Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 01:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 11:36 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Ljudi, prodao sam teška srca svog mezimca Astru G hečbek 1.7 TD koja me je služila extra 10 godina, ali vreme joj je bilo.

Pošto sam prezadovoljan Astrom, hoću sada ponovo da kupim nju, ali noviju, H model.
E sad, moje potrebe: prelazim godišnje 8-10k Km, vožnja uglavnom van grada na duže relacije (80%) i manje po lokalu (oko20%), jednom godišnje na more sa porodicom, vikendom 100-200Km do Dunava, BG-a u neki šoping ili do susednog grada.

Do sada sam se vozio na dizel, potrošnja oko 6l u proseku, prezadovoljan sam i ne bih sad neku alu koja troši mnogo više. Znači, ne treba mi neka trkalica, imam 45 godina i preležao sam u mladosti sve te "dečije bolesti" sa jurcanjem i potpisivanjem. Imam porodicu i najčešće putujem sa njom, dete u kolima, nema "letenja", makaza i džekiranja. Daleko od toga da sam penzioner, volim ja da to poteram 150-160, volim dobar obrtni momenat za sigurnije preticanje, ali u principu, mirnija vožnja je najčešća.

Ne mogu da se sada odlučim, benzin ili opet dizel, karavan ili hečbek, mada mi se više sviđa hečbek varijanta, nemam neke tovare i stvari da trpam u auto, ali zavisi šta mi ispadne pri kupovini, jer vidim da ima mnogo više karavana na prodaju pa je možda lakše pronaći u tolikoj ponudi bolji primerak. Znači, nije presudno, može i jedno i drugo, boja mi takođe nije bitna.

Motor:
Za nove dizele znam da su ih zsr..ali sa plivajućim zamajcem, ježim se od cifre za njegovu zamenu, onda servis turbine (ja moju nikad nisam servisirao na bivšoj Astri G, nisam imao potrebe), ali opet, potrošnja mi je baš OK kod njih. Razmišljam o 1.7cdti i 1.9cdti, nisam siguran za mane i prednosti jednog i drugog.
Drugo, benzinaca ima najviše 1.6, jako retko 1.8, pa možda onda ipak 1.6, ali o ovom motoru ne znam baš ništa, ima raznih mišljenja, jedni ih hvale, drugi kude, neki su nadrljali, a pa neki nemaju nikakvih problema. Ne znam da li i ovaj motor ima plivajući zamajac? Potrošnja je ono što mi se ne sviđa kod benzinaca, verovatno bih naknadno ubacio plin, ali neki kvalitetniji, što naravno dosta uvećava cenu. Kod 1.8 čitam da prelazi i 10l po gradu, što znači da na otvorenom pije 7-8l, što je za mene puno. Znate, kada se navikneš na dizel, onda ti je sve preko 6l mnogo.
Najbitnije mi je da motor nije prešao preko 150.000Km !!!

Oprema:
Klima mi treba, naravno, ali vidim da nema više Astri bez klime i to je ok. Ali SPORT režim mi apsolutno ne treba, čitam da ljudi to izbacuju i isključuju i ubacuju klasične amortizere, takođe zbog skupe zamene. To možda ima logike negde na zapadu, prvo zbog puteva, a drugo voze mlađe aute kod kojih to nije došlo još na zamenu. Kod nas imati to je apsolutna glupost, naročito kod mene ovde gde su putevi katastrofa. Dalje, može putni računar ali i ne mora, mogu parking senzori ali opet nisu mi neophodni (osim ako uzmem karavana), oni senzori za kišu, motorizovani retrovizori, grejači sedišta, bla,bla... mi apsolutno NE TREBA. To je po meni fenseraj koji ti samo komplikuje život sa nadolazećim popravkama, pošto vozimo kola koja su već poprilično stara i korišćena.

Budžet za kupovinu mi je do 4500e, znači, Astra 2005. 2006. teško za te pare mlađa koliko vidim po cenama. I to je to...

Meni treba od vas par saveta oko ovih modela, prednosti, mane, vaše preporuke uopšteno, ne tražim tehničke detalje i sitnice, samo ono što je najbitnije i što može najčešće da ti zagorčava život po servisima. Nisam bogataš i auto kupujem na 10-15 godina i jako mi je bitno da kupim, pre svega neku pouzdanu varijantu koja će da potraje, pa makar na uštrb performansi i fensi opreme.

Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 11:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa 1.6 je ok izbor ali ja bas ne verujem da ces za 4500 (a verovatno ih ima iza manje) naci dobar primerak. Nije da ti solim pamet jer tvoje su finansije ali racunaj jos min.500e ulaganja u takav auto (ako ne i vise) jer osim ako ga ne prodaje neko kome hitno trebaju pare, niko je nece prodati sa novim kocnicama, tek uradjenim velikim servisom i verovatno s jos nekim problemima koji idu uz taj motor i to godiste. Ako si nasao neku na oglasima, stavi ovde link pa da probamo da ti pomognemo u proceni, koliko je to moguce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 13:13 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Naravno da imam ostavljenu rezervu za prenos, registraciju, manji servis... Cena 4500e mi je čisto za kupovinu auta.

Nisam našao još ništa na oglasima i možda i neću preko oglasa, naročito od auto kuća kod nas. U oglasima gledam samo od vlasnika koji je imaju bar 2-3 godine. U obzir preko kuća može da dođe samo neki primerak sa kompletnom servisnom dokumentacijom gde je upisan svaki detalj i obavezno da ima garanciju na pređenu kilometražu, ko to nema NE ZANIMA ME ni da pogledam.
Drugo, imam čoveka ovde iz mog mesta koji uvozi auta iz Nemačke, tako smo i ja, i moj brat i komšija uzeli i predhodne aute preko njega, lično nam ih je dovezao iz Nemačke i niko se nije pokajao, on dovozi stvarno dobre i proverene automobile.

Samo što ja ne znam šta da tražim, koji model i sa kojim motorom. Naravno, uvek postoji šansa i da kupim ovde od nekoga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 13:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ok, znaci trazis redovno odrzavan auto, da postoji sva evidencija o odrzavanju (to ima uglavnom samo ako je odrzavan u ovlascenom servisu ), da ti je zagarantovana kilometraza, da je potrebno uraditi samo mali servis i da te izadje samo 4500? Salu na stranu, na mobile.de su cene oko 3300 do 3500, ne verujem da bas imaju kompletan istortijat a izacice te min 4500 da je dovezes. A svakako je najbolje da uzmes od nekog ko je vec vlasnik ovde ali perfektnu za te pare ne racunaj da ces naci :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 14:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ako se odlučiš za dizel, uzmi 1.9 i to onu od 120KS.
Vozio sam jednu 1.7 (ne znam koji je paket opreme) i nije mi se baš nešto "dojmila", što bi rekli braća hrvati. Mislim na performanse naravno.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 14:14 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
@testdriver
Prijatelju, znam ja da auto star 10 godina ne može biti u perfektnom stanju. Sad ispade da ja hoću nov auto za te pare. Pa i ja sam moju staru 15 godina prodao u stanju za koje čovek koji je kupio nije mogao da veruje da je u takvom stanju. Proveravao je 10x i nije verovao do kraja da joj ništa ozbiljno ne fali, na kraju mi je dao pare sa nevericom, a ja sam mu rekao da ću mu vratiti sve pare ako sam ga nešto slagao. Ja sam samo normalno održavao auto i tražim isto takvog nekog vlasnika kao što sam bio ja, verujem da se to može naći i kod nas.

Ja ovde samo tražim savete i mane oko održavanja pojedinih modela, tj. pojedinih motora u modelu H, a ne komentare da li ću za 4500e naći dobro održavanu Astru ili ne. Pustimo sada cenu, gledaj kao da je nisam naveo. Normalno je da toliko star auto može da bude dobro održavan, kao što je normalno da ima neki primerak 2011.god. a uravašen i neodržavan skroz i u gorem stanju od ove "babe", sve je to relativna stvar, pomalo i sreća na šta naletiš.
Jedno mogu da tvrdim, da u unutrašnjosti Srbije pre može da se nađe dobar auto od nekog domaćina, nego iz BG-a, NS-a, KG-a i sl. iako je ponuda mnogo veća u ovim gradovima. Meni će ovi biti 6. auto u mom vlasništvu i posle preko 1.000.000. pređenih Km u svom životu i nisam klinac da ne znam šta je i kako održavano a šta nije.
Drugo je to što nisam u toku sa novijim motorima, pa zato i tražim savete ovde isključivo oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 14:18 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Uzgred, niko da mi odgovori da li i benzinci imaju plivajući zamajac ili samo dizeli?

@civid
hvala na mišljenju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 14:26 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Nešto slično sam i ja hteo da ti napišem, ali sam odustao upravo zato što ne bih voleo da mi neko odgovori kao što si ti odgovorio testdriver-u.
Mislim da je i Petar hteo da kaže da sa velikim očekivanjima ne treba ući u kupovinu automobila. Ako grešim Petre ne zameri. Svi ili većina saveta ovde na forumu su iz najboljih namera i tako ih treba tretirati.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 14:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ok,nisam nista lose mislio a bogami ni pogresno rekao. kao sto rece civid,1.9 120ks je odlicna mera,benzinci nemaju plivajuci zamajac. Sto se tice mana,1.6 ima problem s usisnom granom i moze imati problem s potrosnjom ulja. Dizeli nsravno s zamajcem,egr,usisnom granom. Sve te popravke kostaju i daleko su od malog servisa. Svi cemo ti ovde dobronamerno davati savete ali ne mozes ocekivati auto bez ulaganja veceg od malog servisa za te pare,to pokusavam da ti kazem, prihvatam svaku zamerku za to. A i procesljaj malo forum,imas toliko tema o vrlinama i manama Astre H :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 15:14 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
E to mi treba, prijatelju. Znači benzinci nemaju plivajući. Posle svega što sam pročitao, 1.8 je ok ali samo sa već ugrađenim plinom, inače je ugradnja dobrog plina od 400-600e, ne pada mi napamet...
Miriše mi ipak pored svega baš na 1.9cdti 120ks, mislim, poželjno je, ali ko zna, ima mnogo u ponudi i 1.7cdti, pa ako naletim na neku solidnu...

A što se tiče foruma, čitam ih zadnjih mesec dana stalno i što ih više čitam sve manje znam. Jedni pričaju ovo drugi ono, i zadovoljni i nezadovoljni i pohvale i kuđenje. Koliko je to sad merodavno?
Recimo, za moju Astru koju sam prodao pročitao sam 100 mana i najčešćih problema, a ja nisam imao ni jedan od tih, imao sam neke druge sitnice i gluposti.
Ako je neko baksuz ili mu ne legne auto od starta, i novi auto će da mu pravi probleme već posle 7 dana.
Znači, za sada jurim dizela 1.9cdti ili 1.8 benz. ali sa plinom. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 15:24 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Mislim da je 1.9 120ks prava mera.
1.9 sa 150ks takodje ima problem sa usisnom granom, odnosno klapnama na usnisnoj, ja je imam i evo da kucnem u drvo sem tog peha sa usisnom nikakav drugi problem nisam imao.

Drugo da te ispravim, nema svaka Astra koja ima sport mod i podesavajuce amortizere, tako da i sa te strane ne treba da izbegavas neku ako nadjes dobru, a da ima sport ne znaci da ima i IDS+ (podesavajuce amotirzere).

Ako si vec porodican covek i ako vozis dosta na otvorenom, onda ti karavan mozda i nije losa opcija, nije preterano velik u smislu da ga je muka voziti po gradu, a opet kad krenes na put pakovanje ti nece biti problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 18:10 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Okreni obrni svodi se izgleda na 1.9cdti 120ks.
Dobro,kad ste me već uputili, ako postoji SPORT dugme a nema gasne amortizere, na šta onda utiče taj mod kada se uključi?
Kako da znam onda da li je full IDS+ ili je samo simple SPORT mod, da pitam jedino vlasnika?
Ako je full IDS+, kako se onda obeležava u opisu? ASR, ESP ili se baš navodi da ima IDS+?
Upućeniji ste od mene, pa mi malo objasnite, ako vas ne mrzi, kako šta radi od ovoga navedenog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 18:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
IDS+ nije nikakav univerzalni sistem poput ESP, ASR pa da se moze oznaciti u oglasu (sem ako vlasbik ne napise u opisu).
IDS+ je Opelov sistem odnosno Interactive Driving Sistem. Dosta ee redak kod nas.
Kada auto ima sport mode a nema ids+ u tom slucaju ukljucivanjem sport moda menja se odziv papucice gasa i upravljanje postajr direktnije a kada je tu prisutan i ids+ onda se pored svega ovoga i vesanje ukruti.

IDSPlus šasija koristi Stalnu kontrolu amortizacije (Continuous Damping Control - CDC), kontrolisanu senzorima unutar karoserije i amortizera, koji mere promene u dinamici vozila i automatski prilagođavaju amortizaciju sva četiri točka uslovima površine na putu. Glavne prednosti uključuju ponašanje u krivinama koje je u vrhu klase, oštrije rukovanje, više stabilnosti u hitnim situacijama, i veća udobnost sa smanjenim ljuljanjem karoserije.

Da auto li ima IDS+ sasiju se vidi tako sto kad se da kontakt, u delu table gde je obrtomer treba da svetli IDS+ lampica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 18:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ako ima ids, najlakse da otvoris haubu i pogledas da li na kosu gde se kaci amortizer postoje senzori za to. Inace, sve je to lepo i retko ali ipak ako ne zelis da placas skupe amortizere (nema svako srece kao Zrnkemiki :) ) gledaj da izbegnes takve primerke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 19:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Ovo sto je Petar rekao, trazis ovo, jbg nemam bolju sliku.
Slika

Eh Pero, delimicno samo sreca, vise je od visenja na internetu pa ne moze da proleti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 23 Okt 2014 22:59 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Pa znao sam gde da pitam, ovde sam ja imao izgleda najviše sreće da mi neko ovako lepo i slikovito objasni IDS.
SVAKA ČAST !!!

Sad kada ste me već uvukli u priču izdržite me još malo:
Još mi recite da li ESP i ASR spadaju u češću i standarniju opremu, ili je i to sadržano samo u određenim skupljim paketima opreme?
Kako se to prepoznaje da li ih auto ima (prekidači, oznaka na tabli), kako to funkcioniše u praksi i koliko je to korisno da se ima?

Ja sam starija klasičnija škola tehnike, pa su mi ovo novi i nepoznati pojmovi, mada o tome znam ponešto osnovno. Inače sam svojevremeno vozio RALLY trke za Bambi team (Yugo class N) gde nije bilo nikakvih današnjih pomagala, nego volan, gas i kočnica i teraj...Sada sam od svega toga samo sudija na auto-trkama (brdo i rally trke)
Moju bivšu Astru G TD sam doktorirao za 10 godina, ali ovo sad je malo drugačiji svet.
Još jednom, HVALA VAM, LJUDI !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 24 Okt 2014 00:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Ajmo redom :D

Mislim da ne spadaju u standardnu oprenu i da su bili doplata, no u svakom slucaju to mozes videti tako sto kada das kontakt ako zasvetli lampica na tabli ima ga ako ne zasvetli nema ga.
Ova lampica je u pitanju
Slika

Sistem (ako postoji u kolima) je stalno aktivan, a moze se rucno iskljuciti samo u vozilima sa sport dugmetom, tako sto se sport dugme zadrzi par sekundi.

ESP odnosno electronic stability program je najjednostavnije objasnjeno sistem koji velikom brzinom (nekoliko desetina puta u sekundi) prati razlicite parametre vozila i kada primeti neko ne podudaranje aktivira se tako sto koci jedan ili vise tockova kako bi se povratila kontrola nad vozilom, odnosno evo kopirano sa nekog sajta:

Princip delovanja ESP sistema se zasniva na tome što kočenjem pojedinih točkova, utiče na kretanje i zanošenje vozila. Kod preupravlajnja (situacija kada zadnji kraj izgubi prijanjanje i počne da klizi prema napred), koči spoljni prednji točak, a kada se javi podupravljanje (situacija kada se velikom brzinom uleti u krivinu, auto kasnije počne da koči pa se ulazi u krivinu široko jer tada na njega deluje centrifugalna sila), koči unutrašnji zadnji točak.
U sadejstvu sa ESP sistemom, je i ABS sistem. Pojedine verzije ESP sistema direktno utiču na rad motora tako što redukuju snagu motora dok ne prođe krizna situacija. Tokom normalne vožnje, ESP sistem samo vrši monitoring i ne mesa se u rad motora ili održavanje trakcije. Senzori ovog sistema prate zakrenutost točkova i celokupno ponašanje vozila. Na osnovu zakretanja upravljača, centralna jedinica ESP sistema upoređuje planiranu putanju vozila sa realnom putanjom i vrši intervencije u skladu sa trenutnom situacijom, dakle kada realna putanja odstupa od planirane. ESP sistem se aktivira prilikom naglih promena pravca kretanja,prilikom nailaska na klizavu površinu. Tada ESP procenjuje situaciju i određuje kojom će silinom delovati.

Imas dosta klipova na YOUTUBE koji pokazuju princip delovanja ESP i razliku kada ukljucen i iskljucen odnosno kada ga imas i kada ga nemas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 24 Okt 2014 02:40 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Princip rada ESP-a sam znao, ali nisam znao kako se detektuje kada ga ima kod Astre i da li se posebno uključuje po želji ili je automatski prisutan uvek.
Kod mog ortaka na Mercedesu A klase ima prekidač na centralnoj konzoli na kome baš piše ESP sa žutom led diodom koja svetli kada je ESP uključen i može se u svakom trenutku jednostavno uključiti i isključiti držanjem tog tastera oko 4sec. Na tabli se ne sećam da li ima indikaciju kada je uključen.
Jednom smo se vozili po klizavoj ulici uzbrdo i nije auto mogao da izađe gore dok nije uključio ESP. Ja sam bez ESP sa mojom Astrom G izlazio i po većim usponima, doduše sa zaletom i sa dobrim gumama, ali sam izlazio. Uhvatiš malo bankine gde nije utabano i ideš. Ako staneš, gotovo je. Pričam kada je bio sneg na putu. A da je bio samo led, ne verujem da bih uspeo pa i da sam imao ESP.
Eto, sad znam i kod Astre gde je i kako se uključuje, naravno, ako ga ima.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 24 Okt 2014 09:17 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
To vise ima veze sa ASR nego sa ESP jer samo sto je kod nekih taj sistem objedinjen. Jer ASR- anti slip regulation je taj koji kada otkrije prekomerno proklizavanje tockova aktivira kocnicu na tom tocku ne bi li povratio trakciju.

Sad lepo nadji neku pa okaci link ovde da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2014 06:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Jel tema još uvek aktuelna?

Послато са LG-D802


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2014 06:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... _14_cosmo/

Послато са LG-D802


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 11 Nov 2014 12:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Mar 2014 23:45
Postovi: 27
Lokacija: Krusevac
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.0 DTi
Moj glas ide za diesel.Nije to vise neka razlika u ceni goriva, ali je osecaj kad sa dizela predjes na benzinca uzasan,jer navikao si na malu potrosnju,pa ti potrosnja veca za 2/3 litra ipak predstavlja psiholoski problem.Ali,tesko ces da nadjes neki sa proverenom km,i tesko da ces naci auto od vlasnika koji ga vozi 3 /4 godine.Ali,ne bih ja nesto ni bezao od motora 1.7 . Gledaj naravno da ima sto vise opreme,BC obavezno,a tempomat mozes i naknadno da ugradis.Ako je moguce,naravno,gledaj sto mladji model.Sve u svemu,dok su pare kod tebe,u prednosti si. :)
PS. ovaj teget iz oglasa ja ne bih,prvo je boja bljak,a drugo sto je benzinac. Cak i prodavac hoce zamenu za dizel...taj motor ( kao i svi drugi benzinci ), trosi u gradu 9 do 10 l a zimi i vise ! Ti koji si vozio dizela tako dugo,posle mesec dana bi krenuo da razmisljas o plinu,a kad ugradis plin, to ti je bar 500 evra troska,obaska sto voznja na plin nije bas ista voznja kao sa benzinom! Na kraju balade bi krenuo da razmisljas da prodas auto kao i ovaj prodavac jer onaj ko je navikao na potrosnju dizela,tesko se prilagodjava potrosnji benzina.
I da ponovim,dok su pare kod tebe,u prednosti si :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2014 16:05 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Obradoviću,lupetaš gluposti!Ne znaš razlog prodaje auta,a ta Astra sa oglasa ne troši nikako 9-10 litara benzina po gradu,osim ako nije stalno u vrhu saobraćajne gužve,a nijedna dizelka neće trošiti ispod 6.5-7 litara po gradu.
Ne razumem poslednju rečenicu.O kakvoj ti leba ti prednosti pričaš???Podrazumeva se da čovek ima neke pare za auto,jer ga drugačije ni nebi bio u mogućnosti kupiti!

Послато са ME173X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 11 Nov 2014 22:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Mar 2014 23:45
Postovi: 27
Lokacija: Krusevac
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.0 DTi
Alo decko kontrolisi se malo !
Znaci, iskontrolisi se !
Mene zabole uvo sto neko prodaje i da li prodaje,ovo je forum,razumes ? !
Ti ako si u semi sa prodavcem to je tvoj probelm,ili ako ti je prodavac prijatelj opet tvoj probelm,ja se kontrolisem pa pisem ne vredjajuci nikog,ali brate, ne smes da mi pises da lupetam !
jA NE DOZVOLJAM NIKOM DA MI PISE ILI PRICA DA LUPETAM !
Znas koliko me zabole da li trosi 9 ili 10 ?! Trosi nego sta nego 10 l u gradu !
Znaci podatak iZ I RUKE !
I Nisi ti kriv, nego ovi adm.sa foruma koji pustaju uvrede na forumu,da neko drugom pise da lupeta ? !
A to sto ne kapiras za izreku,pa kako brate da ti bilo ko pomogne ??!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hoću neku Astru H, molim za savet !
PostPoslato: 11 Nov 2014 23:37 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Decki, spustite loptu. Ako mozete pomozite coveku ako ne, nemojte se raspravljati i gurati svoje automobile.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs