Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 21:16 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
pa nisu reg ali su ocarinjeni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 22:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
pa i ovaj je bio ocarinjen u bugarskoj.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 22:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
pa kako onda nasi da ti traze ponovo da ga carinis? ako je carinjen kod njih to znaci da je uvezen u bugarsku i nema vise nikakve veze sa svajcarskom, bar mislim da je tako, logicno je,i platis samo porez?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 22:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
ne ne.... Moraš i ovde platiti carinu, ako auto nije iz eu i ako se ne uklapa u one kubikaže, a porez obavezno. Ali jednostavno, što neko reče, ako sam uvoziš samo veza.... I pored svih papira meni su carinili kao švajcarca.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 22:22 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
srbistan :seci:

meni bi trebao covek da sredi papire u francuskoj, videcu kako ce sve da prodje, valjda nece biti puno cimanja..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 18:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
[quote="Mantaman"]citat:


Slovenija
Iz Slovenije vam treba saobraćajna dozvola i homologacijski karton. Najčešće, kao i u drugim zemljama, vlasnici odjavljuju auto. U Sloveniji, sem ako ne napomenete, a u nekim opštinama ni tada, neće vam vratiti odjavljenu saobraćajnu, pa je potrebno da je prethodno isfotokopirate i overite u Upravnoj Enoti (njihova opština), jer bez toga nećete moći ocariniti auto u Srbiji. Homologacijski karton uglavnom svi vlasnici auta u Sloveniji imaju već uz saobraćajnu dozvolu. Ukoliko ga nemaju, veoma lako i brzo se vadi u najbližem ovlaštenom servisu ili auto-kući za tu marku vozila. Stariji homologacijski kartoni su male kartonske knjižice, a noviji su A4 formata. U Sloveniji takođe možete izvaditi col tablice, i one koštaju oko 70€, a ukoliko auto nema važeći tehnički pregled, potrebno ga je izvršiti pre vađenja colki. Tehnički košta oko 35€. Napominjem da ako vidite na oglasu da auto nije registrovan to ne znači da nema važeći tehnički, jer kod njih tehnički nije datumski vezan za istek registracije. Uglavnom na oglasima stavljaju podatak do kada važi tehnički.


Razmisljam se da uvezem nesto iz Slovenije, ima li neko neki savet i info osim ovoga jer planiram da sam to odradim pa da ne platim duplo vise nesto na granici samo iz neznanja :D . Tamosnji diler kaze da mogu da mi obezbede euro obrazac al jod cekam na potvrdu. Ostalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 18:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
najjeftinije ti je da pitas nekog speditera kod nas i da se s njim dogovoris, veruj mi, platices ga ali ces izbeci dosta muke, ja sam se u to licno uverio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 18:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
mislis speditera da mi odradi sve ovde ili da ode gore po auto? Pa auto bih isao ja i dovezao bih ga ovde u Luku kod njega, nego cisto papiroloski da bude pokriven kad budem prelazio granicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 19:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ti odes po auto, za to vreme spediteru s kojim si se dogovorio posaljes mailom kopije svih papira i saobracajne da bi mogao da ti zavrsi papire za uvoznu deklaraciju. tako stedis vreme jer ce on odmah da ti kaze da li ti nedostaje neki papir ili da slucajno nesto nije pogresno popunjeno. ne zaboravi da kupoprodajni ugovor i faktura moraju da budu potpisani i overeni :)
na granici se samo nadjes sa njim preda ti papire i ides kod carinika koji ce da pogledaju auto i potpisu sve sto treba. posle toga sa svim tim papirima koje imas oteras auto na carinski plac, predas spediteru kljuceve i papire i za par dana ti on sve zavrsi i kaze koliko se placa porez ili carina, platis, uzmes auto i papire i teras na tehnicki pregled i registraciju. i ne zaboravi euro1 obrazac, ja ga nisam vadio pa sam dao za carinu vise od 300 evra.

jeste da ces dati pare spediteru ali ces mnoogo sebi da olaksas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 19:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
aha kapiram, samo tesko da ce on da dolazi na granicu jer je iz BG, znaci ja granicu moram da predjem sam, da pokazem papire i imam valjda 3 dana fore da ga oteram negde na cerinjenje, u mom slucaju u luku Beograd. Jedino da mu ubrzam tako sto cu odmah od prodavca da mu posaljem kopije papira?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 19:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
na granici se plaćaju neke dve takse i to je to. Oko 4,5h.... Ja nisam poslušao, ali ti poslušaj kontaktiraj bilo kog špeditera da ti konkretno kaže šta i kako. Ja sam eto dobio taj eur obrazac ali ga nisu priznali, bačene pare i živci.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 19:26 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
@ testdriver prvo ti kontaktiraj coveka, imaju oni svoje ljude na granici, ne mora on licno da te ceka jer su svi spediteri povezani. a sto se tice papira, sve je relativno. mom prijatelju koji je uvozio iz svajcarske, i imao speditera, su trazili cak i potvrdu o proverenim izduvnim gasovima, pitali zasto na prvoj strani servisne knjizice nema podatke vozila (broj sasije, tip, model itd....) i maltretirali do bola, na takvu smenu je naisao. ja sam imao srece sto su bar nasi bili ekstra raspolozeni kad sam stigao na carinu i za manje od dva sata sam sve zavrsio.... i uvek ocekuj neko maltretiranje jer ti tako stavljaju do znanja da trebas da ih castis :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 21 Sep 2013 19:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
:ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 02 Okt 2013 17:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Nocas se vratio iz Slovenije, dovezao sebi auto po prvi ( i po zadnju put ovako na svoju ruku) pa reko da podelim bogato iskustvo od jednog dana koji kao da je trajao bar tri.. Elem, u kombinaciji sa informacijama ovde (a koje su tacne) i detaljnim informacijama koje sam dobio od speditera koji mi carini auto situacija sa papirima, barem iz Slovenije, je da su potrebni dokumenti za carinjenje:
1.kupoprodajni ugovor overen kod notara
2. izvozni carinski papiri
3.eu1
4.kopija saobracajne overena kod notara
5.servisna knjizica
6.privremene tablice i osiguranje od 3 dana ako se auto dovozi na tockovima.
Pomislih, pa nije ovo nikakvo sveto pismo pa sam odlucio da sam odem gore po auto, naravno sa odabranom ekipom u drugom autu

Elem, krenuli smo oko 2 izjutra posto mi je vlasnik auta rekao da ako ne budemo tu bar do 8 , necemo stici da nabavimo sve papire do kraja dana jer je birokratija kao i ovde. Naravno, stigli smo tamo oko 9 i krenuli u proceduru. Prvo smo napravili u ovlascenom servisu Opela kupoprodajni ugovor u toku cijeg pravljenja mi je spediter iz Luke BG dojavio koliku cifru minimalnu mogu da stavim zbog osnovice za porez i ja se tu odusevim jer cu proci povoljnije nego sto sam ocekivao. Onda smo cekali da iz predstavnistva Opela za Sloveniju stigne potvrda za EU1 (a ne sam eu1 kako sam mislio a mozda su i oni) i to se ubrzalo jer sam zvao svoje poslovne kontakte iz ovdasnjeg predstavnistva pa su oni cimali one gore da bi se ovi malo brze angazovali za moj auto i zaista jesu pa su poslali mailom overen taj papir. Onda smo cekali jedno 2 sata da vlasniku auta iz lizing kuce stigne neki papir da je izvrsio sve obaveze otplate lizinga i da moze da prenese auto na mene jer bez tog papira nismo mogli nista dalje. Za to vreme smo se smarali po trznim centrima okolo. Kad je to stiglo, mogao sam s vlasnikom da odem do notara (po naski kao neka agencija za prenos vlasnistva) da isplatim lovu i da mi overe kupoprodajni ugovor ali oni to ne rade vec su nas poslali u opstinu na overu gda zamalo nisam platio kaznu za nepropisno parkiranje. Onda smo se vratili kod notara da mi overi kopiju saobracajne, da mi izda nove tablice i osiguranje. Mislili smo da ce nam oni uraditi izvozne papire jer je samo jos to ostalo ali su nas uputili u neku speditesku firmu. Vec je bilo pola 4 i tamo sam poljubio vrata. Zapravo su se ovi iz Opelovog servisa bas potrudili da mi nadju speditera koji RADI u pola 4 ali nije ih bilo. Uglavnom su mi rekli da krenem kuci pa na granici za Hrvatskom odem kod bilo kog koji tamo rade 24h i uzmem te papire. Na putu ka granici s hrvatskom smo se nasli na delu autoputa BEZ vinjete sto se kaznjava 150e po autu (x 2 auta) al smo uspeli da eskiviramo pandure na granici da nam ne gledaju u soferke Usput sam saznao da su slovenacki spediteri ti koji izdaju i famozni eu1. I tu onda nastaju prave muke, oni mogu (zele) da izdaju eu1 samo ako je taj papir koji sam dobio od predstavnistva original a ne kopija a usput mi treba i nekakvo idiotsko ovlascenje bivseg vlasnika vozila koji napismeno ovlascuje speditera da mi izda eu1 a koji naravno nisam imao pa su mi tada (oko 5 popodne) lagano predlozili da se vratim nazad ili “skoknem” do Ljubljane po originale iz Opela za sta vise nisam imao snage. Naravno opet potezem svoje veze iz Opela pa mi nekako popustaju i kao mozda mogu naknadno da im posaljem te papire sto jos ne znam dal ce proci.. Nastavljamo put ka BG i na izlasku iz HR ka Srbiji bilo mi je ranije predoceno da tu gde pokazujem pasos da im turim pod nos te izvozne papire samo da mi overe. Naravno, nista tog dana nije islo glatko pa ni to pa su me poslali u carinarnicu gde sam se zatekao s jedno 30 kamiondzija, raznoraznih nacionalnosti koji cekaju isto sto i ja, stim sto ja imam jedan papir a oni papire od celog tovara. Usput pocinje nekakva pauza tih na salteru (vec je negde oko 22h) i meni dodje da zapalim i sebe i auto. Gotovo na kolenima molim hrvatskog carinika da mi provuce papire preko reda, casticu ga, cast odbija al ipak me najavljuje preko reda usred pauze. Moj optimizam se opet pomalo vratio pa sam pozvao unapred ugovorenog speditera na nasoj strani koji mi je rekao da se tu javim nekim pandurima da mi izdaju neke papire (preko reda) a da se onda javim i njemu da mi zavrsi ne znam vise ni ja sta. Nekako smo se nasli medju jedno 50 slepera jer ja nisam mogao da prodjem kao obican putnik, vec ovamo gde se carini roba. Onda me on upita dal hocu da sacekam sat vremena da mi ovi nasi na carini urade papire ili da malo castim tamo nekog i da skratim vreme na 10-15 min. Naravno pristao sam i dao trazenih 1000din, samo da sto pre stignem kuci. Cekao sam ipak jedno 45 min i odande zvao mog speditera da vidi u cemu je stvar jer castio sam. Onda se on pojavio tamo i malo “pogurao stvar” pa sam ubrzo bio pozvan kod carinika koji mi je samo potpisao te papire i bez problema konstatovao da bih mogao da ga castim za pice. Ja mu rekao da sam pare vec ostavio pre toga s papirima koji su zavrsili kod njega na sta je on najpre uzeo da trese svezanj papira ne bi li nesto ispalo iz njih ,onda je otisao tamo za neki salter da proveri dal je to tacno da sam ostavio cast, vratio se i rekao: a pa to si castio da te primimo preko reda da ne cekas (iako sam cekao) a ovo je sad za mene (???). Dao sam mu 1000 kinti i izasao bez reci seo u auto i pun gas do kuce,gde sam stigao posle 1 :banghead: Jutros me zovu od dilera gde sam uzeo auto da im je postom stigao original, ja im ispricam sta je bilo juce pa su zvali tu spediciju na granici i ovi su rekli da mogu da urade naknadno sto bi sprecilo da platim oko 1000 eur carine ali ne mogu da garantuju da ce carina da prihvati to naknadno tako da sad ganjam to da uradim daljinski jer mi traze da se vratim opet tamo da pokusam da ne platim carinu.
Zakljucak: ako to radite prvi put,isplativije je dati nekom iskusnijem 300e i lepo sedeti kod kuce. Ako se vec uvozi auto,najbolje od pravnog lica,nikako od fizickog. Papire za izvoz vaditi kod speditera u gradu a ne na granici jer onda ima vremena da se dopuni sta treba. Ja nisam hteo da nocim tamo pa sam to jurio na granici. Ni jedan papir od gore navedenih koji sam vadio nije bio potpun tako da nije to samo tako,izvadi papire i sve ce ici glatko. Potvrda od Opela koja treba za eu1 izgleda ovako.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 02 Okt 2013 18:29 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
E zato kao sto kazes das 300e i nemas glavobolje

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 02 Okt 2013 19:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
e, to je ono sto sam ja pricao. mislim da kad bih sledeci put trebao da idem po auto da bih dobro razmislio :(

cuti bar ces sve da zavrsis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 29 Apr 2014 16:16 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
novi nameti na uvoz polovnjaka :(


http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/ ... je.sr.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 18 Okt 2014 14:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 15:30
Postovi: 5603
Lokacija: Beograd
Ime: Dejan
Opel: nemam, Laguna 3
Garaza: pogledaj
Da li moze neko ko je uvozio automobil u skorije vreme da napise sta se sve placa prilikom uvoza? Na sajtu carine pise da se placa porez, carina, pdv?! Nigde ne pise od koje sume ili ja ne kapiram.
Takodje ovde moze da se pogleda procena vrednosti automobila, jel to cena iz kataloga koja se koristi na carini ili... ?

Dakle, ne zanimaju me posebno svi papiri koji su potrebni, moze samo okvirno cena toga (tablice, odjava...) i koliko se placaju carina i porez i od koje sume.

Fala velika.

_________________
S poštovanjem,
d3us
------------------------------------------
De gustibus non est disputandum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 18 Okt 2014 15:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
pa carinu ne placas ako imas eu1 papir a pdv ide na katalosku vrednost auta koju ti oni odrede, trebalo bi po katalogu amss mada sam cuo da gledaju i trisnu vrednost u nekim slucajevima. Imas trosak spedecije ok 120e i gore odakle dovozis auto zavisi odakle i kako, odjavu tablica, col table ako ga dovozis na tockovima i tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 18 Okt 2014 15:59 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
procenu automobila ne mozes sam da procenis jer to zavisi od nasih carinika, mogu da te odrape manje a mogu i vise. ja kad sam uvozio priznali su mi cenu iz kupoprodajnog ugovora i na osnovu nje odredili carinu i porez. eu1 obrazac nisam ni vadio, mada sam cuo da nije jeftin i da mozes da ga dobijes u unostranstvu samo ako na placu kupujes od pravnog lica. ali cak i da ga vadis mogu da ga ne priznaju, ne znam zasto, cuo sam od nekog sa foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 18 Okt 2014 16:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ja nisam placao eu1 ,mada su cene sarolike, uglavnom je 50e mada sam cuo i do 300, valjda kako ko odluci da dere. a to za pravna lica je tacno. Ako odes preko da ga sam dovezes i kupis od vlasnika, eu1 tesko da ces uspeti da dobijes. Pravno lice ce vec kontaktirati uvoznika i traziti taj papir, za pare. Ja sam vec u ovoj temi pisao da ako se neko ne razume u proceduru uvoza, bolje nek plati nekom uslugu, na kraju jeftinije uvek izadje skuplje :). A da, po novom se placaju jos neke dazbine ovde carini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 18 Okt 2014 16:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
sad se placa i utvrdjivanje tehnicke ispravnosti vozila kad uvozis, ne znam koliko kosta ali sigurno nije jeftino. ako bilo ko planira sam da doveze auto, ako mu je to vec zelja ili ako ima nekog u inostranstvu da mu pogleda/pazari auto, najbolje je da se ovde pre polaska u inostranstvo dogovori s nekim spediterom oko sredjivanja papira jer ce mu biti mnogo lakse a i manje ce da ga kosta, spediter ce ti tacno reci sta sve od papira trebas da imas kod sebe u trenutku ulaska u srbiju. oni imaju neverovatne veze na carini (licno se uverio) i sve papire sredjuju za najkrace vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 18 Okt 2014 16:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
spediter, upravo to, znao sam da nesto fali da navedem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 19 Okt 2014 19:54 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 15:30
Postovi: 5603
Lokacija: Beograd
Ime: Dejan
Opel: nemam, Laguna 3
Garaza: pogledaj
Znaci nema nacina da se preracunam do koliko para da trazim auto da bih se uklopio u budzet posle placanja svih tih obaveza... Na sajtu AMSS stoji cenovnik u kome postoji ovaj katalog i kad sam zvao da porucim rekli su mi da ne mogu to da mi prodaju, da li neko mozda poseduje taj katalog?

_________________
S poštovanjem,
d3us
------------------------------------------
De gustibus non est disputandum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 19 Okt 2014 20:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Imam ja na poslu,sutra mi samo javi sta gledas pa cu ti reci,prilicno se cifra uklapala s onim sto sam placao za ovu G


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs