Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 15:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacilom?
PostPoslato: 30 Jan 2011 17:23 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 15:07
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Corsa C 1.3 cdti 2004
U servisu su mi rekli da mora da se menja set kvacila (oko 55.000 din) ali da bi mogi da daju garanciju mora da se zameni i plivajuci zamajac koji je jos 50.000. Ukupno 105.000 (ruke 15.000) sa ugradnjom i garancijom od 12 meseci. Sto je po meni oko 1/3 vrednosti celih kola i nije isplativo bas. Jos su mi rekli da rizikujem da otkaze i hidro ventil koji moze da osteti novo kvacilo pa da posle moram da menjam i kvacilo i zamajac i hidro ventil? Da li je i drugi servisi uslovljavaju ovako garanciju? Auto je presao 98.000km i u Ok je stanju osim konstantnog problema sa EGR ventilom, i ne bih ga uskoro prodavao. Svaki savet je dobrodosao.

Kada je u pitanju garancija kakva su vasa iskustva, da li se garancija daje samo na delove ili i ruke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 30 Jan 2011 17:47 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Da li ti uopste imas problem sa tim kvacilom, sta se desava proklizava ili je nesto drugo u pitanju.

Ako je u pitanju zamena seta kvacila u sta potpada kuplung korpa i lamela, dok je plivajuci zamajac usko vezan sa ova dva dela, ali u 99% slucajeva bar jednom strada do 100.000km i iz tog razloga su ti predlozili njegovu zamenu, da kasnije nekih 10 ili 15000 km predjenih ponovo ne bi radio i placao isti zahvat.

Hidraulicni druk lezaj se menja mada na toj kilometrazi ako je prava moze da ostane, znaci da prodje bez zamene.

A za garanciju na delove imas, mada na kvacilo tecko da ce neko dati garanciju, jer kvaclo moze da se izgori za pet minuta bilo da je original ili neka zamena originala.

Naravno reci ces da su normalni uslovi voznje, a kome danas mozes verovati na rec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 30 Jan 2011 18:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 15:07
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Corsa C 1.3 cdti 2004
Pri jacem pritisku na gas proklizava, i nesto slabije vuce na uzbrdici. Pri laganoj voznji i nije primetno.

Znaci prakticno je normalno da se zamajac menja na oko 100.000km koliko je auto i presao? Oni mi predlazu zamenu zamajca kako bi mogli uopste da mi daju garanciju na set kvacila, a ne kako ponovo ne bih placao ruke ako on strada. Znaci i ako, kad otvore, vide da je zamajac OK, ne mogu da priznaju garanciju na set kvacila ako ne zamene i njega. Da li je to praksa u svim servisima da se ovako uslovi garancija? Da li je velika razlika u ceni za ruke ako se menja samo set kvacila ili na cenu dosta utice i zamena zamajca? Ako i nemam garanciju na kvacilo onda ne vidim nikakvu svrhu zamenu zamajca ako je on OK. Koliko se uopste pouzdano moze utvrditi njegova ispravnost i dati neka procena o tome koliko jos moze da izdrzi? Da li uopste neispravan zamajac moze da osteti kvacilo? Po njihovom problem moze da izazove hidro ventil, ali ono sto je meni cudno da i ako on moze da napravi problem njegova zamena nije obavezna za garanciju kvacila? Prilicno se slabo razumem u sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 30 Jan 2011 18:24 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Hidro ventil nema, ima hidraulicni druk lezaj.

Ako zadrzavas vozilo i dalje, radi svoje bezbednosti set korppa i lamela, hidraulicni druk lezaj i zamajac i imaces garanciju na sve to sto je zamenjeno.

Jedino se raspitaj za cene delova i po drugim radnjama, jer sachs radi za opela setove i dosta su jeftiniji. Nadji uvoznike sachs ili luk firme i raspitaj se cenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 30 Jan 2011 18:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ja bih rekao da bi prvo trebalo skinuti sve to i pogledati u kakvom je stanju zamajac (radijalni i aksijalni luft). Ako su ti luftovi ok i ako se zamajac ne cuje kad blago stisnes kvacilo, ja ga ne bih menjao. Cak i da zamajac naknadno strada nakon zamene lamele to ce se desavati postepeno (lupanje ce biti sve jace) pa ces imati vremena i njega da zamenis pre nego sto sjebe novu lamelu. Naravno, ako imas para, Godzin predlog stoji, t.j. da zamenis sve u kompletu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 30 Jan 2011 18:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
...i ako sutra crkne zamajac posle zamene seta kvacila lepo da ponovo plati za demontazu i montazu
zamajca :seci:
u najgoru ruku da crke na putu kod motela predejane i da napravi karambol...

alal ti cufte prijatelju sto savetujes coveka...

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 30 Jan 2011 21:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Apr 2009 22:52
Postovi: 16
Lokacija: leskovac
Ime: Miljan
Opel: astra g 1.6 16v karavan
Nadji ti nekog majstora u privatnoj reziji da ti to skine i proveri po potrebi promeni sta treba.Nemoj da mislis da ce ti priznati garanciju ako dodje do toga,skoro je bilo na forumu da je liku crklo kvacilo na novom sevroletu u garanciji i nisu hteli da priznaju garanciju,tako da ti je pametnije ovako i puno jeftinije,ne znam tacno ali mislim da mozes da prodjes puno jeftinije.i jos mislim da u Beogradu skidanje menjaca nije vise od60e u priv.reziji.ipak se malo raspitaj.poz

_________________
Pirke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 31 Jan 2011 17:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 15:07
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Corsa C 1.3 cdti 2004
Godza je napisao:
Hidro ventil nema, ima hidraulicni druk lezaj.

Ako zadrzavas vozilo i dalje, radi svoje bezbednosti set korppa i lamela, hidraulicni druk lezaj i zamajac i imaces garanciju na sve to sto je zamenjeno.

Jedino se raspitaj za cene delova i po drugim radnjama, jer sachs radi za opela setove i dosta su jeftiniji. Nadji uvoznike sachs ili luk firme i raspitaj se cenu.


Videcu jos u kakvom je stanju zamajac, ali nasao sam mnogo povoljnije delove, set kvacila 16.000, zamajac 44.900, hidrolezaj 15.700 i za ruke 7000. Delovi su luk ili sachs. Sto je daleko povoljnije, prva ponuda je oko 102.000 delovi isto luk


Poslednji put menjao Joka dana 31 Jan 2011 17:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa 1.3cdti 2004 potreban savet oko problema sa kvacil
PostPoslato: 31 Jan 2011 17:12 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Evo jos jednog broja telefona 063/502-335 momak se zove Mile, vidi postoji li neka mogucnost da bude manja cena, jedin0 sto nemas racun za delove.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs