Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 20 Okt 2014 00:50 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
d3us je napisao:
Znaci nema nacina da se preracunam do koliko para da trazim auto da bih se uklopio u budzet posle placanja svih tih obaveza... Na sajtu AMSS stoji cenovnik u kome postoji ovaj katalog i kad sam zvao da porucim rekli su mi da ne mogu to da mi prodaju, da li neko mozda poseduje taj katalog?


Nema potrebe da komplikujes...

Pozovi bilo koju speditersku agenciju, reci im podatke auta kakav bi hteo da uvezes i oni ce te najpreciznije uputiti sta ti treba i koliko moze da kosta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstvu
PostPoslato: 29 Okt 2014 16:06 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Drugar mi radi u Iraku, i uskoro zavrsava termin i vraca se i naravno dobio je ludu ideju da kupi tamo neki auto i uveze kod nas, posto su cene smesne, cak i za nove automobile..
Mislim da mu to nece bas poci za rukom, ali bolje da pitam ovde posto sam mu obecao


Sent from my iP5/64 simfre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 29 Okt 2014 19:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
a sto mu ne bi poslo za rukom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 29 Okt 2014 21:56 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ima neka zezancija oko toga, valjda zbog euro norme....

Kolega je doterao novog pezoa 407 pre 2-3 godine, pa se yebavao oko homologacije...

Uglavnom, on ga je uzeo 2012, a stajao je u salonu od 2011... neka smesna lova, tipa 11000 ga izasao auto, prevoz, carina i registracija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstvu
PostPoslato: 29 Okt 2014 23:23 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Spomenuo mi je novu toyotu , kao podrzava euro 4 i td...


Sent from my iP5/64 simfre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 30 Okt 2014 02:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Neka ti da broj sasije, a ti sa tim brojem odi ovde kod ovlascenog dilera za tu marku auta i proveri koja je norma i tako cete biti sigurni. Jedino posle moze da ceka oko papirologije, ali je vazno da unapred znate da li zadovoljava normu ili ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Jan 2015 10:03 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
malo svezih informacija o nasem raspalom zakonu...

auto uvezen iz Nemacke.
Ocarinjen i placen PDV, tamo ustanovili da se ne vidi broj motora.
Agencija za bezbednost saobracaja takodje uzela lovu i potvrdila da se ne vidi broj motora.
Auto doteran u BG i odem u 29. Novembar. Tamo utvrde i izdaju potvrdu da se ukuca novi broj motora.
U Jermontovoj zavrsim provere i papirologiju i odem u Kompresor da ukucaju broj.
Zavrsi se i to i odem da registrujem auto.
Platis i registraciju i izdaju ti tablice i u MUPu ti kazu da naredna 2 meseca ne smes da prodas auto dok ne prodje Interpolovu proveru :ludilo:

Pa sta su svi ovi prethodni radili i drzava uzimala pare ako prvo i osnovno nisu proverili da li je auto sporan? :ludilo: Pritome i ta Interpolova provera ne moze da traje duze od 20 sekundi, a njima treba 2 meseca...

Sto bi rekao perkele, treba baciti jednu veliku bombu na celu Srbiju :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Jan 2015 11:33 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2010 20:34
Postovi: 1812
Lokacija: Zemun
Ime: Bojan
Opel: Astra Betrone 2.0T
Garaza: pogledaj
ali sada moze i mv6 :P

_________________
phase 3, 402m 13.7s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranst
PostPoslato: 10 Jan 2015 12:28 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Eno Acko prodaje fini v6 iz vectre :mig: Da uzivas malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Jan 2015 15:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ne znam sta se desava ali mi gomila ljudi trazi da im porucim identifikacione nalepnice (ona crna kod suvozacevih vrata) jer im fali (na nekima fali a da nije zbog toga sto je auto udaran) a bez toga ne pustaju s carine. Ne pustaju cak ni ako je blago ostecena pa se ne vidi npr pola slova W koje je prvo u broju sasije a ta nalepnica se ceka min 20 dana tako se za toliko produzava carinjenje. Dalje, drugar ceka carinjenje astre g i nije prosao atest u Vinci jer je falio zadnji brisac pa nisu hteli da puste dok se nije nabavio drugi :banghead: . I najgori primer i najveca nocna mora za uvoznika kad se uveze Insignia stara 3 god, motor 2.0cdti 130ks, sa regularne licitacije, sa svim papirima, fakturama itd, znaci nije neki plac, auto je od firme i ovde na carini se ispostavi da je u njoj motor 2.0 160ks, dakle dth i traze papire koji dokazuju poreklo motora, fakturu gde je menjan itd sto nema sanse da se nadje i auto vec mesec dana stoji tamo i ko zna da li ce moci da se ocarini :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Jan 2015 15:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2010 08:48
Postovi: 614
Lokacija: Beograd
Ime: Andreja
Opel: Senator Irmscher
Garaza: pogledaj
Neso, da li je moguce da nisi znao za to. Svaki auto koji se kod nas prvi put registruje ide na tu interpol proveru. Znam coveka koji je pre par godina kupio nov auto iz salona i dobio istu tu zabranu otudjenja na 2 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Jan 2015 19:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
jeste, ta provera postoji, i ja sam potpisao papire kad sam uzeo tablice u policiji da ga ne smem prodavati i da ga u slucaju da se utvrdi da je ukraden, moram predati policiji. a ovo sad sa tehnickim proverama i atestima, nemam komentar.. ko u africi da zivimo.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Jan 2015 22:37 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
eto, to nisam znao. Logicno mi da to prvo provere, pa tek onda sve ostalo... ali kod nas je sve naopacke :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 11 Jul 2015 22:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
Da li vaze ova pravila za uvoz auta iz Slovenije i dalje, tj sta od papira treba da bi se uvezao auto?
Citah celu temu ali da potvrdim, sam bih isao da doteram auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 10 Mar 2016 08:00 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Malo da aktiviram temu posto je iz ove oblasti.
Rodjak mi je u Nemackoj, gleda neku Zafiru da mi doveze, i nasao je par interesantnih modela kod privatnih vlasnika. Medjutim nesto se vrtelo po vestima da je problem za dobijanje eur1 obrasca ako auto uzimas od privatnog lica, kao autoplacevi to izdavaju.
Moram da se pripremim na moguce troskove jer su ionako kola tamo skupa ko djavo ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 11 Mar 2016 10:25 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
eur1 ne moze da ti izda privatno nego samo pravno lice. bilo je problema jer nemci nisu hteli da izdaju te obrasce ali se sad situacija stabilizovala. a nova informacija je da su za uvoz iz svajcarske ukinuli carinu, ali isto ti treba eur1 kao potvrda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 11 Mar 2016 10:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ovo za svajcarsku nije tacno jer evo kolega upravo carini zafiru iz svajcarske s placa i oni ne daju eur1 jer je kao vec "potrosen" pri uvozu u Svajcarsku tako da je carinu platio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 11 Mar 2016 13:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
sajt polovniautomobili je javio pre neki dan, moguce da odluka jos nije stupila na snagu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 11 Mar 2016 15:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Valjda su javili da je to još od februara.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2016 22:03 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Nasao mi je rodjak bas lepu Zafiru za 3500 kod privatnog lica pa se plasim da me ne izadje preterano...
Ako su carine i ams oko 800, gorivo , col i ostale gluposti jos 300-400, ocekujem da me kosta 4700 max , jer za vise mi se ne isplati

Послато са HTC One


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 25 Sep 2016 23:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2016 22:36
Postovi: 20
Lokacija: Altdorf/Cuprija
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 CDTi / Astra H 1.8
Eto i mene posle nekog vremena, pa rekoh da ozivim temu jer sam bio zauzet upravo carinom i pribavljanjem dokumentacije za moju Astru H o kojoj sam ranije pricao. Gomila stvari se spominje po internetu i gde god se procitaju neke informacije uvek naidjete na nesto sto se ne poklapa svuda pa na kraju ni sami vise ne znate sta je potrebno za uvoz automobila i carinu. Tako sam ja ovde u Svajcarskoj dobio jedne informacije, sa njihove carine druge a iz Srbije trece. Sva sreca pa sam preko rodjaka kontaktirao speditera koji je njemu pomogao kada je uvezao svoj auto tako da je sve proslo bez problema. Sve sto je meni bilo potrebno je kupoprodajni ugovor, izvozni/export dokument koji sam overio prilikom napustanja EU (tacnije na hrvatskoj granici) i EUR 1. Za divno cudo na nasoj carini mi nisu pravili nikakve probleme pa sam prijavu za carinu, pripremu ostalih dokumenata sa spediterom i proveru automobila zavrsio za oko sat vremena. Ostalo mi je jos da odradim onaj pregled kod AMSS i registracija kad sledeci put dodjem. ;) A posle toga sledi sredjivanje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 01 Mar 2018 15:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2014 19:47
Postovi: 80
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra Bertone z20let
Garaza: pogledaj
Evo i moje muke oko uvoza, vec 20ak dana su papiri u agenciji za bezbednost zbog izbora direktora. Sada kada je postavljen VD javili mi da moram novu nalepnicu da porucim posto se masa sa nalepnice ne slaze sa masom u Svajcarskoj saobracajnoj. Tako da u Svici moze 15godina da se registruje ali u Srbiji ne :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 01 Mar 2018 15:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Nalepnica je oko 5,6000 i treba ti coc papir koji je 12000 ako ga nemas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstvu
PostPoslato: 01 Mar 2018 16:02 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2014 19:47
Postovi: 80
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra Bertone z20let
Garaza: pogledaj
testdriver je napisao:
Nalepnica je oko 5,6000 i treba ti coc papir koji je 12000 ako ga nemas
U Beoautu jedino ne traze coc i kod njih je 4000din i ceka se do 2 nedelje. Inace autopromet i komnenovic traze coc i kod njih su te cene kao sto si napisao ako zatreba jos nekome

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 19 Jul 2019 20:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Malo da obnovim temu s obzirom da sam poslom u aktuelnoj tematici oko pregleda polovnjaka, atesta itd. Naime, od danas je stupio na snagu tzv Pravilnik o utiskivanju identifikacionih oznaka koji je podigao buru u javnosti pre svega zbog najavljenih cena za tzv pusovanje brojeva. Necu ulaziti u pricu oko cena jer jos mislim da nikom nije jasno koliko ce to kostati ( mislim da je u tih 30000 ukljucena i potvrda proizvodjaca koja moze ici i do 15000 a moze biti i 2000) i da ne ulazim u pricu oko pusovanja vec registovanih vozila ovde jer ce ono biti i dalje moguce, naravno komplikovanije i skuplje nego do sad. Ukratko, nece se vise pisati broj PUS pa neki serijski broj vec ce od proizvodjaca traziti potvrda koji tip motora je isao u dato vozilo i on ce se upisivati na pocetku, npr. Z17DTH i zadnjih 7 brojeva sasije. Ono sto je mnogo veci problem je kad neko uveze vozilo s barem jednim slovom koje ne moze da se ocita, bilo u sasiji bilo u motoru, a takvih s korodiranim brojevima motora je bas dosta. Dakle, ako odavde npr nadjete neki auto za sebe iz inostranstva, tesko da mozete da znate da li je broj motora ceo ili nije i postoji rizik da se auto uveze i da ne moze da prodje pregled. Do sad se na carini utvrdjivala korozija na broju motora, vlasnik ode na pusovanje, zavrsi amss pregled i registruje auto regularno. Od danas, vise toga nema. Motor kod koga se ne moze ocitati ceo broj mora da se vadi napolje i ubacuje drugi motor istog tipa. Dati motor mora imati papire naravno. Ako je iz uvoza, mora imati carinski papir. Ako je domaci, mora imati dokaz da je iz vozila koje je bilo registrovano ovde. Ne dao Bog da je sasija korodirala, auto moze samo pod presu. Ovo su trenutne informacije koje sam hteo da podelim s ljudima koji mozda rade s polovnjacima da vode racuna. Naravno, posto je ovo drzava Srbija, ovaj zakon otvara sirok spektar mogucnosti raznih muljacina s prekucavanjima potvrdama itd, svi vec mozemo da pretpostavimo sta se moze raditi ali to je na drugom da to resi. Ako bude nekih izmena, podelicu ih ovde ali da ce biti mnogo problema s uvoznicima s obzirom da kod nas i dalje dolazi euro 3 i 4 otpad iz EU, bice :D . Barem dok se ne ogranici uvoz do euro 5 ili 10 godina, kakav je mislim vec donesen u Bosni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs