Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 21 Jul 2015 15:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Jul 2015 13:11
Postovi: 10
Lokacija: Zaječar
Ime: Bojan
Opel: Corsa C 1.0 ; Vectra B Z18XE
Trazio sam uz pomoc search opcije ali ne nadjoh ono sto meni treba.
Imam problem sa Vectrom a vec bih trebao da se spremam polako za more pa me zanima da li mogu da odem i da se vratim bezbedno :) Naime, problem je u senzoru leptira gasa (tako su mi rekli servisu kada je radjena dijagnostika pre izvesnog vremena). To je tada kao ocisceno ali nista se drasticno nije promenilo, gresku nisu uspeli da obrisu i rekli su mi da bi trebalo da zamenim taj deo. Auto lepo pali bez obzira da li je motor hladan ili vruc, lepo vuce, lepo i mirno radi (kao i pre bilo kakvih intervencija u servisu). Jedino sto se upali ona zuta lampica sa kljucem (koja ukazuje na kvar elektronike) kada se vozim po gradu, dakle mali glas i stani-kreni voznja. sta moze da se uradi po ovom pitanju, i koliko bi kostao ovaj senzor da ga zamenim? Inace, auto se vozi na benzin (nema plin).

Napminjem da se lampica ne pali stalno, ako npr vozim magistralom sa konstantnom nogom na gasu onda se ne pali lampica (ili se upali vrlo retko). u sustini nema nikakvih smetnji osim sto lampica bode oci, kad se upali. I jos nesto, taj auto se 90% vremena vozi po lokalu (po selu) od kuce do prodavnice i slicno, na kratkim relacijama.

Hvala unapred svima na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 21 Jul 2015 15:41 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Oko 50-ak € ti je polovan leptir gasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 21 Jul 2015 16:52 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
kod mene se isto to palilo samo kada stojim ili mali gas,na auto putu nista,uzeo sam sprej za ciscenje leptira gasa (wurth) isprskao po leptiru i vise se greska ne pali. to prskanje mi traje godinu dana pa opet se upali i isto sam uradio i nepali se vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 22 Jul 2015 00:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Jul 2015 13:11
Postovi: 10
Lokacija: Zaječar
Ime: Bojan
Opel: Corsa C 1.0 ; Vectra B Z18XE
Marere je napisao:
Oko 50-ak € ti je polovan leptir gasa

jel to ceo onaj sklop leptira ili samo senzor? jel postoji mogucnost samo zamene senzora?

dragoljupche:) je napisao:
kod mene se isto to palilo samo kada stojim ili mali gas,na auto putu nista,uzeo sam sprej za ciscenje leptira gasa (wurth) isprskao po leptiru i vise se greska ne pali. to prskanje mi traje godinu dana pa opet se upali i isto sam uradio i nepali se vise.

pokusacu i to da odradim. mene u sustini zanima koji problem moze da pravi ovo, koji je najgori scenario i da li ja tako mogu bezbrizno da predjem 1500 km do mora i nazad, obzirom da nema nikakvih drugih simptoma u radu motora osim sto se pali lampica, a da to resavam kad se vratim sa odmora? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 22 Jul 2015 07:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
To je cena cele klapne (mislim da senzor ne moze posebno da se menja)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 22 Jul 2015 07:23 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
Ja sam tako vozio 5000km dok nisam ocistio tim sprejom...nista se nije desilo..nista te ne kosta a to ti je 5 min posla skini onu plastiku sa leptira,daj gas na 2500 i isprskaj leptir sa svih strana malo,vrati crevo plasticno i vidi,ja sam tako to resio..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 22 Jul 2015 08:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Jul 2015 13:11
Postovi: 10
Lokacija: Zaječar
Ime: Bojan
Opel: Corsa C 1.0 ; Vectra B Z18XE
ok ljudi. hvala na informacijama i pomoci. videcu ovih dana sta mi je ciniti i da spremam auto polako za more. u ponedeljak ide na menjanje plocica i obradu diskova pa cu usput da kazem majstoru da odradi i ovo sto ste mi predlozili. :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 22 Jul 2015 14:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Skini lepo klapnu o ocisti je, imas malu rupicu na njoj koja hoce da se zapusi...ceprkaj po forumu Godza je negde to sve bas lepo objasnio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 22 Jul 2015 15:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Jul 2015 13:11
Postovi: 10
Lokacija: Zaječar
Ime: Bojan
Opel: Corsa C 1.0 ; Vectra B Z18XE
Marere je napisao:
Skini lepo klapnu o ocisti je, imas malu rupicu na njoj koja hoce da se zapusi...ceprkaj po forumu Godza je negde to sve bas lepo objasnio...

ok, hvala na pomoci. zabavicu se pretragom foruma za vikend a ciscenje u toku sledece nedelje. u sustini, moguce da auto samo treba da se izveze na autoput i da se izvozi dobro, da se produva sto bi se reklo jer se, kao sto sam rekao, uglavnom vozi po selu i kratkim relacijama. :": :seci:

Javljam rezultate u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE - cudan problem
PostPoslato: 07 Sep 2015 23:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Jul 2015 13:11
Postovi: 10
Lokacija: Zaječar
Ime: Bojan
Opel: Corsa C 1.0 ; Vectra B Z18XE
Ja da se javim. Klapnu nisam stigao da ocistim, iako sam nasao po forumu kako se to radi. Elem, Vectra je bez ikakvih problema krstarila srpskim, makedonskim i grckim drumovima, presli smo oko 1400 km sve ukupno. Ono sto sam primetio jeste da se u voznji povremeno javljaju sitni trzaji, sto definitivno ukazuje na problem sa klapnom gasa tako da cu se potruditi da u narednom periodu pronadjem zamenu.

P.S. dugujem slike, znam ali sve nesto nemam vremena :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs