Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 07:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 13 Maj 2013 17:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2013 18:17
Postovi: 56
Lokacija: Beograd
Ime: Zoran
Opel: Opel Kadett D 2.0 16v
Da se ubacim i ja u temu da nebi otvarao novu. Imam problem slican mada samo kad je vlaga,kad pada kisa,nece da upali,gurnem ga malo on upali odma i trokira prvih 10 sec onda se stabilizuje a na auspuhu ide beli dim gusci kao kad dizne nalivaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 13 Maj 2013 20:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Nov 2012 21:20
Postovi: 28
Lokacija: Zagreb
Ime: Tomislav
Opel: Kadett E 1.4i
Nisam nista radio sa razvodnikom paljenja, a to bi onda bio uzrok zvukova? A katalizator, kad auto slabije ubrzava, tj. sporije? a nisam jos napomenuo, cesto mi se desava da mi zacvili remen kad promijenim brzinu nakratko pa prestane, remen sam pritegnuo i opet se desava? Hvala na odgovorima

Sent from my ST23i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 14 Maj 2013 00:01 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2012 00:42
Postovi: 81
Lokacija: Krnule
Ime: Slobodan
Opel: Ascona C 1.6SH
Može zapušen katalizator da guši auto al' moraće neko drugi da objasni kako bi mogao da ga proveriš. :-(
Ako je zapušen nema mu spasa, samo skidanje.
Ne znam koliko su vam strogi tehnički pregledi, možeš li da prođeš bez katalizatora?
Kaiš se stanjio, proklizava pa zato cvili, promeni ga, nije skup.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 21 Maj 2013 21:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Nov 2012 21:20
Postovi: 28
Lokacija: Zagreb
Ime: Tomislav
Opel: Kadett E 1.4i
Pokusat cu to sa skidanjem katalizatora...a kaj se tice remena alternatora, remen je promijenjen prije mjesec dana, i nekad samo zna zacvilit, ne stalno, kako mu dode, ne znam kako da to rijesim, u cemu bi bio problem? Pocistio sam motoruc ler gasa i opet auto zatrojira kad mjenjam brzine.... A kaj se tice buke motora, receno mi je da su to podizaci ventila ako sam dobro zapamtio, jer cim fali malo ulja u motoru buka je veca, jer kad sam dolio malo ulja buka je bila manja... A ne znam jel to moze stetit motoru? Hvala svima na odgovorima do sada...

Sent from my ST23i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 22 Maj 2013 20:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2010 23:30
Postovi: 68
Lokacija: lukavac BIH
Ime: nurdin
Opel: kadett 2.0 16v
laki_81 je napisao:
napraviste nauku od :xe: pa ima sve ukupno stvari koje treba proveriti na prste jedne ruke da nabrojis. :D kako bi sredili nekog japnca majku mu. dignes haubu pa senzor po senzor, zicu po zicu proveris,ocistis svaki kontakt. ako imas mogucnosti premeris kompresiju i pritisak goriva nesto ce isplivati negde..
vise ces vremena izgubiti ovako trazeci analogiju sa problemima koji su druge mucili nego da sve proveris :dedica:


danas sam opet dijagnosticirao ,,kad je na kontaktu izbaci gresku od sonde,senzor radilice i 94 gresku na razvodniku valjda,,a kad upalim auto nema nijedne greske,.pa sam danas sa drugom gledao onako pod haubu i vidim da mi je probijena guma sto dodje poslije protokomera,,i stavim drugu ispravnu sa njegovog kadeta i bilo je sve ok osim sto ima malo skroz sitno trzucanje,ne kao prije ali ima malo..skoro sam radio glavu motora ,,pa valjda ce sve bit ok dok se jos razradi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 24 Maj 2013 17:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Nov 2012 21:20
Postovi: 28
Lokacija: Zagreb
Ime: Tomislav
Opel: Kadett E 1.4i
Jos samo da pitam da li uzrok mog problema moze biti MAP senzor? Jer mi je tu gresku prvu pokazao, ali ju vise ne prikazuje? Jer sam malo guglao i pronasao da bi to mogao biti uzrok...

Sent from my ST23i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 06 Jun 2013 20:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2010 23:30
Postovi: 68
Lokacija: lukavac BIH
Ime: nurdin
Opel: kadett 2.0 16v
problem rijesen,,svjecica jedna zezala nismo mogli primjetit odma,,i gumu zamjenili poslije protokomera sad sve radi ok,,hvala jos jednom ots-u dosta stvari se moze ovde nauciti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadet gsi 16v trokira
PostPoslato: 22 Jul 2013 23:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 02:46
Postovi: 26
Lokacija: Kikinda
Ime: Aca
Opel: Kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Logicki - j*b* struja, ali moj 1.6i je imao problem sa trokiranjem na visim obrtajima,posebno u trecoj i cetvrtoj,a na nizim se gasio. Uzrok - los pritisak goriva pred riknjavanje pumpe. Cim je turena nova pumpa :bravo:


A k'o velim moj je 1.6i,a tvoj 16V,pa su skoro k'o braca blizanci :drugari:

:ludilo:

_________________
PIVO ili VOLAN, odlučite sami...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs