Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 20 Jan 2020 09:06 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav. Čitao sam prijašnje teme, tako da ne otvaram temu na slepo, ali voleo bih savjet na jednom mestu ;)

Vozim Astru H 1.6xer već tri meseca, auto ima 130k na satu i kupio sam je u ovlaštenom servisu tako da je kilometraža originalna. Odrađen je veliki servis i zamenio sam ulje, nasuo sam ovo GM dexros 2 ali to uskoro ide van.

Zanimaju me par stvari. Prva je da mi ima kod 1345e kada pritisnem kočnicu i gas, onaj znak sa auto/ključem se ugasi kada se auto upali. Taj kod bi trebao biti 02 senzor bank 1, ali auto ide ok, potrošnja je ok, mehaničar mi je rekao da je sve ok, ali kod nas je mentalitet ako ide dobro je, tako da bih želeo da ipak to provjerim. Ova jeftina dijagnostika ne pokazuje kod nikakav.

Druga stvar je što se ulje malo oseti na benzin pa me zanima koliko je to normalno kod benzinca, jer mogu na meraču ulja definitivno namirisati benzin iako nivo ne raste.

I još treća ako može je savet oko ulja, dakle na ovom GM sam prešao 3k km i uskoro ide van, kupio sam Mobil 1 ESP formula, piše dextos na kutiji ali i da je specifikacija c2 i C3 ovo gm je samo C3 valjda je to ok.

Mislio sam i zameniti servo ulje i kupio sam ovo koje je za VW ali ima specifikaciju za Opel isto je zelene boje i mislim da je ok? Radi se o SWAG hydraulic oil.
Slika

I zadnja stvar je da promenim ulje u menjaču i antifriz.
Antifriz nemam pojma koji da stavim, u auto je ovaj sa kojom je došla a to je valjda ovaj GM dexo cool koji nemam nigde da kupim, da li da stavim g12+?

Menjač je F15 koje ulje da kupim za njega? Na forumu sam pročitao da ide 75w85 gl-4 da li je to ok?

Auto je 2013 godište i sem ulja sumnjam da je išta menjano jer ovi u ovlaštenom izgleda ostala ulja zanemaruju :)

Sorry na opširnom postu, dosta sam pretraživao forum, sve ove gore informacije su što sam našao na forumu a neke ne mogu nikako, tako da bi pomoć dobro došla


Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 18:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Anyone?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 19:23 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
To je to ulje, zeleno swag hidraulicko, neki kazu da moze da se sipa i atf ulje (za automatske menjace) kao ulje za hidrauliku. I meni se oseti ulje na benzin na 1.6 motoru, mislim da je to normalno na benzincima koji su vise presli jer ima dosta isparenja pa se ulje oseti na benzin, bitno je samo da ne mesa i ne podize nivo, onda bi bio problem jer bi smanjilo podmazivanje motora

Ulje u menjacu menjaj ako mislis da treba ali ne znam da li moze kod tebe na F15 da se ispusti lako, kod mene na F17 mora da se skida ceo donji poklopac menjaca kako bi se ispustilo, mislim da su zamislili samo da se doliva po potrebi, a na automatskim menjacima postoje intervali zamene. Moj je savet samo da dospes koliko treba ako nisi siguran da li ga ima dovoljno, sipas dok ne krene da izlazi ulje napolje na tom mestu.

Ulje za motor to ako je 5w30 onda super, sintetika je, samo da ti ga ne troskari, ali ako je pravih 130k onda ne bi trebalo.. drugar i ja imamo isti motor 1.6 na plin i sipali smo castrol magnatec 10w40, njemu potrosi 500g na 10 hiljada a meni od 300 pa do 500g na 1000 km (zavisi kako vozim ali karike su otisle verovatno).. njemu na satu 125k, meni 235k :)


Poslednji put menjao Rax77 dana 22 Jan 2020 19:44, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 19:35 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
Hajde ja da probam, pošto vozim skoro identičan auto (sem menjača). Što se tiče kodova i grešaka, proguglaj malo, sigurno ćeš nešto naći o konkretnoj grešci i uzrocima. Kad je motorno ulje u pitanju, a u skladu sa pređenom kilometražom, slobodno odaberi 5w40 gradaciju u ACEA A3/B4 specifikaciji ili ako baš hoćeš C3 (dexos2), uglavnom ovo potonje nije neophodno za benzinski motor. Hidraulična tečnost koju si odabrao za upravljač je odlična. Antifriz bilo koji g12, ja sam stavljao Total Glacelf sa Opelovom specifikacijom. I na kraju, ulje u menjaču. Iako se često nailazi da je ulje u Opelovom F17 menjaču u 75w85 gradaciji ja se ne bih složio, poučen sopstvenim iskustvom. Zamenivši fabričko ulje Motulovim 75w85 nisam bio zadovoljan jer je menjač pokazivao osobine tipične za slučajeve pregustog ulja, da ne dužim sad. Odmah sam ga ispustio i kupio originalno Opelovo (crveno) za navedeni menjač, i sve je ok. Nisam upoznat sa F15 menjačima pa stoga takođe predlažem Google.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 19:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
@Rax77 Hvala puno :) baš me zanimalo za miris benzina.
A za atf sam siguran da nije pametno stavljati tj. bitno je da je zelena tečnost s11 ili chf 202 specifikacije.
Menjač ću onda samo nadoliti ;)

Ostaje samo još pitanje koji antifriz? Da sipam G12?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 19:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
perazdera je napisao:
Hajde ja da probam, pošto vozim skoro identičan auto (sem menjača). Što se tiče kodova i grešaka, proguglaj malo, sigurno ćeš nešto naći o konkretnoj grešci i uzrocima. Kad je motorno ulje u pitanju, a u skladu sa pređenom kilometražom, slobodno odaberi 5w40 gradaciju u ACEA A3/B4 specifikaciji ili ako baš hoćeš C3 (dexos2), uglavnom ovo potonje nije neophodno za benzinski motor. Hidraulična tečnost koju si odabrao za upravljač je odlična. Antifriz bilo koji g12, ja sam stavljao Total Glacelf sa Opelovom specifikacijom. I na kraju, ulje u menjaču. Iako se često nailazi da je ulje u Opelovom F17 menjaču u 75w85 gradaciji ja se ne bih složio, poučen sopstvenim iskustvom. Zamenivši fabričko ulje Motulovim 75w85 nisam bio zadovoljan jer je menjač pokazivao osobine tipične za slučajeve pregustog ulja, da ne dužim sad. Odmah sam ga ispustio i kupio originalno Opelovo (crveno) za navedeni menjač, i sve je ok. Nisam upoznat sa F15 menjačima pa stoga takođe predlažem Google.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Hvala na odgovoru ;) i ja nisam siguran za ulje u menjaču, mislim da ću to na kraju ostaviti za ovlašteni da ne bih fulao, ostalo moj mehaničar može.
A kod mislim da je ok, jer potrošnja mi je gotovo neverovatno niska, da O2 sensor ne radi to bi se sigurno manifestovalo. Inače sam oduševljen kako malo troši posebno jer mislim da je auto potežak za ovaj naš brdoviti balkan i jedina zamerka je što mu fali obrtnog momenta u nižim obrtajima pa kada dođe brdo moram ga terati u visoke obrtaje.

Znači G12 ili G12+ sipam i nema fule :)

Ovo je specifikacija ulja, ACEA nigde ne piše, bitno je da nije A5 B5 a rekao bih da ovo ulje nije ?
Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 20:04 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
Slabo čitaš, piše u predzadnjem redu.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 20:11 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
perazdera je napisao:
Slabo čitaš, piše u predzadnjem redu.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Oke, video sam to, samo me bunila i ova C2 :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 22 Jan 2020 23:23 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
@piesta, ja ti mogu odgovoriti u vezi Swag ulja za servo volan. Sipao sam identično prije dvije godine i zadovoljan sam. Nikakvih problema nisam imao. Staro servo ulje je bilo katastrofalnog izgleda, vjerovatno fabričko, staro 12-13 godina. :D

Dobar je i Ravenol SSF. To je potpuno sintetičko ulje i zadovoljava Opel 1940 715 i Opel 1940 766 norme. To je onaj u pakovanju "zlatne" boje. Sivi Ravenol SSF je polusintetika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 23 Jan 2020 00:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
bezrepipele je napisao:
@piesta, ja ti mogu odgovoriti u vezi Swag ulja za servo volan. Sipao sam identično prije dvije godine i zadovoljan sam. Nikakvih problema nisam imao. Staro servo ulje je bilo katastrofalnog izgleda, vjerovatno fabričko, staro 12-13 godina. :D

Dobar je i Ravenol SSF. To je potpuno sintetičko ulje i zadovoljava Opel 1940 715 i Opel 1940 766 norme. To je onaj u pakovanju "zlatne" boje. Sivi Ravenol SSF je polusintetika.
Baš sam vagao izmedju ta dva i uzmem ovaj swag :)
Moje je staro šest godina, mislim da je pet godina maksimalno.

Samo mi nije jasno kako oni misle da su to tečnosti koje traju celi životni vek, tj. u servisu to nikada ne menjaju (ovlašteni servis)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 23 Jan 2020 12:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Ne znam da li ima nekih negativnih posljedica ako se sipa novo ulje, ali mom autu je godilo. Nekako je volan postao lakši i precizniji, a servo pumpa tiša. Može biti i da mi se učinilo. :D Eh, da! Staro ulje je bilo jako tamnno, više crno nego zeleno. Pumpa se nije vidjela kroz poklopac posude. Kad sam nasuo novo ulje, čisto i bistro, pumpa se lijepo vidi kad se odvrne čep posude. Mislim da nije greška promijeniti servo ulje, makar i nakon 10 godina. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 11 Feb 2020 22:00 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Usput, kolika je normalna temperatura na ovom motoru? Meni se na otvorenom putu vrti oko 98, pri malim brzinama i kada radi u leru ode na 105-7.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 12 Feb 2020 02:33 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
piesta je napisao:
Usput, kolika je normalna temperatura na ovom motoru? Meni se na otvorenom putu vrti oko 98, pri malim brzinama i kada radi u leru ode na 105-7.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Meni je na XEP radna 102-104 sa otvorenim termostatom u voznji (otvara na 105), na otvorenom putu spusti na 90 i nesto.. Za gradsku voznju i ler je 105-107 okej jer tek na 113 pali prvu brzinu vent, desava se samo leti u gradskoj voznji kad se mnogo stoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 12 Feb 2020 09:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
piesta je napisao:
Usput, kolika je normalna temperatura na ovom motoru? Meni se na otvorenom putu vrti oko 98, pri malim brzinama i kada radi u leru ode na 105-7.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Pisano je o ovome dosta. Meni je bila misterija dugo i iskreno me je izludjivalo i tek kada mi je crkao termostat došao sam do odgovora.
Radna temperatura je od 100 do 105C (meni se na otvorenom drži tu oko 102-103). Isto kada sam kupio kola temp je bila oko 98C ali je na kraju ispalo da termostat ne zatvara 100% pa je zato bila temperatura ispod 100C.

Zbog euro 4 normi i ostalih stvari Z16XER radi na većim temperaturama. Na termostatu je ugravirano na kućištu da je temp otvaranja termosatata na 105C, tj dok sistem odreaguje meni se na 108C pali ventilator i spušta na 102C.

Zvuči sve zbujujuće ali to je zatvoren sistem sa antifrizom i pod pritiskom pa je sve drugačije odmah.

Uzdravlje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 12 Feb 2020 09:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Tako je,ako pratis T na bordu nikad ne bi trebalo da predje 108c ni po najvecoj vrucini i guzvi. Imao sam i z16xer i sad z18xer, nikad nije presla 108c. Ako predje,znacu da nesto nije u redu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 12 Feb 2020 12:11 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Hvala vam, sada je lakše :) kada sam ugledao 107, kontam šta je ovo :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 12 Feb 2020 18:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Vama je onda na XER drugacije, meni na XEP kad dodje na 113c tek pali ventilator i spusti na 102c, to se desi jako retko, kad bas dugo stojim u guzvi tokom leta a druga brzina kazu da je na 126c ali to nisam nikad doziveo da vidim u praksi, uglavnom prva spusta non stop. Inace testirao sam brzine preko dijagnostike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 24 Feb 2020 16:07 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Idemo je osvježiti :)
Pitanje: Kupio sam ovaj ravenol g12+ da li je problem ako se ne ispere dobro sistem tj ostane malo ovog dexo cool kojeg koristi GM negde sam pročitao da se ne voli mešati sa bilo čime drugo.
Pitam jer ne mogu sam da radim a kako biti siguran da li je majstor sve isprao ako mu ne visim nad glavom :)Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 25 Feb 2020 09:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Antifriz je antifriz (pogledaš specifikacije na njemu, ako je G12 onda je G12, nema veze proizvodjač). Mislim da na hladnjaku ima na najnižoj tačci odušak za ispuštanje sistema, tako da se može sve lijepo ispustiti (neka me ispravi neko ako griješim).
Ako ti majstor hoće isprati sistem to je još bolje (i ispiranje sistema hladjenja nije neka nauka).
Koliko se ja sjećam bitno je da se ne mješaju crveni i zeleni (plavi) pošto im nije isti hemijski sastav.
Ovdje je nažalost loša praksa da 90% majstora vraća stari antifriz kada se recimo mjenja vodena pumpa ili radi nešto na sistemu za hladjenje.
Svakome je jasno da sve tečnosti sa vremenom gube svoja hemijska svojstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 25 Feb 2020 14:28 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Slažem se. Mešanje (dolivanje) rashladnih tečnosti različitih proizvođača se dozvoljava ako su istog hemijskog sastava. Najveći problem nastaje kada se G11 pomeša sa G12. Zato se i pojavio G12+ i kasnije G12++ koji se mogu mešati sa G11 bez većih posledica. Međutim, preporuka je da antifrize različitih tipova ne treba mešati. Boja može biti orijentir, ali je ne treba uzimati zdravo za gotovo. G12+ je najčešće crven ili ljubičast, ali kod nekih proizvođača je zelen. Zato treba pogledati u uputstvo, tj. šta proizvođač preporučuje za to vozilo. Ispiranje je poželjno, ali nije obavezno.

Konvencionalne rashladne tečnosti koje sadrže inhibitore korozije na bazi silikata - Inorganic Additive Technology (IAT) se menjaju nakon 50.000 km ili 2 godine. Hibridne rashladne tečnosti koje sadrže silikate i mešavinu različitih organskih kiselina - Hybrid Organic Additive Technology (HOAT) se menjaju nakon 3 godine. Organske rashladne tečnosti - Organic Additive Technology (OAT) koje ne sadrže fosfate, silikate, nitrite i nitrate (inhibitori korozije su mešavina organskih kiselina) se menjaju nakon 5 godina. Tako kažu proizvođači. Vremenom se menjaju svojstva ove tečnosti i zato bi je trebalo proveravati najmanje jedanput godišnje. Osim provere temperature mržnjenja, treba proveriti i pH vrednost koja bi uvek trebalo da bude iznad 7. Postoje i antifrizi čija je pH vrednost oko 6,5 ali je velika većina bazna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 25 Feb 2020 14:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Hvala vam. Ovaj što Opel stavlja je sličnog hemijskog sastava kao G12 ali bilo bi bolje ne mešati ih.
Ljudi obično to gledaju po boji što nema veze ponekad, a i generalno vodim retko ko to menja, od ulja za servo do kočione tečnosti :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 25 Feb 2020 15:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Šta si na kraju sipao za servo? Kakva je procedura da se zamjeni?
Koliko ide ulja? Da li osjećaš neku razliku?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 25 Feb 2020 20:47 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
georgemcduke je napisao:
Pozdrav,
Šta si na kraju sipao za servo? Kakva je procedura da se zamjeni?
Koliko ide ulja? Da li osjećaš neku razliku?
Hvala
Nisam još, nešto razmišljam da sačekam zbog ulja barem do sredine trećeg meseca, ovi je prešlo 3,5k pa da sve u jednom zamenim a i biće toplije pa motor neće davati bogatu smesu kao zimi.

A procedura je ispumpati staru tečnost, dosuti novu, provrtiti točkovima koji put pa opet ako ostane dovoljno ulja. To je najjednostavnije sa obzirom da je spremnik na servo pumpi i skorz na nepristupačnom mestu.

Sumnjam da ću neku razliku primetiti ali ako nisi nikad menjao definitivno odradi sa zamenom ulja ili još bolje odmah kada kupiš servo ulje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 27 Feb 2020 17:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
I dok ovo nisam sve odvezao mehaničaru ima li potrebe da svećice menjam?
Čini se sve ok sa te strane auto ima 133k i na koliko se uopšte menjaju?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 xer saver
PostPoslato: 21 Maj 2020 17:09 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
Radio sam eko test. Prošao ga ali je ipak zanima da li je sve ok sa ovim vrednodtima
Slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs