Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Apr 2024 04:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 16 Mar 2009 02:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Vrlo neobican(za mene) problem sa paljenjem muci me zadnjih dana.Desava se da se auto pri paljenju, u roku od dve sekunde, taman pre nego postigne onih 800-tinak ler obrtaja, ugasi. I to onako, rekao bih uredno, elektronski, kao kada bih ga sam ugasio kljucem. Prvo paljenje u toku dana je uvek uspesno, ali vec posle jedne najobicnije gradske voznje desava se isto. I onda, koliko god puta upalim, toliko se puta ugasi. E, onda ja otpesacim do kuce, a posle sat, dva se vratim i upalim iz prve, onako kao da nista nije ni bilo. U voznji je sve u savrsenom redu. Dodao bih da je redovan servis radjen pre mesec dana, a od tada sam presao oko 1000km. Anlaser i akumulator su u odlicnom stanju. Nema da vergla. Pali kao metak, ali isto tako se i gasi. :(
Ja bih iskljucio mogucnost da je mehanika u pitanju. Pre ce biti da je elektronika. Pre nego sto odvezem auto kod nekoga da mi odere kozu s`ledja, interesuje me sta kazu cenjeni forumski strucnjaci? Da li je neko imao slicnih problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 16 Mar 2009 02:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
Hladni lemovi elektronike bosch pumpe, potrazi nekog da ti to skine, otvori, prelemi, sa zadnje strane motora je, 4xsrafa za kljuv 10, na njoj je jedan veliki dzek, skini ga pre skidanja same elektronike... pa vidi da se to prelemi, ako nista skokni do bg pa cemo to da zavrsimo... nije problem, nemoj da te neko zezne i uzme ti za popravku elektronike 600-700e kad to nije toliko,

Al da bi bili 100% sigurni, odvezi je na test motora...

al siguran sam da je to, imao sam isti takav slucaj sa istim simptomima

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 16 Mar 2009 18:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2008 21:43
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 dti
u pravu je astrafan, imao sam isti problem. uradi sve kako ti je covek rekao i trebalo bi da bude ok.
u svakom slucaju ne padaj na pricu o 600 evra, koju ce ti odma plasirati majstori.
meni je popravio elektricar koji radi televizore za 200 dinara, a trazili su mi od 250 do 600 evra. glupost, ali neznanje kosta.:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 16 Mar 2009 18:23 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Hvala na savetu! Imam drugara koji se bavi elektronikom, izradom modula i softvera za autodijagnostiku. Kacili smo ga na dijagnostiku, prijavljivao je gresku B3059(no engine request recieved?), kao i P1680 i P0381, ali to je nebitno, koliko sam shvatio, odnosi se na svetlo u kabini. I on sumnja u elektroniku bosch pumpe, tj. hladne lemove na njoj. Taj dan nije stigao da je skine i da prelemi to, ali vec veceras oteracu auto kod njega pa cemo videti.
Inace vrlo gadna stvar. Ovih dana, gde god da krenem, u prodavnicu, na pijacu, ne gasim auto, ostavim ga da radi, zakljucam daljinskim od alarma...pa polako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 17 Mar 2009 09:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Kontakti na elektronici bosch pumpe su prelemljeni. I taman kad sam se ponadao da je problem resen, na moje razocarenje i dalje nastavlja isto da se desava. :( Misterija. Umrecu mlad. Relativno mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 17 Mar 2009 12:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
treba ispitivati to, dosta, mozda je i crkla... ili crkava.. :(

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 21 Mar 2009 14:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Elektronika bosch pumpe ispitana kod najboljeg elektricara u gradu (bar, kazu da jeste) koji kaze da je s`njom sve u redu. Sumnja(ali ne moze da potvrdi) da je problem na relaciji racunar motora-imobilajzer i predlaze mi pomalo `cudno` resenje. Da nadjem nekoga ko ima isti auto 1.7dti, pa da prebacim njegov racunar i imobilajzer u moj auto. Ako i onda bude kenjao, onda mora da rastavi kompletnu instalaciju, pa da ispita sve kablove i konektore. Eto, znaci jos se nisam pomakao s`mesta. Otvoren je racunar motora, kako bi proverili da nije popio nafte, ali nista od toga. Izvrsena su neka merenja na njemu samom, ali nista konkretno od rezultata. Ufff, da poludis. Cini mi se, da je sve to puno zajebancije za majstora koji ima posla, pa nece da gubi vreme sa `twightlight zone` problemima. Moram da nadjem nekog strpljivog sa manje posla, tj. vise vremena za ovakve kao sto sam ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 21 Mar 2009 15:53 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ja sam vec negde na forumu napisao, dijagnostika nece uvek da pokaze koji je kvar, i moze da odvede nekoga ko radi na sasvim drugu stranu ili prijavi gresku koja nema veze sa tim kvarom,
ovo sve govorim o razno raznim laptopovima.Opel tech 2 dijagnostika u 99% slucajeva daje
tacni uzrok kvara.
Po ovome sto si isprcao trebalo bi prekontrolisati i senzor broja obrtaja motora, mada nije iskluceno da je i taj ecu.Za zamenu polovnog ecu-a potrebno je u kompletu sa kodom kluca (cipom) i imobilajzerom staviti i probati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 23 Mar 2009 17:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Novosti. Danas sam bio kod automehanicara kod kojeg inace odrzavam Astru. Covek je pokusao sa zamenom elektronike Bosch pumpe, ali auto se i dalje gasi. Zatim ga je prikljucio na pomenutu Tech 2 dijagnostiku. Prijavljuje gresku - no engine request recieved. Majstor prefpostavlja da je u pitanju kompjuter motora. Ocekujem da nabavi to, pa da pokusamo.
Meni i dalje ne ide u glavu to, da auto kad je hladan pali bez greske. I u voznji nista ne ukazuje na to da tu nesto ne valja. Sta je to sto reaguje na temperaturu i gasi motor? Nekako, nema logike da elektronika ne radi ako je auto ugrejan, a ako je hladan da radi bez greske. Mislim da elektonika(bilo koja) ili radi ili ne radi, bez obzira na temperaturu.

-- 23 Mar 2009 23:05 --

Primetio sam takodje, da zutu kontrolnu lampicu za elektroniku motora na kontakt poziciji kljuca ukljucuje samo kad je hladan. I tad pali bez problema. Kad je auto ugrejan, ne ukljucuje je pri datom kontaktu.
U uputstvu za Astru pise da elektronika motora kontrolise vreme ubrizgavanja, paljenja, praznog hoda i kocenje motorom. Predpostavljam da za kontrolu tih operacija postoje neki senzori ili sl. koji su povezani sa kompjuterom motora. Da li je moguce, da je do toga? Tj. da kompjuter ugasi motor zato sto ne dobija povratnu informaciju od nekog od tih `senzora`?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 24 Mar 2009 03:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
Nek proveri senzor temperature bosch pumpe, mislim da ga imas, a pokusaj jednu stvarcicu da uradis, parkiraj auto na nizbrdicu tako da ti prednji kraj bude nize, a zadnji kraj vise.. pa javi ima li nekih promena...

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 24 Mar 2009 14:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
da kazem da smo u mojoj prethodnoj firmi imali slican problem.
Naime, Peugeot Boxer 2.5d, kada se ugreje posle voznje, stanes negde, ugasis motor i posle 5-10min da ga startujes on mrtav.Vergla sve, ali nedaje varnice, na suvo. Mi onda provalimo da dok se ne ohladi, nece opet da upali.Elem, ne znam sta je bilo, u servisu su rekli da je to povremena boljka kod njih i uradili su sledece: neke bimetale su na bosch pumpi cackali i od tada auto radi, samo sto mu konstantno na instrument tabli svetli code kjluc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 11 Maj 2009 22:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Konacno, posle dva meseca maltretiranja mogu da odahnem i da kazem: MOJ AUTO JE POPRAVLJEN!
Da ne duzim pricu, reci cu da je problem bio sa kompjuterom motora. Par zica(vrlo tankih) koje se nalaze u njemu bile u prekidu. Od majstora do majstora, preko svih mogucih dijagnostickih uredjaja, sam sam dosao do zakljucka da je onda kad se auto gasi, potrebno da neko pridrzava gornji konektor na kompjuteru motora(onaj do kabine), tj. da u toku startovanja sakom vrsi pritisak na njega. U prvi mah sam pomislio da je u pitanju konektor, ali kasnije se ispostavilo da je problem ipak sa unutrasnje strane. U medjuvremenu od silnog cimanja raz...bao sam i konektor, tako da sam morao da ga zamenim. Bilo kako bilo, mojim mukama je dosao kraj...
Zlu ne trebalo, ali mislim da ova prica, moze da bude od koristi vlasnicima Astre sa 1.7dti motorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 12 Maj 2009 18:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2008 21:43
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 dti
svaka cast. dobro je sto si podelio iskustvo sa drugima. izgleda da je taj kompijuter jedan vrlo izvestan kvar. koliko su ti uzeli za popravku, tj. "lemljenje"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G-1.7dti-problem sa paljenjem
PostPoslato: 14 Maj 2009 22:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2009 23:37
Postovi: 9
Lokacija: Beograd.
Ime: Vladan
Opel: Astra 1.7dti
Ne znam bas da li je kvar kompjutera bas izvesna stvar kod 1.7dti. Kazu mi ljudi da se to bas retko kvari. Ali dobro... Popravka = 4000dinara za ruke majstoru + 30eur za "nove" konektore. Sve u svemu to nije nista. Kostalo me je mnogo vise zivaca, vremena, odlazaka od majstora do majstora, itd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs