Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Protokomer opel vectra c,y20dth
PostPoslato: 14 Sep 2011 17:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Sep 2011 16:04
Postovi: 7
Lokacija: pancevo
Ime: ivan
Opel: vectra c 20 dti
Mozda ce nekom zatrebati:
Auto je prestao da vuce,na leru radi normalno ali kad krenem ide do nekih obrtaja,i zatim ukljuci lampicu sa kljucem i izgubi turazu.Maksimalno je mogao da izvuce nesto malo manje od 130 km/h.
Cak 2 vakum creva su bila popucala na gumenim sastavima i to sam zamenio.Zatim sam skinuo usisnu granu,ocistio je(neverovatno kako je bila zacepljena),i ocistio sam egr ventil.Egr ventil je elektronski,ali kad ga cistite obavezno skinite i sivu plastiku jer se ispod nje nalazi mehanizam koji pokrece polugu.
I opet isto,auto nije isao.
Onda sam kupio protokomer Kineske proizvodnje,bukvalno je isti kao i Nemacki,ocistio greske auto-dijagnostikom ali opet nista nisam postigao,auto je isao max 130 km/h..
Zatim sam kupio Nemacki Pirburg protokomer,ocistio greske auto-dijagnostikom i ...190 km/h.
Sada se opet desava da ponekad nece da vuce,onda ga ugasim,upalim odmah i auto krene normalno.Ne pali mi vise lampicu sa kljucem,ali je upalio zutu lampicu koja signalizira da nesto sa sistemom za recirkulaciju izduvnih gasova nije u redu,a auto ide normalno.
Na dijagnostici smo zabelezili pad napona u egr ventilu,i zato ponekad opet ne vuce,ali zamenicu ga prvom prilikom.
Ovo sam napisao onim ljudima koji kupuju protokomere sumnjive proizvodnje.Kupicete taj novi Kineski,mozda ce raditi a mozda i ne(kao kod mene).Da nisam kupio Nemacki,ko zna sta bih jos zamenio na motoru dok ne ukapiram da je ipak protokomer glavni uzrocnik kvara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protokomer opel vectra c,y20dth
PostPoslato: 14 Sep 2011 20:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Bas lepo iskustvo,super sto si to podelio sa nama a i dobro si opisao...znaci na nekim delovima ne treba skrtariti.Ja konkretno bih trebao da zamenim plivajuce zglobove kako ih je majstor nazvao ili ti caure ili selen blokove ja koliko sam skapirao to je sve isto,pocelo je da lupa bas a i bio sam poodavno kod trapadzije koji mi je to dijagnostikovao.Takodje bih trebao da zamenim nastavke letve volana ili aksijalne zglobove kako je majstor rekao.Od kog proizvodjaca staviti ove delove?Ja sam naisao na neke Nemacke Flenor i Delfi ove caure-vredi li to ugraditi?Koje nastavke letve volana?Razlike u cenama su x3 kada su u pitanju originalni delovi,a pitanje je koliko su i oni originalni.Znam da davim al ponelo me jbg... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protokomer opel vectra c,y20dth
PostPoslato: 15 Sep 2011 23:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Sep 2011 16:04
Postovi: 7
Lokacija: pancevo
Ime: ivan
Opel: vectra c 20 dti
Bas sam ja ugradjivao "flenor"delove za trap,i mogu ti reci da je su se kod mene odlicno pokazali.
Ako ikad treba da zamenis lezajeve prednjih tockova,nemoj da te niko laze da moras kupiti i glavcine u kompletu.Ja sam na mojoj vektri jednostavno izmerio dimenzije lezajeva,i po tim dimenzijama mi je kupio lezajeve prijatelj koji saradjuje sa prodavnicom lezajeva fag i skf.Platio sam lezajeve ako se ne varam 25e po komadu,i sa njima presao 55000 kilometara bez problema.I sa tim lezajevima sam i prodao vektru,a cena jednog sa glavcinom u prodavnici je bila oko 110e ako se ne varam.
Sto samo govori da nekad i nema pravila kad su cisto mehanicki delovi u pitanju.Ali sa elektronskim komponentama itekako postoji pravilo,samo kvalitet treba kupovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protokomer opel vectra c,y20dth
PostPoslato: 19 Dec 2012 13:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Nov 2012 15:42
Postovi: 56
Lokacija: Novi Sad
Ime: Sasa
Opel: astra g 2.0
pozdrav svima! ja imam astru g 2.0,16v,2001 godiste i na menjah se svasta i dodjo do protokomera ali nisam kupio posto danas majstor slavi u selu nema itd, ali po broju na protokomeru imam cetiri opcije i to za 4500, 8500,12000 i 18900 dinara na svima pise BOSH. zna li neko u cemu je caka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protokomer opel vectra c,y20dth
PostPoslato: 26 Dec 2012 18:54 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008 18:45
Postovi: 198
Lokacija: Cuprija
Ime: Danijel
Opel: Omega A
Caka ti je u tome da mozda ni taj najskuplji nije BOSCH, mogu kinezi i tvoje ime da napisu ako kupis neku kolicinu :seci:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs