Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 21:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Omega vs Frontera
PostPoslato: 30 Sep 2011 13:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Sta Vi cenjeni vozaci Opela mislite o Opel Omegi i Opel Fronteri?! Imam Omegu b vec dugi niz godina 2.0 16v pa sam razmisljao da je zamenim za neku Fronteru slicne vrednosti ili uz neku minimalnu doplatu.

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 30 Sep 2011 14:12 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Pa realno Omega i Frontera su dva koncepcijski prilicno razlicita automobila. Tesko ih je uporediti zbog toga.

E sad, ti najbolje znas za sta ce ti auto. Ako hoces udobnu limuzinu - ostavi Omegu, ako hoces terenca - menjaj za Fronteru :)

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 30 Sep 2011 15:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Omega je izuzetan Opelov auto sa puno udobnosti i opreme ,najvisa opelova klasa tih 90tih godina. Od 2004 godine je kod mene tj kod nas u familiji i presli smo sa njom skoro 200 000km i nikad nigde nije ostavila na putu! Ona je vise za otvoren dug put,ima cak ijakih 136 ks sa kojima poteze za 11 sek do 100km/h i max brzinu od 210km/h . . . Sve se to meni svidja i to je moj prvi auto,to najvise prednjaci u izboru da li da menjam ili ne! Ali mi se isto tako svidja i off road voznja,vozio sam enduro motor i to je super iskustvo,planine su super za voznju te planinske staze divni pogledi i sve uz to... Tako da izbor je tezak! Ali kako kaze ona Srpska ; ne moze i jare i pare :?

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 30 Sep 2011 16:52 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Pa eto... sam si odgovorio, ne moze i jare i pare.... dakle odluci se sta ti vise prija :)

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 02 Okt 2011 23:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Fronterama je pala cena pa sam kupio jednu pre mesec dana i mogu svasta da ti ispricam o njoj.Ne kupuj motor 2,3 td ko mrtav konj je, jugici te cepaju po putu ali malo trosi. Ako uzmes benzinca sumnjam da je dovoljno 2000 kuba samo jace al onda registracija pomozi boze.Delovi opet pomozi boze neke ja mislim da pre ima za mahindru nego za fronteru a kad nadjes kostaju kao za tojotu.Ima jedan odpad na ubu ima sve i nove ako treba mada ne znam odakle mu jer se ne proizvode, verovatno je nakupovao ranije pa sad ceka nas nevoljnike namernike i kosta kao da je u parizu.Udobna je extra,moze juga u gepek da ponese sve sa putnicima unutra 700 kg nosivost zato sam je i uzeo.Klince pogubim unutra,najvise vole da sede u gepeku.Omegu sam davno sluzbeno vozio ekstra auto dok zima nedodje a onda i lade idu bolje ali delova ima gde oces,biju ko nece.Obzirom da si iz Zice i da se slabo ciste putevi u tvom kraju a krivine gde god podjes frontera obavezno.Ima dobar odpad u kraljevu ima frontere.Za maistora ces morati u kaludjericu ima extra sa foruma odusevio me a tvoji dosadasnji ce te se verovatno odreci tipa uuu frontera teska je lele dizalica nemoze neznamo ovo neznamo ono ili jos gore ako kazu da znaju a neznaju onda opet kaludjerica samo slepom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 03 Okt 2011 17:51 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Koje je godiste tvoja Frontera,da li je to ova na slici profila sto ti stoji? Koji je motor,sta nosi od opreme? Trenutno mi nudi covek 1993 belu 2.4 sa plinom kaze da je u super stanju,treba da mi posalje slike. . .

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 03 Okt 2011 20:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Imas vise mojih slika u garazi.2,3td 1995 registrovana do jula 2012 covek trazio 3300 dobio 2700 ali sam odma prso 500 jura na razne neophodne stvari ipuci cu sigurno jos 300 da bude kako treba tesko je za delove.mislim da je mnogo 3300 za 93 godiste jos benz velika reg a to sto je jaci motor nebih rekao da ce ti biti od koristi jer karoserija mislim da nije upravljiva za preko 140 km\h imas lepu u nisu sa rol barom za 3300 zena prodaje trazi 3700 95 god ko moja jos lepsa i vr.banji ekstra lepa za iste pare ista ko moja opet.http://www.polovniautomobili.com/oglas6 ... era_23_td/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _frontera/
ako ti treba neki savet pucaj slobodno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 03 Okt 2011 21:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Posalji mi tvoj email da ti posaljem slike ove frontere. Ja mu ne dam kes nego bih menjao za moju omegu 98 2.0 16v sa sekvent plinom mehanicki utegnuta,limarijski pocela da pokazuje na vratima,ali mi to nije problem jel imam jos jednu u delovima :)

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 03 Okt 2011 23:29 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
nemanjina11@gmail.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 11:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
cotra je napisao:
Obzirom da si iz Zice i da se slabo ciste putevi u tvom kraju a krivine gde god podjes


Ja nisam bas pri ovoj konstataciji, da nisi nesto pobrkao, Zica je kod Kraljeva, pomoravski kraj, ravnica :P

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 13:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
kvcali je napisao:
cotra je napisao:
Obzirom da si iz Zice i da se slabo ciste putevi u tvom kraju a krivine gde god podjes


Ja nisam bas pri ovoj konstataciji, da nisi nesto pobrkao, Zica je kod Kraljeva, pomoravski kraj, ravnica :P


Znam gde je svako mesto u srbiji i bio sam u svakom vise puta a isto tako znam da se tamo zimi slabo cisti jer se lome iz banje i kraljeva i o asvaltiranju a kad god sam bio u tom kraju padao je sneg gore nego u okolini bgd.ako krenes ka pazaru krivine ,prema beogradu preko kragujevca oba pravca krivine i preko gruze i preko mrcajevaca osim ako neides preko milanovca a o tome da nepricam.Prema krusevcu opet jedan deo krivine i sneg da bog sacuva. Ja gledam pravce a po gradu i blizoj okolini stvarno sve vise manje ravno zato imate lezecih policajaca vise nego mi.I nisam mislio na lakat krivine, omega kliza i na ravnom cak joj ni sneg nije neophodan dovoljna je kisica i 5/6 kamiona da naulje put i ko nema iskustva sa promenama pravca i dodavanjem gasa gotovo:dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 13:47 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
2.0 16v je napisao:
Posalji mi tvoj email da ti posaljem slike ove frontere. Ja mu ne dam kes nego bih menjao za moju omegu 98 2.0 16v sa sekvent plinom mehanicki utegnuta,limarijski pocela da pokazuje na vratima,ali mi to nije problem jel imam jos jednu u delovima :)


Jako lepa omega i verovatno si navikao na nju voznja frontere je odprilike kao da vozis rival kombi samo udobniji i ako ti se nepenje po brdima nebi se menjao, na pravcu nije nikakava.Ja sam je kupio jer imam vikendicu na planini , zbog velikog prtljaga i velikog prostora za putnike.Kad vozimo klince neprelazimo 100-120 km\h a na poslu vozim A8 i muka mi je jurnjave za ceo zivot a moram kad radim.Kad negde putujemo zena uglavnom vozi. 20 godina za nenormalno jakim kolima muka mi je brze voznje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 14:27 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Ja sam ljubitelj brze voznje i drifta,valjda zato sto mi to omega pruza i sto mi je to prvi auto. Super je za krivine ako provalis zadnja vuca kako da se kontrolise. Jeste da joj fali jos 70tak konjskih snaga za super driftovanje ali sta je tu je. Takodje mi se dopadaju planine , reke , vidikovci i td... a to ne mogu sa omegom! Sto se tice puteva ima puno krivina pogotovu ibarska magistrala. Sto se tice ciscenja snega,ciste ga u zadnjih 2 godine intezivno cim napada. . . Omega nije auto za sneg,pogotovu ako su letnje gume ni po ravnici nema mrdanja.

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 14:31 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
poslao sam slike na email da vidis

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 14:48 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Ono sto se vidi izgleda ok mada nije ona ko omega,sva je jaka ima dve sine idu od prednjeg do zadnjeg branika al joj je mehanika cini mi se slaba strana ako resis proveri dali ukljucuje prednje tockove i dali sa njima puno cakce na bas jakoj uzbrdici,takodje menjac dali se cuje i kako ide u brzine.cilindre kvacila i kocnica dali su masni a ta cini mi se nema klimu.Motor moras da vidis na licu mesta.ne znam koliko moze da se dobije za omegu ali bi ipak isao na malo mladju definitivno opet naglasavam delovi su problem.Po onim fotkama onaj moze da dobije sa dobrim motorom i menjacem 2200jura.Tesko vise.a omega deluje kao casa.


Poslednji put menjao cotra dana 04 Okt 2011 14:59, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 14:55 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Ako naidje neka sa rol barovima,pristojnim sarama na gumama,i sa oblogom na rezervnom tocku,malo mladja normalno mehanicki ispravna za to bih najverovatnije zamenio ali za ovu sigurno da necu,ne dopadami se! Nije metalik,nema pragove rol barove,nema zastitu na rezervnom tocku,celicne neke korozione felne,lose gume. . . tesko da mogu da pristanem na tako nesto! Pre bih prodao omegu pa bih za kes novac vremenom trazio neku fronteru po mom ukusu,znam da je tesko u danasnje vreme prodati auto za kes ali potrudicemo se !

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 15:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Svaka roba ima svog kupca.ja bih odvalio cenu u halooglase za omegu a za to vreme zvao za frontere malo se upoznao sa prodavcima njima dugo stoje oglasi,ko ce bre da kupi fronteru i onda uzmes kracu 96/97 godiste sa rol barom i klimom 2000 kuba benz za oko 2600-3000 i bog te veselio.Pre ces omegu zavaliti nego oni fronteru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 15:34 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Omegu cu da dam za kes negde otprilike toliko koliko si ti gotre naveo da kosta ta frontera

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 18:57 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
I to je to.Eh da sam znao za forum ranije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 21:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2010 00:06
Postovi: 396
Lokacija: beograd
Ime: miljan
Opel: kadet c coupe 2.0 16 v,Vectra b sport,kadet e
Ja sam moju Fronteru prodao pre 10-ak dana pred registracijom i sa losijim gumama za 3300 eura.Inace je bila perfektna,svako ko je gledao nije imao reci. E sad,iste takve u oglasima stoje po 4000 ali kao sto rekoh samo stoje u oglasima i nijedna se nije prodala. Moja je bila Sport,znaci kratka 2000 ccm 116 ks i imala je sekvent plin ABS itd.
Sto se frontere tice jedino kratka nesto valja,dugacka nije nizasta i bolje je kupiti nesto drugo u klasi nego nju.
Kratka ima prednosti u odnosu na druge dzipove sto je povoljna registracija i OK potrosnja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 21:52 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
pirke jel znas neki odpad da nije onaj na ubu treba mi posuda za rashladnu tecnost i rucica za paljenje dugih svetala i zadnja leva spoljna rucka za vrata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 04 Okt 2011 23:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2011 12:39
Postovi: 101
Lokacija: Жича
Ime: Александар
Opel: Omega B 2.0 16v Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Zasto ne valja dugacka i koje je godiste bila tvoja?

_________________
pitaj srce, slusaj razum, trazi malo, dobices puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 11 Okt 2011 16:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
imate otpad kod Sabca covek drzi omege i frontere...selo se zove Slatina mislim... ja izbrojao 3 frontere u dvoristu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 11 Okt 2011 17:58 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
laki_81 je napisao:
imate otpad kod Sabca covek drzi omege i frontere...selo se zove Slatina mislim... ja izbrojao 3 frontere u dvoristu...


ima li neki telefon :steva:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omega vs Frontera
PostPoslato: 11 Okt 2011 18:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
064/1916264
a evo ti i link vidi se i na slikama sta otprilike ima... ja kupovao neke dzidza bidze i poprilicno je povoljan. inace nije to bas pravi otpad, covek je mislim zidar a automobile rastura u slobodno vreme . pravi sapcanin :D

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... eradelovi/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs