Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 24 Maj 2018 22:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Nema na čemu :ziveli:

Pa imaju žute/narandžaste sigurno, mada iskreno nisam pitao kada sam uzimao, ali pogledao sada nešto na brzinu i ima ih, kucaj žute pri pretrazi, to je otprilike ta fabrička boja osvetljenja u Astri, to je možda najbolja opcija :P Imaš i soluciju da se ubaci obična sijalica sa vlaknom ona iz kilometar sata, ali mora šira rupa da se izbuši. Nađi neku ovakvu kao sa slike 3mm i to je to ;)

Slika


Da, isti su visokotonci kao i u A stub što idu, ubacuju se u ležište pozadi u kombinaciji sa žabicama i sve je na klik-klak. Fabrički su takvi :ok:

Pozdrav! :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 25 Maj 2018 21:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Veliko ti hvala na svim informacijama.

Potrazicu oba :) da malo i G cackam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 26 Maj 2018 01:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Nema na čemu ;) Taman posla...Samo udri...Nemoj G da se oseti "zapostavljenom", uživo je skroz opravdala oznaku "CH", i ona zaslužuje pažnju :P Prelepa je

Ako šta naleti povoljno zanimljivo za mene za G, javi na pp ;)

Pozdrav! :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 27 Maj 2018 00:50 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Vazi. G je in garage i bas je retko vozimo....ali volim da bude tip top.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 27 Maj 2018 21:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Burazer, sta da ti napisem a da ti vec nisam rekao uzivo :)

Stvarno svaka cast, prelepa je sad :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 27 Maj 2018 23:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Vladarr je napisao:
Vazi. G je in garage i bas je retko vozimo....ali volim da bude tip top.


Samo je pazi i čuvaj kao što si i do sada i biće u onakvom stanju još mnogo godina. Stvarno je samo za poželeti onako očuvan model. Odlična je! :ok:


djile je napisao:
Burazer, sta da ti napisem a da ti vec nisam rekao uzivo :)

Stvarno svaka cast, prelepa je sad :)



Hvala batice! :ziveli: Trudim se koliko mogu i koliko to vreme i novac dozvoljavaju da se odrade tako neke stvarčice koje mi se svide i da je ''napravim'' da liči bar malo lepše i drugačije u odnosu na druge Astre G koje se vozaju :P Ima tu još svašta nešto u planu, ali dobro...Otom potom, kao što već rekoh ;)

:ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Maj 2018 16:11 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Bravo za radove Aco. :postovanje:
Maska bez znaka kod tebe jos bolje stoji zbog shark farova, super se uklopila. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Maj 2018 20:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala burazer! :ziveli:

Baš tako, drugačiji su farovi u odnosu na one standardne i onda se uklapa fino, dok kod običnih bolje stoji Bertonkina maska, kao što je sada kod tebe :ok:

Hvala još jednom za masku! :postovanje:

Pozdrav! :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 10 Avg 2018 20:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav narode! :postovanje:

Uhvatih malo slobodnog vremena, pa rekoh čisto da malo obnovim garažu sa nekim ''mini'' radovima...

Naime, još otkad sam uzeo fabričke xenon farove za Astru su od starta loše svetleli. Stavljene nove D2S sijalice sa novim balastima i uopšte nije to to kako treba da svetli. Sve je to lepo što se tiče ''cutoff-a'' na blizinu, gde se vidi linija i raspršavanje svetlosti na sve strane dole, a da pritom nikom ne smeta, i to je super, ali je problem bio taj što je ta količina svetlosti na putu izuzetno mala bila. Bukvalno je služila da te neko vidi iz susreta, a vozač što ne vidi nikom ništa... :banghead:
Nisam bio u mogućnosti da odma to rešavam, a i studiram, pa tek kada uhvatim vreme mogu da odradim kući u Kruševac to šta treba...

Dakle, pošto su sijalice i balasti bili novi, logično je bilo da su sami projektori unutra loši. Naručio ovog puta BiXenon H1 projektore veličine 2.0'' (52mm je prečnik sočiva), što je izuzetno teško naći odma, jer je fora što su većina projektora u prodaji od 2.5'' ili uglavnom 3.0'', što je mnogo veće od fabričkog sočiva u Astrinom fabričkom xenon faru.


Ko ne zna, o ovakvim farovima je reč:


Slika


Dakle šta sam uradio, skinuo farove, otvaranje sa fenom i pristupio situaciji što se kaže...Otvaram Astrine farove treći put čini mi se, tako da mi nije nepoznato...Bilo je problem sve to učvrstiti, jer fabrički projektor je mnogo veći što se tiče dimenzija, pa pogoditi nagib, nivelaciju, a ima 4 šrafa unutar fara koji drže projektor, koji se, naravno, nikako ne podudaraju sa novim projektorom, pa iskoristio nosač od fabričkih projektora, presekao, izvadio staklo, navukao bukvalno na novi projektor, pričvrstio i svašta nešto da ne pričam tutorijal sad komplet. Uglavnom, ima zezanja, ko nije dokon malo da se zanima i da zna šta radi, a i da ne voli modifikacije, onda nije ovo za njega, ali ko voli, izvodljivo je sve, naravno


Da ne dužim, evo dole par sličica radova:


Slika

Slika

Slika

Slika


Onda jedna slika čisto da se vidi na šta je ličilo osvetljenje dok to nisam uradio (levi far) i novi desni i koje je to ''poređenje'' bilo... :banghead: Zanemarite nivelaciju (i haos po garaži :D), samo je nakačen projektor i ubačena sijalica, naravno da nije ovako ostalo, nego čisto za poređenje što se tiče jačine svetlosti na licu mesta zbog slikanja


Slika


I onda posle par sati rada, komplikacija, modifikacija i ko zna čega sve se dobije otprilike ovako nešto:


Slika

Slika

Slika


Na ovoj zadnjoj slici nije bila dobra nivelacija, postavio sam nivelaciju otprilike kao na ovoj drugoj slici i to je novija slika od ove dole zadnje, samo što je na ovoj drugoj slici, ko primećuje, desna strana jača i belje svetli u odnosu na levu, a razlog je bilo to što je levi balast bio DC, jer nisam imao AC balast na par dana, ali sada su oba nova AC balasta u radu, tako da sada i leva strana sija isto kao i desna i sada je sve kako treba.


Imam jednu sliku od pre što sam slikao, i slikao sam identičnu sliku i sa novim projektorima, pa čisto za referencu poređenje pre i sada:

Slika
Slika


Sada sam konačno zadovoljan kako svetli :lokomotiva: Posle novih AC balasta 35W, novih kvalitetnih 5000K AC sijalica i novih BiXenon H1 projektora da ne svetli lepo, tačno bi ih razlupao...

Najjača stvar je po meni BiXenon, jer se nisam susretao sa njime do sada. Pošto je sada dugo u projektoru preko klapne, isključena je fabrička sijalica za dugo svetlo, a povezao sam dugo na klapnu od projektora, tako da kada se blicne sad, otvara se klapna, tako da je i dugo sada xenon. To je fantazija :love: Kada otvori klapnu, onako oštro, odsečno, a tamo ti razdani ispred...Najjača fora kada ti neko blicne ili ti nekom blicneš, znači ako je po gradu negde, osvetliš automatski sve što se nalazi ispred tebe u širini od...Da ne lupam sad... :ludilo2: Razmišljam da umesto halogene sijalice za dugo koja sada trenutno nije aktivna ubacim neku LED H7 i da povežem i klapnu i tu LED, verujem da bi tada svetlelo 800 metara :D

Probao sam na ovaj sajt da uploadujem video, da ne delim po YouTube-u amaterski video dok ne napravim neki bolji snimak, nadam se da će moći da se vidi kako radi BiXenon u mraku. Trebalo bi da radi player...(odgledati do kraja, jer tek je na kraju videa pokupio fokus kako treba, a i najbolje se tada vidi, mada i tada i uživo naravno da nije isto)


https://vimeo.com/284400279
Kod:
<iframe src="https://player.vimeo.com/video/284400279" width="640" height="360" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>
<p><a href="https://vimeo.com/284400279">Opel Astra G 1.7DTi OEM Xenon headlights modified with H1 BiXenon projector, new H1 bulb and new 35W AC ballast</a> from <a href="https://vimeo.com/user88291936">Aleksandar Milić</a> on <a href="https://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>

(neće direktno da mi kači embed link za plejer, nego moram preko linka, pa ako ne mrzi nekog od admina, neka proba)


Druga stvar što sam uradio je bilo već dugo planirano detaljno čišćenje iznutra. Ima drugar usisivač onaj što može da se ubaci tečnost, pa posle izvuče, kao dubinsko, tako da je palo po prvi put za ovih 9 godina koliko je kod mene, a verovatno nikad pre toga, jedno ''dubinsko'' pranje...

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika


Nisam slikao posle završetka kako je ispalo na kraju, ali ja sam prezadovoljan. Izvuklo prašinu, prljavštinu, onaj miris, sipali smo Lenor bili da zamiriše malo, ja sve plastike odmastio, prebrisao, osvežio, tako da je sada mnogo bolje nego što je bilo. Generalno tepih i to nije bio strašan, sem kod vozača, ali gde su one šine je bilo dosta smeća, što se i vidi na slikama...

Uzeo sam slučajno u Uradi Sam ovaj sprej dole sa slike. Ja sam pre voleo ono sjajno, ali sada iskreno ne, blago može i to, ali ne da blješti, pa sam plastike odmastio sve i posle na mikrofiber krpu naneo ovaj sprej i svuda prošao. Odličan je po meni ko voli ono čisto, suvo, uredno, a ne masno. Mat je. Nije ono da sjaji i blješti, prebriše se, fino i miriše i baš je dobar. Ima ono kao antistatik za prašinu i UV zaštitu, pa ko hoće, može da proba. Nije skup nešto...

Slika


Ispolirao sam i farove malo sa mašinom i naneo im vosak:


Slika

Slika


I na kraju čisto neka random slika:


Slika

Slika

Slika

Slika


To bi bilo to od mene za sada...Čekam OP-COM što sam naručio na Ali, upalio mi za AirBag (31 je kod) za grešku, špulna izgleda zeza, pa sledeći put kad odem kući da vidim to da rešim i da konačno, nadam se, aktiviram tempomat, jer majstori ne znaju, zato sam i naručio prvenstveno i to je to. Ima tu još koje sitnice da odradim, ali videću šta i kako...Imam tu još dosta stvari u planu za sređivanjem, zamene, kupovina još dodatnih stvari, pa da vidim kako će to na dalje da se ostvaruje ;)

Ako neko ima nekih pitanja ili bilo šta, sugestije, slobodno udrite, pa ću da odgovorim čim vidim.

Pozdrav svima! :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 11 Avg 2018 00:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Bravo na radovima.
Ovo sa Bi xenom je fantasticno. Ja sam ih imao na Asti H i zaista sam bio bas zadovoljan, tek tad progledas i vidis koliko si se mucio sa halogenim ili ovim farovima koji su bili kod tebe kao malo bolji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 11 Avg 2018 11:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala Vlado! :P

To ti pričam...Ja se i ne sećam kako je sa običnim halogenim farovima vožnja...Skoro ulazio kod drugara u Corsu C i još jednog u Astru H, koji imaju obične farove, i to baš uveče se padale vožnje, rekoh: ''Upali svetlo čoveče'', a odgovor: ''Pa upaljena su''. Ja stao gledam, da li moguće da ovako vozi neko...Znači razlika je nebo i zemlja...

Nego navika izgleda. Od starta voziš tako, navikneš se, našteluješ ako nije baš lepo i služi ti, ali tek kad pređeš na nešto bolje, vidiš ustvari koliko je tu muke bilo...

I ja sam jedno vreme vozio sa xenonima u običnim farovima bez projektora, i tad se bolje vidi svakako, ali opet, smetaš drugima realno, a i raspršivanje snopa svuda ravnomerno nema šanse da se poredi sa projektorima, nego nekako usmereno biju. Čak i Astra nema toliko loša sočiva i novija su, pa ne ubijaš baš ljude ekstremno, ali sa projektorima je skroz druga priča...Mada sada i ovaj tehnički ide, videću da nabavim prskalice napred, da budem ''legalan'' što se tiče toga bar, a za automatsku nivelaciju jedino ako nađem onu elektroniku, mada prskalice su mi bitnije da ih namestim napred, samo što ih našao na oglas za neku bolesnu cenu, pola cene od farova maltene... :banghead:

:ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 12 Avg 2018 01:25 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2018 21:15
Postovi: 158
Lokacija: ZRENJANIN
Ime: Janos
Opel: ASTRA G DTI 2.0 karavan
Garaza: pogledaj
Svaka cast, samo napred! :ok: :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 12 Avg 2018 16:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Auu covece, ja i zaboravio na forum i opelase :D
Odlicno burazeru, sad kad se udje mirise na cisto :) A i farovi su mng bolji :)
Nedostaje mi druzenje sa opelasima :( Sve sam se smorio nesto kad nema sta da se budzi, cacka i po malo raspravlja na forumu :D :D :D
Moracu uskoro da prodam ovaj tenk od 5 metra i opet se pridruzim opel timu hah :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 12 Avg 2018 23:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Red bi bio da se oslobodis bezlicnosti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 13 Avg 2018 22:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@Jovan67 Hvala druže! :ziveli:

@djile Hvala batice! :P Ma da bre...Mnogo je bolje, nego što je bilo. Možda nije to full profesionalno, ali svakako je uticalo na miris unutra, prašinu i da se osveži malo. Bar sad lepo miriše i nekako što kažeš na čisto, svežije jednostavno ;)
Čekamo te sa nekom Vectrom GTS ili daj javi koga da likvidiramo i za koje novce, pa da pređeš odma na neku Insigniu 2.0 CDTi 4x4 BiTurbo :love: :ludilo2:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 13 Avg 2018 22:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
hahahahah :) Polakooo...ima vremena za GTS :D A insignija nece skoro :D Jos nisam direktor hahaha :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 21 Dec 2018 19:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav društvo! Evo i ja malo da obnovim garažu sa nekim konkretnijim radovima...

Prvo što sam rešio je konačno pitanje tempomata na 1.7DTi Isuzu motor. Nisam imao izvedenu instalaciju od ECU-a motora do ručice i nije bila aktivirana preko dijagnostike ta opcija. Instalaciju sam izveo i sproveo do ručice, ali posle toga je problem predstavljala aktivacija opcije preko dijagnostike. Niko u kraju nema OPCOM, tj. ima jedan majstor, ali on neće da se ''igra'' sa time kako ne bi spalio kompjuter i šta već...Vidi se da lik nema pojma, sem da obriše greške ako postoje ili da mi čita parametre motora koliko imam goriva i koliko puni akumulator...I onda sam naručio dijagnostiku za mene da se više ne majem sa ''majstorima'', s obzirom da većinu stvari radim sam, tako da mi je ovo dobrodošlo i prvo sa novijim softverom OPCOM-a nije htelo, ali sa starijom je prepoznalo i tempomat aktiviran! :love:


Slika


E sada nešto još bolje... :love: Skroz slučajno pratim ja oglase i nisam imao neku konkretnu nameru da uzimam sedišta baš, ali kada sam video ova sedišta po smešnoj ceni...Nisam mogao da odolim :love: I tako ja pazarim kompletna bež kožna sedišta sa komplet svim kožnim tapacirima i svim prekidačima (za sva 4 podizača, suvozačev, 2 za zadnja vrata i pločica sa prekidačima za grejanje). Sedišta imaju grejače sedišta, naravno.

Tapaciri pozadi nisu sa ručicom za manuelno podešavanje, nego su stigli tasteri za elektro, a kod mene je bila klasična ručica, tako da mi je pored toga sledeća investicija da nađem pozadi električne podizače sa motorima i koliko sam video nemam instalaciju, pa da izvedem da kompletiram da radi elektronika i pozadi kako dolikuje :P

I pored toga nisam imao izvedenu instalaciju za grejače sedišta do onog konektora ispod sedišta, ali imao sam do onih ispod menjača. Tu je uredno struja dolazila, ali odatle nisam imao instalaciju do sedišta, pa malo upotrebljena logika, ispitao koje žice i izveo instalaciju do konektora ispod sedišta i gle čuda...Radi grejanje sedišta :love: Tj. za sad polovično... :( Jer mi suvozačev greje bez problema, ali vozačev mi trenutno ne radi, e zašto, to ne znam...Da li je problem unutar sedišta da moram da ih otvaram ili šta već...Moraću da vidim da rešim i da vidim kako mogu da ih proverim da li je prekinut možda neki grejač ili šta već...Ako neko ima iskustva sa ovim problemčićem ili savet, neka mi se javi na pp...

Uglavnom, slike govore sve ostalo :lokomotiva:


Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika

Slika

Slika


Za sad toliko što se tiče sličica i radova, imam obaveze oko fakulteta, pa nisam u mogućnosti stalno da radim nešto šta sam zamislio, ali sledeće na redu otprilike ovako nešto: Comming home koji nikako da namestim, folija crna sjaj koja mi stigla da ide na krov i usput shark antena koja takođe pripremljena, motori sa makazama za zadnje podizače da kompletiram to da radi, da ofarbam srednji deo konzole iz ove sive u bež kao plastika sa strane sedišta da se slaže.....i sad trenutno ne mogu da se setim ostatka, ali ima još svašta nešto u planu, pa kako vreme dozvoljava...

Pitanja, komentari, predlozi, sugestije...Tu sam :ziveli:

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 22 Dec 2018 01:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Potpino drugaciji auto. smekersi joj stoji novi enterijer. Jos je super legao na ovu kombinaciju karoserije. bravoooo.

Kad bude prilika da cacnemo kod mene tempomat. Vec duze vreme imam rucicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 22 Dec 2018 16:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala Vlado! :ziveli:

Baš tako! Na plavu boju auta ovakav kontrast unutra kada je onako čisto, uredno i oprano, baš ostavlja lep utisak! :lokomotiva:

Nema problema...Ja idem sada za par dana kući u Kruševac, pa sam tu oko praznika, posle se vraćam za Niš. Ako je samo ručica i aktivacija potrebna, onda to rešavamo brzo, samo prekidač na kvačilu da li imaš i izvedenu instalaciju do ručice, ostalo nije problem ;)

A i tu J tvoju da vidim, nikako da budem u prilici... :( Đile mi se pohvali i u novoj Insigniji i u Astri tvojoj, ja nikako nešto da se namestim kada si i ti tamo, a i ja da ih malo bolje zagledam :love:

:ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 23 Dec 2018 00:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Bicu i ja za praznike pa cemo uklopiti. Taman da vidimo munje.
A za G ne znam da li imam instalaciju.
Obicno kod benzinaca nema prekidac kvacila, makar je tako bilo na H.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 23 Dec 2018 21:14 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Važi, čujemo se onda oko praznika! :ziveli:

Što se tiče tempomata, baš tako...Kod dizela ima prekidač kvačila, ali kod benzinaca mora da se proverava, u većini slučajeva nemaju...Proveri onda da li ima prekidač i instalaciju do volana za tempomat, pa ako ima, ručicu i aktiviranje odradićemo kada hoćeš, bar sada kad imam dijagnostiku to nije problem :ziveli:

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 25 Dec 2018 00:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Dogovaramo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 09 Jan 2019 02:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ja tek sad video garazu :D
Nema sta, drugi auto sad skroz :) Po meni nista lepse nego kad je auto tamne boje a ima enterijer svetle boje, prelepo :)
A i osecaj u voznji je sad skroz drugaciji sa ovim sedistima :) Pogotovo napred, jos sad za ove dane milina, lepo ogrejes dupe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 27 Avg 2019 17:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Da obnovim malo garažu, pošto ne pisah skoro nešto...Verovatno će biti malo poduže ponovo i 'rečito', pa koga zanima, neka spremi kokice i pivo i neka čita.. :P

Baš gledam od poslednjeg posta i sedišta koliko je prošlo, pa su se u međuvremenu promenile neke stvarčice, pa evo za ovih 8 meseci koliko je prošlo od tada pokušaću da obuhvatim manje više sve šta je urađeno do sada i šta je u planu za dalje...

Pa da počnemo...


1) Za rođendan u Januaru sam od drugara dobio od prave kože kožice za menjač i ručnu sa štepom u boji sedišta i to otprilike izgleda ovako:


Slika

Slika



2) Onda sam od člana @simke6 sa našeg foruma uzeo onu noviju belu tablu za razliku od moje, koja je takođe bila bela, ali stariji tip...Hvala burazeru! :ziveli:
Ubačene su bile LED bele unutra, ali me je nerviralo ono probijanje svetlosti koje se javlja kod belih tabli, kod crnih se ne vidi to, tako da je cela tabla rasklopljena, ubačena LED traka, tako da više ne mučim muku sa time...



Slika

Slika



3) U martu odrađen redovan mali servis sa novim GM 5W-30 uljem, filterom ulja, filterom goriva, filterom vazduha i Dayco PK kaišem...


Slika

Slika



4) Uzeo ono novije svetlo kabine sa senzorima za alarm, tasterima i slično...Radi klasično paljenje svetala, još nisam sredio na prekidačima da radi, ali nadam se da ću uspeti i to da sredim...Ubačen LED unutra...


Slika


5) Pošto me je zezala klima, tačnije nije uopšte htela da upali kompresor, kod 31241231 majstora idi, niko ne zna da reši problem, sve kao u redu, a nema 12V na špulni...Pošto imam Opcom, pritisak ima, ali ne dobija signal kada se pritisne prekidač klime...Pošto mi je struka Elektrotehnika i Računarstvo i sve oko toga i pošto nema vajde od majstora, uz pomoć drugara ustanovim da je problem bio u zelenoj žici (pin 45) na ECU motora, tj. kada sam izvodio žice za tempomat, bila je sumnjiva ta žica, ali rekoh neka je ajde, a i tada se klima nije koristila, i na kraju je ispalo da je ta žica pravila problem, skinem konektor, žica pukla i ne šalje signal do ECU motora, koji je kao 'bajpas', ne ide direktno pobuda do modula za klimu, nego do ECU-a, pa odatle idu žice koje šalju pobudu za klimu, tako da ustanovim gde je problem, sredi se i hvala Bogu, radi :P

Napunjena klima, dezinfikovan enterijer sa Sonax-ovim proizvodom, zamenjen filter, ovog puta da probam sa aktivnim ugljem, i usput pošto je opšte poznat problem za klapnu i recirkulaciju vazduha, oslabelo je fabričko motorče i nije pokretalo klapnu, pa je bila stavljena u normalnom položaju da uvlači vazduh vani i izbačen konektor, ali s' obzirom da je i te kako bolje klimu koristiti sa recirkulacijom, osposobim i to, uz pomoć Wagenovca i motorčića klapne od Golfa 4 se prepakuje i radi bez greške...Nije potpuno rešen problem, jer treba da prekine struju kada pomeri klapnu, mnogo glupo fabričko rešenje da uvek bude motorče pod naponom, kod Wagena je to mnogo bolje rešeno, ali trenutno je tako, pa ću gledati u skorije vreme da rešim to sa elektronikom da mi gasi to kada završi pomeranje klapne i to je to...


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


6) Pošto se planiralo more ovog leta, hteo sam da očistim crevo od usisa, interkuler, EGR i sve vezano oko toga da budem siguran da je čisto, pošto turbina nije suva kao barut, da vidim koliko je ulja u crevima i slično i kakvo je stanje sa EGR-om i usisom...Odvojen jedan dan i sve lepo skinuto vani i očišćeno...Kako sam se nadao da će biti puno ulja i slično, totalno me je razuverilo, bilo je masnjikavo i na spojevima uglavnom, interkuler prvi put kada sam isprao benzinom je bio baš nauljen, dok sada maltene ništa nije bilo, baš je čisto bilo, tako da me je pozitivno iznenadilo...Kako god, sve lepo očišćeno, odmašćeno, izdetaljisano, predihtovani spojevi sa hermetikom lepo da nigde ne pušta i slično, sve šelne stegnute, imao sam par mesta gde mi je kao bilo masnjikavo, sada posle ovog zahvata nema nigde ništa, a prešlo se u kratko vreme dosta, tako da je poduhvat bio od koristi :P


Slika

Slika

Slika

Slika


7) Pošto volim da budem detaljista, silazio u kanal nešto i gledao odozdo, pa videh lonac pozadi, koji je još uvek fabrički i iz prve ugradnje i hvala Bogu nigde tačkicu nema, ali izdaleka kada se gleda onako odozdo, nije onako sjajan baš i to, pa čisto ga prefarbao da opet odaje malo utisak otpozadi kada se gleda da ima lepšu zadnjicu :P


Slika

Slika



8) E onda je došlo vremena malo za odmor i predah, tako da se polovinom Jula po prvi put išlo do Grčke...Do sada je bila Crna Gora, sada malo dalje, da Isuzu protegne papke, pošto je uglavnom sve po gradu i slabo na otvorenom, tako da je imao test od 1200+ kilometara i pokazao se u najboljem svetlu :love: Nikakav problem, hvala Bogu nije bio...Sve pod gasom je bio do Grčke, stajanje samo u Makedoniji za gorivo i par minuta pauza i to je to, pod klimom je bilo konstantno ka Srbiji, a na tamo je bilo noću, tako da nije bilo klime na tamo, samo u povratku...Tempomat 130 kod nas, kroz Makedoniju i Grčku takođe tempomat, nigde ni kilometar nije prekoračen maltene...Potrošnju nisam precizno računao, ali je okvirno između 4.5L i 5L bila za ceo put...Još oko 150km prešao u samoj Grčkoj, pre nego što krenuo vani, sve je bilo kako treba, tako da je položio test :P


Slika

Slika


I mislim da je manje više to to...Evo na kraju par 'random' sličica sređenog pred polazak:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


I to je to, društvo... :P

To je to u principu šta se dešavalo i radilo za ovo vreme do sada koliko nisam pisao, možda sam nešto i zaboravio, verovatno i da jesam, ali manje više u globalu je to to...

Sledeći plan je povezivanje MID ekrana i ručice, da osposobim bord da radi, sve je pripremljeno, kupljeno, tako da će uskoro biti povezano to, nadam se, tako da će posle toga biti neka sličica...


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


END. :bekelji:

Ako neko ima neki predlog, sugestiju, komentar, slobodno, pišemo...Pozdrav! :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 28 Avg 2019 10:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Bravo Aco.
Kao i uvek lepo opisano i fini radovi do sitnijih detalja.

Koliko je komplikovano ili zahtevno aktivirati BC ako nema instalacije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs