Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 13 Jul 2019 19:10 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2019 07:33
Postovi: 7
Lokacija: Zemun
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.4
Pozdrav drugari,

Imam Astru H 1.4 Restyle, stara je 8 godina, presla (pravih) 82.000 km, redovno odrzavana i servisirana u ovlascenom servisu, pazena i mazena "za sve pare".

A imam i problem... :(

Auto blago podrhtava (trza) i to samo pri konstatnom odrzavanju brzine u rasponu izmedju 2000 - 3000 o/min (nebitno u kom je stepenu prenosa). Prilikom ubrzavanja se to ne oseca, na visim obrtajima takodje. Obzirom da automobil odrzavam u ovlascenjom servisu, kada sam im skrenuo paznju na ovaj problem (prilikom redovnog servisa), rekli su mi da ce odraditi dijagnostiku, svakako zameniti svecice (jer je bilo vreme), uraditi Wynn's tretman sistema za gorivo, ciscenje klapne kler gasa, i da ocekuju da ce to resiti problem. Dijagnostika nista nije detektovala, odradili su sto su rekli, ali iritirajuci problem je ostao.

Da li neko ima predlog sta bi dalje moglo da se preduzme, ili je neko imao slican problem, pa ga uspesno resio? Svaka pomoc je dobrodosla.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 13 Jul 2019 19:22 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2019 23:41
Postovi: 235
Lokacija: smed palanka
Ime: jovan
Opel: kadet 1.3s hecbek,kadet1.3n karavan
Garaza:
dok sam imao vectru a 2.0 8v i,znala je bas tako da seca kada joj protokomer crkava,onaj grafitni deo po kome joj klizao klizac na protokomeru se gulio,ja verujem da trebas sam lepo da otvoris svaki dzek i da sipas wd pa izduvas,jer ce vecinom majstori ici sistemom eliminacije o tvom trosku...

_________________
Jednostavne stvari cine zivot laksim...
Kadett na eks!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 13 Jul 2019 19:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Prvo probas drugi dis modul, na tom motoru on ume da ode bas na taj nacin da ne pali gresku. A drugi razlog moze biti egr ventil ciji kvar se takodje manifestuje trzanjem na 2000o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 13 Jul 2019 20:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2019 07:33
Postovi: 7
Lokacija: Zemun
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.4
Pre svega, hvala na odgovorima,

joca91 je napisao:
...jer ce vecinom majstori ici sistemom eliminacije o tvom trosku...


Taj deo price mi je poznat, jer posle ove (nesupesne) epizode u ovl servisu su mi rekli da bi mogli da probaju sa zamenom lambda sondi, pa onda, ako ne bude rezultata idemo lagano dalje...

@testdriver

Izvini na laickom pitanju, dis modul... da li je to isto sto i bobina? Ako je to, (opet) majstor u ovl servisu mi je rekao da on misli da nije to u pitanju, jer sam ga ja prilikom price o ovom problemu kod pominjanja zamena svecica, pitao treba li mozda menjati i kablove, na sta mi je on objasnio da ovaj auto nema kablove vec taj neki set bobina od kojih svaka ponaosob ide na po jednu svecicu (ako sam ga dobro razumeo)... i zato su mi preporucili Wynn's "pranje", svecice, i ciscenje klapne ler gasa, ocekujuci da ce to resiti problem... posto nije, sada gadjaju u Lambda sonde... a sutra...

Pretpostavljam da ovo "probas drugi dis modul" znaci ides-kupis-ugradis (ili servis) ili si mozda imao neku manje "otrov skupu" ideju na umu? Isto se odnosi i na EGR ventil... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 13 Jul 2019 22:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Tako je,bobina. Ako je on ozbiljan majstor,mogao ni da nabavi na zajam neku bar polovnu ako vec nemaju novu u magacinu i proba. To sto on kaze da nije bobina,znaci da nije imao takvo iskustvo s trzanjem zbog nje. Ona se lako menja i prvo krenes od nje,posto si vec svecice menjao. Egr je vec druga prica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 13 Jul 2019 23:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2019 23:41
Postovi: 235
Lokacija: smed palanka
Ime: jovan
Opel: kadet 1.3s hecbek,kadet1.3n karavan
Garaza:
testdriver je napisao:
Tako je,bobina. Ako je on ozbiljan majstor,mogao ni da nabavi na zajam neku bar polovnu ako vec nemaju novu u magacinu i proba. To sto on kaze da nije bobina,znaci da nije imao takvo iskustvo s trzanjem zbog nje. Ona se lako menja i prvo krenes od nje,posto si vec svecice menjao. Egr je vec druga prica


:ziveli:

_________________
Jednostavne stvari cine zivot laksim...
Kadett na eks!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 14 Jul 2019 07:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2019 07:33
Postovi: 7
Lokacija: Zemun
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.4
testdriver je napisao:
Ako je on ozbiljan majstor mogao bi da nabavi... To sto on kaze da nije bobina, znaci da nije imao takvo iskustvo s trzanjem zbog nje...

Problem je sto je ovde u pitanju ovlasceni servis, i sto su moja ocekivanja (pogotovo po pitanju strucnosti) adekvatna ceni koju ispostave prilikom bilo kakve intervencije. Mislim da kod njih ne postoji opcija "probaj pa ako smo potrefili tek onda plati", vec da rade iskljucivo na principu "plati pa..." :(

Inace, pre kupovine ove Astre, dok sam vozio Skode (Fabiu pa Octaviu) znao sam nekoliko zaista vrhuskih mehanicara i (pogotovo) elektricara (mimo ovlascenih servisa) kojima sam mogao dovesti auto sa bilo kakvim problemom, tu je moglo i da se proba polovno, i poruci novo, sve odradi profesionalno, i nikad nekih ozbiljniji "zastoja" ili cekanja nije bilo. Medjutim prelaskom na Opel preslo se i na ovlasceni servis, jer je prethodni (i jedini) vlasnik auto vozio samo tamo, ja za majstore na glasu (ili radionice) koje bi bile na nivou ovih koje sam znao za Skodu ne znam, a slobodnog vremena, i energije (godine stiskaju) za eksperimentisanje je jednostavno sve manje i manje. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudno trzanje u voznji na niskim obrtajima - Astra H 1.4
PostPoslato: 20 Jul 2019 21:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2019 07:33
Postovi: 7
Lokacija: Zemun
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.4
Hmmmm, jedan mali update...

U poslednje vreme dosta cesto koristim klimu u voznji, i primecujem da kada je klima upaljena, gore pomenutog trzanja u voznji nema uopste. Takodje, kada malo premotam film u nazad, MISLIM da se ovo trzanje u voznji ne desava ni zimi, na niskim spoljnim temperaturama. Da li ove informacije mozda doprinose nekoj jasnijoj slici sta bi mogo biti uzrok problema koji imam sa autom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs