Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 05:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Trokira suza
PostPoslato: 22 Maj 2014 12:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2011 20:59
Postovi: 65
Lokacija: nis
Ime: zoran
Opel: Kadet 1.3
Nije mi jasno sta se desava sa autom. Desava se da promeni zvuk i radi kao na tri svecice kada stanem pogledam sve je ok i kablovi,svecice sve je na svom mestu,bombinu sam zamenio stavio drugu ali opet isto.Posle par minuta kao da nista nije bilo e da ne zaboravim desi se nekad da nesto pukne kao kod loseg sagorevanja u karburator,ranije je bilo to cesce ali sam malo stelovao plin sada redje. Majstor je gledao i kaze da je kapa,ruka,svecice,kablove sve ok,jedino bombina ali nju sam zamenio. Jedino ako rasprasivac zeza mada nesto sumnjam. Pa sada ako ima neko neki savet,predlog bio bih zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 22 Maj 2014 13:06 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Mozda komutator,mada ipak promeni svecice pa probaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 22 Maj 2014 14:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Tebi izgleda druze pravi detonacije plin...i onda odvali il pomeri kuciste filtera i te fore i onda dolazi previse vazduha il premali plina ulazi u karburator i pravi losu smesu ;)

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 23 Maj 2014 00:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2011 20:59
Postovi: 65
Lokacija: nis
Ime: zoran
Opel: Kadet 1.3
Da li zbog plina hoce da secka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 23 Maj 2014 00:29 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Hoce,ali prvo mi reci da li mozes da ga probas na benzin malo da vozis,pa da vidis da li ti to isto radi,ako ne radi onda definitivno treba traziti problem u plinu koji moze biti sledeci:
-Filter onaj mali metalni od plina moze biti los ili zastopan.
-Moze biti da ti rasprsivac daje veliku ili malu kolicinu,tj ne rasprsuje dobro,kao sto je vec rekao kolega iz Sabca.
-Moze biti da ti je plin negde dobio vazduha,tj da ti neko crevce propusta vazduh unutra.
-Da trebas nastelovati plinski uredjaj ili uraditi servis istog.
To bi bilo par problema ako je do plina,ako ti to radi i na benzinu onda treba traziti problem u motoru...Mozda losija kompresija na nekom od cilindara,ili ko zna sta...Probaj prvo ovo sa benzinom pa javi... :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 23 Maj 2014 08:33 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
aktor je napisao:
Desava se da promeni zvuk i radi kao na tri svecice kada stanem pogledam sve je ok i kablovi,svecice sve je na svom mestu,bombinu sam zamenio stavio drugu ali opet isto.Posle par minuta kao da nista nije bilo e da ne zaboravim desi se nekad da nesto pukne kao kod loseg sagorevanja u karburator,ranije je bilo to cesce ali sam malo stelovao plin sada redje.

seckanje je najverovatnije do struje,ili probija kabal ,svecica kapa ,ruka itd a pucanje u karburatoru bi trebalo da je do plina ,zajedno u kombinaciji kada struja neodradi svoje nesagoreo plin na sledecem paljenju u cilindru pukne jer ga ima mnogo,nemoze se bas bideti uvek golim okom dali kapa ruka kabloviprave problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 24 Maj 2014 00:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2011 20:59
Postovi: 65
Lokacija: nis
Ime: zoran
Opel: Kadet 1.3
Benzin,e to je malo teza varijanta,ne funkcionise uopste jer su mi cackali i s...li ga da mu treba stelovanje(pranje) strucnjaka. Mislim da je ipak do struje,jer danas kada sam odlazio na posao isto poceo kao na tri klipa,ja ga ostavio jer sam zurio kada se vracao normalno sve,da zamenim svecise a stavicu i staru raz.kapu pa da vidim. A plin moram da proverim kod majstora,mada za vazduh se nisam setio da pogledam jer kada razmislim malo i oseca se plin. Uglavnom javljam sta uradih. Hvala na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 24 Maj 2014 09:53 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Ajde druze pa javi...i sredi taj benzin nije ti pametno ni da vozis auto iskljucivo na plin,treba nekad malo da ga procistis na cist benzin... :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokira suza
PostPoslato: 24 Maj 2014 12:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2011 20:59
Postovi: 65
Lokacija: nis
Ime: zoran
Opel: Kadet 1.3
Ovoliko muke a izgleda da su kablovi,posto imaju ono metalno s..nje nije se videlo da varnice,skinuo pricvrstio pa cu da isprobam danas. A benzin uf muka ne znam koja je gora varijanta da kupim drugi macka u dzaku, da operem citam da neznaju da ih podese kako treba,inace varajet II je karburator. Nesto moram uraditi ali sta to cu jos videti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs