Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 20 Apr 2024 08:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: demontaza donje konzole (Vectra,calibra,Omega,Kadett)
PostPoslato: 26 Okt 2009 00:12 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2009 09:04
Postovi: 1140
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Vektra A 4x4 2.0 16v
Iskulirao sam se i sada pisem ponovo. :ots:
demontaza donje centralne konzole za Vectru,calibru,Omegu,neke od modela Kadetta
Inace, sve ovo je radjeno zbog svetla u piksli pa smo na kraju zakljucili da sam se dzabe toliko ''iscimao'' zbog svetla u piksli jer je moglo i na laksi nacin da se odradi tako da je ostao tekst iz price zamene sijalice ali se usput i vidi ono sto pise u naslovu teme...


Neka postoji tema ako nekom zatreba. Ja sam ne pusač i piksla mi ne treba ali sam odlučio ipak da odradim jer mi dobar deo društva spada u pušače pa mi uveče tresu pepeo svuda po kolima samo ne tamo gde treba. Pušenje sam zabranio dok ne popravim sijalicu. Ne ide skroz da zabranim jer sam im u startu dozvolio da puse. Ne bitno. Elem i Bond, pa da pocnemo sa radom.
Ovako.
Prvo što sam ja odradio je da sam skinuo ceo donji deo plastike, panela ili donjeg dela table, kako god da se zove, sve do zadnje klupe. Zvacemo ih paneli. A cisto da se zna na ovo mislim
Slika Prednji panel
Slikazadnji panel
Oni se skidaju ovako.
Odsrafite srafove koji se nalaze kod vozacevih i suvozacevih nogu. Sa vozaceve desne a suvoaceve leve stane. Ja ih imam po jedan, inace ih ima po dva. Odvrnemo ih.
Slika
Zatim pristupate skidanju jednog plasticnog dela izmedju rucice menjaca i rucne. Zvacemo ga platicni poklopac.
Plasticni poklopac se skida relativno lako. Ravni srafciger se koristi pri ovoj radnji. Gurnete srafciger lagano u zazorcice i zakrenete srafciger. Plasticni poklopac zatim maltene iskochi sam.
SlikaSlika
Ovo radimo kako bi dosli do jednog srafa. On se nalazi tik iza rucice menjacha. Krstasti i vrti.
SlikaSlika
Odvrnemo i taj sraf. Sada imamo jos jedan sraf koji se nalazi ispred koze rucne kocnice. Odvrnete i njega.
SlikaSlika
Ostala nam je jedna matica koja se nalazi ispod gume na zadnjem panelu, odnosno u prostoru koji sluzi za ostavljanje sitnica tik ispred zadnje piksle. Izvadimo tu gumu i primeticemo maticu, 10-ku. Odvrnete i nju. Naravno sve srafove stekate negde da ne pogubite. Posle ovoga bi trebalo da je zadnji panel slobodan za vadjenje. Izvadite zadnji panel.
SlikaEvo onog prostora sitnice. Izvadite gumu i evo matice Slika izvadite i zadnji panel. Koza rucne kocnice ne treba da vas brine, samo je prevucite kao kada zensko skida majicu pa je pri skidanju okrene naopako..kapirate? :D e tako skinete i kozu sa rucice rucnice. Slobodno povucite videcete da koza u vrhu, blizu samog hvatnog dela spada sa zleba.
Ovako izgleda zleb.Slika
Ako ste skinuli oba panela auto bi trebalo ovako da izgleda. Ja sam ovde kozu sa rucne skroz skinuo...
Slika


E sada, rucicu menjaca postavite u drugi stepen prenosa a rucicu rucne kocnice podignite dokle god moze. Vadimo prednji panel. Kozu menjaca izvadite kao i plasticni poklopac lako je. Posle ta koze ide ispod te rupe koja je ostala
Slika
Dok vadite panel ili chupate, rukama, prvo jednu pa drugu stranu, razvucite malo plastiku sa koje smo odvrnuli srafove sa pocetka priche (kod vozacevih i suvozacevih nogu). U toku vadjenja primeticete kabal ili zicu koji ulazi u deo gde se nalazi piksla. Taj kabal cine dve zice, jedna je dzek za pikslu a druga dzek za sijalicu. Izvucite ih jer vas oni sprecavaju da izvadite panel a da ne polomite dzekove ili iskidate sam kabal. Na slikama cete videti da sam ja to vec uradio
SlikaSlika
Tako cete lakse izvuci panel. Uz malo strpljena i volje prednji panel ce biti izvadjen.
Slika
Izvadjeni panel naravno sadrzi i pikslu. Okrenite ga naopako i primeticete zabice. Podognite ih i iskocice deo sa pikslom. To sam zaboravio da slikam. Istrosila se baterija. Ali sam slikao na samoj piksli. :headbang:
Slika

Sada jednostavno iz dzeka za sijalicu izvadite pregorelu sijalicu i ugurajte novu. U pitanju je ubodna sijalica. Ja sam hteo da budzim neke diode ali me je mrzelo. Hteo sam neko jako belo svetlo ali batalih.
Kada ste postavili novu sijalicu sada se, naravno, sve vraca na mesto.
E sad, dok vracate prednji panel tj. dok je panel u polozaju poluvracen nazad da se tako izrazim, uhvatite zicu, kabal, na kojoj ste zamenili sijalicu i provucite kroz rupicu na prednjem panelu. Evo ovako.
SlikaSlika Tako ce vam biti lakse da vratite ovaj onaj deo sa zabicama koji smo prethodno otkacili. To je ovo.
Slika
Kada pogledate iza njega bice vam jasno gde koji dzek ide tj. dzek od piksle i dzek od sijalice.
E sada, pri vracanju dzekova na mesto, postavite deo sa pisklom (sa prethodne slike) ukoso ka suvozacevom mestu, i ustekajte dzekove :)...ovako
Slika
A zatim deo sa pikslom (na drugoj prethodnoj slici) :) ugurajte u rupe tj. u onaj deo odakle ste zabice odglavili i samo gurnite dok deo sa pikslom ne klikne na svoje mesto.
SlikaSlikaSlika
Sada vratite kozu menjacha jednostavnim pritiskom dok ne klikne i vratite panel. zavrnete srafove dole kod nogu vozaca i suvozaca. A zadnji panel necu da ilustrujem, jer je jako lagano za vracanje. Plasticni poklopac kliknete nazad, kozu rucice rucne kocnice isto, klik nazad, onu maticu zavrnete, vratite gume i to je to.
Nadam se da je jasno dovoljno. eto.. :ots:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs