Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 23:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 16:26 
OffLine
Tehnicki Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2010 17:17
Postovi: 1250
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: Vectra C GTS, Astra G
Garaza: pogledaj
Ide lose u odnosu na 2.0T, a inace ne ide lose. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 16:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
to da li nesto ide dobro ili ne jako zavisi od toga sta je ko vozio pre, znaci subjektivan osecaj, naspram tog 1.7dti 1.8 ce biti kao raketa :)

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 17:14 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2010 16:38
Postovi: 205
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra G 1.8 16V
Ma odlicno ide! :ok: Naravno da ne moze da se poredi sa 2.0T, ali nema sta da brines. Motor je dovoljno jak za tu karoseriju i dobro ide. :wink:

Covek hteo 1.6, vi na kraju dogurali do 2.0T :ludilo: Ako imas para za odrzavanje, onda 2.0T. Ako ne, 1.8 ke odlican izbor. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 17:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
nije hteo 1.6 :) to sam ja lupio, 1.8 125konja bi trebalo da bude sasvim dovoljno za tu karoseriju, evo Wampir ti je iz prve ruke sve rekao :)

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 20:04 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
Otacon je napisao:
Jedini smor kod turbaljke je to da ako nesto rikne oko motora mozes da se obesis :)


samo to.... :banghead:

ja mislim da je problem oko turbaljke sto se vrlo retko kod nas(a pitanje kakve su preko,one koje su dobre kostaju kao SUVO ZLATO) moze naci neka koja je u dobrom stanju i koja je ispravno odrzavana...a cak i ako se nadje tako nesto,diskutabilno je kakvi su nasi majstori gde bi se nastavilo odrzavanje....

tako da,ako neko hoce da se besi zbog auta,slobodno neka kupi astru bertone turbo..:)

sa druge strane,1.8 je mnogo zahvalniji za odrzavanje.....delova ima mnogo vise.....ono sto sam cuo od nekoliko majstora,taj motor je OK sto se tice mehanike....ali najveca mana mu je elektronika......ima nekoliko senzora koji znaju da prave probleme,a ubedljivo NAJVECA mana mu je ECU,tojest kompjuter motora koji zna da prsne,a to se uglavnom ne popravlja vec moze samo da se menja......nov kosta dosta(nisam siguran koliko,otprilike 700-800 eura),a polovan je oko 400 eura,ali nema garancije da ce raditi ispravno na neko duze vreme.. :banghead:

inace,ja sam ove informacije naucio tokom 2 godine dugog trazenja odgovarajuce astre bertone koju bih kupio(to mi je postala neka vrsta hobija)....ali do sada je nisam nasao... :(

(dobro,to je i zato sto sam ja perfekcionista,pa je pitanje da li cu uopste ikada tako dobru astru bertone i naci......mada,otkada za nemacku nisu potrebne vize sve je veca verovatnoca da cu ja tamo potraziti neki 1.8 model 2003,2004 godiste...ako ne bude nista ni od toga,onda definitivno prelazim u AUDI ili HONDA tabor..(audijevi 1.8turbo motori i hondini 2.0 VTEC su zakon nad zakonima))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 20:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2010 16:38
Postovi: 205
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra G 1.8 16V
maxx je napisao:
(dobro,to je i zato sto sam ja perfekcionista,pa je pitanje da li cu uopste ikada tako dobru astru bertone i naci....


Pa sad, sve zavisi do koliko para trazis, mozda je zato nisi nasao? Preko mozes sigurno naci jako dobro ocuvanu i 1.8 i 2.0 turbo, barem sam ja nalazio, tako da nije problem. Uz dosta truda/trazenja, moze da se nadje i dosta povoljno.

Kod nas jeste da je teze naci, jer vlasnici se dosta menjaju, ko zna kako odzavaju itd...Ali uvek ima entuzijasta, samo treba i pogoditi vreme kupovine... :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 21:31 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
vracarac je napisao:
maxx je napisao:
(dobro,to je i zato sto sam ja perfekcionista,pa je pitanje da li cu uopste ikada tako dobru astru bertone i naci....


Pa sad, sve zavisi do koliko para trazis, mozda je zato nisi nasao? Preko mozes sigurno naci jako dobro ocuvanu i 1.8 i 2.0 turbo, barem sam ja nalazio, tako da nije problem. Uz dosta truda/trazenja, moze da se nadje i dosta povoljno.

Kod nas jeste da je teze naci, jer vlasnici se dosta menjaju, ko zna kako odzavaju itd...Ali uvek ima entuzijasta, samo treba i pogoditi vreme kupovine... :ok:


u ovom momentu bih mogao oko 7 hiljada eura da potrosim za auto.....sa tim parama KOD NAS bit trebalo da se nadje dobra astra bertone.....ali problem je sto njih(bar trenutno) NEMA... :(

takodje,bilo bi mi idealno da astra bude 03 ili 04 godiste,da je STO MANJE lupana(naravno idealno da nikada nije lupana),da ima do 130.000(PRAVIH) km predjenih...da NEMA plin...da nije promenila 100 vlasnika...i da je koliko toliko redovno odrzavana i da ima servisnu istoriju koja bi mogla da se proveri u servisu...a sve to uglavnom,u protekle dve godine u Srbiji nisam nalazio..(a pitanje je da li tako nesto i postoji)...

a sto se tice inostranstva(Nemacka ili evetualno Slovenija,Madjarska) to vec postaje izvodljivije(iako tamo dobri primerci sa manje od 100.000km kostaju po 7,8 k eura)....inace,najavljuju od nove godine smanjivanje carine,pa kada sam toliko cekao,sacekacu jos do proleca pa videcu sta ce biti....(a budzet za auto bi do onda trebalo jos da se poveca)..:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 22:51 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Uz duzno postovanje jer se ne poznajemo, ali ovo sto si napisao da trazis je kao neka lepo procitana ruska bajka za srecnim zavrsetkom.


Kod nas sigurno neces naci takvo vozilo, a na zapadu nemoj da mislis da je sve idilicno i tamo se prave prevare, samo sto bi se reklo kulturnije ako tako moze da se kaze.

Ta vozila na zapadu ko poseduje voze se sa punim gasom po auto putevima i koliko god moze da ide, niko nije kupio astru turbo da bi je vozio do 2000 o/m i da bi gledao koja mu je najmanja potrosnja, sto je kod nas na prvom mestu.


evo pogedaj ovu sve je kako trazis sa servisnom knjizicom, zadnjim racunom od servisa, malom kilometrazom, odlicnog stanja i vecom cenom u odnosu na nase cene.


http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b3dffzmrwf4s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 23:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Ova siva je vrh ali meni ne ide ova crvena koza na sivu boju, na crnu tamno plavu bi legla mnogo lepse

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 19 Nov 2010 23:18 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
pa znam da to podseca na rusku bajku sa srecnim zavrsetkom......zato do sada i nemam astru bertone..:)

inace,ne zurim sa kupovinom auta,pa pokusavam da nadjem sto bolji primerak.....jer bilo bi mi besmisleno da dam npr 5,6 hiljada eura(za neku astru bertone kod nas),i onda da za te pare dobijem gomilu nedoumica(sta je sad ovo,sto ne radi ovo-ono itd) i dosta frustracije..

inace,kao sto sam rekao,mnogo puta sam pretrazivao po mobil.de i slicnim sajtovima(cak se cuo sa par ljudi u Becu),i video sam da se cene OCUVANIH astri(pre svega 1.8 modela,pa i 2.2) 03,04 godista sa malo predjenih km i od prvog ili drugog vlasnika krecu oko 7-8-9 hiljada eura.....a ja trenutno imam 7,pa se za sada ne uklapam ni u tu cenu.....(jer nedostaju mi pare za carinu,trista cuda oko uvoza,eventualno da platim nekome da to odradi itd,i onda registraciju ovde).

naravno,svestan sam da bi trebalo i tamo u Nemackoj koliko-toliko proveriti auto,jer ne moze se nekome verovati samo na osnovu nekoliko recenica i slicica....

u svakom slucaju,ta astra sa tog sajta bi na nase table izasla bar 9500 eura,ako ne i vise....(nisam potpuno siguran,ne mogu trenutno da nadjem tacnu cifru koliko je trenutno carinjenje po nemackom katalogu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 20 Nov 2010 13:16 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 27 Jul 2007 01:07
Postovi: 163
Lokacija: Cukarica,Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Opel Astra G
Ja i dalje ostajem pri 1.8. samo treba vremena naci u super stanju,a to za kompjuter moracu dobro da se raspitam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 20 Nov 2010 21:40 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
ja cu opisati kako se manifestovao pokvaren ECU na tri astre(dve bertone i jedna obicna G) i jednoj vectri sa tim 1.8 16v,koje sam imao prilike da vidim u zadnjih par godina...

da bi se utvrdilo da ne radi kompjuter,OBICNO mora da prodje duzi proces mucenja tokom kojeg vlasnik auta izgubi dosta para i zivaca....naravno,ako nadje dobrog majstora,onda se bar manje zivaca gubi....:)

pocinje tako sto se upali narandzasta lampica na instrument tabli,koja signalizira da postoji neka nepravilnost u radu motra i mogu biti u pitanju TRISTA CUDA.....onda auto losije radi,trza se,gasi se,nema dobra ubrzanja itd.....kada se auto odveze u servis na dijagnostiku,tamo se cesto utvrdi da je crkao neki senzor ili da daje neispravan signal..(obicno je u pitanju senzor bregaste ili senzor radilice,ako sam dobro upamtio)...

majstor tada,naravno,menja senzor(koji kosta 50-100-150 eura u zavisnosti da li je kineski ili originalni GM-ov)..auto posle toga neko vreme mozda ide normalno,ali agonija se pre ili kasnije ponovo javlja.....opet lampcia na instrument tabli,auto lose radi.....na dijagnostici cesto prijavljuje isti ili drugi senzor.....a zapravo senzori su ispravni,nego ECU koji kontrolise sve senzore pravi probleme...

naravno,moze se desiti da auto posle zamene senzora i nastavi da radi normalno,u tom slucaju je zaista bio problem do samog senzora i kada se on zameni,problem se resava,znaci tada nije bio problem u ECU-u...

ako se problem nastavi,u zavisnosti od majstora popravka krece razlicitim putevima.....neki majstori objasnjavaju da je sve to posledica loseg goriva,pa kao kada se isprazni taj rezervoar i sipa benzin na drugoj pumpi,auto ce da ide kao nov.....drugi majstori ponovo menjaju senzor,i tako u beskonacnost.....treci traze razlog u nekim drugim stvarima...svecicama i drugim stvarima koji imaju veze sa strujom......ako auto ima plin jos crnje,gore i koplikovanije......neki majstori priznaju da nemaju pojma sta je u pitanju i odbijaju da imaju dalji kontakt sa tim autom...:)

i kada sve mogucnosti ispucaju a resenja i dalje nema,majstori MOZDA utvrde da je kvar u tom ECU-u...znaci nekada treba dosta vremena da prodje dok se ustanovi sta je problem....i onda ili novi ECU koji je prilicno skup,ili polovan sa kojim nema bas neke garancije da ce OK da radi na duze staze....a takodje nije bas jeftin...

e da,i iz nekog razloga,jeftiniji su i lakse se nalaze polovni ECU-uovi od onih motora 1.8 16 sa 115ks nego od onih sa 125 ks..

mada uprkos svemu tome,koliko sam cuo taj 1.8 motor je prilicno dobar,neki majstori tvrde da je jedan od najboljih opelovih motora zadnjih godina....(naravno posle LEGENDARNOG C20NE 2.0 8v sa 115ks),i ova moja prica nema za cilj nekog da uplasi ili odvrati od kupovine auta sa tim motorom,vec eto samo obicna informacija i opis problema koji su imale neke od astri sa tim motorom...

uzdravlje...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 20 Nov 2010 22:37 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 27 Jul 2007 01:07
Postovi: 163
Lokacija: Cukarica,Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Opel Astra G
Zakljucak iz te tvoje price je sledeci....kupiti definitivno golfa II 1.6 dizel,nikako turbina,on brate nema ni senzore nema nista...cista mehanika......Stvarno ne razumem...evo neka kazu ljudi koji poseduju taj auto kakvi su im utisci sto se tice svega pa cak i kompjutera,zato je i otvorena ova tema.

Jos jedan zakljucak,s'obzirom da sada vozim punto 1.9 jtd koji je cipovan i koji nema fakticki mane,koji ide kao nevreme znaci da ne treba nikako da ga na primer prodam i uzmem astru bertone


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 21 Nov 2010 00:42 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2010 13:38
Postovi: 313
Lokacija: Beograd-Rakovica
Ime: Marko
Opel: Astra 2.0 DTI 16V, vw polo 1.2
Garaza: pogledaj
A kada iz 1.8 sedne u turbo ko da je seo u spej satl?

Uzmi 1.8 vozi ga malo, prodaj ga! Kupi posle turbo pa ces sam videti da li pogresio ili ne! Msm da je odnos snage 125 vs 192? Ispravite me ako gresi!

Sto nije malo nasprem ulozenog!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 21 Nov 2010 01:08 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 27 Jul 2007 01:07
Postovi: 163
Lokacija: Cukarica,Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Opel Astra G
Sve je to ok 2.0 turbo brzina,ubrzanje,vuce turbina.....itd. Nije mi cilj da uzmem taj motor i da se zakopam da nemam od cega da ga odrzavam,da mi vise bleji u garazi nego na asfaltu. Dakle ja ne pitam ljude koja je razlika izmedju 1.8 i 2.0T,logika da je 2.0 T drasticno bolji....Nego pitam ljude koji voze 1.8 kakav je auto,kako ide,odrzavanje,potrosnja itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra bertone
PostPoslato: 21 Nov 2010 12:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
srkiv je napisao:
Zakljucak iz te tvoje price je sledeci....kupiti definitivno golfa II 1.6 dizel,nikako turbina,on brate nema ni senzore nema nista...cista mehanika......Stvarno ne razumem...evo neka kazu ljudi koji poseduju taj auto kakvi su im utisci sto se tice svega pa cak i kompjutera,zato je i otvorena ova tema.


pa sta mislis,zasto je bas taj golf II jedan od najtrazenijih automobila u Srbiji,i moze se cesto videti na nasim putevima?...:)....uprkos tome sto ima 20 i vise godina,cena mu se u krece od 2 do 3 hiljade eu(?!),a u EU takvi automobili se mogu naci za 300-400 eura

to na prvi pogled deluje smesno i apsurdno,ali takvi automobili su zaista mnogo zahvalniji i MNOOOGO jeftiniji za odrzavanje od novijih automobila sa gomilom elektronike...i u Nemackoj da je prosecna plata 300 eura,tesko da bi oni vozikali nove BMW-e,mercedese i ostalo...

uostalom,sta mislis od cega bi zivela autoindustrija da se danas prave automobili kao sto su golf II,opel ascona,mercedesi iz 80tih,itd?.:).(od rezervnih delova sigurno ne bi,ili bar ne u meri kao sto je to danas slucaj)

srkiv je napisao:
Jos jedan zakljucak,s'obzirom da sada vozim punto 1.9 jtd koji je cipovan i koji nema fakticki mane,koji ide kao nevreme znaci da ne treba nikako da ga na primer prodam i uzmem astru bertone


pa sad,od tebe zavisi....mislim,ti najbolje znas zasto hoces da prodas sadasnji auto i kupis astru...takodje zavisi i kakve su ti potrebe i sta ocekujes od auta.....

meni licno,astra bertone je neuporedivo lepsa od punta i mnogih drugih novijih i skupljih automobila.....:)

i koliko sam imao prilike da vidim(vozio sam ih obe) kada se iz mesta nagaze i astra 1.8 i turbo, nije bas tolika razlika do nekih 70-80km na sat....vecha razlika dolazi posle tih brzina,jer onda dolazi turbina do izrazaja....

znaci,naravno da turbo bolje ide(i naravno ako je u ispravnom stanju :) ),ali nije sad bas TOOOLIKA razlika,kao npr izmedju astre 1.8 i juga...:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs