Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 02:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 02 Jul 2013 18:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
kadet 1.3i 88god - u poslednje vreme kazaljka obrtomera skace ponekada na semaforu kada stanem zna bas ko luda da skace izmedju 800 i 1300 obrtaja u tom rasponu skace ko luda ponekada, takodje to mi se nije desavalo poceo je i da seca u voznji. Znaci nekada ide ok bez secanja ali kazaljka obrtomera zna da mrda pomalo i kada vozim 2500 obrtaja... Sta bi mogao da bude problem, filter za benzin od kada je zamenjen presao je oko 5000km takodej nikada ne vozim auto na rezervi uvek imam min 10l u rezervoaru, svecice sam zamenio, da li moze da bude motorcic ler gasa? kako se on cisti ili mora da se kupi nov...? Zamenio sam komutator posto imam rezervi ali kazajlke i dalje skace....
Kazaljka kada skace motor radi normalno znaci rad motora ne varira. Takodje ne prijavljuje gresku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 02 Jul 2013 18:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
ako seca i skace nezavisno od rada motora moze biti masa ..malo je ne razumljivo ovako kako si napisao, da li uvek prati lepo rad motora pa motor secka ili ler ima u tom rasponu ili je ler ok a ona skace..:s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 02 Jul 2013 18:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
Ler je ok a kazaljka skace brzo od 800 do 1300... ponekada skace pomalo od 800 do 900 sporo, takodje zna u voznji da skace od 2500 do 2600 ali to ne prati rad motora. Takodje u poslednje vreme poceo da seca kada dam gas u toku voznje pa onda to nestane radi normalno... kada ugasim pa ne radi neko vreme onda radi normalno ne seca u voznji ali kazaljka obrtomera i dalje varira ali ne prati rad motora.
http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index ... t_id=33180 da li bi bilo pametno ovo da sipam?
iskreno sumnjam na bobinu, kablovi su boshovi u dobrom stanju 9 godina stari, za tih 9 godina je presao 9000km
Prosle godine je znao da kada mu naglo dam gas u leru do 1500 - 2000 da seca sto se ocitavalo na obrtomeru i u radu motora, kao da trokira. Inace auto odlicno pali i hladan i vruc....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 03 Jul 2013 20:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Sam si sebi dao odgovor... problem ti je u satu tacnije u obrtomeru..ako kazaljka skacea ne prati rad motora...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 03 Jul 2013 23:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2012 17:02
Postovi: 668
Lokacija: uzice ,sevojno
Ime: miroslav
Opel: rekord e 1.8s astra f 1.4nv
oce to ako ti neki potrosac vuce dosta struje npr ventilator i oce ako je lose punjenje alternatora..

_________________
bar nedeljom budi kuciiiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 04 Jul 2013 00:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
dobro a zasto mi auto seca u voznji ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 04 Jul 2013 01:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Prvo pitanje benzin ili plin?drugo mozda je struja?bombina,kablovi?mozda je dizna od benzina ako vozis na benzin?mozda pumpa ima los pritisak?

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 04 Jul 2013 03:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
e ovako imam nekih novosti bio sam do garaze i poceo redom da vadim kablove iz kape prvi cilindar unutra pogledam onu lulicu sija se unutra onaj metalni deo kao nov, i tako redom sve kao juce da si kupio kablove... skinem iz kape kabl koji ide iz bobine, kad ono unutra rdja totalna, znaci unutra u lulici onaj metalni deo nista se ne sija skroz rdja. Malo je bila i rdja na kapi na metalnom delu gde ide kabl sa bobine. Izvadim iz bobine kabl on je isto okej. Uzmem osmirglam na kapi gde je bila rdja i onda u lulici srafcigerom istruzem unutra sto vise, sa strane nisam uspeo bas nesto da skinem rdju...
Skinem kapu i vidim na komutatoru treca zica odozgo ima zastitnu navlaku zute boje ali posle nje zica je gola bez izolacije nekih pola centimetara. E sad ta zica sto je to malo parce nje golo, dodiruje se sa donjom zicom, ali ona je ta donja zica ima izolaciju na sebi plave boje(znate kako izgleda zica sa zastitom kada kupite u prodavnici) znaci ta donja zica je u dobrom stanju. Inace sve zice na onim pinovima sto se ubadaju u komutator imaju tu zutu navlaku zastitu i to je ok... Samo ta treca je posle te zute zastite, koja je duga nekih centimetar, posle te zastite, ima pola centimetara gde je gola zica. E tu sam zalepio izolir traku malo parce.
Sve vratim nazad upalim auto on trese, trokira... Uzmem posto su mi bili lepljivi prsti od izolir trake pocnem da pipam po kablovima tu na kapi gde su lulice kad ona sto vodi do cetvrtog cilindra tu me drmne malo struja.
E sada prvo sto cu da kupim su kablovi.
Da li je ok ono sto sam zalepio izolir traku na trecoj zici gde je bilo malo parce gole zice? Pitanje je koliko ce da drzi zbog toplote...
Mislim da to parce gole zice nije problem, dodiruje se sa drugom zicom ali ta druga zica ima na sebi izloaciju.
Cime bi ste vi zalepili to parce zice da li ima u auto prodavnici neka navlaka za zicku za svaki slucaj da je zastitim ili?
Da li da kupim i razvodnu kapu?

auto je na benzin, nemam ugradjen plin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 04 Jul 2013 07:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
zica koja nema deo izolacije verovatno ima los spoj pa se grje , ako mozes ti je skrati / ako ima mesta/ do dela gde je izolacija zdrava . obicno deo koji se greje stvori sloj korozije i postaje los provodnik. moguce da ti sve probleme stvara bas ta zica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 05 Jul 2013 12:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
Kablovi su bili losi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa kadetom kazaljka skace
PostPoslato: 22 Jul 2013 23:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 02:46
Postovi: 26
Lokacija: Kikinda
Ime: Aca
Opel: Kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Mozda nekom pomogne - Isti simptomi se javili pred riknjavanje pumpe za benzin. Los pritisak goriva,auto pali jedino pod uslovom da se zaturira pri verglanju. Na plinu perfektan,dok na benzinu secka u voznji i cim obrtaji padnu ispod 1000-1100 ili se gasi ili se gusi,a obrtomer totalno odlepi. :palica:

_________________
PIVO ili VOLAN, odlučite sami...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs