Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Apr 2024 13:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Katastrofalan zadnji deo, postoji li trajno rešenje?
PostPoslato: 29 Avg 2014 11:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2010 18:27
Postovi: 114
Lokacija: Novi Sad
Ime: Vuk
Opel: Vectra A 1.6i GLS 1991
Od kad sam kupio ovaj auto pre 6 godina, imam problema sa korozijom na zadnjem delu vozila. Žao mi je što sam izbrisao slike koje sam imao, a verujte mi na reč da je limarija na zadnjem delu (patos i šasija) bila katastrofalna. Prvi put sam primetio prve godine kad sam uzeo auto i hteo da zamenim opruge, da je deo šasije koji naleže na oprugu toliko truo da više ne mogu da vratim oprugu nazad, to sam tada i sanirao. Kasnije sam primetio rascepe i rupe na patosu koje su takođe bile sanirane. Jednom sam bio primetio da mi zadnji deo čudno škripi i kad sam proverio, imao sam šta da vidim, unutrašnji blatobran se bukvalno pocepao, kao i obe šolje amortizera. Tada sam otišao kod limara i odradio mi je to i sve preostale rupe na patosu. Pre godinu ipo dana sam radio neke dodatne popravke na limariji i ofarbao auto. Ovog leta, krenuo sam na more, maksimalno opteretio auto i opet se pocepao, ovaj put na delu gde se greda što drži zadnje točkove kači za šasiju i bio mi je skroz pobegao zadnji deo. Jedan limar mi je to skrpio čisto da mogu da se odvezem do tamo i nazad, mada više nisam smeo da opterećujem vozilo. Čim sedne 5 ljudi u kola, zadnji deo češe. Naravno, logičan zaključak bi bio da jednostavno prodam auto i kupim nešto sa zdravom limarijom, jer ovu karoseriju očigledno ne vredi popravljati, jer kako popravim jedno, ona propadne na drugom mestu. Ipak, budžet za kupovinu drugog vozila mi nije prevelik, pa me zanima, da li je moguće kupiti ili napraviti zadnji deo patosa, uključujući šasiju, kompletan gepek, šolje amortizera itd i ako je mogućena koliku cifru bi trebalo da se spremim. Najverovatnije da ću se ipak odlučiti za zamenu vozila, ali samo želim da razmotrim i ovu varijantu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Katastrofalan zadnji deo, postoji li trajno rešenje?
PostPoslato: 29 Avg 2014 12:06 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
kod kadeta i vektre, krparenje ne pomaze
muke sa limarijom se mogu resiti iskljucivo ako ljudski odradis kompletan auto, u suprotnom se desava ono sto se tebi desilo (das 20 evra na jedno, pa posle mesec dana 30 evra na drugo krpljenje, a sto je najgore sve vreme vozis auto koji se raspada i stavljas glavu u torbu)
za kvalitetno sredjivanje kompletne limarije ce ti trebati 400-600 eur (zavisi kod koga radis i koje delove uzimas)
to ti je cena za limariju (delovi + ruke) i pristojnu zastitu, bez farbanja
nakon toga si miran narednih 6-7 godina

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Katastrofalan zadnji deo, postoji li trajno rešenje?
PostPoslato: 30 Avg 2014 13:10 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2010 18:27
Postovi: 114
Lokacija: Novi Sad
Ime: Vuk
Opel: Vectra A 1.6i GLS 1991
Kontam da mi je onda bolje da zamenim auto, al razmisliću još.
Hvala na savetu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs