Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 11 Nov 2011 18:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Iz Opela najavljuju novi sportski automobil koji će biti u klasi nekadašnje Mante ili GT-a.

Slika

Direktor nemačkog proizvođača Karl-Friedrich Stracke nedavno je kazao da je Opelu potreban sportski model i da razmišljaju o novoj Manti ili GT-u, kao i da se na tome već radi.

Iz Opela je ranije saopšteno da bi novi automobil mogao da bude hibrid sa gorivim ćelijama. Kao osnova za ovaj model poslužila bi platforma Epsilon II koju General Motors koristi za svoja vozila sa velikim međuosovinskim rastojanjem.

Stracke nije mogao da potvrdi da li će i kada buduća Manta ili GT zaista ući u serijsku proizvodnju.


Stracke Mantu smatra jednim od modela koji su uspeli izgraditi emotivnu vezu između marke i kupaca. Pa iako budući Opelov direktor nije najavio novu generaciju pristupačne i sportski nastrojene Mante, njegova izjava nemačkom Tagesspeilu uzburkala je duhove među ljubiteljima Opela.

"Mogu zamisliti oživljavanje automobila poput Mante, s novom tehnologijom i dizajnom", rekao je Stracke. Obzirom na pozitivne rezultate poslovanja i pažljiv odabir modela koji će postatio deo službene ponude, za verovati je da Stracke zna što radi, a znači li to da će evropske, a možda i svetske saobracajnice u bližoj budućnosti pohoditi nova Manta pokazaće vrieme.


Opel je još 2010. na auto-salonu u Ženevi predstavio koncept Flextreme GT/E za koji je tada rečeno da će odigrati značajnu ulogu u razvoju novih modela ovog proizvođača.

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 12 Nov 2011 14:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2009 19:40
Postovi: 406
Lokacija: Beograd
Ime: Miroljub
Opel: ex ASTRA G 2.0 DTI 16V sport
Garaza: pogledaj
meni se ovo bas svidja i valjalo bi da udje u serijsku proizvodnju. :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 12 Nov 2011 14:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Tesko je oziveti modele koji su usli u istoriju,mislim urade to ali slabo se prodaju.Pre Tri godine sam video u autokomerc salonu novi siroko i svideo mi se mnogo ali od tada nisam video ni 3 na putevima a ni po gradu.Vise mi se svideo pasat restajling ali nema ni njih po gradu.Elem izgleda od ozivljenih modela jedino ima buba ali ni to nije u nekom velikom broju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 13 Nov 2011 09:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Bilo bi fino da odrade neki retro model, u tom stilu, al videcemo sta ce od ovoga na kraju ispasti. :D

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 13 Nov 2011 10:59 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
cotra, ne vidis ga jer je preskup, preterali su sa cenom, to je u danasnje vreme problem, naprave neki redizajn, i lupe cenu zbog stare slave, sta vise ako ima odlicne performanse opravdao bi ime mante

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 15 Nov 2011 00:37 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
noise024 je napisao:
cotra, ne vidis ga jer je preskup, preterali su sa cenom, to je u danasnje vreme problem, naprave neki redizajn, i lupe cenu zbog stare slave, sta vise ako ima odlicne performanse opravdao bi ime mante


Pa to za cenu nemogu da se slozim jer u ovoj Tesko mi je da kazem ali moram PROKLETOJ DRZAVI *izvinjavam se za velika slova*ima toliko krimin ups da se ispravim biznismena kojima cena nije problem vec status tako da me cudi da ih nema bar dva u bg a stalno sam po gradu i nema ih.A auto izgleda strasno dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi Opel Manta ?
PostPoslato: 15 Nov 2011 01:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Taj novi sciroco nece voziti nijedan od tih biznismena, da ti kazem sta oni voze, moji sefovi voze x5 restyling, x6, 535GT, 740 itd, svi oni voze velika i skupa kola, sciroco je kupe i sportak, nije to za njih, nece biti dovoljno vidjeni u njemu. To kupuju mladi ljudi za ku**nje a imaju malo vise para (dok ga ne kupe) a onda stekaju po par meseci da odu na servis, to je ona srednja klasa koju srbija nema pa zato i nema kupaca za taj auto. Isto ce tako biti i sa astrom OPC.

a ovaj opelov poduhvat ce biti vrh ako se bude realizovao i bude imao prihvatljivu cenu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs