Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 07 Maj 2024 15:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Delovi za Vektru A
PostPoslato: 10 Jan 2008 20:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2007 16:15
Postovi: 2
Lokacija: N.Beograd
Ime: Nebojsa
Opel: Vektra 2.0i
Trebao bi da uzmem prednji branik, far,zmigavac,haubu i eventualno maglenke za Vektru A '91 god. Da li uzeti i gde nove, ili da jurim po otpadima, zbog razlika u ceni? I imam fabricku klimu, i u zabuni sam da li ima filter, jer sam pitao u Beo autu,gde su rekli da nema, a u prodavnici kazu da postoji kataloski broj.Da li zna neko gde bi trebao da se nalazi, da ne bi rasturao celu tablu :grrr: Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delovi za Vektru A
PostPoslato: 10 Jan 2008 23:05 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
mislim da je bolje da haubu i branik uzmes polovne, ali originalne , jer novi zamenski delovi (turski, italijanski, i sl.) cesto odstupaju od onih iz prve ugradnje (po 2-3 mm, ali ipak dovoljno da se poprilicno namucis pri ugradnji i uklopis sve zazore da budu kako treba)
cene polovnih originalnih GM delova i novih kopija su otprilike iste
far, migavac i maglenke mozes da uzmes i nove (uglavnom su to neke DEPO tajland, tajvan varijante koje sasvim pristojno obavljaju posao), mada ce se razlikovati od fara i migavca na drugoj strani, koji su vec zamuceni i malko ih je nagrizao zub vremena, tako da je i tu preporuka polovni originalni bosch far i migavac (ili da uzmes nove zamenske za obe strane, malko ces podmladiti auto i izgledace prilicno lepse sa novim svetlosnim grupama)

vectra nema polen filter, ali se moze u nju ubaciti kuciste filtera i filter iz calibre (neke imaju, a neke ne, modeli sa pocetka proizvodnje nisu imali polen filter)
filter se postavlja ispod plastike kod brisaca (ispred sofersajbne), dakle nemas sta da cackas oko table, jednostavno dignes haubu, skines keder koji drzi plastiku kod brisaca, podignes plastiku i imas pristup mestu gde se postavlja filter (ulaz u ventilacionu kutiju)

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delovi za Vektru A
PostPoslato: 12 Jan 2008 16:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2007 16:15
Postovi: 2
Lokacija: N.Beograd
Ime: Nebojsa
Opel: Vektra 2.0i
Izvini,ali moracu jos malo da te udavi,posto vidim da se najvise razumes oko vektri.Zanima me da li su postojali ventilatori za klimu na prenjem veznom limu(slika 1),poso mi prosli vlasnik dosta toga precutao,a auto mi je prirastao srcu, a u prilog ti saljem slike pod haubom i komadnu tablu.Za ove delove sam se snasao,dobio sam povoljno u Vinogradskoj,jer mi drze prijatelji. A sto se tice filtera,nema ga,jedino ako ne stoji ispod motora, koji je pricvrsten sa tri srafa.Poigracu se na prolece,posto planiram da ocistim mali hladnjak,posto mi i grejanje slabije, mozda zbog losih racvi koje odvode toplu vodu do rasprsivaca. Hvala ti unapred. Pozdrav [img][img]http://www.postimage.org/Pq4ffloJ.jpg[/img][/img]
[img][img]http://www.postimage.org/aV5gF3Zr.jpg[/img][/img]
[img][img]http://www.postimage.org/aV5gFUmr.jpg[/img][/img]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Delovi za Vektru A
PostPoslato: 13 Jan 2008 12:02 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
moras da imas normalni ventilator hladnjaka i sa druge strane "dodatni" ventilator hladnjaka klime (kondenzatora)
znaci 1 standardni vent. + 1 vent. za klimu
kao sto sam ti vec rekao filter klime nikada nije ugradjivan u vektru, tako da nema potrebe da ga trazis
nadji neku kalibru sa klimom (juri one posle 95. jer one sigurno imaju filter)
pa sa nje preprakuj kuciste i filter
inace filter je iznad motora (ventilatora kabine) i vidi se cim pomeris onu plastiku ispod brisaca

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs