Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 24 Apr 2024 20:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 05 Okt 2012 19:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
dakle,ovo je jeftinija varijanta ciscenja dizni ali je svakako delotvorna.
do duse potrebna su mala ulaganja,ali to se isplati posle jednog pranja seta dizni i step motora.
nadam se u skorije vreme da cu da vam predstavim i simulator za injektore i rampu za testiranje protoka sa pumpom,ali otom potom.

od ulaganja vam treba,ultra zvucna kadica koja se krece izmedju 20 i 150evra. treba vam i 200 kinte za rele migavca i jedna sijalica od 21w. takoje trebaju malo kablova i male buksne i malo termo buzira.

da,treba vam i jednan ispravljac na 12v,a u zamenu za njega moze vam posluziti i punjac za akumulatore.
ja imam napravljen labaratoriski ispravljac sa regulacijom voltaze i amperaze tako da je on idealna kombinacija

Slika

prvo povezite automat za migavce,naravno od opela, automat opteretite sa jednom sijalicom od 21w,spakijte u neku lepu kutijicu,i ugradite na kutijici prikljucke za kablove.

Slika Slika

onda uradite kablove,spojite bukne i zalemite ih i navucite termo buzire na njih.

Slika

u kadicu stavite dizne,naspite zagrejanu vodu do 60c,izmesajte je sa sudomilom ili tecnim samponom za ruke i ciscenje moze da pocne. ukljucite automat da skljoca.

Slika Slika Slika

ciscenje injektora u principu traje od 10 do 20min. kad se ciscenje zavrsi,kompresorom ili spricem od 10kubika ih dunite sa donje strane dok skljocaju i to je to.

prirucno testiranje injektora dali prave dobar mlaz izdleda ovako:
na spric od 10 kubika navucete odgovarajuce crevo sa dve selne. spric napunite benzinom,razredjicacem,ukljucite automat i jako pritisnete plasticni klip. mlaz mora da bude pod jednakim uklom u vidu rose.

Slika

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 08 Okt 2012 20:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Evo malo da dodam sve je dobro,samo ovo ciscenje u vodi i sudomilu nema neki efekat.Cisti se samo spoljni deo dizne,ali ne i iglica ventila i rupice za rasprsivanje.Moj sistem ima sve to isto,samo sto se u kadicu sipa jedan deo tecnosti za ciscenje a isto toliko u posudu koja sluzi kao rezervoar,ima ventil za ubacivanje vazduha i sat za pritisak.Ja sam napravio rampu za 4 dizne,a i dodatak za ciscenje po jedne dizne.Za vreme ciscenja dizna je u kadi sa tecnoscu za ciscenje,ukljuci se simulator koji ima potenciometar kojim regulisem vreme otvaranja.Tecnost za ciscenje iz posude pod pritiskom prolazi kroz diznu i cisti je dok je u UZ kadi.Tako se postze istovremeno ciscenje donjeg dela (rasprsivaca)dizne i same dizne iznutra.Posle toga vazduh u kontra smeru da se ocisti sito.Najveca investicija UZ kada
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Znaci na tvoj sistem napravi nosac za jednu diznu(posto je kada mala) i ovaj sistem za protok tecnosti kroz diznu(obavezno ugraditi 2 filtera benzinska za prociscavanje jer se deo tecnosti ponovo vraca )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 09 Okt 2012 18:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009 11:40
Postovi: 589
Lokacija: mostar
Ime: sreto
Opel: calibra rwd biturbo
Garaza: pogledaj
ja sam cistio u stopostonom alkoholu umjesto vode


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 09 Okt 2012 19:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
moje dizne na vektri nisu ciscenje od kada je kupljena,to je otprilike tri godine.
u zadnje vreme su me dizne toliko zezale da voznja na benzin nije bila moguca,ili da bolje docaram kao da je radila na tri klipa.

dizne su oprane ovim postupkom,jedna je zamenjena jer je bila losa i posle pranja sada auto jede asvalt na benzin. nema trokiranja,seckanja i sve sto prati strokave dizne.

elem,svuda gde sam citao pominje se obicna voda sa deterdzentom ili namenska tecnost za kadice. pominje se i alkohol,ali sve se vrti oko vobicne vode. takodje,mnostvo klipova ima na youtube na kojima se dizne peru u kadici povezane samo sa simulatorom.
ja ipak mislim da bi se dogodio potpun efekat pranja u uz. kadici tecnost mora da je "stajaca" da bi ona odradila svoje na odredjenoj frekfenciji.

opet kazem,dosta klipova ima na youtube a i tekstova po internetu,pa ko zeli da obradjuje ovu temu detaljno,moze dosta toga da vidi i da nauci.
naravno,uvek se dobrodao dobar savet,pametan predlog i bolja ideja :ziveli:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 09 Okt 2012 21:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Ako pogledas predzadnju sliku,videces da u kadi ima vode,a ova dodatna plasticna sluzi za tecnost za ciscenje(karburatora,dizni).to se tako radi da bi kada ostala cista,a iz plasticnog suda tecnost se lako presipa.Veruj da je ovo izuzetno efikasno,samo treba malo veca kada.U pocetku sam koristio pumpu da tera tecnost,ali zbog male kolicine tecnosti pumpa se grejala i crkavala posle desetak garnitura dizni.Kada sam izmenjao jedno 7-8 pumpi(uvek sam morao da imam dve pumpe,jer se desavalo da crkne na pola ciscenja) razbatalio sam sve i napravio ovako da radi na pritisak iz boce.Prvu kadu sam kupio od Vojkana iz Nisa pre 17 godina (toliko i radim ovo i smatram da imam dosta iskustva) a za to vreme sam probao sve i svasta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 09 Okt 2012 22:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
I ja se zanimam jednom slicnom spravicom, samo sto ja za ciscenje koristim kadicu i simulator,a za testiranje protoka pravim nesto poput ovoga sto je Zokac odradio, s tim sto planiram i menzure, da imam kompletan uvid.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciscenje benzinskih injektora
PostPoslato: 09 Okt 2012 23:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Za testiranje protoka koristim isto ovo samo sto sipam benzin i koristim rail sa rasteretnim ventilom i menzure.Ventil koristim da bi bio konstantan pritisak,menzure da se uporedi kolicina ubrizgavanja i ujedno vizuelno kontrolises kvalitet rasprskivanja.Isto je ovako samo lepo spakovano u kuciste,dodat LCD displel,malo diodica i cena od 800-1000e.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs