Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 10:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Z16xep kompresor klime pomoc!
PostPoslato: 04 Avg 2018 16:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Okt 2017 23:45
Postovi: 50
Lokacija: beograd
Ime: Nikola
Opel: astra G 1.6
Pozdrav ljudi, prosle godine sam uzeo opel astru g classic 2 2007 koja ima motor iz astre H z16xep (fabricki) i mogu vam reci da sam prezadovoljan. Jedino sto je zamenjeno, pored redovnog malog servisa, je termostat i hladnjak i to cim je uzet. E sad , cim sam ga uzeo receno mi je da je kompresor neispravan (ne moze da se okrene uopste) i ja sam prvo bio u fazonu "ma ne treba mi klima" jer na drugom autu imam klimu i bas je retko palim. E sada sam shvatio da je za otvoren put i duze putovanje klima zakon i hocu da je sredim. Tu je moj problem sada, prvo sto jako malo ljudi ima kompresor koji trazim, a onda i astronomska cena istog. Zvao sam oko 15-20 majstora i jedan ga ima po ceni od 200€ (polovan naravno), a drugi ga daje za 140€. Mislim da je to previše s obzirom na to da za astru g (ove koje su 2001-2002) kompresor kosta 40€.
Da li neko zna nekog ko ima otpad sa dosta opelovih auta u beogradu ili okolini beograda pa da tu probam. Inace oznaka kompreora je WK4750
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Z16xep kompresor klime pomoc!
PostPoslato: 04 Avg 2018 19:02 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
E pa caka je u tome što tvoja Astra nije 2002 nego 2007 :)
Tako da koristi kompresor od astre H, i ova oznaka je za astru H tako da je logično da je skuplje nego za astru g '98-'04 . Nije mi jasno zašto su pakovali motore iz astre H u G u 2007. al ajde. Što se tiče cene prvo vidi u nekoj prodavnici koliko je nov pa ćeš onda i sam znati, ja ne uspeh da nadjem na netu neku cenu sa Balkana a da je pouzdana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs