Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 08 Maj 2014 22:11 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
i uvek za te stvari oko podmazivanja oringa koristite glicerin ulje ili mast :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 07 Jun 2014 19:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2014 15:53
Postovi: 31
Lokacija: Smederevo
Ime: Miloš
Opel: Astra G
Једно питање у вези радијатора. Мој тип радијатора је Бехр. Нема електро вентил, али до оног двоцевног моста http://www.google.rs/imgres?imgurl=http ... 58&ndsp=25, иде један каблић које је само био убачен, тј прилепљен у тај пластични мост, са спољне стране, тј убачен у џеп. Није био повезан ни на шта, значи нема никакав џек на мосту. Ја сам тај кабал скроз извадио из пластичног моста. Да ли је то постављено у случају уградње моста са електро вентилом? или ипак има неку функцуију? Да ли расхладна течност код радијатора који немају електро вентил, а имају мануелну климу, нон стоп циркулише кроз радијатор кабине, без обзира на положај прекидача за грејање?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 05 Nov 2014 18:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2012 14:21
Postovi: 8
Lokacija: Jagodina
Ime: Ivica Vasic
Opel: Astra G 1.7 DTI 16 V isuzu
AstraG_SD je napisao:
Једно питање у вези радијатора. Мој тип радијатора је Бехр. Нема електро вентил, али до оног двоцевног моста http://www.google.rs/imgres?imgurl=http ... 58&ndsp=25, иде један каблић које је само био убачен, тј прилепљен у тај пластични мост, са спољне стране, тј убачен у џеп. Није био повезан ни на шта, значи нема никакав џек на мосту. Ја сам тај кабал скроз извадио из пластичног моста. Да ли је то постављено у случају уградње моста са електро вентилом? или ипак има неку функцуију? Да ли расхладна течност код радијатора који немају електро вентил, а имају мануелну климу, нон стоп циркулише кроз радијатор кабине, без обзира на положај прекидача за грејање?


Na mojoj Astri je isti takav princip kod dvocevnog plasticnog mosta hladnjaka kabine i kablic je samo ubacen u plasticnu stipaljkicu ( dzep kako si ga ti nazvao) i mislim da je to samo kod manuelne klime tako odn da nema elektro ventil! Ali je na mostu pisalo da je Behr!

Pre par dana sam primetio veliko magljenje pa sam na osnovu foruma saznao da je jedan od mogucih uzrocnika i hladnjak klime odn.. kako se kod mene predpostavilo gumice! Medjutim i posle kupovine original GM gumica i dalje je curenje na cevi do suvozaca bas na mestu spajanja mosta i cevi iz motornog prostora! Da li jem ozda neko imao slican problem i da li ga je resio i kako ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 05 Nov 2014 18:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2012 14:21
Postovi: 8
Lokacija: Jagodina
Ime: Ivica Vasic
Opel: Astra G 1.7 DTI 16 V isuzu
olix je napisao:
Ako nesto radi ne diraj :-)
Meni su otisle gumice, kupim u jednoj prodavnici original gm, pa to nema veze sa pamecu. Namucih se ceo dan I natopih auto jos gore.

Sent from my IdeaTab A2107A-H using Tapatalk



Pozdrav ... kako si resio problem gumica? jel ti je i posle stavljanja GM originalnih curela voda?Jer meni se to upravo desava?
Da li da uznem malo vece gumice odn istog precnika a debljeg obima?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 05 Nov 2014 19:26 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2013 16:52
Postovi: 208
Lokacija: Loznica/Beograd/Smederevo
Ime: Oli
Opel: Astra G 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
Ja sam napakovao neke dve i jos dodao silikona. Za sad je ok :)
Drugar imao ceo set raznih gumica pa smo nesto improvizovali. Samo pazi se dobro, ja sam solidno natopio auto zajebavajuci se oko toga.
Originalne su oblika prstena, nisu oble kao klasicne gumice, ne znam da se izrazim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 02 Dec 2015 16:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2015 17:56
Postovi: 17
Lokacija: Odzaci
Ime: Draza
Opel: Vectra C 2.0dti
Garaza: pogledaj
Svaka cast na temi. Vrlo korisno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 04 Dec 2015 20:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2015 17:56
Postovi: 17
Lokacija: Odzaci
Ime: Draza
Opel: Vectra C 2.0dti
Garaza: pogledaj
Danas sam skinuo mali hladnjak, kod mene je delphi, nisam imao neko preterano magljenje u kabini ali nisam imao grejanje uopste, bukvalno skroz hladno. Kad sam skinuo posudu ispod malog hladnjaka bila jr potpuno suva i prasnjava, znaci uopste nije bilo nikakvog curenja ali je hladnjak bio skroz zacepljen, voda skoro da ni ne prolazi kroz njega, izvadio sam puno smeca iz njega ali i dalje ima slabu protocnost kad ga gurnem na mlaz vode jedva da curka... Kaze mi majstor da ce jako slabo grejati ako njega montiramo ponovo. Kad kupujem nov hladnjak jel uz njega dobijam i nove gumice u kompletu? Razmisljam da kad sve montiram da neko vreme vozim tako bez konzole i kasete, jednonpar dizanja do radne temperature da vidim dal je sve leglo kako treba i ako nema nikakvog curenja i problema da tek onda vratim sve na mesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 25 Feb 2016 11:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2016 16:48
Postovi: 5
Lokacija: Novi Banovci
Ime: Bojan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Može li mi neko reći gde da kupim ove gumice? Zvao sam sve veće radnje auto delova niko ne drži. Našao samo jednu, ali mi je daleko pa je držim kao rezervu. U pitanju je Behr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 25 Feb 2016 13:52 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2013 16:52
Postovi: 208
Lokacija: Loznica/Beograd/Smederevo
Ime: Oli
Opel: Astra G 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
Kada sam menjao, nasao u Loznici u nekoj radnji, ali nema veze sa originalnim iako pakovanje tvrdi drugacije :)
Tako da je sve iscurelo na pod.
Gumice su vise prstenastog oblika, ne okrugle, ne znam da se izrazim drugacije.
Ne sipaj odma antifriz dok se ne uveris da dihtuje dobro, uci na mojim greskama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2016 17:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2016 16:48
Postovi: 5
Lokacija: Novi Banovci
Ime: Bojan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Nasao sam u jednoj radnji u bg, isto navodno original ali su na drugom kraju grada u odnosu gde radim tako da cu poruciti pa da ide nekom brzom postom. Inace nasao sam video nekog poljaka koji je detaljno snimao ceo proces. Nadam se da cu uspeti da odradim, a planiram da ispustim sve iz sistema, pa kad vec jedem ono sto se ne jede da isperem sistem i sipam nov antifriz. Posto su pre mesec dana menjane gumice na caurama pa ima jos malo ulja. Inace majstor mi trazi 50 evra za ruke...

Послато са SM-N9006 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 25 Feb 2016 18:02 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2013 16:52
Postovi: 208
Lokacija: Loznica/Beograd/Smederevo
Ime: Oli
Opel: Astra G 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
Nije toliko komplikovano ako su same gumice ok, da kad spakujes da dihtuje. Jedino je malo smorno cupati one plastike. Imas jedan saraf sa strane do motora, ali je nisko, tako da ti treba neki kanal ili nesto slicno kako bi ga odvrnuo.
Ako uspem da nadjem stare gumice slikacu. Obavezno ispusti sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 25 Feb 2016 21:07 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
sa Behr radijatorom - ako nemas alat za osigurace, bolje prepusti nekome da ti to zameni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2016 22:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2016 16:48
Postovi: 5
Lokacija: Novi Banovci
Ime: Bojan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Jel treba neki poseban alat ili...? Mislim da za ovo mogu da posluze bilo koja klesta? Dobar deo toga inace radim sam na autu, osim zahvata kao npr veliki srervis... Ovo kao sto je na snimku bi trebalo da je i kod mene: https://youtu.be/83fMH45YzXA

Послато са SM-N9006 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 25 Feb 2016 22:56 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ako je isti ovakav, onda mozes da pridjes sa bilo cime da izvuces osigurace.

Kod mene na bertonci je isto Behr (digitalna klima) ali je radijator duzi. Nema ovih plasticnih cevcica i pozicioniran je tacno uz protivpozarni zid.
Naravno, uspeo sam da pokrivim sediste o-ring gumice dok sam vadio osigurace, pa sam kupio nov radijator.

U svakom slucaju rasturi plastike, pa pogledaj. Ako je taj duzi radijator, bolje oteraj nekome da ne napravis problem.

Inace, gumice, barem ono sto sam ja video na astrama su okrugle, Nisam video do sada elipsaste.

Ovo sa linka je mozda Delphi, nisam siguran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2016 08:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2016 16:48
Postovi: 5
Lokacija: Novi Banovci
Ime: Bojan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Sutra razbucavam, pa cemo videti sta je... Da li prolazim sa 1500 din ili malo vise :-) u svakom slucaju hvala na info, javljam rezultate...

Послато са SM-N9006 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 26 Feb 2016 20:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 19:39
Postovi: 393
Lokacija: Leskovac
Ime: Nemanja
Opel: Astra Bertone 2.0t
Garaza: pogledaj
Prosto k`o pasulj, samo se malo udubis u rad i prati redosled prehodnog snimka. Od alata je potreban jedan torex i jedan srafciger manji, time izvlacis osigurace. Gumice GM iz originala kostaju 1750 din, sa osiguracima, barem kod nas u Leskovcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 12 Okt 2016 21:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2014 16:44
Postovi: 11
Lokacija: Gnjilane
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.7 dti
Pozdrav svima, i ja imam problem sa ovim gumicama :D jel bi neko mogao da mi kaze gde bi mogao da nadjem da kupim. Zivim na Kosovu i ubih se trazeci, nigde nisam nasao. Pa bi da porucim brzom postom negde iz Srbije.Dajte preporuku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena gumica radijatora kabine na astri G
PostPoslato: 22 Nov 2016 17:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2015 23:19
Postovi: 53
Lokacija: Subotica
Ime: Nemanja
Opel: Astra G 1.6 8v 62 kw
Gde moze da se naruce ove gumice za radijator kabine Astre g? Kad ste montirali most na cevi jeste gumice stavljali unutra gde treba da legne O ring ili na cevku pa onda gurali da naidje, posto sam ja imao peh da mi se pocepala gumica, posto sam O ring stavljao unutra u mosticu gde bi trebalo da nalegne i onda naguravao cevke. :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs