Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 23:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 07 Nov 2014 19:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Nov 2014 09:06
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Kao što sam naveo u predstavljanju pre nekoliko dana, u pitanju je 2003god. 2.0 DTI . Stanje je ekstra za auto star 11 godina. Motor suv, lepo radi, sve na njemu original(bez nadri-majstorskih nebuloza), sve od elektronike radi i auto-klima ispravna. Nije havarisana, malo čukana itd. Problem se javlja jedino kada je hladnije. Mora duže da se vergla, ali sastavi i lepo radi(stavio sam nove Bosch grejače). Nema crnog dima i anomalija. Čuje se PK kaiš ili povremeno zavibrira. Imao sam problem sa curenjem vode u kabinu ispod tepiha, pa sam ih vadio i prao(profi odradnjeo). Da ne objašnjavam evo ga link https://www.youtube.com/watch?v=XxOxrSFIemg
Potršnja goriva u gradu je oko 9-9.5l surove gradske vožnje. Ne može manje, ipak je to težak auto, 2000ccm, stara generacija...
U suštini to su neki sitni problemi pa me zanima gde u BG to najbolje da servisiram i imate li neke predloge. :steva:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 08 Nov 2014 00:34 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Tesko ovde su uglavnom (nadri-majstorske nebuloze) te sitne probleme najbolje je da to sam odradis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 09 Nov 2014 20:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Mar 2014 23:45
Postovi: 27
Lokacija: Krusevac
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.0 DTi
Ja vozim Vectru C 2.0 DTI par godina vec i mislim da ti je ta potrosnja u gradu malo jaca. Meni je potrosnja leti i uopste po lepom vremenu od 7.6 do 7.8 l / 100 km cisto gradske voznje,doduse moguce je da to ima veze i sa nivoom guzve u Ks i Bgd. Ova potrosnja je iskljucivo po BC,nisam nikada merio metodom od 'cepa do cepa'. Zimi je malo uvecana i ide do 8.1 nekad i 8.3 l/100 km.
Takodje nemam nikakav dim sem na prvom jutarnjem paljenju,sive boje otprilike. Mislim da mozda treba da obratis paznju i na alnaser ( ako ti je accu ok i odgovarajuci ). Kod 2.0 DTI motora je poznato da im dugo treba da se kazaljka za temp. podigne pogotovo zimi. Leti je kod mene sve ok,narocito kad vozim sa klimom a to je 95% voznje,temp.se brzo podize i ne prelazi polovinu.Ali zimi na minusu,mogu i 45 min. da vozim po gradu i nista,kazaljka ostaje na 0. Ali zato greje vrlo brzo,zato znam da je sve ok sa termostatom. Tek kad izadjem na neku duzu relaciju stvar se menja ali nikadne ide preko pola,sto je normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 12 Nov 2014 18:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Nov 2014 09:06
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Možda ja grešim sa načinom vožnje. Pre ovog sam vozio fokus mk1 sa common-rail dizel motorom. Imao je odziv kao benzinac pa mi je noga bila malo jača na gasu u vektri. Nema veze dok ne prelazi 10l/100km. vozio sam ja pre vektru b 1.8benzin koja je gutala 13l u gradu. A jel ova vektra c ima plivajući zamajac? Tu misteriju nisam još rešio. Sutra ću pokušati da nadjem vreme da je postavim u garažu na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 15 Nov 2014 03:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Mar 2014 23:45
Postovi: 27
Lokacija: Krusevac
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.0 DTi
Ima plivajuci zamajac.
Prepoznaces da je problem kad krene da krci kad pritisnes kvacilo pa pustis,negde na sredini otpustanja se cuje krcanje, sto je skoro siguran znak da je potrebna zamena.
Moja i tvoja potrosnja se malo razlikuju, pa mislim da je to samo zbog guzvi i relacija u Bgd,nista drugo.
Sto se tice servisa,javice se vec ljudi iz Bgd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 23 Dec 2014 06:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Nov 2014 09:06
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Vectra C 2.0 DTI
Sredio sam sve sitnice na autu na koje sam se zalio. Mehanicar mi je za 40e promenio sve gumice i prelivna creva tako da ni problem sa paljenjem nemam jer je vukao fals vazduh. Jedino mi ostaje da sledece godine promenim CIM modul kod volana, jer je na niskim temperaturama poceo da brljavi i da mi ne vraca elektronski kontrolisan migavac(mogli su i da ne petljaju sa tom elktronikom nego koriste starudiju kao kod Juga). To je i jedina greska koju je ocitao na dijagnostici. Ono sto me nervira je potrosnja, mada i to nije kao benzinac 2.0. Sa 50litara dizela sam uspeo da namlatim nekih 520km stroge gradske voznje i najcesce dok je motor jos hladan. E sad mozda nesto i nije u redu sa mojim motorom :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opšta pitanja o Vektri C
PostPoslato: 23 Dec 2014 08:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ne lupaj glavu. To ti je to. Masa auta + hladno vreme + kratke relacije = 10l/100km

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Dec 2014 09:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Vectra B 2.0 karavan x20dtl po papirima 8,4l/100km gradska voznja... Uzeti u obzir da je to podatak za novo vozilo, zagrejan motor, svapsko gorivo, itd...

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs