Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 11 Jun 2017 16:14 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Skoro polovinu dubine izgubis kad je tocak ispod.
Pogledaj od 15 minuta

https://youtu.be/E8o01K_bIuI


Za te pare su mi nudili tirbo 1.4 sa nekih 10k i mozda godinu dana starosti...sa drugim paketom opreme.
Ako kupis novu stavi matrix.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 11 Jun 2017 18:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Preko su drasticno jeftinije nego ovih par kod nas sto ima po oglasima.

Za 14-15k (19% PDV) ima Dynamic paket sa 5-20k km, nadje se i po koja Innovation sa InteliLux svetlima.

Novu u salonu ne verujem da cu kupovati. A za polovnu cemo jos da vidimo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 11 Jun 2017 18:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Kod nas je bila skoro ova crvena koja je u temi za nesto manje od 16k i sa predjenih 50 k km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 15 Jul 2017 00:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
https://www.youtube.com/watch?v=FOnnw7CmdDY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 23 Jul 2017 17:53 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Sve je to lepo receno,ono sto se meni svidja kod astre da je konacno dobijena odlicna kombinacija,komfora, stabilnosti,upravljivosti , ubrzanja, ekonomicnosti, nije dzaba auto proglasen automobilom godine 2016 u zestokoj konkurenciji.A trenutmo u toj klasi nema boljeg automobila po toj ceni. :postovanje:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 11 Mar 2018 17:09 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Odlazeci u ovlasceni Opel sevis zbog zamene sajbe malo sam sa serviserima razmenio informacije o ovom modelu,naime pokazalo se da na benzinskie motore 1.4 turbo od 125ks i 150ks ima jako malo reklamacija, sto nije slucaj s motorom 1.6ctdi od 110ks, nesto manje reklamacija ima na motor 1.6ctdi od 136 ks.Podatke odnosno informacije o motorima 1.6 bi turbo dizel 170 ks i 1.6 turbo benzin 200 ksnisam dobio.Sto se potrosnje goriva tice neki prosek kod 1.4 turbo se krece od 6.2-7.1 l,dizel 1.6ctdi od 5-6.0 l,naravno ovo se odnosi na automobile koji se odrzavaju kod njih u servisu.Sve mi je bilo jasno vezano za motor 1.6 ctdi i prituzbe kupaca kada sam juce cuo start motora,kao da motor nije iz ovog veka,davno nisam cuo takav zvuk koji me je jako podsecao na klepetanje mog kadeta kocke 1.6 dizel,posle minut dva motor se smirio i poceo raditi tiho,objasnjeno mi je da u specif. proizvodjaca stoji da je to normalno,meni bas i nije ali tako je,Petre ako gresim ispravljaj me :respekt:
Astra k u poredjenju sa konkurencijom je daleko najbolji auto u odnosu cena kvalitet i jos nekim segmentima o kojima cu pisati drugi put :postovanje: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 11 Mar 2018 19:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Za sad mi se taj motor cini kao promasaj a steta je je je stvarno mali potrosac i realno je tih u radu,tisi nego 1.7. Fabrika kaze da je normalno ako se cuje lanac par sekundi pri paljenju. Ako ce cuje duze onda kao nije normalno. Moguce da ce vremenom naci neko resenje za drugi spaner. Kako god bilo i dalje pre biram benzin :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 13 Sep 2018 00:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Malo da osvezim temu.
Imao sam prilike da vozim Astru iz 2016 godine 1.6 dizel sa 100kw automatik sa 65 000 km. Oprema je niza, ne znam sluzbeni naziv ali mnogo toga joj fali.

Evo par fotografija
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ono sto mi se ne svidja jeste kvalitet nekih elemenata u enterijeru.
Rukohvat za zatvaranje vrata je masivan i jak ali mi deluje da ce uskoro plastika poceti da skripi.
Prekidaci za podizanje i spustanje prozora su napravljeni od lose plastike pa dosta prave buku. Na novoj Insi je to odlicno reseno.
Rucica pokazivaca pravca je izradjena od lose plastike pa svako koriscenje izaziva dosta buke.
Zbog rezernog tocka u gepeku postoji duplo dno pa je zapremina gepeka znatno manja nego sto smo navikli kod predhodnih generacija.
Menjac je spor. Ukoliko zelite punu snagu cim dodjete do kik-daun-a to ce potrajati. Inace za normalna laganija ubrzanja odlicno isporucuje snagu.
Naslon za ruku. Kada je postavljen u polozaj blize menjacu ne moze se otvoriti, vec mora da se vrati nazad pa onda da se otvori.
Kaseta ispred suvozaca je jako mala.
Volan je MF ali sva plastika oko tastera bas skripi. inace sam volan je jako tvrd...kao da fali malo meksa podloga ispod koze.

Dobre stvari koje sam primeio a koje mogu da zamerim predhodnoj generaciji jeste:
Upravljanje je mnogo bolje, nekako preciznije. Volan je tezi pa je osecaj upravljanja sigurniji.
Prednja sedista su jako dobro profilisana. Iako nisu imala podesavanje nagiba i lumbalnog dela zaista su udobna.
Dopada mi se i to sto iza vozacevog sedista mogu komotno da sedim i da ne udaram kolenima ispre.
Zadnja vrata imaju veci ugao otvaranja pa je olaksan ulazak na zadnju klupu.
Nema A stub pa je znacajno preglednija a i smanjen je C stub pa je i voznja u rikverc laksa.
Nema lupkanja ispod karoserije kao sto je primer kod J da se cuju kocina klesta.
Motor od 100kw je dobar za ovu karoseriju i ima snage.

Potrosnja za 650 km koje sam presao u dva dana i prosecnom brzinom od 80km/h po bordu je pokazala da trosi 4,4l. Vozena je sa punim gepekom i zadnjom klupom jer nije moglo sve da stane pozadi, sa klimom i ne tako neznom nogom na gasu. Relacoja je bila Beograd-Smederevo-Kragujeva-Nis-Trstenik-Beograd.
Ja sam je uzeo punu ali sam siguran da nije bila natankana do cepa vec je falilo 3 ili 4 litra a mozda i 5 porosio sam 38 l. Pustolj mi se zaustavio na 34L ali sam dodavao pa je stalo 38L.

Voleo bih da ima automatski menjac kao Insignia B koja zaista ima dobra ubrzanja (kad je rec o Opelu) i recimo digitalni km sat sto bi za ristajling mogao biti standard, dok sve ostalo zavisi od opreme.

Evo i par snimaka

https://youtu.be/yBYDbAwmczk

https://youtu.be/Dtc9kNspK6g

https://youtu.be/2GBNNFZ50Tk

https://youtu.be/6P0FISV3UEc

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 13 Sep 2018 09:42 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Bože koliko dosadan enterijer

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 13 Sep 2018 10:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Vrlo dosadan. Hteli su taj minimalizam ali ovde je bas mini.
Jedino inovation oprema donosi dosta toga pa bar izgleda lepse


Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 13 Sep 2018 16:18 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Vladane bas si sve lepo opisao,ima dosta stvari koje se mogu poboljsati samo onda cena ode u nebesa... ,e sad enterijer je mozda dosadan nekom,ali za razliku od prethodnih modela jako je jednostavan za upotrebu, vise je praktican nego estetski lep sto je meni ok.Sto se menjaca tice barem rucnog vrlo je precizan i korektan,barem se meni tako cini na ovoj mojoj benziki,meni recimo smeta polozaj dugmica za otvaranje prozora nekako je lose smesten pa cesto mesto prednjih otvorim zadnje.A sto se voznje tice Astra je nesto sto stvarno treba iskusiti, auto je u tom segmentu vrh,prosto ne znam u tom delu sta bih rekao a da nije pozitivno,cini mi se da bi astra lako izasla na kraj sa mnogo ozbiljnijom motorizacijom,ekonomicna je tj mali potrosac bilo da su u pitanju dizeli ili benzinci, sve u svemu u toj klasi sasvim korektan auto tj bolje receno sem golfa koji je kvalitetniji ali i daleko skuplji ostali su po mom misljenju losiji.... :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 05 Jul 2019 09:13 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Re stajling astre k je zavrsen ovaj model ce moci da se poruci od avgusta meseca promene su kozmeticke spolja,a najvaznija promena je motorizacija,kao sto sam vec napomenuo PSA grupa zeli sto pre da se resi GM motorizacije pogotovo dizela koji ne zadovoljava nove standarde.Astra k dolazi sa sledecom motorizacijom:
Benzinci u rasponu snage 105-145 ks,ubacen je 1.2 turbo sa rasponom snage do 130 ks kao i 1.4t od 145ks koji ce biti uparen sa novim 9stpenim automatskim menjacem.
Dizel u varijanti 105-122ks 1.5 hdi.
Sto se tice interijera bice ubacen novi info sistem vidjen u insigniji iz 2018g kao i digitalizovana instrument tabla,sedista AGR,matrix svetla...
Inace na najnovijim testovima aerodinamike astra k je pocistila konkurenciju u svojoj klasi,sa novim motorima i sistemima za preciscavanje izduvnih gasova,postigla se usteda od 19%na izduvnim gasovima i potrosnji,ovi motori su zadovoljili najnovije euro norme tzv 6d tem i dobili sertifikat WLTP(mnogi jos cekaju sertifikat),a sto se potrosnje tice bukvalno su konkurenciji bacili rukavicu u lice.
Vidim da se komentarisalo vezano za ove motore tipa kosacica i sl.ne znam zasto to radimo,imamo obicno naviku da pljujemo sve sto je novo ne uzimajuci u obzir necija iskustva i benefite novih tehnickih resenja,ja sam prvi bio skeptican kad je u pitanju motor 1.2turbo sa tri cilindra,daleko od tog da nema losih strana pogotovo varijanta bez turbine,ali 1.2t od 130ks se vrlo dobro pokazao u peugot 308 i 3008 i Opel modelima,ovaj motor je do prosle godine bio nosilac titule najboli motor na svetu 5g zaredom u klasi od 1000-14000 kubika,pa nisu valjda svi ti inzinjeri budale a mi pametniji od njih,sada svi koriste tri cilindra u skoro svim modelima,WWgrup,BMW,FORD,HONDA,TOJOTA...
Kad bi nabrojo ko sve koristi patente PSA grupe iz razvoja putreteh motora i hdi ne znam koji se proizvodjac ne bi nasao na listi.Auto industrija onakva kakva je bila pre vise ne postoji,svi koriste necije motore i tehnologiju,da ne pricam o novim grupama i udruzivanjima.Od brendova ce ostati samo znacke koje ce biti utisnute po zelji kupca...,jednostavno moracemo prihvatiti ove promene pre ili kasnije,kao sto smo prihvatili upotrebu neta i mob.telefona. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 05 Jul 2019 09:26 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2019 23:41
Postovi: 235
Lokacija: smed palanka
Ime: jovan
Opel: kadet 1.3s hecbek,kadet1.3n karavan
Garaza:
Sa ovim medjuosovinskim rastojanjem ce 80-90kmh po krivinama biti maksimum,nema tih amotizera koji ce to da lepe za asfalt tako lako...kad ti oslonac vesanja ide ovoliko iza zadnje klupe,jasno je meni sta opel forsira...posle sto su pune radionice kod limara sa novim vozilima,jedino se kadet vozi bez amortizera ...

_________________
Jednostavne stvari cine zivot laksim...
Kadett na eks!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 05 Jul 2019 10:14 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Ljudi uglavnom kupuju kola da se voze njima.

Oni koji se loze na brzu voznju i lomljenje krivina nece kupiti astru, vec neki sportski model opela, bmwa, porsea ili kadeta :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 08 Jul 2019 18:32 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
joca91 je napisao:
Sa ovim medjuosovinskim rastojanjem ce 80-90kmh po krivinama biti maksimum,nema tih amotizera koji ce to da lepe za asfalt tako lako...kad ti oslonac vesanja ide ovoliko iza zadnje klupe,jasno je meni sta opel forsira...posle sto su pune radionice kod limara sa novim vozilima,jedino se kadet vozi bez amortizera ...

Stvarno ? Ako je tako a ja u tvoj sud uopste ne sumljam, moram hitno u servis da vidim da mi ne laze kilometar sat ili kod ocnog jer ne vidim dobro brojke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 29 Nov 2019 19:49 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Mala digresija Astra k restajlihg nema PSA motore svi su GM,najaci dizel agrgat je uparen sa 9 stepenim menjacem a benzinski 1.4 145 ks sa novom generacijom CVT menjaca iz 2018g, PSA motori ce biti u sledecoj generacijai Astre 2021-2022g ukljucujuci hibrid i potpuno elektricni pogon. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 10 Dec 2019 13:03 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Da li neko ima informacije kakvo je stanje sa lancem 1.6 CDTI motora?
Iskopao sam pre par meseci neki info da je Opel nezvanično ubacio bolje španere u set lanca, ali da se sve i dalje vodi pod istim brojem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 10 Dec 2019 13:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa posle 5 godina bilo bi suludo da nisu nesto promenili :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 18 Dec 2019 18:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Vrhunska francuska tehnologija u novoj Astri,dizel 1.5 s 3 cilindra :)
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 21 Dec 2019 13:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Jel valja to necemu ili ce biti dizel koji moze da predje 150k km pa generalna? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOVA Astra K
PostPoslato: 21 Dec 2019 13:59 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
GM motori su u Astri k redizajn svi.A sto se tice dizela PSA grupe do 2000 kubika misaona imenica za vecinu proizvidjaca,sto se tice izdrzljivosti,ekologije....ovo se odnosi na motore novije generacije 1.5,2.0 i prethodnu generaciju 1.6,2.0 hdi. : :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs