Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: MANTA A
PostPoslato: 29 Apr 2012 21:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2012 18:22
Postovi: 4
Lokacija: Nis
Ime: petar
Opel: zafira 1,9 CDTI Manta A 1,4
Pozz svima, odlucio sam da preko leta (posto uglavnom nemam sta da radim) da kupim neku Mantu a i da je restauriram, pa imam nekoliko pitanja u vezi toga, a i hteo bih da cujem misljenja i iskustva ostalih na forumu :). Sledeca pitanja mozda za neke mogu da budu glupa, ali se nikad ovim nisam bavio ali bi hteo da naucim. :)

1) Da li moze da se stavi jaci motor, bez nekih modifikacija i ako mora ko bi to mogo da odradi? Imam calibru havarisanu, medjutim motor je dobar pa ne znam jer bi mogo da se iskotisiti?
Mantu planiram da nabudzim da ima neke dobre performanse a u sustini lepo da izgleda, zbog cega sam i izabrao nju :D
2) ako ima neko istustva sa tuningom ako moze da mi kaze koliko bi to otprilike kostalo? para imam nadam se dovoljno.
Hvala unapred :D :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 02 Maj 2012 21:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Mar 2009 20:47
Postovi: 841
Lokacija: Karlovac,Hrvats
Ime: Mario
Opel: Manta B 2.?
Bez 3000 eura za dijelove nemoj ni pocinjat

_________________
..heaven is a place on earth..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 16 Maj 2012 12:07 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 11 Jan 2011 00:06
Postovi: 804
Lokacija: prokuplje
Ime: Aleksandar
Opel: Manta A 1.9L
Garaza: pogledaj
Pa zemljace , to sto imas motor od kalibre je super stvar ,ali uz taj motor ti treba bar jos 300 e da bi ga upasovo u mantu ...
Menjac , karter , kardan drzaci motora , i jos koje kakvih gluposti tj sitnica ...

Da restauriras mantu bez 3 000 e tesko da ces uspeti ,jedino ako nadjes neku koja j mnogo dobro ocuvana pa da te u startu kosta manje ...
U tih 3 000 e racunam , komplet dobar izguv , neka dobra sedista , felne , limarija , mehanika, i ko zna koje cega ...

Na kraju krajeva udjes kod mene u garazu i vidi koliko i sta treba za se restaurira auto ...


I na kraju jedna od naj vaznijih stvari ... ako nisi majstor bolje ne zapocinji , ja sam se zajebo za sve pare sto sam mislio da cu moci restaurirati mantu bez da bilo sta sam odradim ... sem nekih sitnica naravno ....

U svakom slucaju mislim da vredi probati kad znas sta te na kraju ceka :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 16 Maj 2012 13:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan 2008 19:50
Postovi: 684
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Astra G 2.0 DTI
Moram i ja nešto da dodam... Koliko god para planiraš da potrošiš, dodaj još minimum 50% na tu sumu... :dedica:
Ko god je krenuo da sređuje neki stariji auto, zna kakva je to za*ebancija i koliko vremena i para izbija...

Iskreno, mislim da sam malo i pogrešio kada sam uzeo da sređujem mantu, jer sam dosta toga zapostavio zbog nje, a još nije odrađeno ni 20% od planiranog...
Uglavnom znam da ću se teško opet upustiti u ovakvo nešto, ali sada kada sam počeo, potrudiću se da izguram do kraja... :D


Poslednji put menjao Mare dana 16 Maj 2012 23:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 16 Maj 2012 15:26 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
[quote="Mare"]Moram i ja nešto da dodam... Koliko god para planiraš da potrošiš, dodaj još minimum 50% na tu sumu... :dedica:
Ko god je krenuo da sređuje neki stariji auto, zna kakva je to za*ebancija i koliko vremena i para izbija...

amin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 17 Maj 2012 00:24 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2010 22:13
Postovi: 104
Lokacija: Alibunar
Ime: Marius
Opel: Manta A
Ako ne volis da radis ti licno restauraciju odnosno da budes sam svoj majstor nemoj ni da pocinjes ovaj projekat , moj savet

Vecina majstora gledaju samo da te smute i uzimu pare.Obicno su pri dogovoru veoma povoljni i restauracija traje godinama i sto je najzalosnije na kraju naprave kajganu od auta, nepuni varovi i gita na sve sve strane pa to posle godinu i kusur dana pocinje da se raspada ....

Moja manta je nazalost tako bila radjena (tako sam je kupio) i vec je pocela da pusta.Boja se jos uvek sija ko luda ali sve to dzaba kad ju je prethodni majstor, kao ljubitelj oldajmera i ostale gluposti, onako elegantno upropastio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 22 Maj 2012 19:05 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
AKo nisi spreman da dosta para odvojis bolje ni ne pocinji, ja sam moju sredio samo zato sto mi je to uspomena od oca jer ju je on nekada davno vozio, na kraju krajeva i ja sam se prvu put vozio u njoj kad su me vozili iz porodilista :) a da kosta dosta, to sigurno. jeftinija varijanta je da pored te sto bi sredjivao kupis jos jednu za delove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 00:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
Samo sto prvo treba da kupi jednu,mnogo tesko da se nadje,a dve skoro pa nemoguca misija :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 13:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
tako je, najveci problem je sto zeli da kupi bas a model. da je odlucio da sredi mantu b mnogo bi mu bilo lakse. nedavno je bosko iz banovaca sredio mantu a i znam da se dosta namucio jer delova gotovo i nema, on je od dve napravio bukvalno jednu ali radio je sam pa mu se i koliko toliko isplatilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 13:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Nema tu sta da se isplati, uvek si na gubitku, jer ti kola ne mogu stvarati pare, kakogod, jebes filozofiju. Sto se tice samog auta, ne mozete porediti Mantu A i Mantu B, dva razlicita pojma, od Mante A se moze napraviti izuzetno lep muscle car i mnogo, ali mnogo je lepsa kad se sredi od Mante B. Kao sto nijedna Ascona ne moze da bude toliko dobra kao Ascona A ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 14:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
:": zato kupi biciklu i eto ciste zarade


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 14:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
I nju treba platiti :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 15:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ma pare nisu problem :) para nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 18:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 20:28
Postovi: 1176
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Manta A,Meriva A Cosmo
Mi sto je imamo,mislim na Mantu A,znamo kolko to zadovoljstvo kosta i koliko treba ulaganja i para,a neko ko tek ulazi u sve to cini mu se lako cu,skoro decko iz Leskovca prodao njegovu jer je shvatio kolko treba odricanja da je zavrsi i svaka cast kad je resio da je proda,ja moju ne bih mogao,nudili su mi mnogo para ali ne, a dal se isplati,zavisi ko kako na to gleda,moju dok sam vozio ljudi su me zaustavljali cisto da je vide,neki nisu znali o kom se autu radi pa pitaju,drugi kad je vide parkiranu gledaju je po 10ak minuta,dive se starom autu,nema tih para koje mogu to da plate,to je najvece zadovoljstvo :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 18:15 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2010 22:13
Postovi: 104
Lokacija: Alibunar
Ime: Marius
Opel: Manta A
mene do sad nisu zaustavljali ali me obavezno pozdravljaju kad me vide pogotovo uzbudjene curice :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MANTA A
PostPoslato: 23 Maj 2012 18:18 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
mene zaustavljaju da pitaju za koliko cu da prodam. jednom me pandur zaustavio, ja rekoh ode sad par crvenih, kad on koje je godiste kako ide i tako to i rece da me samo zbog toga zaustavio :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs