Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 182 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 09 Apr 2019 22:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Ćao svima, evo rešio sam da predstavim svoja kola. Računam što pre to bolje, posle ću valjda imati sa više noviteta da se hvalim :D

Kao što piše, u pitanju je Astra 1.6 CDTi, koliko sam razumeo u pitanju je isti motor koji se ugrađuje u nove Astre K.
Kolca su 2015. godište, 81 kW (110 KS). Kupio sam ih na autoplacu, a uvezena su iz Francuske.
Tamo su vožena fino, kad sam ih preuzeo na satu je bilo oko 169 500 km.

Evo jedne od prvih slika nakon preuzimanja

Slika

Prvi peh sa kolima desio se maltene prilikom preuzimanja, testirana su nekih pola sata i senzori su prijavili da je u jednoj gumi opao pritisak. taman smo na vreme stigli do vulkanizera i našli krivca :ludilo2:

Slika

Slika

Inače, na njemu su Wintera gume, u prilično lošem stanju, ali trenutno sam se odlučio da ih zadržim, taman da se potroše skroz do kraja letnje sezone.
Felne su čelične, 16ice. Njih bi zadržao za zimu, a za leto bih uzeo neke aluminijumske, ali mi je sad to velika investicija, tako da mi kao najbolja varijanta deluje guranje ovih trenutnih do zime, pa posle uparivanje novih guma sa felnama.

Što se opreme tiče, mislim da je u pitanju osnovni paket. Jedino što me je iznenadilo su električni podizači stakala na svim vratima i digitalna dvozonska klima. Osim toga tu je najjednostavnija multimedija CD300, sa malim displejom i bez USB-a. Tu sam već razmatrao upgrade bar na CD400, ali ne znam da li je uopšte kompatibilno i gde se to može nabaviti.

Evo slika centralne konzole, sa jednim interesantnim detaljem. Jelkica koju sam okačio o ventilaciju, jer ne volim da mi visi u vidokrugu, je pojela plastiku. Pretpostavljam da je u kombinaciji sa suncem hemikalija unutar jelkice nagrizla plastiku. Sad ću morati da nađem novu, a rekao bih i da je lepša srebrna, pa bih to mogao da stavim. A jelkica sad visi na suvozačevom sedištu, nadam se da ne nagriza i mebl...

Slika

Slika

Kupio sam ga pre mesec dana i do sad prešao oko 1000km. Prilično sam zadovoljan. Tempomat i šesta brzina su raj, do sad nisam vozio nijedna kola sa ovim blagodetima :D
Međutim, primetio sam i nekoliko mana.
Menjač ne radi baš najbolje dok se ne zagreje, to se najviše primećuje prilikom ubacivanja iz prve u drugu, kao da ide iz dva koraka. Nekad može da se oseti ovo i sa drugim brzinama, ali mnogo ređe.
Često mi se čini da u drugoj brzini nema snage ako idem uzbrdo i krećem se ispod 20 km/h. Ja sam navikao da šaltam iz prve u drugu čim krenu kola i ovo mi je baš neobično.
To je to što mi sada pada na pamet, dopuniću ako bude još nečega.

Evo jedne slike potrošnje od Kragujevca do Beograda, preko Batočine. Na autoputu, pri 130 km/h troši oko 5.5 litara, na magistralnom putu pri 100 km/h troši 3-3.5. Grad nisam nijednom do sad zasebno testirao, ali rekao bih da je tu bar na 7.5.

Slika

Sutra ga vozim prvi put na servis i proveru ispravnosti. Nisam se žurio jer sam ga kupio sa godinu dana "garancije" na motor i menjač.
U servisu će mi zameniti ulje, sve filtere i radi se zamena mesta prednjih i zadnjih točkova, kao i uparivanje senzora pritiska.

Evo za kraj par slika nakon mog prvog ručnog pranja :)

Slika

Slika

Slika


Nadam se da nije predugo za prvi post, dodaću možda još nešto kasnije, za sad je definitivno dosta :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 00:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Lepo izgleda. Sasrecom da te sluzi.
Muziku pojuri neku malo bolju, fabricko ozvucenje je dobro samo jos bolji uredjaj i bice to dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 07:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Lepa Astrica. Neka te dugo i dobro posluži :)

To sa jelkicom je poznata stvar. Čak i piše na pakovanju (malim slovima) da ne sme da dolazi u kontakt sa plastikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 10:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Fin prevoz. Potrosnja presmesna. :)

Sto se menjaca tice, prvo zameni ulje i stavi neko kvalitetnije. To ti je najjeftinija opcija a mozda ti resi ili ublazi problem kad je hladan.

A to sto ti se gusi na uzbrdici pri malim obrtajima, tezak je to auto. Mada ne deluje tako. A taj motor nije bas neko ludilo sto se tice snage.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 17:17 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Hvala svima! :D

Eto, nisam imao pojma za jelkice i plastiku, mora da se nauči na teži način :)

Što se menjača tiče videću baš da zamenim i to ulje. A kola teška kao olovo, tonu ipo.


Odradio danas servis u Autoprometu. Zamenjeno ulje i filteri ulja, goriva, vazduha i klime.
Uz servis sam tražio i da se odradi kompletna provera vozila.
Nisam zadovoljan jer su mi za proveru samo rekli "sve je ok", očekivao sam bar neki papir ne kom piše šta je provereno i bar neku falinku. Eto ja bih rekao da su kočnice zrele za menjanje i na prvi pogled mi posuda za servo volana deluje praznjikavo.
Osim toga, 5 puta sam naglasio da mi upare senzore pritiska nakon što odrade zamenu prednjih i zadnjih točkova i prilično sam siguran da nisu to odradili, proveriću već na pumpi.
Od delova sam dobio samo dva skinuta filtera - rekao bih da su filteri klime i vazduha. I nisam dobio ni kap ulja, ako su potrošili tačno 5 litara alal vera :)
Ima li neko slična iskustva?

Evo za kraj servisne istorije koju sam tražio. Na Francuskom je, ali sam uspeo da skapiram da su na 60 hiljada menjane kočnice. Pa ima i smisla što mi kočnice deluju kao zrele za menjanje. Osim te zamene kočnica skoro sve su izgleda mali servisi.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 18:33 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Na eBay-u može da se kupi uređaj za uparivanje TPMS senzora sa vozilom za nekih 8-9$. Znam da nije često potreban, ali me je mrzelo da idem u ovlašćeni servis svaki put kad radim nešto s točkovima (sezonska zamena, rotiranje).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 21:01 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Posto pitas za iskustva, evo da podelimo zajedno i nesto novo saznamo :wink:

Jesi siguran da Astra J ima hidraulicni servo volan?
Kako znas da ti nisu uparili senzore? Svetil neka lampica ili imas obavestenje na displeyu!
Mislis da kolicina od 5l ulja malo ili previse?

A za falinke iscitaj malo inostrane forume po pitanju razvoda da budes u temi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 22:34 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
@Micki
Ako budeš slučajno imao link pusti ovde ili u pp :)

@Godza
Dobro pitanje, nisam stručan i još nisam pročitao uputstvo. Pretpostavio sam da je servo jer je nešto poput volana nacrtano na posudi.
Bili su senzori već upareni, ali loše, to sam utvrdio kad se izbušila guma. A sad nakon premeštanja točkova rekao bih da se pritisak po gumama na displeju nije promenio.
Što se ulja tiče pretpostavljam da je 5l približno tačno, našao sam info da 4.5l ide u neke 1.6 modele. Moje pitanje tu je gde je onih pola litra ili bilo koliko, nemoguće da su do poslednje kapi potrošili. Nije bre ulje jeftino :D

Nisam razumeo baš po pitanju kakvog razvoda? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 10 Apr 2019 23:32 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Tako to zvuci kao dole na snimku, jako veliki problem i najveci kod tih motora, desava se da do 100.000km izvrse i po dve zamene seta lanaca ili samo spanera pricam o novom vozilu. Stradaju hidro spaneri a nemenjaju se lanci, strada pumpa za ulje i isti zvuk proizvodi zveci da je nepodnosljivo za slusanje. Pumpa se moze proveriti dijagnostikom meri se protok ulja u kpa.

Lanac motora, razvoda je sa zadnje strane do menjaca i jako je veliki poduhvat za zamenu, dosta vremena za zamenu i dosta kosta u ovom momentu cirka 900e.



Sve u svemu opel ni do dana danasnjeg nije poboljsao niti pokusao da resi ovaj problem, po opelu startovanje motora sa jakim ostrim rezanjem se smatra normalnim.

https://mlfree.com/opel-astra-j-motorno-ulje-servis/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 11 Apr 2019 08:31 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam ovo kupio i radi posao. Sad je još jeftinije. https://ebay.to/2KsTYs7


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 11 Apr 2019 09:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Prede kao Golf dvojka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 11 Apr 2019 10:28 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
@Micki
Odlično, hvala!

@Godza
Au, nisam upoznat sa ovime, baš sam se pitao kad mi sleduje menjanje lanca :banghead:
Pretpostavljam da je ovo jedan od razloga zašto među forumašima nema puno Astre J dizelaša?

EDIT: Hvala za info za ulje, da im ne zameram bar to ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 11 Apr 2019 21:41 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
@Godza
Ja ne znam jesi li me ovom pričom urekao ili o čemu se radi...
Juče uzeo kola sa servisa, radila super, palio sam ih oko 5 puta, prešao 30-ak kilometara. Jedino su pri preuzimanju iz servisa verglala duže, pretpostavljam zbog promenjenog filtera goriva.
Danas krećem sa posla i na pola puta do kuće kreće kloparanje motora... Teši me samo što bih rekao da zvuk nije metalan kao na snimcima koje si poslao, već čisto kloparanje.

Evo i snimka:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 08:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
@Godza: Kakvi su ostali diesel motori kod K? ovaj sa 136KS? ili je isti blok sa drugom geometrijom turbine?

Prema tvom iskustvu kakvi su ovi turbo benzinci? Vidim da su mjenjali blok ovog 1.4 turbo, tipa nije isti kao što se ugradjivao u J (kao kod Vladana).
Imao sam neku varijantu da zamjenim moju H uz doplatu, ali sada sam skroz skeptičan :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 13:36 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Mito, sta da ti kazem ovaj dizel sto se tice motora i nije tako los, ali to je ono ali, koje srecu kvari problem sa tim razvodom je neminovan. Na auto placevima guraju aditive da motori budu sto tisi i posle prve zamene ulja koje treba da dodje desava se problem.

A najveci problem je sto ti mozes (mislim neki servis) da zameni set lanca, lancanika spaner i posle 30.000km manje ili vise predjenih kilometara opet se cuje spaner ili uljna pumpa ili sve u kompletu. Naravno reci ces ima garancija, sto stoji, ali dzaba sve to kada sve to mora ponovo da se otvara, a sto je najgore opet nisi siguran hoce li lanac, spaner i ostalo izdrzati 30, 50 ili 100.000km.


georgemcduke

Isti problem je i sa K modelom na onom snimku su oba modela, licno bih izbegavao bilo koji 16cdti motor, sto se tice benzinaca to je sasvim druga prica, jako dobri i pouzdani motori i kod J i K modela od 125 ili 150 ks.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 13:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Ne znam šta da kažem.
Motor pored toga što se čuje kao traktor trese mnogo više nego ranije.
Jutros sam ga oterao u servis na reklamaciju i sad mi javljaju da su kola gotova, ništa nije rađeno jer sve radi kako treba :udri:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 13:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pre nekih godinu dana sam gledao neke testove jednog britanca i bas je bio na testu taj 1.6cdti i imao je dosta hvale za njega, mislim na vozne karatkeristke itd, ali secam se kako je pricao o tom ruznom zvuku pri paljenju i na leru iako je taj testni model presao samo nekoliko milja, i kako je on to rekao da je to nov auto i da to je normalno, ali ocigledno nije.
Ocigledno da su u opelu napravili veliku konstrukcijsku gresku jer to me podseti na 2.0 bmw N47 motor prisutan u skoro svim serijama gde zbog istezanja lanca i lancanika mora skoro ceo motor da se izvadi i kosta oko 1000€, a kod nas na oglasima je puno njih sa tim motorom i sve su cene relativno niske, ali verovatno se u tome i krije caka.
Nesto me to bilo zainteresovalo pa sam malo citao i to je katastrofa problem bio, bmw naravno nije nista poradio na tome, nekima uvazena garancija, a vecini ne, i neretko se desavalo da pocne da se cuje samo nekoliko hiljada km nakon zamene, tako da izuzetno lose uradjeno ili bar nepristupacno :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 14:38 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
A ja sam zetu rekao da pogleda ovaj auto: http://bit.ly/2UYlZw1 Solidna cena za to godište i pređenu kilometražu. Nisam bio svestan postojanja ovog problema. Hmmmm...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 15:21 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Uzeo sam sad auto.
U Autoprometu su mi rekli da je sve u redu i da motor dobro radi i da se normalno čuje za 1.6 dizel. Na kraju sam se zapitao da l' sam lud i loše čujem. Međutim, dok sam provozao kola malo utvrdio sam da se definitivno očajno čuju, pogotovo u prvoj i drugoj brzini. U trećoj i četvrtoj slabije, ali ako se načlje uši može i tad da se čuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 22:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Mozda sa manjim ulaganjem resis iritantan zvuk.

Slika

Jsalu na stranu ....jedino da probas da sipas neko drugo ulje u motor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 22:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Solidna ideja, ceo dan vozim bez muzike i malopre sam počeo da pojačavam i nije bilo loše ;)

Upravo sam ušao da pitam oko ulja. Je l' normalno da bude ova boja? Iskapao sam malo po haubi, računam na belom se najbolje vidi.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 22:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ufff tebi kao da su sipali staro ulje u motoru.
Evo kako kodmeneizgleda posle 6m voznje.
Slika

A ova Alpina je nesto preko 100eura inema puno razvlacenja kablova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 22:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Baš to mi i ćale kaže...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 12 Apr 2019 23:43 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Vlado, ne unosi pometnju ti sa tvojim sokocalom nisi merodavan :)

U svaki dizel motor kada se sipa ulje posle vrlo kratkog vremena ako ne i odmah dobije crnu boju, ulje koje su sipali u servisu je najverovatnije 5w30 Dexos 2. A sto se tice strucnosti i osposobljenosti majstora u Autoprometu to su to su majstori sa iskustvom i znanjem.

Najveci problemi se desavaju obicno na manje poznatim autoplacevima vozila, gde strucnjaci da bi sakrili buku motora obicno naliju vece kolicine aditiva u motor, menjac i naravno da se to manifestuje odmah nakon prve zamene ulja u nekom servisu. ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.6 CDTi 110 KS
PostPoslato: 13 Apr 2019 08:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Šta tačno rade ti aditivi? Koliko koštaju? Da li se čoveku isplati da sipa te aditive i da li bi time rešio problem ili ih samo zamaskirao?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 182 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs