Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 13:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 19:54 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Elem, kako naslov kaze, sluzbeno sam za 3 dana sa kolegama iz drugih dilerstava obisao 4 dilera Opela, dva u Bugarskoj i 2 u Turskoj pa da podelim iskustvo i nesto slika. Za 3 dana smo presli oko 2000km tako da nista drugo nisam ni uspeo da vidim od voznje autom, hotela i tih servisa. O Bugarskoj nemam mnogo toga da pisem jer iako su u EU, otrpilike su sa putevima, voznim parkom i ostalim na nivou verovatno Belorusije tako da smo mi u svakom pogledu za njih zapad. Saloni jesu ozbiljni, lager vozila dobar ali servis nije previse za slikanje . Dosuse najveci diler tamo je Sofia Auto,rade i Kadilak, imaju ogroman servis al vidi se da nije skoro renoviran i da jos uvek izgleda kao drzavna firma sa velikim halama, magacinima delova itd.

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ovaj drugi u Haskovu je mnogo manji, porodicna je firma ,manji je grad i verovatno im je dovoljno to sto odrade u servisu mada su oni glavni uvoznik vecine proizvodjaca guma za Bugarsku , imaju i neke gradjevinske masine pa su im to glavni prihodi.


Slika

Onda su ljudi iz Bugarske kancelarije kao pravi domacini seli u njihovu Zafiru C 1.4t i odveli nas u vizitu po Turskoj i to je vredelo puta :D . Kad se udje u Tursku, prvo sto se uoci su putevi…ovo na slici im je inace magistralni put, nije autoput pa se ne placa nista, pitam se kakvi su im onda autoputevi. :banghead:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prvi diler Opel Kale je veci ali radi i Tojotu i Pezo ima, ogromno limarsko odeljenje za sva tri brenda. Inace im je tad kad smo bili, servis za Tojote koji ima oko 6 dizalica bio potpuno prazan, svi alati uredno slozeni i kazu da sa Tojotama nemaju neki vecih popravki pa je zato prazan, bem li ga dal je to 100% istina al vidim da imaju dosta novih Tojota ispred pa pretpostavljam da ih dosta i prodaju. Prko puta njih je ogroman objekat koji prodaje Chevy, Hondu, Hjundai i Kiu, valjda se vidi na jednoj slici


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tu sam snimio i Fronteru , znaci kao nova je :respekt:


Slika

Slika

Drugi diler Opel Inan (na samo 80km od Istambula i oko 40 od najblizeg mora ali smo se smorili jer nismo stigli da vidimo i to) je najveci prodavac Opela tamo, prodaje godisnje 1200 komada (+ ne znam koliko Chevroleta)> Poredenja radi, mislim da svi u Srbiji prodaju oko 700 :banghead: . Salon vozila je ogroman, i ono sto sam primetio je da na dosta auta imaju odradjene folije na svim staklima kao dodatnu opremu kao replike felni sa Insignie OPC (cena 427 e za 17-ice, odmah sam pitao :D ).


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vezano za Tursku je da uopste nema ogranicenja za folije a tamne soferke su normalna pojava :banghead:


Slika

Slika

Slika

Slika
Inace samo jedan podatak koliko je Turska jaka ekonomija: izmadju ova dva servisa ima oko 150km, samo na tom potezu pored autoputa imaju 400 (cetiristo) fabrika svega i svacega, najvise tekstila, ljudi se ne zaebavaju presecanjem vrpce zbog otvaranja nove fabrike koja ce zaposliti 25 radnika :banghead:

Na povratku slike za plakanje

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I na kraju da zavrsim u stilu M.Alvirovica: nasu patrolu su sacinjavala 4 test vozila, Insignia 2.0t 4x4 , Astra J1.4t,Chevrolet Orlando i nas nekoliko u Astri H karavan Z17dth. Sa evro dizelom kupljenim na OMV u Bugarskoj smo se slatko navozali sa Astrom u Bugarskoj i po Turskoj i onda na provratku kad smo usli u Srbiju i uzeli isto na OMV , Maxmotion, auto je stukao pola rezervoara do Beograda, trenutna potrosnja na npr 120kmh je bila jedno 30% veca sa nasim gorivom, znaci strasno koje smece nam sipaju. :seci: :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 20:49 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Ozbiljna tura Pero i zanimljiva priča :)
Nije mi jasno samo kako ovlašćeni servis prodaje replike svog proizvoda?! :banghead:

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 21:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 289
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
Odlicna prica i odlicne fotke :postovanje: bas ti je dobar posao :aplauz:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 21:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
trebalo je ispred istambula da naidjete na rampu na kojoj se putarina placa.
auto putevi su im ok,nisu nista spektakularno,a bolji su od tog magistralnog puta posle edrina. do duse daleko su bolji od nasih,a narocito od onog dela auto puta od sofije prema haskovu,gde je srednja traka uzasna za voznju.

ko nije bio,obavezno ne sme da propusti istambul. ljudi misle samo je zapad zadnja rec svega i svacega. kada posete tursku,vide nekoliko sajmova i posete desetak proizvodnji svega i svacega ( u mom slucaju carapa) onda izvale vilice od cudjenja... turci nisu ni malo naivni.
za ice i pice,da ne pominjem :ziveli:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 21:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2013 08:51
Postovi: 63
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Čaba
Opel: Kadett 1.6i > Astra H 1.9cdti > Insignia 2.0cdti
Odlican post! ;-)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 21:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
bozza je napisao:
trebalo je ispred istambula da naidjete na rampu na kojoj se putarina placa.
auto putevi su im ok,nisu nista spektakularno,a bolji su od tog magistralnog puta posle edrina. do duse daleko su bolji od nasih,a narocito od onog dela auto puta od sofije prema haskovu,gde je srednja traka uzasna za voznju.

ko nije bio,obavezno ne sme da propusti istambul. ljudi misle samo je zapad zadnja rec svega i svacega. kada posete tursku,vide nekoliko sajmova i posete desetak proizvodnji svega i svacega ( u mom slucaju carapa) onda izvale vilice od cudjenja... turci nisu ni malo naivni.
za ice i pice,da ne pominjem :ziveli:


Vidim ti si tamo domaci, meni bilo prvi put i zao mi sto nisam stigao da obidjem nesto van tih servisa mada i ovo sto sam video mi je pomoglo da steknem poneki utisao o Turskoj :D

@Srek, hvala :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 21:41 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Prava foto tura Pero , odlicna ideja od strane opela da se vidi gde je ko u okruzenju a i dalje, da se vide prave vrednosti i proveri znanje na neki nacin.

Sto se tice Turske, secam se da sam jos daleke 89 god, bio u Istambulu i da sam tada ostao zapanjen kolika je razlika izmedju nas i njih sto se tice ekonomije i poslovanja, velika je to zemlja, a tamo se i dan danas ceni data rec, koja mnogo vredi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 21:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
U svakom slucaju jako ljubazni Turci i jako neljubazni i nadrndani Bugari (cast izuzecima), takav je nas utisak bio. Sto se tice jezika ni jedni ni drugi ne govore engleski sto je problem mada se s "bracom" Bugarima mozes i sporazumeti koliko treba :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 22:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
verujem da ce biti prilike za sledeci obilazak istambula pre svega... bugarska k´o bugarska beda bila,beda ostala. ja ima obicaj da kazem kada se vratim iz bugarske "cigani" :ludilo:
inace i ovo je lepa tura samo sto nedostaje setnja po istambulu,ali bice prilike vec,da se spoji posao i uzitak :respekt:

da,i pored velikog grada istambula (10 miliona st.) verovali ili ne,ljudi na ulici pricaju srpski. :D

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 21 Nov 2013 22:58 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
bozza je napisao:
. kada posete tursku,vide nekoliko sajmova i posete desetak proizvodnji svega i svacega ( u mom slucaju carapa) onda izvale vilice od cudjenja... turci nisu ni malo naivni.
za ice i pice,da ne pominjem :ziveli:


E bas to :P

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 22 Nov 2013 01:48 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Apr 2011 06:59
Postovi: 256
Lokacija: Prokuplje Niš Podgorica
Ime: M!lan
Opel: Zafira A 1.8 Comfort 2001. TNG
Vectra A 2.0 automatik je još poodavno obišla tu destinaciju.
Sada je red na Zafira A 1.8...i novo prednje svetlo kabine...
Gorivo je skupo u Turskoj ali originalno za sve pare.
Srpski jezik još tada nije bio stran a kamo li danas pored ovolikih turskih serija kod nas...
Istiklal bulevar vredi opet posetiti...
Karticu za auto-put imam i još je važeća samo da se dopuni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 22 Nov 2013 02:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011 14:50
Postovi: 1386
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra b i500
I jedna samo opaska.....vozni park bugara i nas vozni park su nebo i zemlja......Ono sto oni voze mi necemo jos dugo....eto cisto da se ubacim.....a tek njihovi Servisi....extra profesionalno,kvalitetan rad i jako precizan i povoljan...i jos imaju delova koliko hoces....posto su u evropskoj uniji....Slucajno znam zasto ovo govorim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 22 Nov 2013 03:50 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2006 01:35
Postovi: 3320
Lokacija: Земун - Србија
Ime: Боки
Opel: Astra F TDS
Garaza: pogledaj
Jebe se turcima, imaju hašiš te imaju para...

_________________
Scheißegal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 22 Nov 2013 03:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jan 2010 01:54
Postovi: 1802
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B
Bugari voze stvarno dobra kola...i imaju toliko AStri F da to nije normalno o.O kao da je oni proizvode...
i kad narucim bilo sta, bilo gde na srpskom cekam po 15 min...a na engleskom (sto bi rekli pravim se englez) donose za 2 min :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako to rade drugi dileri Opela u regionu :)
PostPoslato: 22 Nov 2013 19:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2013 08:51
Postovi: 63
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Čaba
Opel: Kadett 1.6i > Astra H 1.9cdti > Insignia 2.0cdti
Kad sam predprosle godine prvi( i poslednji) put otisao na letovanje u Bugarsku, po prelasku granice, turisticki vodic: " sada cete videti najevropskiju zemlju evropske unije... " a necu zaboraviti prizor pored Auto puta: nigde niceg 100km u oba smera i stoji trospratna stambena zgrada, a ispred betonska ploča, zgrada puknuta na pola po dijagonali, a na ploci ispred deciji tricikl zardjao... Da se najezis, ljubiteljima horora milina.
Bugari i Rumuni su progurani na mala vrata u EU, zbog infrastrukture sa Istokom, njih ovi (kao ni mi) nezanimaju, ni kao narod, ni kao ekonomija, ni kao potrosači, samo slobodan put trgovine....
Ali morali su "nesto" minimalno da uloze, pa sto to nebi bilo u plasman proizvoda i usluga iz EU... A vozni park im je dobar samo na primoriju i u glavnom gradu, sto ujedno govori da je stanje kao kod nas ako ne i gore...
Opel kao i drugi proizvodjači enormnom brzinom izbacuje nove generacije vozila sto za sobom povlaci mnogo negativnih faktora koji prouzrokuju sumnju u kvalitet, ali svi oni jednostavno prate svakodnevnu borbu na tržištu u zelji da zadovolje svoje akcionare, jer u suprotnom ti isti prestaju ulagati i onda the-end... Zato i necudi cinjenica da vise proizvodjaca pristaje na zajednicki salon npr.iz posta: prodaju se Opel, Peugeot i Tojota pod istim krovom...
Ljudstvo u servisima je obicno povrsno obuceno, bez nekih spektakularnih specijalizacija (cast izuzecima koji svojim zalaganjem nauce ili zasluze posebne obuke) jer sa dostupnom fabrickom opremom relativno jednostavno savladaju popravke, da ne pominjem npr. da dobar majistor "privatno" moze zaraditi nedeljno nekoliko mesecnih plata ovlascenog servisera....

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs