Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Polica za zvučnike - vraćanje u fabričko stanje
PostPoslato: 26 Nov 2009 00:48 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009 01:19
Postovi: 90
Ime: Miroslav
Opel: Astra F 1.6 8V X16SZR
Mnogi od nas buše zadnju policu kako bi na nju montirali veče i jače zvučnike. Isto sam i ja uradio pre određenog broja godina. A sada je došao momenat da su me veliki zvučnici smorili, pogotovo pošto često koristim gepek pa je gnjavaža svaki put pridržavati policu jednom rukom dok se drugom nešto stavlja u gepek , pritom polica je imala oko 12kg sa zvučnicima i ojačanjima.

S obzirom da sam dugo trazio drugu celu policu i da je na kraju nisam ni nasao (u pitanju je Astra F) počeo sam sam da majstorišem.

Nemam slike sa početka radova pa sam iscrtao sta sam u sustini radio.

Pa da počnem:

1. Kupio sam medijapan debljine 4mm, šestarom ocrtao krugove 0,5-1mm manje od rupa u polici i testericom za tehničko izrezao te krugove. Ubacio sam parčiće u rupe i heftalicom ih fiksirao. Sama heftalica nije mogla da buši policu i medijapan pa sam se služio i malih čekićem. Ovaj deo posla mi je oduzeo najviše vremena jer sam hteo dobro da fiksiram te ubačene parčiće i da sve uloške hetalice izravnam čekićem kako kasnije polica ne bi bila hrapava, i kako bi izgledalo kao da tu rupe nikad nisu postojale.
Slika
2. Tanki sunđer (oko 3-4mm) sam zalepio lepkom "Tigar" preko medijapana i spoja sa policom. Popunio sam te rupe tako da je polica bila ravna ali su se zakrpe od sunđera jasno videle.
Slika
3. Slučajno sam nabavio crni filc debljine oko 2 mm koji se koristi pri izradi unutrašnjeg dela cipela, uloška koji ide ispod stopala. Kupio sam 1kg Tigar lepka i špaklom premazao policu, prvo samo gornji deo (lice). Postavio filc i izravnao ga. Nisam ga razvlacio i natezao!
Posle 10ak sati sušenja naneo sam sloj na bočne stranice, prislonio filc i izravnao ga. Koristio sam štipaljke za sušenje veša kako bih fiksirao filc na mestu. Kada se i ova faza osušila, namazao sam policu po unutrašnjoj strani bočnih polica, fiksirao filc i ostavio da se dobro osuši.

4. Skalpelom sam odsekao višak filca sa unutrašnje strane police. Finalni rezultat je bio više nego zadovoljavajući.

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika


Ajde da čujem sta mislite o tome kako je ispala....

Tu sam za sva dodatna pitanja, pa izvol'te, pitajte.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polica za zvučnike - vraćanje u fabričko stanje
PostPoslato: 26 Nov 2009 03:24 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2009 00:52
Postovi: 3133
Lokacija: Bor
Ime: Milos
Opel: Astra F X16XEL Corsa C Z12XE MG ZR. A4B8.5
Garaza: pogledaj
Sjajno je ispalo, izgleda mozda malo mekse od fabricke sto je i lepse. Dao si me sjajne ideje ukoliko resim da izbacim one zvucnike sa daske, jer se mislim da stavim nove elipse gde stoje fabricke.

:postovanje:

_________________
Astra F X16XEL GSi
Astra u srcu, pamet u glavi, noga na gasu i anđeli cuvari


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polica za zvučnike - vraćanje u fabričko stanje
PostPoslato: 26 Nov 2009 07:42 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Miki, super je ispalo !!!
Posto i mene ceka isto to, znaci ti kad vidis da je neko dobro odradio... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polica za zvučnike - vraćanje u fabričko stanje
PostPoslato: 26 Nov 2009 11:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Citiraj:
...je gnjavaža svaki put pridržavati policu jednom rukom dok se drugom nešto stavlja u gepek , pritom polica je imala oko 12kg sa zvučnicima i ojačanjima.


Hehe slatke muke! Razumem te!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polica za zvučnike - vraćanje u fabričko stanje
PostPoslato: 26 Nov 2009 14:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009 01:19
Postovi: 90
Ime: Miroslav
Opel: Astra F 1.6 8V X16SZR
@ zeronenad

Da budem iskren, te slatke muke su prestale kad me je magnet zvucnika ošinuo po sred potiljka dok sam nešto muljao po gepeku. Policu sam bio zaglavio izmedju kedera gepeka u nadi da ce stajati bar desetak sekundi dok nesto spustim u gepek...i dok sam spustao, spustila se i daska! :) Uh! Bas sam imao lepu cvorugu.

@ pashutin

Hvala, hvala!
Znam sta kazes, kad vidis da je neko vec radio nesto slicno, dobijes samopouzdanje, vidis da je izvodljivo uraditi..

@ Dzimi
Meni su govorili da je nemoguce uraditi da izgleda fabricki...i to me najvise nervira kad me neko ubejduje u nesto sto ni sam nije probao, tek se tada zainatim i uradim sta sam zamislio!
(Tako sam renovirao i celo kupatilo (gletovao, krecio, lepio plocice, malterisao) i kuhinju (spojio kuhinju i terasu, radio spusteni plafon, skicirao i sklopio kompletne radne delove), a nacio se preko interneta :) , i ispalo je zadivljuje dobro! A sve je pocelo od tih ubedjivanja kako je nesto nemoguce uraditi...)

Ja sam ovo radio na goreopisani nacin, mozda neko dodje jos do neke bolje ideje. Bilo bi dobro da je iznese ovde da je razmotrimo. :)

Postoji jos jedan korak u krpljenju rupa na polici, koji nije toliko neophodan. Nisam ga naveo zbog toga da ne bih upasio ljude, da ne pomislite da je proces previse komplikovan. Ali posto vidim da interesovanje raste, spomenucu ga.
Naime, stvar je u ojacavanju police.
Konkretno kod Astre F postoji limeni profil u obliku slova "V" koji daje potporu polici i cini je dosta čvršćom. Da bih postavio zvucnike, moram sam i taj profil da secem na dva mesta...
Predvece cu iscrtati slike i objasniti kako sam i njega vratio u fabricko stanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polica za zvučnike - vraćanje u fabričko stanje
PostPoslato: 06 Mar 2013 22:37 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2013 17:46
Postovi: 269
Lokacija: Avala
Ime: Srdjan
Opel: Astra F 1.4
A taman sam planirao novu da kupim i vidim ovo :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs