Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 10:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: ubacivanje zica u vrata u corsi c
PostPoslato: 04 Okt 2010 23:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 23:45
Postovi: 465
Lokacija: okolina pozarev
Ime: dejan
Opel: corsa c 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
e ovako da i ja pokusam nesto da vam pomognem
dakle stigli su zvucnici
Slika
Slika
pa je bilo potrebno da se stave i odgovarajuce zive za njih posto ove opelove standardne ne zadovoljavaju.
e sada pocinjemo.
prvo je potrebno da se skine plastika izpod volana i to sa 2 torx strafa sa donje strane da bi se stiglo do snopa zica sto idu ka vratima,to je sa vozaceve strane a sa suvozaceve je potrebno samo skinuti kasetu.
dobro je da se kabal namaze uljem il vd40 i polako gurnuti u snop zica za to je potrebno dosta strpljenja. sa druge strane izvaditi dzek i skinuti zastitnu gumu sa dzeka i spicanglama sacekati da se vide zice i povlaciti ih.
Slika
u dzeku ima nekolik praznih pinova,tj ostavljeno mesto za spoj zaca,bar kod mene. uzeti i izbusiti rupu za1mm vecu nego sto je precnik kabla i kroz njih provuci zice,sve to na dzeku od auta.
posto je kod mene rupa u tapaciru nije bilo potrebno da se skida tapacir sa vrata mogao sam da radim kroz rupu za zvucnik.
ako treba skinuti tapacir sa vrata,redosled je sledeci.
skinuti plastiku u cosku gde je visokotonac tj za manuelno stelovanje retrovizora,polako poceti vuci ka autu sa gornje strane i izaci ce,ispod njega je jedan straf,
drugi je kroz rupu na tapaciru,treci je skriven ispod rucke za otvaranje vrata,skida se platika. i naravno 3 komada skroz sa donje strane,jos nekoliko zabica i tapacir je skinut.treba jos skinuti cistac prozora sa unutrasnje strane da bi izaso tapacir na gore.
skinuti dzek sa vrata i na istim mestima kao na dzeku na autu izbusiti rupe,paziti da se ne pogrese kad se spoje dzekovi.
Slika

vratiti dzek na mesto i tek onda provuci zice kroz rupe samo paziti da se ne ispreplete jer treba opet skinuti,sto se meni naravno deslio, :banghead:
zice je tada malo teze staviti al dzek ne staviti na mesto skroz nego staviti ga ukoso da bi se videle rupe sto su izbusene i onda polako prsima ili spicanglama ubaciti zice.
Slika

polako jednom rukom vuci zice u vratim a drugom staviti dzek na mesto i polako spakovari dzek da se uklopi.
Slika

odvojiti zice za bas i sa visoki i evo vam zice u vratima pazite samo da se ne ispreplete oko klizaca prozora i da nigde ne zakacinju.
mali savet,kada vec provlacite zice provucite koji par vise jer mozda vam zatreba za jos nesto u vatima.

Slika
sa suvozaceve strane je postupak isti.
Slika

Slika

povezite to na skretnicu ili na pojacalo i na kraju imate prednji sitem napajan dobrim zicama i sada uzivajte u slusanju.
Slika

posto sam sam radio i nisam imao pomoc bilo mi je potrebno oko 3-4sata za ceo posao.
nadam se da sam pomogo savetom,ako nesto nije jasno slobodno pitajte. :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ubacivanje zica u vrata u corsi c
PostPoslato: 04 Okt 2010 23:51 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Fin how to :)

Par pitanja:

1. zasto nisi kupio adaptere i zvucnike stavio na fabricko mesto nego busio tapacirung? Isto za tweetere?

2. Jel imas dobro pojacalo za ove ludilo zvucnike :D

3. Jel ti je to pucao airbag :)

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ubacivanje zica u vrata u corsi c
PostPoslato: 05 Okt 2010 00:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 23:45
Postovi: 465
Lokacija: okolina pozarev
Ime: dejan
Opel: corsa c 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
1-kupio sam adaptere al prorezi na tapaciru su okrenuti ka dole,a ne ka gore i mnogo se bolje cuje kad su ovako zvucnici,a plus ne staju ovi zvucnici u one original adaptere,malo su veci :wink: . pa sam morao da ih preradi i da ih nadogradim

Slika

Slika


Slika
isto vazi i za tweet,ne staje u original mesto i sad je okrenut ka vozacu radi boljeg zvuka.


Slika

2- ima pojacalo za njih i 2x1.5 kabal do dzeka je bio pa morao sam da ubacim i u vrata 2x1.5 da bude do zvucnika.
3-jeste,takav sam ga uzeo,jbg 3000eura jeftiniji bio,nema se para :trtmilojka:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs