Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 22:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 12:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Posto mi je ustanovljena Diskus hernija , molio bih sve koje imaju licno iskustvo ili bar znaju nekog sa problemima sa ledjima tj diskuson , da iznesu svoje misljenje.
Jer neki savetuju operaciju,a neki niposto operacija,pa bi mi svaka informacija znacila .
Jer koliko sam ja upoznat sa tim da se hernija ne moze povuci terapijama vec samo ublaziti bol,i jedino je resenje operacija,ali citajuci o netu neki bas nemaju dobro iskustvo posle operacije, pa sam zato i ja skeptican .
:ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 13:42 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Klinika Activo 011 322 4305, lik se zove Milan Stjepanovic.. Zovni coveka pa vidi sta ce ti reci, na dobrom je glasu a i mi imamo dobra iskustva sa njim.. Srecno ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 14:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009 23:52
Postovi: 1568
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Ime: Amer
Opel: Astra G OPC
Garaza: pogledaj
Ja sam to dobio u teretani , doljni prsljen mi je prtisnuo zivac od noge pa mi je cesto trnula. Radio sam fizikalne terapije samo da bude malo bolje i onda sam sivonja nastavio da treniram i vjerovao ili ne rijesio sam koliko toliko sa treningom. Nekad me zna zaboliti kad zaboravim da imam tu povredu pa podignem nesto ili uradim u losem polozaju tj u preklonu al do sutra sve bude ko novo. Bitno je da ojacas "stub" kicme a to su ti ledji misici i trbusni jer oni drze kicmu na mjestu. Pretezno do te povrede dolazi ako si imao prekomjernu kilazu ili si se u teretani glupirao sa odvajanjem i slicnim vjezbama koje uticu na tu povredu sto je bilo u mom slucaju. Ovo je moje iskustvo ne mora znaciti da ce i tebi pomoci ali i meni su rekli da teretanu zaboravim al ja sam evo dobar :D

_________________
WWW.OPELFANSBIH.COM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:02 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2008 00:06
Postovi: 8138
Lokacija: Бежанијска Коса
Ime: Стефан
Opel: Астра Ф гејси
Garaza: pogledaj
Ček šta mu beše dođe odvajanje?

_________________
komsija91 je napisao:
Aahahahah a obrtaljka kao gradomer u rakiji gore dole


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:05 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009 23:52
Postovi: 1568
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Ime: Amer
Opel: Astra G OPC
Garaza: pogledaj
To je vise ono ulicni izraz pravi izraz ti je mrtvo dizanje :D

_________________
WWW.OPELFANSBIH.COM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Nije sustina samo u teretani, vec u zgibovima svih vrsta. Najbolja vezba za jacanje ledja. Pored toga vezbaj i stomak, mislim da je to jedini nacin da prodje. Ja sam sve probleme sa ledjima upravo tako resio, zgibovi, propadanja i vezbe za donji deo ledja i stomak :) naravno, izbegavaj tegove, moze po malo, ali bez velikih tezina.

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:14 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Hvala puno prijatelji na savetima :-)
Meni se to javilo jer sam jedno 4 sata sredjivao one borice po dvoristu u cucecem polozaju i taj dan nista , ali sutra ujutru pocelo i onda bas jak bol, jedva izlazio iz auta , kreveta itd pa se povuklo i onda snimio magnetnu protruzija l5-s1 :-)
Pretpostavio sam , jacanje ledja je prioritet :-)
Hvala jos jednom momci i slobodno pisite jos ako imate nesto da dodate jer svaka info mi je bitna :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Cvorke je napisao:
Nije sustina samo u teretani, vec u zgibovima svih vrsta. Najbolja vezba za jacanje ledja. Pored toga vezbaj i stomak, mislim da je to jedini nacin da prodje. Ja sam sve probleme sa ledjima upravo tako resio, zgibovi, propadanja i vezbe za donji deo ledja i stomak :) naravno, izbegavaj tegove, moze po malo, ali bez velikih tezina.

Potpisujem! Ja sam par godina ima problem s donjim delom ledja, kad duze sedim i kad ustanem, cesto me cek toliko osine bol da me obori na zemlju i onda moram polako da ustajem. Sve dok mi drugar nije montirao sipku u predsoblju za istezanje i od tada nijednom u zadnje 2 godine nisam imao problem. Znaci samo ojacavanje trbusnjaka i ledja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:36 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
Kazu strucnjaci da ako ispruzis ruke ispred sebe, kicma u tom delu ima tenziju preko 700kg! Nije potreban neki teret vec samo jedan pogresan potez i kraj... godinama imam sa tim problem, desavalo mi se da ne mogu ulicu da predjem od bola ili da ne mogu iz auta da izadjem; potpuno se slazem sa prethodnim savetima [meni je Dr kiroprakticar u grckoj namestio malo koliko je mogao ledja i savetovao samo relax vezbe, istezanje i ojacavanje, nikakvi preterani napori, tezi tegovi i slicno... takodje nikako operacija, moze da se desi da ostanes nepokretan, to ti niko ne garantuje!
Prednost je naravno ako nemas visak kilograma, sto si zilaviji to bolje ;)

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 15:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pa da,jer sam i od drugara cuo kako njegovpriajteljvadio kofer iz taxia i ostetio disk ,tako da nema pravila :) neki kazu ko se ne bavi sportom ,jbgceozivot samse bavio sportom pa opet se dogodilo :) Cak sam negde citao da je Divac imao diskus, i cavic,tako da to o sportu nije garancija :)
Jedino preostaje da radim lagane vezbe da bi ojacao donji deo ,jer ipak to bez vezbi je kod vecine ljudi slabije razvijeno :)
Mada i mozda skinem koje kilo ,jer 180 cm sam visok i 79 kg .

To sam i ja citao ,mada oni neurohirurzi jedva cekaju da seku,kada sam bio na pregledu ,on vec zakazuje operaciju , ja polako bre prvo da probam druge metode :)
Neki se oporave, ali ne zelim da budem taj mali procenat i ostanem invalid :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 16:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Nije vredno rizika za operaciju, vezbe lagane i zgibovi, plus istezanje na sipci ii zaboravices doktore. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 16:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
jos jednom ,hvala puno momci na savetima :D
:ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 16:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
'ma da druze... nagli potez je tu presudan ne neki teret; ja sam sedeo za stolom i lemio nesto na stampi u jednom starijem tv; posle 15tak minuta u tom polozaju, sagnem se po plasticnu masku od tv-a, koja je bila na podu i koja nema ni pola kila i cujem taj krc u ledjima... ostalo je istorija.
pusti te kasape neka tranziraju nesto drugo, sa tim se zivi i od toga ne umire, ne idi pod noz bez potrebe, radi vezbe i bices ok, a kilaza ti je ok za visinu, cak idealna. [visina -100 = broj kg]

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 16:34 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2009 21:29
Postovi: 132
Lokacija: Đeram
Ime: Milorad Vuletić
Opel: Zafira 1.8 16v
Da se javi jedan koji je otišao na tu famoznu operaciju i ostao živ, tj. u vrlo funkcionalnom stanju. Imam 45 a to mi se desilo sa 37, s tim da sam povredu leđa vukao od dvadesete i aktivnošću je zalečio do trenutka kada sam (zbog promene na poslu) prestao svakodnevno da se bavim fizičkim vežbama. Inače radim ovde www.kolo.rs i u opisu posla mi je da budem potpuno fizički spreman. Razmera moje povrede je bila tolika da ni jedan fizioterapeut nije hteo da se petlja sa mnom i svi su me upućivali na neurohirurge. Srećom, došao sam do Dr Ljube Minića sa VMA koiji me je operisao popodne a ja sam sledeće jutro bio na svojim nogama (bez ikakvih pomagala) iako sam dan pre toga dođao na štakama. Oporavak mi je trajao od 19-og marta do 25-og maja. Uspeo sam da zaigram septembra te godine a sada sam ponovo na mestu igrača iako imam ovoliko godina. Da ne dužim dalje, neke povrede mogu da se zaleče konzervacijom a neke moraju na operacioni sto. Preventiva je pravilno vežbanje mada to nikada nije i garancija da će dobro da se završi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 17:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Milorade , mnogi koji su imali operaciju diskusa i uspesno se oporavili su bas imali na wma ,tako da dosta znaci i ustanova,tj dr ,tako da drago mi je da se neko javio koji se oporavio posle operacije :)
Mada diskus hernija ima5 stadijuma,prvi je protruzija i to ja imam,tako da ko zna u kakvom stadijumu ljuidi imaju operacije,pa se i ne oporave :)

Recimo i drugar je skoro isao na magnetnu i covek dok ne ode da snimi ni ne znaza neke stavri ,jer vecina ima neki problem na telu ,a da nismo svesni :)
Elem njemu na snimku pokazalo da ima tri sj..a diska i jos skondilozu itd, znaci decko se slogirao , cak je meni i jedan fizioterapeut rekao da svi ljudi imaju neki problem sa diskom,samo se kod nekog to jace manifestuje,i da bi vecina na snimku nasla problem :)
Ali za sada cu pokusati masazama i jacanjem donjeg dela ledja pa cemo videti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 18:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2013 18:27
Postovi: 64
Lokacija: Umcari
Ime: Rade
Opel: Daewoo Lanos 1.6 16v
Pa ja mislim da bar 60% muškaraca ima neki problem sa leđima.Ja sam konkretno prve bolove osetio još u dvadesetim godinama.Malo sam se bavio i nekim borilačkim sportom pa je možda i to doprinelo,zatim i smrzavanja i spavanja po rovovima u "veselim" devedesetim.Ali mislim da je glavni problem GENETIKA.Bol u lumbalnom delu i širi se na kukove,pa nekada ide kroz noge.....Nekada pomogne običan diklofen,nekada masaža a nekada džaba sve nego lezi dok ne prođe.Masti i kreme sam kupovao za koje god sam čuo da mogu da pomognu,sve je to slabo.Jednom me tako ukočilo da sam ostajao bez daha i nekako me strpaju u kola i odvedu kod nekog "majstora" u Vrčin.On mi je to tada trenutno odblokirao (izvukao nekim vakumom) i čini mi se da od tada nisam nikad više imao onakve bolove.Mada i godine i telesna konstitucija doprinose tim tegobama.Mora sa tim da se živi.Svakako zavidim i onima koji su hirurškim putem rešili probleme.Meni niko to još od lekara nije savetovao ili ja nisam naišao na pravog lekara koji bi shvatio o čemu pričam.Kako god srećan je onaj koji nikad nije osetio bol u leđima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 18:47 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ja sam imao velikih problema sa okostavanjem u lumbalnom delu i spondilozom. fizioterapeut u domu zdravlja mi je rekao da mi nema spasa i da jedino mogu sebi da ublazim bolove da sto manje sedim, a vise setam, smrsam, dijete i tako to. bolovi su bili nepodnosljivi i trpeo sam par godina dok nisam totalno izludeo. slucajno sam saznao da se okostavanje moze izleciti aparatom za zvucnu sok terapiju. nasao ordinaciju, posle pet termina prestali svi bolovi i sad vec pet godina nemam problema. a tebi zelim srecu da sto pre sebi olaksas bolove. velika je muka kad bole ledja. a sto se tice operacije diskusa, danas je tehnologija toliko napredovala da je to postala rutinska operacija tako da, ako budes morao da ides nemoj da se plasis. Srecno :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 19:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2008 22:25
Postovi: 326
Lokacija: бања Врујци, беле Воде
Ime: Влада
Opel: Југо 1.5, 1.1, астра г
Мој матори је још 91-ве пао низ степенице и остао у савијеном положају, био је на силним прегледима на ВМА, и поред тог укљештења установљена дискусхернија, исто предлагали операцију, он није пристао јер је постојала велика могућност да остане непокретан. Селу Србију уздуж и попреко смо га водили код ових и оних који то "намештају". Дуго је био тако савијен и онда је чуо да један ту код нас у крају "чупа"(извлачи) те пршљенове, отишао је код њега и већ после првог пута се вратио кући доста исправљен....пар пута је још ишао и исправио се скроз. Тај човек и данас ради тај "посао", само што му је сад то постало главни посао и то баш уносан, сваки дан је у другом граду. Мом матором је показао како да нађе укљештен пршљен и "ишчупа" га, он сам легне на под и сам себи напипа и извуче (пукне као жвака :) ) цела страна му трне, па му је и вожња доста отежана и доста му је отежан ход, то не може да се излечи јер је тај дискус који стоји између пршљенова исцурео и сад належе пршљен на пршљен...како кажу од тога се не умире али се са тим умире :dedica: ево сада и ја полако почињем да имам проблема са леђима поготово ујутру када се пробудим цела кичма ме убија од болова....ако ти нешто значи можеш да одеш до мог маторог да ти ишчупа мало пршљенове :wink:

_________________
Аристотел: драг ми је Платон, али ми је Дража Михаиловић!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 20:40 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Auuu, šta vas je kao sa Solunskog fronta....
Ovako, diskus hernija ima više stepeni, no to si se već informisao, i bitno je u kom je pravcu krenuo diskus zbog izbegavanja kontraindikovanih pokreta spram njegovog kretanja. Fizikalom možeš da ublažiš bol, dakle deluješ na posledicu dok uzrok ostaje. Kineziterapijom ojačavaš mišićni mider kičme, dakle moraju da se ojačaju i extenzori i fleksori trupa, zatim obuka zaštitnim položajima i kretanjima... Kiropraktika može da pomogne ali može mnogo i da odmogne, da bi neko bezbedno radio nameštanje zglobova mora da bude lekar pa specijalizacija iz ortopedije pa subspecijalizacija iz kiropraktike. Ne kažem da to ne može da ti dobro uradi i neko ko je neškolovan ali zna da namešta. Samo skrećem pažnju šta ti je sigurica a šta je na pravdi Boga.
Što se tiče operacije, ona samo ako su nervi ugroženi. Ako nema trnjenja, slabosti ili oduzetosti nogu, moj ti je savet da ne ideš na operaciju. A i tada se konsultuj bar sa tri ortopeda.
Inače ja sam viši fizioterapeut u nekoj bolnici na nekoj intenzivnoj nezi i svega sam se nagledao, u smislu posledica operacija na kičmi...

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 22:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Meni se letos desilo nesto, i to dok sam vozio u S krivini na pola krivine kad sam divljao i tako sam cimnuo volan da me je nesto u kicmi momentalno preseklo i to je bio takav bol da sam morao da stanem i izadjem napolje.

Dva dana nisam mogao da udahnem duboko, a kad lezem i ustajem hteo sam da placem.

Treci dan na odbojci u vodi kad sam skocio samo je odjednom proslo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 26 Sep 2015 23:06 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 15 Avg 2014 21:17
Postovi: 271
Lokacija: Cuprija
Ime: Goran
Opel: omega A2.6,senator b
ja bolujem od diskus hernije u lumbalnom delu l4-l5 i cervikalnom(vrat) c3-c4 i tu nema pomoci.samo napraviti granicu sta sme a sta nesme.jedino pomaze vertikala na tvrdoj podlozi,na tepihu preko laminata,parketa.lumbalni zeza noge a cervikalni ruke jbg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 27 Sep 2015 09:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Nisam znao da su problemi sa ledjima toliko prisutni :(
Da odgovorim na neke od odgovora, bio sam ja vec na nekim masazama , i elektro i magneti plus kada mi zagreje misice i lagano izvlacenje prljsljenova , ali kao sto je vec ovde receno to je sano trenutno :-)

Mada sam ja kod sebe to primetio da utice na nervnoj bazi znaci mene bolelo pre nekih godinu dana i onda se povuklo (ume ponekad da malo osetim zamor u donjem delu i onda se malo istegnem i bude ok) igram fudbal i sve :-)
Ali cim je neki stres /nerviranje , evo juce imao ispit koji me muci godinama i bukvalno od ok stanja do pred dan pre ispita mene steglo kao i pre god dana ,i bas osecam da su mi napeti misici :-)
Ali cim malo opusti,nastavljam da idem na masaze i radim lagane vezbe za jacanje ledja .
Hvala na savetima prijatelji :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 27 Sep 2015 09:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
MiskoBgd je napisao:
Meni se letos desilo nesto, i to dok sam vozio u S krivini na pola krivine kad sam divljao i tako sam cimnuo volan da me je nesto u kicmi momentalno preseklo i to je bio takav bol da sam morao da stanem i izadjem napolje.

Dva dana nisam mogao da udahnem duboko, a kad lezem i ustajem hteo sam da placem.

Treci dan na odbojci u vodi kad sam skocio samo je odjednom proslo.



Mislim da to nije diskus (nadam se ) jer pre pola god se i meni to desilo, nesto dugaru pomagao da upali auto i idem do mog gepeka i samo ga otvorio i isto me presece , znaci disanje na pola , nisam mogao do kraja da udahnem , i bukvalno sam bio nepokretan , ali to je drzalo nekoliko dana i proslo, neki kazu da me jaka promaja udarila tako da ko zna , ali mislim da nije D/H , pozz :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 27 Sep 2015 10:32 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2006 22:23
Postovi: 270
Lokacija: Beograd
Ime: aleksandar
Opel: astra f 1.8 16v
Ja imam bas dobro iskustvo sa tim.Elem u martu sam vec otisao u aut.par godina u nazad sam imao problem da mi leva ruka bude konstantno utrnuta...nisam nesto preterano obracao paznju na to ali u martu su mi poceli ogromni bolovi u predelu vrata i leve plecke.Nisam mogao da spavam radim,nervirao se i krenuo na analize.Uradio magnetnu rezonancu,rengene,ispitivanje protoka informacije sa strujom u levoj ruci,svasta nesto i konstatovana je diskus hernija sestog prsljena,prvi i drugi prsljen se pomerili odnosno prvi je kako ja to razumem spao sa drugog...sto se i vidi na snimcima.
Isao sam i na ortopediju na banjici,vma i kod nekih privatnih lekara i svi su jkao pokusavali terapijom,verzbama ali su u najavi bili za operaciju.Lekove mi davali za umirenje bolova sto sam odmah odbijao da pijem jer se time ne trujem.
Tri meseca nisam radio nista,ruke iznad glave nisam mogao da podignem,do 12 sati pre podne bol se ne oseca toliko a posle se raspadam.Voznja mi je bila veliko problem,nervoza sto ruka cela nije moja,bol u plecki kao da imam noz zaboden i slicno.
Sasvim slucajno sam dosao do kontakta jedne osobe koja radi terapije masiranjem i vracanjem prsljenova.Mada radi jos svasta,da se ogradim nije nadri lekar,vidovnjak i slicno gde opet ne bih otisao jer nivolim te ljude koji zaradjuju na tudjoj nesreci a covek kad je u problemu daje i poslednji dinar samo da nesto poboljsa.
Zena je priznata od nasih medicinara,ima zavrsen fakultet u Parizu,dozvolu za rad od naseg ministarstva.
Posle jedne terapije trnjenje ruke je prestalo,bol u vratu i plecki smanjio.Posle trece nemam vise problema...i njoj je bilo malo cudno kako za tako kratak period da se sve sredi ali tako je.Jer i ona kad je gledala snimke nije joj bilo svejedno.
Sad ako hocu idem po potrebi malo na masazu i to ne zbog problema sa ovim gore pomenutim vec za opustanje posle napornih poslova.
Svaka preporuka za nju i ko hoce da proba neka me pozove da mu dam broj telefona.O
Operacija samo u krajnjoj nuzdi ako mora.

_________________
SENATOR 3.0I


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diskus hernija
PostPoslato: 27 Sep 2015 10:36 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2006 22:23
Postovi: 270
Lokacija: Beograd
Ime: aleksandar
Opel: astra f 1.8 16v
Da zovite me ili posaljite smsm na moj broj 063-385-470 Sale

Vec sam poslao par svojih poznanika i prijatelja,rezultati su zadivljujuci...ljudi se preporodili,cak i moja majka koja decenijama ima problem sa kolenima i sta sve nije radila i probala,kod nje se preporodila.Mnogo bolje se krece i bolove cak i da nema a majka mi je u vec u godinama preko 60.

_________________
SENATOR 3.0I


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs