Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Čudni zvukovi, turbina?
PostPoslato: 01 Okt 2019 19:49 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Prvo da pitam jel moze turbina da vrisne ili da bude pred crkavanje a da ne troši ulje?
Imam neki čudan zvuk/vibraciju koja se pojavljuje nekako od 1800 rpm pa kad se spusti ispod 1500 nekad prestane a nekada ne, obično se čuje preko 60 kad se ide i osetim na volanu kao vibraciju telefona samo oštrije malo jebem li ga čudan je zvuk kao da mi je negde supalj auspuh što nije slučaj ali neprijatan zvuk, što sam dobio od majstora je 'to je normalno staro je to auto ili kažu neće da se cimaju oko "zvukova"'.
Što je najgore to je počelo negde posle zamene ulja tako da pokušavam da mislim da je bilo šta drugo što ima veze sa tim tj da se nadam, pre ovoga je bilo gm sada je castrol 5-40 oba.
Ne znam sta bi moglo da bude kvacilo ne bi trebalo da je jer u vožnji kada čujem zvuk i stisnem kvacilo obrtaji padnu a i dalje se čuje, kontam možda je turbina jer je auto nekako kilaviji nema ono na 1800 da potegne Pogoto o kad nije na radnoj temp.
Nisam pametan, da li bi mogao da bude menjač? Nisam siguran da li on prestaje da se vrti kad stisnem kvacilo ili se vrte dok se okrecu točkovi?
Znam da možete samo da nagadjate kao i ja ali mozda imate neku ideju sta bi moglo da bude da bar znam sta da pregledam. U pitanju je Astra g 1.7 dti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudni zvukovi, turbina?
PostPoslato: 02 Okt 2019 16:39 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Turbina može da se čuje a da ne troši ulje, ovo kod tebe mi ne liči na turbinu zbog vibracija koje osećaš, treba proveriti da li je majstor sve vratio na svoje mesto kad je radio servis, da nešto nije otkačeno, i oslušnuti turbinu za svaki slučaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudni zvukovi, turbina?
PostPoslato: 02 Okt 2019 17:06 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Izgleda da je ležaj pošto sam skontao kad cimnem volan malo desno zvuk stane na sekund pa onda nastavi. I oterao sam kod majstora prvo kaže zadnji desni pa onda prednji levi. Ni jedan nema lufta točak a kad se zavrte točkovi na zadnjem levom se čuje kao da zapinje negde metal o metal a na prednjem levom kao neki hum. Mada mi nije jasno kako moze biti levi jer se zvuk čuje sa desne strane potvrđeno od ostalih, i kada cimnem volan desno zvuk stane na sekund jer se onda težina prebacuje na levu stranu pa bi trebao da bude desni. Jebem li ga.
I zar je moguće da je zadnji ležaj skuplji od prednjeg, zadnji su od 150 do 250 a prednji od 120-170KM..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudni zvukovi, turbina?
PostPoslato: 03 Okt 2019 17:14 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Taj što huči je za zamenu a zadnji možda jeste možda nije, to što zvuk čuješ na kontra strani je normalno jer se zvuk prenosi. Za cenu nema pravila koji je skuplji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudni zvukovi, turbina?
PostPoslato: 09 Okt 2019 23:00 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Ipak je prednji levi, I dalje mi nije jasno kako jer je prestajao pri krivini u desno, nije ni bitno 100 evropskih kasnije i sve ok. Može lock.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs