Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 2012 Senzor bregaste CAM
PostPoslato: 28 Feb 2019 21:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Feb 2019 23:30
Postovi: 7
Lokacija: Trstenik
Ime: Milos
Opel: Astra h
Imam jednu temu koju bih pokrenuo za koju nisam mogo da nadjem toliko detalja koje bi pomoglo ne Samo meni vec I drugima a verujem da imaju slicnih problema a mene ovaj muci mesecima.

Zrtva situacije: Astra H 2012 1.6 benzinac A16XER

Simptomi: na vruc motor trokira plin na hladan super

Glavni problem je poceo tako sto se I na plinu I benzinu ponasao lenjkavo gde nije dozvoljavao da prihvati gas Koji mu je zadat dok ne podigne lagano Sam obrtaje do gasa na Koji je stisnut da bi Saaaam lagano dodao i osetilo neko ubrzanje.Sve preko silom Jace...guta gas sa drugacijim zvukom motora I slabi.

Procitana je greska CAMSHAFT POSITION SENSOR ,zamenjen polovnim GM, verujem dobrim..nikakva razlika I dalje ista greska.Majstor je sumnjao na varibijalnu remenicu jer se cula Na leru vise kad vruc( zvuk kao kad ulje ne sidje do nje posle paljenja)konstantno tako da je I ona zamenjena
Uocena je razlika u ubrzanju, zvuk I dalje isti sa istom greskom I dalje.
Par Dana kasnije promeni mod I krene da prpce I trokira gde sam zamenom novih dizni ZAVOLI mislio da je problem resen tako da je I benzin zivnuo.Nakon par Dana ponovo poceo da trokira Samo na vrucem motoru dok u Tom momentu na benzinu gubi snagu Ali bar moze da see vozi za razliku od plina gde je nemoguce( nove dizne original sigurno, sredjen isoarivac,komp 2012 kaze dobar) dok kao srednje zagrejan nema problem uopste.


Sutra idem na pravu I dobru dijagnostiku pa ako pokaze jos nesto :seci:

Nisam mogo krace nikako, I'ma jos po nesto alii nek saceka...
Ipak ne bi da me admin :grrr: na pocetku

Neki savet,slicne situacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 2012 Senzor bregaste CAM
PostPoslato: 28 Feb 2019 22:27 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Prvo, ponovo proverite zubcenje motora drugo taj ecu motora tesko da moze da se popravi, ako je razvod motora dobar (zubcenje) moze vrlo lako da bude sam ecu u problemu, pogotovo sto se javlja kada je motor zagrejan. Bilo bi dobro ako mozete da ohladite ecu kada pocne da pravi probleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 2012 Senzor bregaste CAM
PostPoslato: 13 Jun 2019 13:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Feb 2019 23:30
Postovi: 7
Lokacija: Trstenik
Ime: Milos
Opel: Astra h
Imam jednog prijatelja Koji Ima isti model auta fakticki kupljen u isto vreme kao moj.
E sad, kad bi menjao sa njegovog na moj, cisto zbog provere da ne bacam 150,200€ za kompjuter, jel bi morao I modul zajedno sa kompjuterom da menjam ili prosto samo da ga zamenim, kodiram na moj modul auta I isprobam.
Jel bi to moglo kako Sam ja zamislio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 2012 Senzor bregaste CAM
PostPoslato: 13 Jun 2019 16:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
99.9% da nije do kompjutera a da jeste taj polovan nije ispod 300e. Ne mozes ga samo tako skinuti i programirati na svoju vec mora da se prvo resetuje na toj drugoj pa onda kad ga vracas opet ga resetujes na tvojoj i opet programiras na drugoj. To izbegava da radi i neko vican tome,pogotovo ne za probu. Da mi neko trazi da mu pozajmim moj komp da eto neko cisto proveri dal je do njega,nema sanse da bih pristao :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs