Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 20:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 02 Jul 2016 16:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Sep 2013 14:51
Postovi: 18
Lokacija: Banja Luka
Ime: Srdjan
Opel: Corsa 1.0
Ovako ljudi radi se o korsi c 1.0 43 kw 2001gp 3 klipa.
Desava mi se da auto kad se ugrije gubi snagu i pocne se cuti tack tack tack kao da nesta lupka u njemu i tad nema vuce,medjutim taj motor mi je riknuo otkacio se jedan ventil i probio klip.Nakon toga kupim drugi motor koji nista nije imao na sebi sve je moje sa starog motora injektori,egr,ecu itd.I na ovom motoru se isto cuje taj zvuk znaci kad je upalim radi tiho na 850 obrtaja mada je i to nisko ali sapuce ne cuje se medjutim prilikom voznje makon par kilometara voznje opet se pocne da cuje taj zvuk tak tak tak i sve vise gubi snagu.
Zamjenio sam sledece:
Svjecice,bobinu,filter zraka,goriva,senzor rashladne tecnosti.
Na dijagnosici ne prikazuje nikakvu gresku,osim sto pise da je siromasna smjesa. ciscen usis nema fals zraka.
Protokomijer zraka istekam mijenja rad motora,injektore istekavo jedan po jedan uocim da na injektoru br2 slabije mijenja rad motora u odnosu na 1 i 3 zatim prebacim injektor broj 1 na mjesto broj 2 opet ista stvar.
Lambde sonde ispravne,egr mi je sumljiv istekam ga nista ne prijavljuje nikakvu gresku,skinem ga ocistim vratim isto sve,skinem ponovo napravim dihtung i zacepim ga opet isto nikakva greska nikakvo poboljsanje.pritisak goriva nisam mjerio jer niko od ovih "majstora" nema barometar da izmjerim pritisak goriva.skidao sam regulator pritiska goriva cistio nista opet.spojim direktno bez regulatora isto sve ni bolje ni gore.
Da li ovo ecu pravi probleme ili sta je vec ne znam vise sta da radim.
Molim vas ako ko moze da pomogne nemogu vise placati ovim lopovima od majstora..hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 02 Jul 2016 16:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Sep 2013 14:51
Postovi: 18
Lokacija: Banja Luka
Ime: Srdjan
Opel: Corsa 1.0
Lanac lancanici sve ok.ne cuje se on.ufazena je dobro i to je kontrolisano..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 04 Jul 2016 21:38 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Posto si sve mogucnosti isprobao jedino ti je ostalo da proveris taj ecu motora. Moguce da na toj drugoj dizni vise naliva gorivo i to sto prijavljuje gresku losa smesa je iz tog razloga, pod uslovom da je sve ostalo sto si proverio tacno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 04 Jul 2016 22:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Sep 2013 14:51
Postovi: 18
Lokacija: Banja Luka
Ime: Srdjan
Opel: Corsa 1.0
Samo me zanima kada budem pokusavao sa drugim ecu da li ce upaliti na njega ili ga mora programirati?,znaci ako uzmem na otpadu od ecu od korse kao sto je moja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 04 Jul 2016 23:35 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Drugi polovan ECU mora da bude resetovan, moras da imas carpass karticu od tvog vozila da bi mogao da je programiras.

Ili druga solucija, nabavis Ecu motora, transporder kljuca, imobilajzer sve u kompletu i nema programiranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 05 Jul 2016 13:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Sep 2013 14:51
Postovi: 18
Lokacija: Banja Luka
Ime: Srdjan
Opel: Corsa 1.0
Ok.danas sam mjerio pritisak goriva krece se uzmedju 3.2 do 3.5 bara.u autodati pise da treba biti 3.8 da li to odstupanje moze uticati na ove simptome sto sam naveo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C problem gubi snagu!
PostPoslato: 10 Mar 2019 01:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
Stara tema ali eto...možda nekome pomogne....to se i meni dešavalo kad se ugrijalo normalno auto na magistralnom putu-da mi gubi snagu opel(Korsa B, 1997 godiste, 1.2ccm) i to teško ide u 5 brzini, pa sam morao vratit u 4 brzinu....kad sam došao u svoj grad točkovi su bili vreli, usijani, išao sam kod majstora i rekao mi da treba zamijeniti ulje u posudici za kočnice, ono je nakon 9 godina -"nemijenjanja" izgubilo svoje svojstvo, postalo hidroskopsko, pa se sve odrazilo na pakne....izvukao sam plastičnom špricom koju sam kupio u apoteci-ulje iz posudice kočnica, i to ponovio 2x u roku 3 dana, sipao novo DOT 4 ulje, tako da sam (mislim?) jedno 70% zamijenio staro ulje iz kočione posude......za sada mi se više ne griju točkovi kad se ugrije auto, vidjet ću..

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs