Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 25 Dec 2018 13:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam uzeo kod nas, preko KP, mikrofiber peškir dimenzija cca 50x50cm (izgleda kao dupla mikrofiber krpa) za oko 800-900 din. Obično koristim njega i jednu običnu mikrofiber krpu za sredstvo 'Wax it wet' i sasvim je dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 30 Dec 2018 18:31 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Fino fino. A jel neko radi predpranje bilo penobacacem ili prskalicom? Hocu da uzmem sa alija penobacac, ali mi to nije problem jer ne znam gde i koje sredstvo da koristim kao predpranje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 30 Dec 2018 19:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Slika

Koristim ovo sredstvo i dobro je.
Mozes da ga koristis i kao sampon za rucno pranje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 30 Dec 2018 20:22 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
@Nestado - do sada sam isprobao: Elite Snow Foam, Karcher RM 615 i Bilt Hamber Auto Foam, a sve to sa Karcher K5 i PA LS3 pjenomatom. Ovaj Elit je pravio dobru pjenu, ali je ostavljao bijele tragove poslije pranja. Karcher - gusta pjena i dobro pere, nemam nikakve zamjerke. Bilt Hamber - nešto manje gusta pjena ali mislim da je davao najbolji efekat i skidao najviše prljavštine sa auta. Eto. Od ovih što sam probao, preporučujem Bilt Hamber ili Karcher, Elit mi se nije svidio.

Iskreno, u zadnje vrijeme sve manje koristim pretpranje. Možda je to bitna stavka nekom "detaileru", koji mora da pazi na svaku ogrebotinu i da ukloni svako zrnce prašine prije tretmana auta. Ja to samo kad se iskupe komšije ili kakva familija da ih provociram i izazivam zavist. :D Najčešće perem auto na tradicionalan način, s tim da koristim pjenomat za nanošenje šampona. :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 30 Dec 2018 21:05 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Vlado ja sam gledao taj penobacac u prodavnicama, imam isto Kercer K2 masinu. Slaba ali zavrsava posao vise od 10 godina je imamo. Takodje sam video taj sampon u ambalazi od 5l za 2200din u Nisu. Kazi mi koliko pranja imas sa 1l te tecnosti?
Meni treba to kao predpranje i snow foam jer stvarno me ponekad mrzi, a i nemam vreme rucno da perem. I naravno kad mi je auto mnogo prljav, predpranje bi dosta skinulo pa bih posle imao manje posla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 30 Dec 2018 22:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Dok Vlada ne odgovori... :D

Ne postoji Karcher sredstvo za pretpranje pomoću pjenomata, a da je u pakovanju od 5l. Ti si vjerovatno vidio OVAJ "obični" RM619 šampon. Ima ga i u pakovanju od 1l. Ono što tebi treba je Ultra foam cleaner 3-in-1 oznake RM615. :ok:

Ja nikada nisam bio zadovoljan učinkom samog pretpranja, uvijek je moralo poslije da se trllja i šamponira ručno. Doduše, Kacher ima u ponudi niz - KLIK, KLIK, KLIK deterdženata za profesionalnu upotrebu, sa kojima je efekat pranja jači (neki skidaju vosak). Ja to nikada nisam probao, tako da... :ukazan:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 30 Dec 2018 23:57 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Hvala brate na odgovoru. Jeste ja sam taj video. Meni nije problem posle toga da predjem auto rucno, samo da je efekat na kraju dobar. Koliko pranja ima se ovom od 1l?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 31 Dec 2018 01:47 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Za ovaj Bilt Hamber vele:"Dilute as required to obtain a PIR (panel impact ratio) of between 1:100 and 5:100.", pa računaj. Kacher šampona treba nešto više, čini mi se... zaboravio sam.

Znaš kako, ta razmjera za razblaživanje važi samo ako ćeš šampon koristiti u onim bocama za šamponiranje. Pošto planiraš da koristiš "foam lance" i Karcher, onda tu ide posebna matematika. Koji protok vode ima mašina, pa pratiš za koliko vremena isprazni onu bocu od foam lance-a, pa preporuka proizvođača šampona, pa sve fino to staviš na papir, a zatim taj papir zgužvaš i baciš u korpu za smeće. :D Ja to odokativno mjerim.

Ubacim oko 0,5 dl šampona (karchera je malo više), naspem 0,5l mlake vode, pjenomat na najgušću pjenu i to mi bude da obletim oko Astre 2 puta. Ti vidi, ako ne budeš zadovoljan, onda pojačaj koncentraciju šampona. Što više, to bolja pjena i zavist komšija. Znači sa jednim litrom (Bilt Hambera) 15-20 puta možeš odraditi pretpranje.

Ovaj je probao dosta toga. Pogledaj, možda stekneš neku predstavu kako i šta. :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 31 Dec 2018 02:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ja sam RM-615 kupio u decembru 2016 i nisam merodovan da ti kazem koliko se trosi tecnosti prilikom pranja.
Taj komplet mi sluzi kad je hladno vreme a auto prljav od snega, soli i blata. I takvih situacija imam 5 x godisnje...jer mi se masina i sva oprema nalazi u Trsteniku.

Ova bocica miskim da kosta izmenju 800 i 1000 dinara....davno je bilo pa tako mi je u secanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 31 Dec 2018 13:47 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Ja opet širim dezinformacije. :bekelji:

Evo kako da se odredi tačan razmjer šampona. Zavisi od same VAP mašine i njenog protoka vode, dizne na pjenomatu, kao i samog šampona. Nije komplikovano, ali ja to nikada nisam radio. Nisam ja toliko precizan. :D



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 18 Feb 2019 11:58 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Ovako stigli su mi neki paketi sa Alija. Dva mikrofiber peskira za susenje. U sredi perem auto pa ostavljam utiske i slike. Steta sto mi nije stigao i penomat ali cekacemo. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 11 Mar 2019 14:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Naleteo sam na tekst pa mozda nekom bude od koristi

Glina, iako slabo poznata kod nas, sve je popularnija medju ljubiteljima automobila, pogotovo onih koji svoje ljubimce vole da održavaju u top stanju, kada je čistoća u pitanju. Čišćenje glinom je postao nezaobilazni korak prilikom bilo kog iole ozbiljnijeg detailing-a. Automobil čija površina nije očišćena glinom pre poliranja se smatra "neadekvatno pripremljenim" za fazu poliranja.

Šta je to glina

Glina služi za uklanjanje čestica nečistoće koje su se vezale za površinski sloj na kolima (lak). To su čestice koje se vremenom gomilaju i vezuju za lak, da ne kažem "zabadaju" u njega, i koje se ne skidaju prilikom pranja automobila, već ostaju tu.

To se može proveriti tako što se rukom predje preko nekog panela automobila nakon što je opran. Najbolji način za testiranje je sa kesom, tako sto se stavi ruka u neku tanku kesu, recimo jednu od onih za zamrzivače, i onda se polako predje preko panela na kolima. Trebalo bi da se oseti da je površina kao šmirgla, i da jednostavno nije skroz glatka, kakva bi u idealnom stanju trebala da bude.

Glina te čestice izvlači iz laka, ostavljajući površinu glatku kao staklo za sobom, koja se dalje može polirati, zaštititi voskom, itd...

Čestice se uklanjaju blagim prelaskom gline po površini, i za to je potreban lubrikant. Za tu ulogu se najčešće koristi neki od Qiuck Detailer sprejeva (QD).

Glina postoji u nekoliko abrazivnih verzija, i obično su to blaga, srednja i agresivna. Uosnovnom su gline srednje abrazivnosti sasvim dovoljne za uklanjanje većine nečistoća iz laka, te se ne savetuje korišćenje agresivne gline sem preko preke potrebe. Neke od "medium" glina su Meguiars plava, 3M plava, Sonus zelena, itd...

Glina može da se koristi za čišćenje kako laka, tako i stakala, felni pa i plastičnih delova.

Savetuje se da se ne koristi jedno te isto parče za lak i felne recimo, pogotovo ne u redosledu felne pa lak, iz razloga što felne na sebi sigurno imaju gomilu čestica od kočione prašine, i ista bi mogla da ogrebe lak, ako se glina ne koristi kako treba.

Zapekle vezane čestice

Auto pre pranja je obično prekriven prljavštinom kao što su prašina, blato, po koja ptičija "bomba", itd. Pored toga, mogu da budu i vezane čestice prljavštine, koje su vezane za lak, kao da su zalepljene, i takva vrsta nečistoće se skuplja vremenom (slika 1).

Pre_pranja.jpg

Slika 1

Nakon pranja obična prljavština se odstranjuje sa površine automobila, ostavljajući za sobom vezane čestice koje je teško videti (slika 2). Iako auto izgleda čisto, jednostavnim prelaskom ruke preko nekog od panela, kao što je opisano više, mogu se osetiti te čestice pod prstima. Neke su uočljive, kao recimo katran, pogotovo na svetlim bojama automobila.

Posle_pranja.jpg

Slika 2

Primeri tih čestica su kočiona prašina, industrijski otpad, ostatak od ptičijeg izmeta, smola sa drveta, metalna piljevina, i mnogi drugi.

Stanje laka i količina čestica moze da varira, i mnogi faktori utiču na to. Gde je auto parkiran, koliko je star, itd. Može da se desi da je noviji auto u gorem stanju od duplo starijeg recimo, sve zavisi od života tog automobila i eksploatacije istog. Sećam se da sam jednom naleteo na slike na kojima je čovek ostao šokiran u kakvom je stanju bila njegova glina nakon čišćenja relativno novog automobila koji je posedovao. Stvar je u tome, sto je redovno stajao na parkingu pored železare u kojoj je vlasnik radio, stoga i takvo stanje laka.

Uklanjanje vezanih čestica

Kako bi ste tu nečistoću uklonili i vratili površinu u stanje u kom je glatka kao staklo, koristi se glina.

Nakon dekontaminacije glinom, nastavlja se sa korekcijom boje (poliranjem) i žaštitom automobila.

Ako bi ste samo oprali auto i voskirali ga, ne bi ste uklonili te čestice, već bi ste ih jednostavno "zalili" lakom i ostavili ispod sloja istog.

Glina funkcioniše na način što te čestice vezuje za sebe i "izvlači" ih iz laka automobila, kao što je prikazano na slici:

Glina.jpg

Slika 3

Čestice bivaju zarobljene u glini, i glina biva sve zasićenija njima. To se lako vidi na površini gline (slika 4).

gliniranje.jpg

Slika 4

Korišćenje

Uvek pre korišćenja gline treba oprati automobil, kako bi se uklonila obična nečistoća.

Za prosečan automobil je dovoljno ko 50g gline.

Počnete tako što odsečete parče koje vam je potrebno. Uvaljate ga, urolate u lopticu, zatim u cilindričan oblik i onda je prsima spljosnete, tako da dobijete ravnu pljosnatu površinu.

To se uosnovnom radi kako bi se sama glina malo zagrejala i omeksala.

Kada se isprlja kao na gornjoj slici, potrebno je da glinu presavijete (umesite) kako bi ste dobili čistu površinu i nastavili dalje sa čišćenjem. Koliko često? Zavisi od stanja....čim se malo više zaprlja, presavijete je i nastzavite dalje. Ako je ne presavijate redovno, prezasitićete površinu gline, i umesto da skupljate čestice, grebaćete površinu koju radite.

Takodje je bitno koristiti dovoljno lubrikanta, nikako ostaviti da se površina ili glina osuše, posto to može dovesti do manjih oštećenja, pa je posle toga potrebno poliranje. Dakle, ne žalite lubrikant.

Preporučujem čišćenje manjih sekcija odjednom, recimo razbijete haubu na 3 dela, pa deo po deo.

Čišćenje traje, sve dok ne osetite da glina bez ikakvog napora klizi po površini, pošto na kontaminiranim površinama, kada se tek počne sa čišćenjem, moze da se oseti kako glina blago zapinje.

Ako vam slučajno ispadne na pod, to parče bacite i uzmite novo, pošto će to parče biti zasićeno prljavštinom sa poda.

Takodje da napomenem, da glina uklanja sve ili većinu voska, ukoliko je auto predhodno bio voskiran.

Čuvanje gline

Nakon korišćenja, ako glina nije u losem stanju možete sačuvati to parče. Recimo, nije lose da ga sačuvate za felne, tako da možete tu da ga iskoristite.

Ja glinu skladistim tako sto poprskam 2-3 puta sa quick detailer-om i ostavim tako vlažnu glinu u kutiji u kojoj je i dosla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 27 Mar 2019 09:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
Ja sam u par (vecih) prodavnica auto delova i kozmetke pokusao da kupim glinu,prodavci su me me gledali u cudu kao da im trazim leteci tanjir,tj nemaju pojma sta je to glina niti iko to kupuje...na kraju sam nasao i kupio OK glinu na EBAY-u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 27 Mar 2019 19:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
maxx je napisao:
Ja sam u par (vecih) prodavnica auto delova i kozmetke pokusao da kupim glinu,prodavci su me me gledali u cudu kao da im trazim leteci tanjir,tj nemaju pojma sta je to glina niti iko to kupuje...na kraju sam nasao i kupio OK glinu na EBAY-u


:ludilo2:

potpuno te razumijem !

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 29 Mar 2019 14:30 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Desava se i meni za razne stvari. Ali polako sve to dolazi i kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 31 Mar 2019 22:00 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Ima i kod nas :ots1:

https://www.kupujemprodajem.com/Automob ... =283127593


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 01 Apr 2019 09:40 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Samo to ova nije 3M nego sa Aliexpress-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 02 Maj 2019 12:50 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Jel moze preporuka za dobar TECNI vosak? Sem onaj Insulator wax sta mi jos preporucujete? Vidim od Sonax-a SONAX XTREME BrilliantWax 1 cena povoljna a izgleda da dugo traje i da se lako nanosi sto mi je najbitnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 02 Maj 2019 14:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Dugo koristim meguiars nxt tech wax 2.0. Ako ti je lakoća nanošenja bitna onda je odličan izbor. Dok sam prilikom voskiranja sa K2 karnauba voskom imao upale mišića i po nekoliko dana, ovaj Meg NXT tech wax 2.0 je sušta suprotnost. Može da se nanese na čitav auto, sačeka pola sata, pa i čitav sat, a onda bez i najmanjeg napora utrlja i ukloni višak. Doduše, ne daje dubinu i sjaj kao karnauba vosak ali lijepo izgleda, a i trajniji je od K2 karnauba voska. Meguiar's ima u ponudi i Ultimate Liquid Wax, on bi trebalo da je još bolji od ovog.

Ja lično kad budem kupovao sljedeći put, to će biti: Soft99 - Fusso Coat Light (ima i dark verzija za vozila tamnijih boja). Nije tečan, ali mnogo ga hvale što se tiče trajnosti i lakoće upotrebe. Razmisli i o njemu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 02 Maj 2019 15:08 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Da ali to nemam ovde da kupim to je problem. Ja bih isto stavio Ultimate Liquid Wax ali moji iz Amerike tek dolaze za 5-6 meseci. To je problem. Sad trenutno gledam Formula 1 Carnuba Wax, naravno tecni, i Formula 1 Premium Wax koji je sinteticki. Ne izbeljuje plastiku to je veliki plus. Ali ne znam kakvog je kvaliteta. Ovaj prvi je dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 02 Maj 2019 16:56 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Gori Njujork, pentagon se puši... :D Mislio sam da su dostupni Meguiar's proizvodi u Srbiji. :D

Ma trebalo bi da su dobri ti Formula 1 voskovi, a i SONAX XTREME BrilliantWax 1, kojeg si pomenuo ranije, djeluje kao dobar izbor. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 02 Maj 2019 17:25 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Sonax bi uzeo ali vidim na sajtu rasprodat. Tako da cu verovatno da uzmem Formula 1 Carnuba Liquid Wax. Gledam nesto da mi je povoljnije jer imam druge planove jos oko Korse. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 07 Maj 2019 13:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Veoma je slab izbor bilo kakvog voska za auto u vecini prodavnica itd i kada god se nesto nadje to je u vidu tecnog voska koji je uvek losiji izbor od paste jer jedina njegova prednost je brzo nanosenje i nista vise, svaki vosak u vidu paste/kreme je mnogooo postojaniji i trajniji, ali zahteva dosta "fizickog" rada i najveci problem je po meni bar sto ga nema u prodavnicama (ne mislim preko neta) pa nije bas dostupan.
Cesto sam nanosio vosak u spreju i lep sjaj daju itd, ali ne traju dugo, a samo jednom sa koristio vosak u pasti pre nekoliko godina i to je kao da je poliran auto, mnogoo duze drzi sjaj, bolje odbija vodu itd :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 07 Maj 2019 20:51 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Ja trenutno imam dva tecna voska i dva tvrda. Meni nije problem da svaka dva meseca nanosim opet vosak samo mi je bitno da je dobar i da drzi dobro. Koristio sam takodje vosak u spreju Arexons Fast Wax i traje otprilike nedelju dana. Nego sad sam video imam dosta onih crnih tackica kada sam presao asfalta kad su radili. Jbg moracu i to da uzmem. Turtle Wax ima solidan. Skida i bube sto je ekstra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 29 Maj 2019 19:43 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Jel pametno da se koristi odmascivac motornog prostora na laku? Ili da trazim nesto drugo , trazio sam odmascivac za lak ali svugde imaju samo ono za ciscenje felgi ili odmascivac motornog prostora. Nesto mi se nalepilo u donjoj polivini vrata a nije rdja i po haubi mi bube prave katastrofu nekad ne mogu ni iz vise pranja da ih poskidam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs