Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 20:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 04 Avg 2009 17:25 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Lave, mene je izašlo 24.000....

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 04 Avg 2009 17:31 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Masala. Ja mislio da nece kostati vise od 15e. Jl to govorite za ovlasceni servis ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 04 Avg 2009 18:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2009 23:40
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Ime: vlada
Opel: zamalo vectra B ali je daewoo nubira II
ja ti kazem ja sam uzeo komplet u ovlascenom servisu daewoo-a pre god dana za 11400din, e tad je evro bio oko 85 (valjda, ne secam se tachno) a sad je oko 95, pa se malo prerachunaj, isti taj deo je bio u prodavnicama 12000 a taj isti deo za opel vectru b je chak kostao 500 dinara manje(naravno govorim o originalima), ali je moj cale ipak hteo da kupi deo sa daewoo znakom iako i opelova lamela savrseno pase na daewoo, zapravo daewoo-ova lamela je ista ko i opelova sa drugom nalepnicom, kao i vecina delova za moj auto, a fazon je da su delovi za opela ugl. znachajno jeftiniji nego li isti za daewoo, pa tako ja ugradjujem delove za opel (chak 2 od 3 dela koja smo dosad menjali)

naravno sve ovo pricham za 1.6 16v motor ugradjivan i u vektru b i u astru g (i moju fush vectru), naravno moguce je da set kvachila za 1.8 motor kosta 25000, to ne znam, ali mi je tesko da poverujem da je tolika razlika! naravno nije iskljucheno da su cene i skocile, ipak je kriza....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 04 Avg 2009 18:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Vala ako toliko kosta necu ga ni menjati ili cu da ga repariram. Moj drug reparirao i extra mu radi vec je proso 50.000km bez problema. Jel radio neko od vas tako nesto?


Poslednji put menjao mix dana 05 Avg 2009 17:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 04 Avg 2009 19:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Zet te je stavio na test, da vidi koliko ga voliš... :ludilo:

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 05 Avg 2009 11:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2008 09:33
Postovi: 147
Lokacija: banja luka RS B
Ime: zdravko
Opel: Kadett C - Vectra B - Astra H
Garaza: pogledaj
Ovo je moja temp kada nije upaljena klima i kada je vani temp od -15 do 25 C.
Pod klimom i opterećenjem temp doseže 92 C i tada se pale oba ventilatora i spuštaju temp do 87-88.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 05 Avg 2009 12:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
drugo je benzin, a drugo dizel, sve je tu u pitanju, termostat, pumpa za vadu, davac temperature, cisti hladnjaci

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 05 Avg 2009 13:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2008 23:52
Postovi: 502
Lokacija: Gornji Milanova
Ime: Marko
Opel: Vectra B 1.8 16V
po pola podeli sa zetom :D

_________________
"Not everyone understands house music - it's a spiritual thing, a body thing, a soul thing"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 06 Avg 2009 23:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
ma de da delim kad on treba svoja da popravlja. Crko mu hladnjak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 06 Jan 2012 13:38 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Da li je normalno da na mojoj vectri Z18xe temperatura na otvorenom putu ne izlazi iz plave zone??? Koliko otprilike kosta termostat za ovaj motor i da li se tesko menja? Po gradu ide do 92 stepena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 06 Jan 2012 14:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
nije normalno naravno,promeni termostat i resices problem ,trebalo bi da je oko 2500-3500


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 06 Jan 2012 15:03 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Pretpostavljao sam. Jel ima preporuka na koliko da otvara i od kog proizvodjaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 06 Jan 2012 15:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
proizvodjaca ne bi znao,a svi otvaraju isto,samo ti reci oznaku motora tamo gde kupujes i nek nadje po katalogu i to je taj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 06 Jan 2012 15:30 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
OK. Hvala puno na savetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 10 Jan 2012 22:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Danas pitao na par mesta i kazu 3500 din.kao zato sto ide sa kucistem. Dali je moguce da se stavi samo ulozak jer nema potrebe da menjam kuciste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 10 Jan 2012 23:11 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Moze samo ulozak, pretrazi po forumu vec je pisano na tu temu oko termostata i ulozaka dosta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 25 Jan 2012 22:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2012 11:03
Postovi: 10
Lokacija: Mitrovica
Ime: Goran
Opel: Vectra b 1.8 16V 2001
Garaza: pogledaj
Nisam neki poznavalac, ali koliko je meni poznato benzinski motori kod Opela imaju nekarakteristično visoku radnu temperaturu. Dakle, termostat ima prvo otvaranje na 92 a sledeće na 102 stepena celzijusa. Kao što je jedan član u naveo, to je za opel normalna radna temperatura. Iz tog razloga opelovi benzinski motori i pružaju poprilično zadovoljstva svojim vozačima... Ljudi od struke kažu da je ta visoka radna temperatura delom zaslužna za visoke performasne benzinskih opelovih motora. Prvi puta sam prometio da merač temeperature ulazi u crveno kada sam se vraćao s mora penjući se kanjonom Morače. Na trenutak sam zastao, konsultovao se sa mehaničarem koji mi održava auto i došao do informacija koje sam vam upravo preneo. Creva su bila meka, G12 nije ključao, ventilator je normalno radio... Dakle, sve je to nomralno i ok... To je, ljudi opel - to je nemačka munja....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 15:19 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
Danas bio kod majstora i on slucajno nakacio na dijagnostiku i kaze da je temperatura na autu oko 103 stepena. Meni na satu pokazuje da je sve normalno oko 92 stepena i normalno pali ventilator. Pre par meseci sam stavio nov GM termostat sa kucistem kod Godze. sta je sad tu merodavno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 18:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
Gledajuci nekoliko postova u ovoj temi, pa ljudi ovo je smejurija. Koliko ljudi ne znaju a pisu i time unose zabunu.
Godza, mix: ne moze samo ulozak.
mix: uzmi samo BEHR, inace to je prva ugradnja, oko 3500 kosta, kuciste, senzori, dihtung, termostat, i neces da razmisljas!
mix: pokazivanje davaca temperature moze da se steluje donekle po tvojoj zelji, a merodavnija je dijagnostika.
mix: moras da budes precizniji. temperatura motora varira od, kod ispravnog motora, 87 do 105 stepeni u zavisnosti od rezima rada, pa to sto ti je neko rekao da je temperatura motora 103 stepena ne znaci bas NISTA.
gebedaya: mnooogi automobili imaju radnu temperaturu 90 stepeni i takodje se mnoooogima ventilator pali na 100-105 stepeni
BCS: nemam komentara. Predlog moderima da brisu onih nekoliko losih postova.

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 18:23 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2012 09:39
Postovi: 270
Lokacija: Subotica
Ime: Boris Dević
Opel: Vectra 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Da se i ja kratko umešam, imam Vectru b 2.0 DTI, vozim je po gradu 10h dnevno, Diže se temp ponekad i malo preko 90 stepeni ali van grada tj na otvorenom bude i ispod 80 tj u plavom polju, i istina je da imaju problem sa hlađenjem u letnjem periodu. Drugaru se leti sa klimom na istom autu dizala temperatura neenormalno čak i bliže 100 stepeni dok nisu oprali hladnjak a od tad nije išla ni do 90 stepeni..

_________________
Sex, drugs & Opel :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 18:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
Proveri dijagnostikom pravu temperaturu, ali izgleda da ti je definitivno otvoren termostat - treba novi.

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 19:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2009 22:58
Postovi: 312
Lokacija: Kragujevac
Ime: milan
Opel: Vectra b 1.8 16v
auto je radio u mestu zbog stelovanja plina i tad je zakacio na dijagnostiku i pisalo je 103 stepena a na skali pokazuje normalno oko 93 i ventilator je upalio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 19:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
PA to nije zabrinjavajuca temperatura, taj motor je predvidjen da radi do 105 stepeni kada mu se ukljucuje ventilator. Svaki auto ce, kada je duze vreme zagrejan, u mestu podici temperaturu, jer nema protoka vazduha da hladi hladnjak, pa kada temperatura stigne do 105 stepeni, pali ventilator. Meni na tabli stalno pokazuje oko 3-4 stepena manju temperaturu u odnosu na stvarnu temperaturu motora.

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 20:13 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Vectra je napisao:
Proveri dijagnostikom pravu temperaturu, ali izgleda da ti je definitivno otvoren termostat - treba novi.



Sada bi bilo dobro da nam obrazlozis, kako si dosao do ovoga da je termostat otvoren i da treba novi.




ZAMENA TREMOSTATA SE MOZE ZAMENITI U KOMPLETU SA KUCISTEM ILI SAMO ULOSAK, ORIGINALNI DEO SE MENJA U KOMPLETU SA KUCISTEM I SENZOROM RASHLADNE TECNOSTI.

Sto se tice temperature, temperatura je na dijagnostici veca za 5C do 7C od one koja je na instrument tabli.

Alternativni ili divlji dijagnosticki aparati nisu merodavni, iz razloga sto 80% nemaju prave podatke, laziraju u parametrima u odnosu sa originalnim profesionalnim aparatima.


mix je napisao:
auto je radio u mestu zbog stelovanja plina i tad je zakacio na dijagnostiku i pisalo je 103 stepena a na skali pokazuje normalno oko 93 i ventilator je upalio...



Sve je tu ispravno, nemoj nista da menjas niti cackas oko temperature, jer ti sa temperaturom motora nemas nikakavih problema.

Astre h, Corse di ostala vozila, bas iz tog razloga nemaju pokazivace temperature na istrument tabli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radna temperatura Vectre b
PostPoslato: 22 Nov 2012 21:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
Godza je napisao:
Sada bi bilo dobro da nam obrazlozis, kako si dosao do ovoga da je termostat otvoren i da treba novi.


Pa, prosto je. U uputstvu za koriscenje auta lepo pise da je radna temperatura motora IZMEDJU plavog i crvenog polja. Obzirom da je
Borixxx je napisao:
80 tj u plavom polju,

to znaci da motor ne postize radnu temperaturu u voznji, da je podhladjen, ma koliko se razlikovale vrednosti senzora i davaca temperature, pri pisanju uputstva su oni sve to uzeli u obzir. Jos nesto, nisam nikog napao, napisao sam da IZGLEDA da je otvoren, i da proveri temp na dijag....Ali ipak, vrlo je mala verovatnoca da je davac temperature ili nesto drugo u motoru neispravno, najpre ce biti termostat. No o takvim stvarima ne volim da diskutujem ovako, volim da se vidim sa covekom oci u oci, da vidimo motor i tako.


Godza je napisao:
ZAMENA TREMOSTATA SE MOZE ZAMENITI U KOMPLETU SA KUCISTEM ILI SAMO ULOSAK, ORIGINALNI DEO SE MENJA U KOMPLETU SA KUCISTEM I SENZOROM RASHLADNE TECNOSTI.

Kod Z18XE?! Ne, ide samo kompletno kuciste sa termostatom. Mozda moze nekom divljom procedurom da se ubudzi termostat u kuciste, ali to ne preporucujem, nikad nisam nigde nasao uputstvo za tako nesto. U svakom slucaju, postoje modeli kod kojih se menja samo termostat a kuciste ostaje isto, no Z18XE nije jedan od tih.

Godza je napisao:
Alternativni ili divlji dijagnosticki aparati nisu merodavni, iz razloga sto 80% nemaju prave podatke, laziraju u parametrima u odnosu sa originalnim profesionalnim aparatima.

Au brate, sada si lupio. No dobro. Ni jedan dijagnosticki uredjaj "nema prave podatke", kako si ti napisao, vec on podatke, u ovom slucaju, o temperaturi, DOBIJA iz motornog ECUa. Dakle, ako motorni ECU vidi da senzor pokazuje 90 stepeni, isto toliko ce da vidi i bilo koji ispravan dijagnosticki uredjaj.

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs