Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 21 Feb 2019 12:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Hm onda me je sa ovom cenom od 2000 evra pokusao da zaplasi ili sta...moracu da posetim jos jednog majstora za misljenje...vidim da ovde na forumu vladaju dva misljenja kod izbora motora jedni vicu 1.6 a drugi da je bolji 2.0 :D

Planiram za vikend da pogledam i ovaj primerak https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12662800/opel-zafira-tourer. Idem kod roditelja u Apatin pa da bacim pogled kad sam vec tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 25 Feb 2019 11:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Nisam uspeo da se dogovorim sa prodavcem oko gledanja auta tako da idemo dalje sa potragom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 15:09 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Bili smo pre dve nedelje da gledamo dva auta u Sapcu a posto su obadva jos uvek aktuelna na oglasu, odlucio sam da napisem moje utiske o njima cisto ako neko pozeli isto da uzme Zafiru a isao bi da gleda ove modele/primerke.

Prvo cu krenuti od ovog primerka koji smo detaljnije pregledali: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... -cdticosmo

Na prvi pogled, spolja deluje ocuvano ali o spoljasnosti ipak malo kasnije. Sto se tice unutrasnjosti, odlicno je ocuvana sa minimalnim znakovima koriscenja. Plastika sedista na vozacevom mestu do vrata napukla i to sam dosad video na svim Zafirama koje sam gledao, verovatno ljudi dok sedaju oslone se zadnicom prvo na tu plastiku. Ostatak kabine odlicno ocuvan i koliko smo mi mogli da proverimo deluje da sve osnovne stvari rade (svetla, zmigavci, ventilacija, navigacija, elektricni prozori...). Sto se tice gepeka, u pitanju je model sa 5 sedista, ok je ocuvan, ima mali rezevni tocak ali fali roletna/poklopac gepeka, kaze prodavac verovatno ukrali vozaci kad su dovezli auto!??!

E sad sto se tice spoljasnosti kao sto rekoh deluje da je sve ok ali samo deluje. Prvo nije bez tackice ima par ogebotinica ali jedva primetnih ono sto me je prvo zabrinulo, kaze prodavac imao je ostecenja od grada na krovu, kaze sredjeno bez farbanja samo izvlacenjem. Stvarno da mi nije rekao ne bi skontao jer se uopste ne primeti. Dalje dok sam cekao prevoz do zvanicnog servisa da se auto detaljnije pregleda (u tom trenutku prodavac nije bio tu, sredjivao je prevoz do servisa), proveravao sam zazore i skontam da nesto nije u redu sa haubom. Spreda deluju zazori ok ali bocni zazor do soferke sa vozaceve strane je nekih 5+mm veci nego sa suvozaceve. Proveravam ostale zazore i dok sam provlacio prst po zazoru izmedju gepek vrata i krova, posece se na osusenu farbu!??! Ladno je farban taj deo krova i/ili deo gepeka. Ne primecuje se na prvi pogled ali se tacno vidi kako se boja slivala i stvrdla tako da formira ivicu ostru kao zilet. Takodje na jednom delu se primecuje da nema dovoljno bele farbe, tj nazire se farba koja je ispod (tamno siva moguce da je osnovna farba ili zamenska vrata sive boje). Vec mi po malo nije bilo dobro u stomaku ali reko sacekacu servis koji sam vec zakazao.

Pre toga sam malo provozao auto po parkingu koliko sam mogao, lepo deluje, kvacilo ok, nema tresenja/lupanja pri paljenju, nista ne dimi na auspuhu, normalan rad motora...Odlazimo do servisa (zvanicni Opelov u Sapcu). Na moje iznanadjenje mehanicki je auto dobar, kaze majstor da izgleda da su menjali gumicu na karteru (2.0 CDTI motor i poznati problem sa njom), motor stvarno radi mirno, prednje kocnice i pakne na 50% istrosenosti zadnje na nekih 60%, sve ok sa trapom, ne cuje se turbina, dijagnostika ne pokazuje nikakve greske i jedino su jedva uspeli da skontaju da se po malo cuje zamajac ali samo pri paljenju auta sto kazu tek prvi simptomi i da se on jos dugo moze voziti pre zamene.

Medjutim kad je auto dignut na dizalicu imali smo sta da vidimo. Desni prag (suvozacev) je izbusen sa unutrasnje strane i napunjen gitom. Kroz te rupe su izbijali prag prema spolja pa su onda sve napunili gitom i to ne bas najbolje. Spolja deluje da je ok uradjeno ali odozdo bas i ne. Takodje definitivno su farbana vrata gepeka i branik (opet ne najbolje jer se na coskovima nazire osnovna/originalna siva boja) a i po srafovima se vidi da je skidana i hauba. Po majstorima ne deluje da je bila veca havarija vec samo udaren gepek/branik i desni prag ali nije jasno sta se desava sa haubom. Naposletku su proverili servisnu istoriju koje u principu NEMA!??!! Auto nije imao ni jedan servis u ovlascenom Opel servisu. Posto je auto uvezen iz Italije od lizing kuce u servisu su mi objasnili da mnoge lizing kuce u Italiji ne obavezuju svoje kupce da odrzavaju u ovlascenom servisu vec oni imaju svoje ovlascene servise gde se moze auto odrzavati bez gubljenja garancije.

Sve u svemu odustali smo od ovog auta, definitivno je udaren (najverovatnije samo manje cukanje) i nije bas sredjen najbolje sto se tek vidi na dizalici (plus prica o ostecenjima od grada) pa jos nema nikakvu servisnu istoriju, pa fali roletna za gepek...jednostavno osecao sam da ne treba da uzmem.

Drugi auto koji smo gledali je ovaj: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... cdti-cosmo
Sa njim cu biti kratak :) Prvo auto je bio prilicno prasnjav (kisa + prasina) i smesten sa svih strana izmedju drugih auta pa nismo imali puno prostora za razgledanje, Spolja deluje ok (koliko smo mogli da vidimo jer nije bas u potpunosti cist) ali mi zazori deluju ok. Ono sto nas je razocaralo je unutrasnjost. Susta suprotnost ovom prethodnom. Jako puno sitnih ogrebotina pogotovo napred kao da su besnu macku zatvorili u auto na dva dana :) Deluje da su vozili nekog malog ljubimca u autu i dosta je ishabaniji od prethodnog iako je godinu dana mladji. Ima 7 sedista ali nema navigaciju sto su neki plusevi i minusevi u odnosu na prvi. Ono sto me isto zabrinjava kad se pali motor (1.6 CDTI) kao da se cuje lanac ali se ne cuje dok radi. Prodavac me ubedjuje da se lanac cuje na svim motorima sa njim pri paljenu jer deo lanca nije u ulju pa dok se ne podmaze kao cuje se. Nisam bas siguran u ovo ali nam se auto nikako nije svideo pogotovo unutrasnjost i odustali smo od njega.

Eto nadam se da ce ovi opisi posluziti nekome ko naleti na ovu temu, kupuje Zafiru a ovi primerci budu u opticaju (znam da bi meni sigurno koristilo) i mozda ovi problemi nece biti kriticni za nekoga pa se odluci na kupovinu i odlazak do Sapca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 15:38 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Svaka čast na ovako detaljnim opisima. Nekom će sigurno pomoći. Pa čak i ako bude gledao neke druge primerke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 16:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
To za lanac ma 1.6 je prodavac u pravu,nazalost je to normalno pa ko veruje,veruje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 17:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Ja ću ti samo još nešto najprijateljskije dodati...NE KUPUJ AUTO U ŠAPCU NI U LUDILU I NI KOD KOGA što se tiče placeva.
Opasni su prevaranti i ozbiljne leševe uvoze, sređuju i prodaju. Cast izuz3cima, mentalitet im je takav da bi mamu rođenu prevarili..
I još nešto..70% ukradenih automobila u Bg završiva u Šapcu i okolini u delovima..
Pričam ti vrlo proverene informacije...

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 18:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Iskreno cekam opet da se pojavi nesto u NS (i blizoj okolini) i eventualno sledeceg meseca da bacim pogled na ovaj primerak u BG: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... osmo-7sedi .

Trenutno najmladja i najbolje opremljena Zafira ali sa najvecom cenom. Ako je slucajno neko vec isao da je gleda neka prenese utiske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 18:36 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Malo je preterao s cenom, ali ok, ako ti odgovara..
Ja ću da vidim ovih dana kad pođem prema gradu pa ću da prođem da je pogledam pa ti kažem kako stvari stoje..

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 19 Mar 2019 23:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2019 21:54
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Insignia sports tourer
Što jedan moj drug reče...Iz Šabca ni kamen za kupus! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 01 Apr 2019 09:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Bili smo za vikend u Pancevu da vidimo ovaj auto: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ra-16-cdti. Prodavac preko telefona mi kao zadnju cenu ponudi 10200 i uspeo sam da dobijem kompletnu servisnu istoriju (u elektronskom obliku). To je bio dovoljan povod za put (a drugi je bio poseta IKEA-i koju zena dugo planira, kakvu gresku sam napravio, kakav danak neiskustvu :)). Cim pisem ovako prepostavljate da nisam uzeo auto. No ajmo redom.

Sto se tice spoljasnjosti tu i tamo po koja ogrebotina nista strasno ali ima dve stvari za napomenuti. Prvo sa leve strane na zadnjim vratima ima jedna duboka ogrebotina koje je zamaskirana sa korektorom i druga stvar je da je prednji levi far malo utisnut u karoseriju tj branik i kao da je ceo branik sa leve strane malo pomeren. Nista strasno, verovatno je negde naslonjeno ali je prodavac rekao da ce da sredi far da stoji fabricki da nije problem. Sto se tice guma, zimske su na autu, zadnje su odmah za menjane jer su jako lose a prednje su bolje i rekao bi da mogu da izguraju jos jednu sezonu ako ne i vise. Ima fabricku kuku koja je skinuta i stavljena u gepek na predvidjeno mesto. Sve u svemu prilicno dobro ocuvan spolja sa losijim gumama i gore dve stvari koje sam pomenuo.

Unutrasnjost veoma slicna spoljasnosti, dosta dobro ocuvana, ima ogrebotina na metalik sinama na centralnom stubu, lak je skinut na jednom mestu na centralnoj tabli ispod ekrana navigacije (vidi se i na slikama) i manje ostecenje koze na zadnjim vratima iza vozaca. Koliko smo proverili radi sve ukljucijuci i zavesica panorame jedino sto ovaj primerak nema elektricno sklopive retrovizore sto je cudno sobzirom kakvu opremu ima ali sam vec naviko da Zafira ima jako cudne kombinacije opreme. Takodje cuveno naprsnuce plastike na vozacevom sedistu do vrata i ovde postoji ali je jako malo i do sad najmanje koje sam video na sve i jednoj Zafiri koju sam gledao. Sve u svemu ok ocuvana unutrasnjost ali do sada najbolju unutrasnjos sam zatekao u beloj Zafiri koju sam gledao u Sapcu i opisao u predhodnim postovima (inace je sad prebacena u Beograd na njihov drugi plac :)).

Medjutim najveci problem je mehanika. Prvo da pohvalim servisnu istoriju za ovaj primerak, jako je detaljna, moze se dobiti od prodavaca jer je u elektronskom obliku a i izvuci u ovlascenom servisu. Zadnji servis radjen na 185K u decembru 2018, na satu je nesto manje od 189K. Prvi problem sam primetio kad je prodavac upalio auto da ga istera u dvoriste. Lanac se bas jako cuo pri paljenju (1.6 motor) i prvih sekund/dve nakon paljenja. Motor je nekako bio bucan na pocetku ali posto je radio dok smo ga gledali posle se smirio. Provozali smo auto, deluje sve ok pa ga odvozimo u Opel servis u Beograd (PSC Auto). Prikacili su ga odmah na dijagnostiku i izbacuje dve greske. Beznacajnu za neki filter vazduha i jednu problematicnu a to je greska na ventilu za hladjenje klipova. Majstori su odmah rekli da zbog ove greske auto nije u voznom stanju jer se ventil mora odmah menjati i nije skup, nekih 7 hiljada sa zamenom. Najveci problem sto mi ne znamo koliko je auto tako vozen, kompjuter u autu nije nista upozoravao nekim obavestenjem ili check engine lampicom jedino upozorenje je bilo da fali AdBlue tecnosti (dijagnostika pokazala da ga ima za nekih ~400km nakon toga auto nece paliti). Daljim pregledom ustanovljeno je da se lanac stvarno cuje pogotovo kad auto malo duze stoji ugasen, nakon paljenja najvise a posle samo ako je otvorena hauba i nakon nekih 10 sek prestane da se cuje. Ono sto majstora takodje zabrinjava sto motor radi prilicno nemirno (za jedan 1.6 motor) uz primese nekih zvukova koji verovatno dolaze od lanca. Plivajuci i turbina je ok, vesanje takodje. Svi diskovi su ukopani, nazad plocice 3mm i za menjanje, predje isto lose tako da po majstoru i prednje a pogotovo zadnje su za zamenu. Akumulator takodje za zamenu, vlazi crevo na intercooleru i koliko se secam to je to.

Najveci problem je u tom ventilu jer se ne zna koliko se dugo vozilo sa tom greskom i nemiran rad motora a drugi je inicijalno veliko ulaganje koje bi me cekalo (ventil, lanac, kocnice, akumulator, letnje gume i bar dve zimske ako ne sve cetiri pa izracunajte i eventualno jos nesto ako promena ventila i lanca ne bi resilo nemiran rad motora). Po majstorima iz ovlascenog auto je prodat kad je vlasnika docekala velika ulaganja i oni mi preporucuju da ga ne uzimam.

Nakon toga odlazim do prodavaca i pokazujem mu detaljan izvestaj iz servisa i da odustajemo od kupovine a on ce meni na to kako je sad on jos vise ubedjen kako je auto u odlicno stanju i da nema ovih problema bio bi kao nov a ja mu upravo rekao koji su sve problemi i da auto cak nije u voznom stanju po majstorima!???!?!?! U momentu sam se iznervirao, covek cak i nije pokusao da pregovara samo nam je pozeleo srecu da nadjemo auto kakav zelimo...Verovatno ce nakon ovoga zameniti ventil, ispraviti far i ako nadje neke polovne gume u vrh glave...ili ce eventulano samo izbrisati gresku...posle onakvog komentara ko ce ga znati.

Posle svih ovih gledanja i potrosenih para na put, slepovanje, servise i jakog teskog organizovanja (ovog puta smo i klinca morali voditi sa sobom) do daljnjeg gledamo aute samo u Novom Sadu i blizoj okolini i prosirujemo na jos dva auta iz nama jako voljenog Forda: S-Max i hedzbek varijantu Mondea MK4 kao sekundarne izbore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 01 Apr 2019 10:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Kada citam ovu temu Predraze bude mi zao koliko muke oko kupovine necega u cemu se uziva, ali opet sam siguran da cete na kraju naleteti na dobar primerak ma koji proizvodjac bio u pitanju.
Tako da iako je muka na ovaj nacin traziti auto, ali jedino tako detaljno pregledanje automobila moze otkriti neke potencijalne probleme u buducnosti jer ma sta neko pricao, pgotovo za neke dizel motore da su savrseni( to ne sporim) ali ima toliko komponenti pored motora koje mogu da prave problem i veoma su skupe da je ovo jedini nacin danas kupovine automobila, tako da srecno u potrazi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 01 Apr 2019 10:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Fokusa kojeg sad vozimo smo kupili nakon svadbe, izgrebanog i bez ikakve provere placen 2700 i na taj nacin nikad vise ne bi uzeo auto. Sad uzimamo auto koji je gotovo 3.5-4 puta skuplji i to jos dizel kojeg najradje ne bi uzimao jer malo prelazimo (i zbog kojekakvih potencijalnih problema) ali benzinaca gotovo da nema u ovim kategorijama (zaboravih reci da mi majstori u Opeleovom servisu preporucili 1.4 turbobenzinac od 140HP kao motor koji se dobro pokazao u Zafiri) i bez provere mi ne pada na pamet da ista uzmem pa nek izgleda kao da je iz fabrike izasao. Prosoto ne mozete da verujete sta sve o autu mozete saznati kad se digne na dizalicu (ili udjete u kanal), pa dijagnostika, servisna istorija, iskustvo majstora i sl. Bez pregleda nikako, a onda ces gotovo uvek naci nesto sto ti neodgovara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 01 Apr 2019 10:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2019 21:54
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Insignia sports tourer
Jedno dva puta sam "leteo" po Srbiji u nameri da nadjem primerak za sebe, I posle dosta izgubljenog i vremena i para, dosao do istog zakljucka kao i ti.
Auto kupuj u mestu zivljenja. To je to. Tacka.
Ne umem logicno da potvrdim ovu definiciju, samo empirijski. Imam utisak da strpljivog coveka ceka nagrada, I da uvek tu, iza coska ceka neki dobar primerak…
Ja se izvinjavam na ovolikoj apstraktnosti, ali tako ja. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 01 Apr 2019 11:35 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 17 Jan 2011 01:31
Postovi: 227
Lokacija: Pancevo
Ime: Sveta
Opel: Vectra B
Moje misljenje je da nikada u zivotu ne bih uzimao auto star 4 godine sa predjenih skoro 200k na satu i jos da iskesiram 10k za isti. Jednostavno auto koji je bio skoro neprekidno u voznji, znaci bez imalo vremena da "predahne", to mozda zvuci glupo ali mislim da itekako ima smisla... A da ne govorim o enterijeru gde neko 4 godine nije dizao guzicu sa sedista...
I onda naravno kada istice garancija i krecu velika ulaganja ljudi gledaju da se oslobode tog tereta i da ga proslede drugome, a ovi sto se bave prodajom samo odrade estetiku zbog slika i zbog onih koji auto kupuju ocima.
Ja bih gledao stariji auto (ne stariji od euro 5) sa manjom kilometrazom (koja se ostrim okom i odredjenim metodama moze ustanoviti)...

Pozdrav i srecno u daljoj potrazi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 02 Apr 2019 12:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 62
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
S.V.E.T.A. je napisao:
Moje misljenje je da nikada u zivotu ne bih uzimao auto star 4 godine sa predjenih skoro 200k na satu i jos da iskesiram 10k za isti. Jednostavno auto koji je bio skoro neprekidno u voznji, znaci bez imalo vremena da "predahne", to mozda zvuci glupo ali mislim da itekako ima smisla... A da ne govorim o enterijeru gde neko 4 godine nije dizao guzicu sa sedista...
I onda naravno kada istice garancija i krecu velika ulaganja ljudi gledaju da se oslobode tog tereta i da ga proslede drugome, a ovi sto se bave prodajom samo odrade estetiku zbog slika i zbog onih koji auto kupuju ocima.
Ja bih gledao stariji auto (ne stariji od euro 5) sa manjom kilometrazom (koja se ostrim okom i odredjenim metodama moze ustanoviti)...

Pozdrav i srecno u daljoj potrazi...


Problem kod Zafire Tourer sto se ona prodaje od 2012 godine, sto automatski znaci da realna kilometraza modela iz 2012 mora biti samo veca nego od modela iz 2015 a generalno to vazi za sve slicne modele auta koji su namenjeni voznjama na dugim relacijama (minivanove, limuzine i sl). Tako da ako neko prodaje Zafiru iz 2012 i napise da je presla 140k a cena joj je ispod 8000evra to moze samo da znaci da je sigurno cackao kilometrazu.

Ja se vodim onim da kilometraza nije vazna ako je auto redovno i kvalitetno odrzavano, zato sam se i odlucio da proverim gornji primerak jer ima odlicnu opremu, servisnu istoriju i mladji je primerak (jer ima Zafira iz 2013 koji su presli istu kilometrazu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina: Opel Zafira C (Tourer)
PostPoslato: 03 Apr 2019 11:54 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 17 Jan 2011 01:31
Postovi: 227
Lokacija: Pancevo
Ime: Sveta
Opel: Vectra B
Ja sam generalno mislio i na druge modele i marke starijih godista opet ne stariji od euro 5 (znaci do neke 2009-te), e sad jedino ako samo i iskljucivo gledas Zafire...
Ne bih se slozio da je pravilo da se ovakvi automobili ne mogu naci sa manjom KM (redji su ali se pojavljuju) i to obicno iziskuje svakodnevno ili nekoliko puta dnevno otvaranje PA sa vec sacuvanim zeljenim kriterijumima u pretrazi i tako dok se nesto ne pojavi i naravno brza reakcija i odlazak sto pre na licu mesta...
To naravno nije uvek moguce ali u svakom slucaju od listanja oglasa i gledanja neceg sto tamo stoji mesecima ne mozes mnogo ocekivati, jer ono sto je dobro vrlo brzo ode i tu nema sta mnogo da se prica...
Placevi u 99% slucajeva gledaju samo na sto veci kvantitet i obrt vozila a sve ostalo im je u drugom planu sem estetike koja kako sam vec rekao kod nas najcesce prodaje kola...

Nemoj molim te da me shvatis pogresno, ti nisi ni prvi ni poslednji koji bi (boze zdravlja) uzeo auto 4 godine star i 200k sa aukcije lizing kuce (kako se najcesce i nabavljaju takva vozila) i bio prezadovoljan i vozio ga bez vecih problema ali ja licno ne bih ulazio u takavu avanturu...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs