Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 19:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: uvoz polovnjaka iz francuske
PostPoslato: 17 Sep 2013 19:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
evo ovako, malo sam se namucio ali sam ipak uspeo da sam uvezem polovnjaka sa nekoliko gresaka koje su me u startu kostale. ipak, ako nemate nekog svog u inostranstvu da vam pomogne, ovaj vid kupovine se nece isplatiti.

dakle, auto je pazaren jos u julu a uzeo ga je u moje ime moj teca. napravio je ugovor sa prodavcem, a prva greska je bila sto ugovor nije bio overen kod notara jer nasi ne priznaju nesto ako nema pecat i potpis. kod francuza nema potrebe za overavanjima. dobio sam i papir kojim prodavac potvrdjuje da auto nije pod kreditom jer u tom slucaju ne moze da se proda. osim kupoprodajnog ugovora, mora biti overena i faktura u kojoj pise koliko ste platili auto, na osnovu toga vam nasi dragi carinici odredjuju koliko ce da vas odrape. tablice su ostale na automobilu a saobracajna je ponistena istog dana, tj. precrtana hemijskom olovkom i ista takva vam je dovoljna da auto dovezete do Srbije i da je prilozite uz sva ostala dokumenta koja imate. osiguranje nisam vadio vec je teca prebacio sa svog automobila na moj na tri dana i dao mi nalepnicu i dva papira koja sam posle postom vratio jer i on mora da ih vrati. inace, mislim da je tri dana osiguranja oko 50/60 evra. osim toga, u obliznjem mestu smo otisli na francusku carinu da auto odjavimo i da ocitaju broj sasije, to je kostalo 80 evra i dobio sam papir koji sam prilozio hrvatskim carinicima na bajakovu koji su upisali u kompjuter da je auto izasao iz eu i naravno trazili da ih castim za kafu.

na batrovcima prijavljujem auto za carinjenje i kontaktiram speditera koji popunjava papire potrebne za uvoznu deklaraciju (70 evra), carinici pregledaju auto, ocitavaju broj sasije, kilometrazu i na servisnu knjizicu lupaju pecat tako da se ona posle uzima u obzir za smanjenje carine. sutradan zovem speditera u beogradu, odvozim auto i sa papirima ga ostavljam na carinski plac. usluga speditera 150 evra, lezarina 50 evra i carina i porez 75000 dinara. naplatili su mi carinu od 12 odsto zato sto im nisam odneo eur1 obrazac kojim se dokazije da auto potice iz eu, to ne znam ni gde se vadi. eto toliko :seci:

nadam se da cu barem nekom pomoci u buducoj kupovini automobila.

i naravno uvek ocekujte da ce vas hrvatski ili nasi carinici bar malo maltretirati. ako dodjete u situaciju da vam kazu da nemate neki papir i da ne mozete dalje, da su vam neispravna dokumenta i da morate da platite kaznu 350 evra, to je znak da morate da ih castite nesto sitno za kafu (20,30, 50 evra :banghead: ) inace, nasi su bili dobri, kreteni su bili nasi dragi hrvatski carinici :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uvoz polovnjaka iz francuske
PostPoslato: 17 Sep 2013 19:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
odlicno objasnjeno, inace ja sam platio auto 400e vise jer ovaj sto mi ga je dovozio nije stigao (nije se snasao) da tamo nabavi euro papir. Sledeci put necu ponoviti istu gresku :D . Inace tamsnji prodavci znaju da ponude da ti sami nabave taj papir i za to umeju da uzimaju i do 300e a inace mislim da je oko 50


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uvoz polovnjaka iz francuske
PostPoslato: 17 Sep 2013 19:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
mene je izaslo oko 300 evra vise zbog carine, platio sam neznanje, ali auto me je ipak kostao manje nego da sam ovde kupio. koliko god sam gledao na internetu niko nije hteo detaljno da napise sta i kako nego sve nesto izokola,i to me je strasno nerviralo. zato sam i resio da detaljno napisem. ako nesto nije jasno slobodno neka svako pita da pojasnim detaljnije, to je i svrha ovog foruma :)

auto sam trazio preko sajta leboncoin i kupio od francuza, izbegavajte da kupujete od stranaca jer mogu svasta da vam podmetnu. ovaj covek je u oglasu naveo sve mane i sve sto treba da se radi i za toliko spustio cenu, uglavnom su to bile sitnice. dao mi je servisnu knjizicu i sve fakture iz ovlascenog volvo servisa sa datumom i brojom sasije, pecatom i spiskom sta je sve menjano-popravljano...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uvoz polovnjaka iz francuske
PostPoslato: 17 Sep 2013 20:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ja se ipak ne odricem Nemackih prodavaca i tamosnjih Opela,4 sam uvozio odande, i 5 cu ako Bog da :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: uvoz polovnjaka iz francuske
PostPoslato: 17 Sep 2013 20:23 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ne kazem nista, ja nisam imao izricitu zelju da uvezem iz francuske, nego mi se ukazala sansa. u nemackoj nemam nikog od rodjaka ili prijatelja i zato ne razmisljam o njoj, ali tamo je drugacija procedura za uvoz, a automobili su svuda bolji nego kod nas :). u francuskoj sam imao prilike da zovem nekoliko placeva koji su prodavali v40 ali je cena bila dosta skuplja jer ipak i gazda mora da se ugradi u cenu. dok je kod vlasnika malo lakse spustiti cenu. ovaj je prodao volvoa zato sto je kupio nov auto i onda mu nije bilo mnogo bitno da zaradi na njemu nego da ga se otarasi za kratko vreme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs