Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 09:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 04 Nov 2019 18:16 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Ako u narednih par dana ne resim, sigurno cu doci.
Ovo je vise smesno. Odem danas do elektricara, ima covek tech2
..i nista.
Na op-com u Body za moj auto ne postoji nista vezano za tempomat.
I on mi kaze da moja Astra nema taj Body modul ili kako/sta vec. Vec da je za tempomat opcija samo u motornom racunaru.
Da l je moguce da prekidac kvacila nije ok, pa zbog toga nece?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 05 Nov 2019 04:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Ne stigoh pre da vam pišem (@Woland, @shommy-kg), ali evo vam dalja uputstva, pošto da kažem imam iskustva sa time..

@Woland Ne treba ti CarPass kod za aktiviranje tempomata, jer je kod člana @Rax77 u pitanju Astra H i koji ti je rekao za Astru H princip i nema veze sa Astrom G što se toga tiče, ne ide aktivacija uopšte preko toga, jer kod Astre H ide preko CIM modula i skroz drugačiji način kodiranja, kod Astre G je sve prostije, tako da ti CarPass ne treba, jer imamo isti motor (1.7DTi) ako vidim lepo u profilu, a lično sam sebi odradio sam od A do Š što se tiče tempomata na istom tom motoru, tako da znam dobro šta ide, a šta ne ;)

Dokaz na sledećoj slici sa lampicom u radu.. :wink:

Slika



@shommy-kg Imaš druže u startu neke pobrkane pojmove koji su nabrojani ovde u postovima i koji uopšte nemaju veze sa tempomatom kod Astre G što se tiče aktivacije :)

Prvo, tempomat se aktivira u Engine delu u Programming modu i postoji samo tu. Član @Rax77, kao što gore rekoh već je napisao slučaj kod njega na Astri H, i on ima kod sebe, koliko vidim, Z16XEP, a ne Z16XE, gde prvo nisu ni isti motori, a drugo, rečen je slučaj kod Astre H, koja veze nema sa Astrom G što se tiče tempomata i aktivacije, skroz drugačiji način funkiconisanja, tako da u startu to ne pije vodu, jer Body modul ne postoji kod Astre G, električar ti je lepo rekao, dok kod Astre H da, tako da na taj način neće ići aktivacija nikako, jer jednostavno ne postoji...

Drugo, ta opcija u Chassis za Cruise Control ne aktivira tempomat, a i zabode uglavnom, ne dešava se ništa, i kod mene je tako na OpCom-u, a i ta opcija nije opcija koja ti treba, tako da je nebitna totalno tu i nema veze što je ne pali.

Znači ajmo redom u rešavanje problema, pošto sam kod mene izvodio tempomat na 1.7DTi od ručice do ECU motora, lampica za tempomat i slično, tako da samo moramo da se sporazumemo lepo i prikupimo što više informacija i vidimo gde je problem, da bi se u startu postavila 'dijagnoza' što se kaže...

Prvo..Prekidač kvačila nisi imao? Ubacio si prekidač? Je l' je postojao konektor za njega ili si izvodio žice za njega? U measuring delu, da li je Clutch Switch u režim Inactive standardno, a prebaca se u režim Active kada pritisneš kvačilo?

Dalje..Za ručicu tempomata, jesi li imao već doveden konektor za ručicu tempomata, ili si izvodio dodatno sam žice do ECU-a?

Ajde da ne idem dalje dok ne odgovoriš ovo, uglavnom, daj te neke osnovne informacije, da li si imao instalaciju za ručicu tempomata i prekidač kvačila, da li si nešto sam izvodio i slično, pa da nastavimo dalje..

Što se tiče samog softvera, ja kod mene nisam uspeo sa novijim da odradim, 120309a nije mi videla uopšte opciju za Cruise Control, dok je starija verzija videla, tako da što se tiče samog softvera, to imam, mogu da ti pustim, za to može na PP da se čujemo, pa ću ti poslati, ali prvo da vidimo ovo gore, pošto si aktivaciju već koliko vidim uradio, tako da doćićemo i do toga ako zateba, ali ako si aktivirao u Engine delu uspešno, problem je negde drugde, a ne u aktivaciji, no ajde da čujemo prvo odgovore, pa ćemo dalje..

Uzgred, ja sam iz Kruševca, baš ako bude bilo potrebna aktivacija za toliko, možda se prošetaš, 70-tak kilometara nije strašno, ali verujem da ćemo i ovako rešiti problem, samo da vidimo na čemu smo što se kaže ;)

Čekam odgovor, pa idemo dalje u rešavanje.. :lokomotiva:

Pozdrav! :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 05 Nov 2019 12:59 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
To je to, ispada da je def prob u prekidacu kvacila.
Aktiviran je temp u engine modu, instalacija je postojala za oba, dakle ja sam samo bocnuo i povezao komponente. Rucica jenova od Dake, nine gm, ali sumnjam da je ona prob.
Kada pritisnem/pustim kvacilo (dakle svejedno) za prekidac (u parametrima u realnom vremenu) stalno stoji acitve
Dakle vrv je prob u samom prekidacu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 05 Nov 2019 13:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Okej, znači već imamo nešto što znači za samu tematiku problema i nema veze sa aktivacijom tempomata..

Uzmi skini prekidač kvačila i isprati parametre u Measuring, mora da ti stoji Inactive kada ne postoji prekidač. Moguće da prekidač brljavi i da konstantno prijavljuje da je pritisnuto kvačilo, a ustvari nije..U tom slučaju je nemoguće aktivirati tempomat, jer pri samom dodiru na kvačilo ili kočnicu se gasi tempomat, tako da je tu problem za početak, pa da vidimo dalje..Za početak probaj ono gore, pa javi..Našao sam šemu za prekidač kvačila kod tebe, pa videćemo posle toga i na tu stranu ako ovo gore ne bude davalo rezultate..

Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 05 Nov 2019 20:40 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Acko, meni bre i kad nije zakacen prekidac stoji active???
Znaci i kad skinem dzek, active svejedno stoji
I da, dzek ima 3 zice
Takodje, ni kada "bockam" tastere na ablenderu, nema promena u op com-u. Da nije prob ona u pm obzirom da noje origigi gm sa otpada nego zamenska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 06 Nov 2019 02:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Druže, istraživao danas malo ovo za tvoju situaciju i problem je u samom ožičenju izgleda..Našao neku temu na stranom forumu, gde su ljudi slične situacije imali, da ne kažem identične i problem je taj da sami kablovi koje ti imaš imaju instalaciju do nekog dela, ali ne u potpunosti, nego negde fali neki deo instalacije, tako da je problem tu najverovatnije..Čak šta više, mislim da je i tim likovima izbacivalo da je tipa aktivan prekidač, a ustvari nije i slično, tako da vrlo moguće da je identičan problem, a problem su rešili novim ožičenjem, tako da ćeš tako rešiti problem verovatno, ali do tad makar da se ispita da li u startu imaš izvedeno ipak do kraja kako treba ili nema, kako je izgleda najverovatnije slučaj.. :P

Poslaću ti temu na PP, pa prelistaj celu i uputićeš se i sam u tematiku..

Ono što ti je činiti je da sada ispitaš da li imaš izvedene žice do samog ECU-a na određenim pinovima i što se tiče same ručice i njenih žica i što se tiče prekidača kvačila i njegovih žica..Problem je negde u ožičenju, jer žice idu donekle, a ne u potpunosti i zato nema tempomata..

Da ti pomognem za početak ovim šemama dole:


Slika

Slika

Slika


Znači, za početak možeš da proveriš na samom ECU motora da li imaš određene žice na ovim pinovima koje sam ti obeležio na slici koje služe za prekidač kvačila na prvoj slici i žice za samu ručicu na trećoj slici, tj. da li postoje u tvom ECU. Druga slika ti je informativno tu čisto da znaš kako da proveriš prekidač kvačila ako je u njemu problem, mada u ovom slučaju nije tu problem..

Imaćeš malo igranja oko svega toga, ali je definitivno problem u ožičenju, samo je sad pitanje da li će se brzo naći gde fali, ili prosto i jednostavno odvedeš nove žice do ECU-a, to će se videti već.. :":

Probaj ovo, pa da vidimo dalje :ok:

Pozdrav! :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 06 Nov 2019 12:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Aco svaka ti cast na savetima i na poznavanju ove problematike.

Vidim da cu ja kod tebe pa da rasturamo plastike i trazimo dzekove.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs