Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Parkiranje na mestu za osobe sa invaliditetom?
PostPoslato: 29 Apr 2018 21:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Danas svratim na zelenu pijacu da kupim nesto u prodavnici i auto parkiram na mesto za osobe sa invaliditetom,mislim se danas je nedelja ne naplacuje se parking a i ostalo je jos par slobodnih mesta za vozila za invalide (nisam kreten pa da zauzmem jedino slobodno mesto).
Redovno vidjam kako se na mestima za osobe sa invaliditetom parkiraju raznorazni dzipovi i ostali luksuzni automobili pa mislim za desetak minuta necu ni ja napraviti stetu.
Kada sam se vratio posle 5 do maksimalno 10 minuta nadjem na brisacu zakaceno obavestenje od komunalne policije "da mi je vozilo zateceno i fotografisano na mestu za invalide (prekrsaj iz clana 46) i da ce mi prekrsajni nalog biti poslat na adresu".
Da li komunalna policija ima prava da pise te kazne ili to radi samo parking servis i ako se nedeljom ne naplacuje parkiranje kako onda mogu da kaznjavaju,mislim ako ne vazi naplata onda je to povrsina kao i svaka druga i valjda ne bi trebalo da vazi ni to sto je obelezeno mesto za osobe sa invaliditetom?
Kolikoj kazni da se nadam i da li i tu vazi ono ako se plati u roku od 7-8 dana placa se polovina kazne ili ne?
Da odmah razjasnimo ako oznacavanje vazi i nedeljom kada se ne naplacuje parking onda znam da sam kriv i to ne negiram.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parkiranje na mestu za osobe sa invaliditetom?
PostPoslato: 30 Apr 2018 00:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ne mogu da pisem roman i misljenje za ovo ali u svakom slucaju, plati kaznu, jeftinije je nego advokat :)

Sa jedne strane parking mesto za osobe invaliditetom je uvek mesto za njih, sa druge strane ako uslovi parkiranja ne vaze u neko doba sto bi vazilo i pravilo da je za osobe sa invaliditetom.

E sad ko staje i da li im pisu kazne je irelevantno, neko vozi 200 pa ga ne uhvate, ja jednom platio 1500 din za prekoracenje od 10km/h :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parkiranje na mestu za osobe sa invaliditetom?
PostPoslato: 30 Apr 2018 22:48 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Uvek si kriv kada stanes na mesto predvidjeno za osobe sa invaliditetom,ono nema veze sa naplatom parkiranja zonom i sl.,ima malo veze sa nama i nasim stavom najvise,nazalost za vecinu vlasnika luksuznih automobila pravila ne vaze pa tako i po ovom pitanju,sta ces u takvom sistemu zivimo.Kaznu plati spor neces dobiti.
Sto se mene tice za ovaj prekrsaj bi kaznu povecao toliko da nikom ne padne na pamet da stane na mesto za invalide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parkiranje na mestu za osobe sa invaliditetom?
PostPoslato: 03 Maj 2018 15:07 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Daj admini brisite ovu temu. Ako smo dosli do toga da treba da objasnjavamo da ne treba parkirati na invalidsko mesto ako nisi invalid onda nek ide sve u majcinu...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Parkiranje na mestu za osobe sa invaliditetom?
PostPoslato: 04 Maj 2018 09:02 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Slazem se. Tema ide pod kljuc pa u kantu. :admin:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs