Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 21:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 05 Feb 2012 23:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2010 20:27
Postovi: 1967
Lokacija: Zemun
Ime: Vilim
Opel: Astra Bertone 2.0t
kada sam zvao komnenovica cena je bila oko 250e za prednje diskove (mozda i plocice)....navodno skupi su diskovi jer su od saab aera 308mm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 05 Feb 2012 23:19 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
http://www.ebay.de/itm/ZIMMERMANN-SPORT ... 3a55370325

http://www.ebay.de/itm/2x-BREMSSCHEIBEN ... 5ae481feff


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 05 Feb 2012 23:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2010 20:27
Postovi: 1967
Lokacija: Zemun
Ime: Vilim
Opel: Astra Bertone 2.0t
da ali ja zivim u srbiji i ne narucujem stvari sa ebay-a....cena koju sam rekao je da odvedem auto u ovlasceni servis da mi ugrade fabricki deo i da dobijem garanciju na ruke i deo. Ko zna koliko bi nasi lopovi jos uzeli za ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 06 Feb 2012 06:31 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Dosta Vas se ukljucilo u diskusiju, ali evo i ja da kazem koju rec, kao bivsi vlasnik Alfe 147... :)

Sto se tice Alfe generalno, Alfu pljuju samo oni koje je nisu vozili i posedovali...

Ako je toliko losa, ne znam zasto je ne pljuju sami vlasnici, jer ih oni valjda najbolje poznaju, zar ne...

Znaci, to da je Alfa i losa i da je skupa za odrzavanje je totalna zabluda i to pricaju ili neupuceni ili oni koji imaju kompleks od Alfe.

Konkretno: Alfa uopste nije los i nekvalitetan auto, nego je problem kod nas sto pri kupovini auta jedini kriterijum koji se gleda je kriterijum cene, pa se kupuju nalickani krsevi i krsevi koji su izakani maksimalno, a pogotovu Alfa ti ne da da je vozis normalno i onda kad kupe kantu i nemaju novca da je odrzavaju, nego daju zadnje pare na auto, posle "Alfa ne valja", a ne gleda se realno...

Sto se tice cena odrzavanja, zabluda je takodje da je skupa za odrzavanje i tu postoji i taj problem sto Alfu voze uglavnom avokati, doktori, tatini sinovi i slicni, pa su obicno ovi iz trece kategorije odlicne zrtve za one servisere koji kad vide nekog sa Alfa Romeom, odmah podmuklo trljaju ruke i nerealno naplacuju usluge servisa...

Takodje, to isto vazi i za pojedine radnje koje drze delove za Alfa Romeo, tako da na primer sajla rucne za Alfu 147 u jednoj radnji, koja je korektna, kosta 700 dinara, a u drugoj radnji ista takva sajla kosta 1500 dinara (PRICAM IZ ISKUSTVA!!!), pa ti ako si blesav plati skuplje, ali nemoj posle da pricas kako je Alfa skupa za odrzavanje...

Sto se tice samog trapa, tacno je da manje traje nego npr Opelov, ali iz razloga sto vecina ima velike felne i iz razloga sto je Alfa napred teska poprilicno, ali najbolji deo price je taj da u samom trapu nema neke velike filozofije, iako napred idu 4 viljuske ukupno (po dve po tocku), jer nema potrebe kupovati nove viljuske, nego je moguce reparirati stare sto uopste ne kosta puno, a najcesce je dovoljno zameniti selen blokove, koji kostaju par stotina dinara...

Konkretno, reparaciju samih viljuski rade u KG-u i daju i garanciju, a i pokazalo se na delu da to posle traje poprilicno. Znaci date svoje stare viljuske, doplatite i uzmete reparirane (mada mozete i sami da kod strugara zamenite selen blokove pod presom, jedino zamena jabucice (kugle) nije moguca u domacoj radinosti...) Cisto bezveze kao dokaz, evo i broj telefona coveka iz KG

Tejovic Milutin-Kragujevac
tel. 034/37-11-03
063/616-345

Uz svoju staru, doplata za gornju viljusku je 2500 dinara, a za donju 4500 i to ce posle trajati minimum 50.000km, pa neka mi kaze neko kako je Alfa skupa za odrzavanje :seci:

A sad da se osvrnem na Alfu sa linka...

Generalno ne volim da komentarisem auto preko slika, ali mi je cena itekako za ovo godiste i ovaj nivo opreme, niska, sto mi stvara sumnju u auto, ali dok se ne pogleda, ne treba suditi napamet...

Znaci, ako je gleda tvoj drug, nikako bez dijagnostike i merenje kompresije na svim cilindrima!!! To vazi za kupovinu bilo koje Alfe, znaci bez toga ni u ludilu!

Najbolje neka ode da mu pogledaju Alfu u ovom servisu u Zemunu... Svaka pohvala za njih s moje strane http://www.autoricambi.co.rs/

Jos nesto da dodam sto sam zaboravio...

Alfu ne treba bilo ko da vam cacka i odrzava...

Mnogi cackaju oko Alfe, pa je lose uzube, nakon cega posle u voznji dodje do lomljenja klipova i posle opet "Alfa ne valja"...

Alfa je malo specificna za uzubljivanje i kad se radi veliki servis, OBAVEZNO kod onog ko ima specijalne alate za uzubljivanje (jer je treba uzubiti u bukvalno hiljaditi stepen i ima posebnih blokatora bregastih i komparatora za to) i nece biti problema... Sve ostalo, moze vam odrzavati i bilo koji drugi servis...

Znaci, kad kupujete Alfu, obavezno da se detaljno pretrese uz dijagnostiku i merenje kompresije, zatim odrzavanje kod majstora koji znaju sta raditi i kako raditi s Alfom i nece biti problema i svako ko je ikada u zivotu imalo Alfu, imace je ponovo (znam da nije popularno da na Opelovom forumu ovo pisem, ali iskren sam), bez obzira sto je svestan da ce na Alfi sigurno da izgubi, jer se malo teze prodaje, bas zbog tih predrasuda oko nje i izbegavanja, zbog cega i nije trazena na trzistu nesto previse, ali ko zeli da vozi Alfa Romeo, njemu to i ne smeta, jer taj od Alfe ocekuje druge stvari i uzitak, pre svega u specificnom zvuku motora, tako da ga nije briga sto ce se posle pomuciti da je proda...

Toliko od mene... Bio sam opsiran, ali nadam se od koristi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 06 Feb 2012 13:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2008 21:22
Postovi: 2118
Lokacija: Земун
Ime: Паја
Opel: Vectra B 2.0 DTI Krompirwagen 2002.
Garaza:
E ako si rekao. :postovanje:
Znam servis. Drugar sve Italijane koje je imao i koje ima odrzava tamo, a tamo su mnoooooooooogo dugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 06 Feb 2012 14:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2011 14:37
Postovi: 449
Lokacija: Lazarevac
Ime: slavisa
Opel: Astra g 2.0dti
Ja ne poricem da Alfe izgledaju perverzno. A i vozne karakteristike su im dobre. Samo naci dobar auto i lepo ga odrzavati. A ova Alfa mi je mnogo jeftina za ovu godinu i opremu.

_________________
OO=[][]=OO
Bezi baba, usisace te visko! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alfa 156 iz zemuna, ako neko zna nesto o autu
PostPoslato: 06 Feb 2012 14:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
mozda je zato jeftin sto ga niko i nece
u svakom slucaju vredi auto pogledati :ok:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs