovcu 2.0 dti, karavan, na oglasima. Od opreme nije imala samo kozu. Dakle, el siber, fab.xenon, fab. parking senzori pozadi....dakle, bas citav paket sem koze. 2.200 prodajna cena. Auto je bio prelepe plave boje i ja se od tada kajem sto nisam otisao da je kupim (prodala se u roku od 72h).
U svakom slucaju, da ne trujem temu, sve pohvale za Astricu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Okt 2020 02:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
@ Shommy-kg vidis kako se sve moze. Polako kreni pa ces i ti stici do ovog rezultata ili te zelje koju si propustio.

A Aci sta drugo reci osim da uziva u ovako retko sredjenoj Astri. Snovi se ostvaruju nemoj prestati da sanjas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Okt 2020 12:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Bravo za trud i upornost i obavezno javi da li si uspeo da ti proradi CD changer. Ja sam ga imao u Astri i nakon što je prestao da radi nisam uspeo da ga dovedem u red. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs