Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 05 Mar 2018 22:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2012 00:32
Postovi: 154
Lokacija: Trstenik
Ime: Nenad
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Zdravo ljudi,

skoro sam uzeo Vectru C 2002 1.8 Z18XEL koja nema bord kompjuter, ni ručicu sa komandama. Imam onaj mali ekran na sredini konzole, mislim da je to TID, pokazuje samo temperaturu spoljašnju,vreme i datum. Inace dosla je sa ugradjenim mp3pioneer plejerom.

Ja bih hteo da ugradim bord komp da vidim potrosnju itd. Pitao sam kod poznatog auto elektronicara/dijagnosticara u Jagodini, kaze samo donesi Ekran, rucicu i instalaciju i nema frke.

Jel ima neko neki savet gde, kako, sta meni tacno treba i jel to neko radio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 17:21 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2012 00:32
Postovi: 154
Lokacija: Trstenik
Ime: Nenad
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Zar bas niko?

Jeli neko barem cuo da je neko to radio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 20:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Pozdrav kolega, potrebna ti je "centralna konzola" tj ekran (ps jedino nisam siguran da li ekran ide u kompletu sa otvorima za ventilaciju ili moze posebno) rucica sa komandama itd kao sto ti je rekao majstor, preko dijagnostike se otkljucaju tj aktiviraju moguci parametri koje podrzava instalacija za prikaz i manje vise to je to, na otpadu kupis polovno majstor ti ugradi i zavrsis pricu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 21:08 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2012 00:32
Postovi: 154
Lokacija: Trstenik
Ime: Nenad
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Hvala kolega na odgovoru. :aplauz:

Vec sam nasao nesto i da, ide ekran sa ventilacionim otvorima u kompletu. A jel taj ekran, u stvari, trip kompjuter?
I da li je rucica dovoljno da se samo "ubode" ili i za nju ima neka instalacija, posto sam nesto gledao po netu da kao ne treba instalacija ?
Posto mi je majstor vec "kacio" auto na dijagnostiku zbog druge stvari, zakljucujem da auto ima "motorni komp" odakle je on citao odredjene informacije. Znaci li to da trip kompjuter u stvari samo skuplja podatke o potrosnji itd sa tog motornog kompa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 22:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Logicno i naravno da imas ECU tj motorni racunar odatle se iscitavaju podaci i prikazuju na ekranu, ima nekoliko tipova displeja TID, GID, BID, CID takodje za neke stavke je potrebno da se uklopi i sa CD plejerom tj sa radiom ili kako god vec hoces da nazovem, i njih ima vise tipova neki nude vise neki manje funkcija itd :) Naravno sve zavisi na sta pucas ako pucas na nesto osnovno potrosnja itd uzmes neki obican displej i aktiviraju ti funkcije dijagnostikom i zavrsis pricu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 22:42 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2012 00:32
Postovi: 154
Lokacija: Trstenik
Ime: Nenad
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Meni je onaj prosti TID na kom se vidi samo sat i spoljna temperatura sa datumom koji nestaje posle nekoliko sekundi.
Nasao sam cd70navi + ekran u boji ali svidja mi se taj predlog za to jednostavno sto mi ti predlazes, mene u stvari interesuje samo potrosnja i ostalo sto ide uz to.
Nego nasao sam po netu one male dijagnostike sa blututom. To je u stvari kao mala uticnica i ima bluetooth. To se ubode u OBD i preko blututa na fonu vidis preko aplikacije Torque sve to sto mene interesuje, i vise od toga, temperatura antifriza, ulja, goriva, voltaza, svemoguce potrosnje, brzina, broj obrtaja i jos masa informacija. S obzirom da to ocitavanje ide direktno od ECU motora trebalo bi da je tacno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 23:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Da znam koji ti je ekran, cd70 i CID tj ekran u boji je naravno fakticki najvisi stepen (koji licno i ja volim) tu je samo jedino sto npr treba pratiti treba uzeti i instalaciju kompletnu u to spada GPS sistem tj da bi radila navi koju takodje antena sa GPS i tako neke sitnice, a ta dijagnostika pa radice ti posao za to osnovno, ja sam sebi kupio noviju v1.7 OPcom na njoj bukvalno imas sve za opel (tj bukvalno mozes sam sebi aktivirati sve funkcije itd) naravno kod astre h i slicno je pred uslv da imas onaj kao sigurnosni kod itd. Ti parametri trebalo bi da su tacni i sa te dijagnostike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 17 Mar 2018 23:39 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2012 00:32
Postovi: 154
Lokacija: Trstenik
Ime: Nenad
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
Mislim da mi je majstor prikljucivao auto bas na tu dijagnostiku. To ti je izgleda profi to sto ti imas.

A sta bih ja mogao da aktiviram sa njom na mom autu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra C bord kompjuter ugradnja
PostPoslato: 18 Mar 2018 09:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Pa pazi OPcom je opelova dijagnostika sto znaci da je predvidjena i detaljnija za opela i ima bukvalno sve funkcije za opela tako da je za ocekivati da bude okej :) Pa up principu mozes aktivirati sve sto ti instalacija nudi znaci sve sto podrzava radio, bord, komp itd, samo cu jos jednom naglasiti da ti treba tj verovatno ce traziti sigurnosni kod od 4 cifre, ako ga nemas moras u ovlasceni servis platis oko 30e i po broju sasije dobijes kod ako nemas :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs