Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 23 Avg 2016 15:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Nov 2012 22:06
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa 1.2 TwinPort
Garaza: pogledaj
Покушавам да добијем Гоџу, али претпостављам да су Ристићи на одмору.. Да не бих звао човека на моб, замолио бих оне који знају кад се враћа да напишу. Благодарим :)

_________________
"Ako stigne ponuda od 15 miliona evra za nekog od njih odnećemo ga trener Aleksandar Janković i ja zajedno"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2016 18:04 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Ne javlja se ni na mob

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 23 Avg 2016 19:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Zatvorio radionicu, kaze ne moze vise sa ljudima a ni sa njihovim ljubimcima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 24 Avg 2016 00:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Otisli su na kolektivan odmor, ne secam se datuma tacno, rekli su mi ,ali zaboravio :D (mislim da je 28) u svakom slucaju sigurno od prvog ce biti tu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 22 Nov 2016 15:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 17 Nov 2016 13:27
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad
Ime: Dragan
Opel: Astra G 1.7 DTI NJOY
Ljudi, nemojte se nasankati kao mi! Servis STANKOVIĆ AUTO u Novom Sadu, Ilirska ulica, izbegavati u širokom luku. Vlasnik Goran je veoma loš čovek i prevarant!!! Radio sam popravku pre nekoliko meseci kod njih. Auto je stajao nekoliko dana tamo, tobože ima posla. Usput kada sam već u servisu, pitao sam i za razne sitnice koje su mi smetale na kolima. Cifra je bila malo veća, ali ok, čovek me ubedio da to toliko vredi i da će baš sve da max utegne. Sve je bilo ok dok je auto bio tamo, sve može, sve super sa osmehom, pare naplatili zbog delova i svega ostalog... Kada me je napokon zvao i kada sam došao po auto, video sam da nije sve završeno, niti je sve uradio od ovih sitnijih stvari iako sam sve platio. Sve pod izgovorom, da je u gužvi, da ništa ne brinem, nije stigao, a da mora na put pa da ne stoji auto u servisu dok je on odsutan, nego da dođem kada se vrati sa puta, a on će da nabavi ostale delove i sve to da mi sredi što smo se dogovorili. Kada sam zvao posle nekoliko dana i pitao kada će da završi ostalo, čovek počeo da vrda, te ne može, te ne stiže, da mu se javim opet za par dana. Kada sam ga opet zvao posle nekoliko dana, čovek počeo da urla na mene, kako sam ovakav-onakav (da se ne izražavam sada šta je sve rekao). Ostao sam bez reči! Bio sam ljut i na sebe, jer sam ispao naivan i što sam sve to unapred platio. A najviše sam bio razočaran, što umesto da dobijem ono što sam platio, dobio sam nedovršen auto i gomilu uvreda.

Sve sam ovo hteo da zaboravim i ostavim iza sebe, misleći - možda sam preterao, možda čoveku nije bio dan, možda ga neka muka muči a ja zvao u pogrešnom trenutku. Da budem iskren, bilo me sramota što sam ispao budala. Nisam hteo ni previše da širim priču kako sam loše prošao, da se ne bunim previše i ne ružim čoveku posao samo na osnovu mog lošeg iskustva. Ali, sasvim slučajno, pre par dana sam upoznao čoveka koji je imao slična iskustva sa njima ili da budem precizniji, prošao znatno lošije od mene. Zato sam i morao ovo da napišem i podelim sa vama, jer verujemo da nismo jedini. Ako postoji još neko ko je loše prošao sa ovim servisom, javite se.

Kolege forumaši, nemojte se prevariti kao mi i maksimalno izbegavajte servis Stanović auto u Novom Sadu, u Ilirskoj ulici, dijagonalno od Auto Rada!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 25 Jan 2017 15:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2010 20:31
Postovi: 54
Lokacija: Negotin
Ime: Slobodan
Opel: Astra 1.6, Vectra 1.7
Garaza: pogledaj
Jel imao neko iskustva sa Auto One Opelovim servisom iz Niša? Kakvi su?

_________________
kako-da-uradim.blogspot.com
nagradeigre.blogspot.rs
zdravahranailecenje.blogspot.com
webigrice.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 29 Jan 2017 23:06 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Slobodno idi tamo, tu nema greske ;) To ti je ovlasceni Opelov servis u Nisu. Ako ti treba neka preporuka javi se na PP, pa cu ti dati kontakt :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 30 Jan 2017 10:56 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
Mehanicare u Nisu je pre dve tri godine obucavao sef servisa u Preljini koji je instruktor za obuku, i ima neku crvenu znacku i kaze da su mu ucenici dobri pa verujem da je servis OK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 30 Jan 2017 11:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ma samo trazi Aleksandru na prijemu,ona to sve vodi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 30 Jan 2017 17:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Peri je sredjivala odusak kad se zacepio :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 30 Jan 2017 17:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Samo kolegijalno :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 07 Mar 2017 16:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jan 2017 18:33
Postovi: 2
Lokacija: Kikinda
Ime: Goran
Opel: Meriva 1.6
koji servis u Novom Sadu?

opcom kaže da trim vrednosti idu visoko, sve ostalo je valjda u normali, osim potrošnje koja je 20% veća. Pa treba provera dizni, vakuma, senzora, valjda će znati ljudi. Meriva 1.6 z16xe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 20 Nov 2018 12:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2010 21:36
Postovi: 634
Lokacija: Zemun
Ime: Nenad
Opel: Astra mk5 z17dtr
Garaza: pogledaj
moram da podelim.
servis Raša u Zemunu u novogradskoj ulici.
rade elektriku tj struju ili kako vec se to kaze.

dugo godina kod njih vozim kola uglavnom oko 5-6 puta sve razlciti Opeli, sto alternator sto anlaser i bio sam veoma zadovoljan ali sada sam razocaran kvalitetom usluge cak i posle reklamacije da nesto nije ok nakon remonta alternatora.

kada sam dosao drugi put ( reklamacija ) na moj zahtev da se stavi original BOSCH regler i da ne pitam koliko kosta ipak su stavili zamensku kopiju ili mozda cak nisu ni menjali taj koji je vec stavljen.
meni djavo nije dao mira i uhvatim pa stavim neremontovan alternator sa fabrickim delovima i gle cuda auto drzi lepo struju i super radi.

da napomenem da je auto trokirao i obarao punjenje na 12.5 cak iako stisnem prskalice za soferku da rade, a da ne pominjem sta se desi kad upali ventilator hladnjaga.

posle pogledam i iznerviram se kad sam video kakve srafove su vratili nazad.
nekome su blajznuli pa su usecali da ih skinu i onda mi nikako ne ide u glavu zasto si iste takve vracao nazad.
inace prvi remont su mi naplatili oko 9000din a posle kao reklamacija i zamena boljeg reglera 6000 din sa prepravkom klema.

evo i slika reglera montiranog na alternatoru.
Slika

_________________
komsinice daj torteeeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 20 Nov 2018 12:36 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
sa kineskim delovima, bolje ne mozes ni ocekivati.

ja sam na zeninom autu odneo alternator u jedan servis u Zemunu koji je na glasu sto se takvih stvari tive. Uzeli 80 eura za komplet remont. Alternator je prestao da puni posle nepunih godinu dana.

resim sam da ga uradim. Skinem, otvorim, unutra kineska diodna ploca, semering nisu menjali (1.7dti, pa ima semering), lezajeve takodje nisu menjali, jer je sve bilo zapeklo, pa ko ce to da rastura.

Kupim sve delove i sredim ga. Puni preko 14V i ne verujem da ce skoro stradati.

Samo ti delovi (koji nisu top klasa) su me kostali 7000 din...

e sad, zamisli da oteras auto u servis i sa tim kvalitetnijim delovima ti traze 110-120 eura za rad i delove... pa dodas jos malo, i kupis nov zameski alternator...

jbg, kako se kome zalomi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 20 Nov 2018 12:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2010 21:36
Postovi: 634
Lokacija: Zemun
Ime: Nenad
Opel: Astra mk5 z17dtr
Garaza: pogledaj
Verujem ti, zato sam i rekao stavi original ne pitam za cenu.
I jos ti vrate krnjave srafove.

_________________
komsinice daj torteeeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 20 Nov 2018 19:22 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Auto One meni trazio 150e za aktivaciju tempomata. Ne znam da li je lupio neku cenu, da li hoce da zaradi ili sta. Kada sam pitao u ovlascenom servisu u Cacku meni su rekli 4000din. I na kraju sam preko opcoma sa prijateljem aktivirao.
Takodje sam u Nisu imao problem servis Gumapromet da nisu znali vazduh iz sistema za antifriz da ispuste. Moj majstor bio zauzet, rekoh ajde mogu kod njih jer sam nekoliko puta menjao ulje i kupovao gume. 2 sata sam presedeo i covek kaze mora da zatvaraju da dodjem sutra. A ja nisam bas iz Nisa. Namolim mog majstora na kraju da mi pogleda. Blago vama vi imate Godzu, ja Zeljka. Covek je car. Veoma posten, uvek uradi ono sto treba, pogleda sta nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 21 Nov 2018 12:11 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Kao neko ko je drzao servis (nevezan za kola) 13 godina tvrdim da majstori najvise mrze da ispravljaju tudje brljotine. Ljudima se eto zuri ili bi da ustede koji dinar pa odu kod nekog sustera ili komsija "strucnjak" (u mom slucaju su to obicno bili "elektro inzenjeri") baci pogled pa naprave jos veci problem. Onda krstenom majstoru treba duplo vise vremena (koje nema) i zivaca (koji su na izmaku) nego inace da to resi.

Dobar majstor je uvek zauzet, bas iz razloga sto je dobar. Onaj kome radnja zvrji prazna, od tog bezi. Sad znas pa iduci put pamet u glavu. Sedi cekaj svog majstora pa makar ti auto stajao u garazi.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 21 Nov 2018 12:41 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
U pravu si brate 100%. Mislim se pa nije to neka tehnika da zamene jedan antifriz. Ispuste stari, sipaju ovaj ali ne znaju vazduh iz sistema da ispuste. Pamet u glavu i cekam mog majstora. Bez njiga nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 14 Dec 2018 22:32 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Ja nedavno uvezao jos jednu Astru H, samo je ova dve godine mladja od prosle, 2008. godiste i onaj za nijansu jaci motor, takodje 1.6 benzin. Posto ni na ovoj bord kompjuter nije bio aktiviran a imam onaj GID, resio da opet to odradim. Prvo probao po Mitrovici kod ovih sto imaju Op Com, svi bili u nekoj guzvi i nisu hteli da se cimaju, prebacivali me jedni kod drugih. Onda zvao Opel servis Jacimovic u Kraljevcima kod kojih sam to odradio na prosloj za 1800din pre dve godine, javila mi se zena u godinama, guzva nam je, joj ne znam kad ce moci, da li to uopste moze... kazem radio sam to na starijem autu kod vas i kaze eto dodjite u petak ujutru u 8 pa cemo probati. Odem jutros tamo, gospodin Luka, vlasnik, licno uzeo da odradi... toliko se pogubio da mi je prosto bilo neprijatno, pokusavao je da udje u one tajne opcije drzanjem tastera Settings ali nije uspeo i posle par minuta mi rekao da auto nema opciju otkljucavanja borda. Ja se smorio jer sam znao da moze pogotovo sto mi je jedan njegov radnik to odradio pre dve godine ali sta cu, odem kuci. Usput nazvao servis Calibra u Simanovcima jer mi je bilo daleko da idem kod cuvenog Ristica kojeg svi hvalite, covek mi rekao da verovatno moze i da dodjem kad hocu. Zapalio tamo, vlasnikov sin David mi odradio sve sto sam hteo za jedno 3 do 5 minuta, platio 1000din i dovidjenja.

Dakle, (nazalost) anti-preporuka za servis Jacimovic i preporuka za Calibru, kod kojih sam bio jednom sa proslom Astrom i bilo je jednako dobro iskustvo kao danas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 15 Dec 2018 10:46 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Zbog posla kojim se bavim cesto se srecem sa serviserima (raznih brendova automobila) i necete verovati najvise mrze kada neko dodje i kaze ja sam to video na forumu :ludilo2: pa hocu i ja to. Kaze mi jedan serviser kada mu musterije spomenu forum shebe mu se dan :ludilo: :ludilo:

U svakom slucaju treba odabrati servisera koji je pouzdan i koji zna sta radi. Ljudi cesto saraju i traze jeftinije opcije koje se pre ili kasnije obiju o glavu..


Toplo preporucijem OPCOM koji je tridesetak evropskih i aktiviras sta zelis na svom opelu (modeli do 2012) :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 15 Dec 2018 11:11 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
A majstori svi posteni i pametni pa se zgrce kad cuju rec forum. Da da. Nego dosta njih gleda samo da zaradi a usluga nula. Ako neko ima problem na auto pogleda na forumu mozda neko imao slican problem pa prenese majstoru da mu olaksa posao i da sto brze zavrsi. Ima naravno izuzetaka. Musterije mogu nemoguce da budu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 15 Dec 2018 19:05 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Nestado je napisao:
A majstori svi posteni i pametni pa se zgrce kad cuju rec forum. Da da. Nego dosta njih gleda samo da zaradi a usluga nula..


Nisi se onda sretao sa profesionalcima kojih itekako ima. Kvalitet mora da se plati,bilo i ostalo.

Sto sam nisi probao da zamenis antifriz to je bar laka operacija.. tako bi izbegao " poštene i pametne" :mig:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 15 Dec 2018 19:19 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
To je to brate. Kao sto kazes. Stvarno covek mora da promeni nekoliko majstora pa da vidi ko je profesionalac. Idem sad sve kod ovog sto mi je radio menjac. A sto hocu da kazem sto ne sme covek da im spomene forum, nisi majstori svepametni. I da su toliko nezni da im se sjebe dan ali razumem te zasto govoris sve ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 03 Feb 2019 04:46 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Da ne otvaram novu temu...prikupio sam nesto potrosnog materjala za zamenu na Astri, sada mi samo nedostaje pedantan i normalan majstor/servis. Zamena ulja u menjacu, kociono ulje, svecice, diskovi, dobosi, paknovi, plocice i odradio bih ciscenje dizni i egr ventila. Dakle jedno fino osvezenje za auto, ali u Kragujevcu celi januar trazim i raspitujem se i dobijam odgovor - nokat trazi pokidacu s prsta, za majstora me ne pitaj. Nije prob ni servis u drugom gradu tipa Beograd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SERVIS topic
PostPoslato: 18 Maj 2021 00:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Kratko pitanje, ne vredi otvaranja nove teme... Uzeo bih ženi corsu C 1.7dti da drnda po gradu, pošto nema dpf, nema plivajući, ne troši puno i mazga je motor, a lepo ide sa 75ks.

E sad, da li i corsa C ima problem sa diodnom pločom na alternatoru sa tim motorom, jer je užasno glup kvar koji ostavlja na putu? Ili uzeti cdti sa 101ks? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs