Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 06 Jul 2020 11:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Pozdrav ekipa!
Pala aktivacija, pa mogu da Vam predstavim mog mezimca :dzony:
Kod mene je malo jače od mesec dana i mogu reći da sam generalno zadovoljan :aplauz:
Trebalo mi je vremena da se naviknem na radni takt dizela, turbo i vreme prenosa (vozio Mazdu 2.0 benzinca od 120 konja),
Ali sad samo prede.
Bilo je malo posla oko prednjeg vešanja, pa je zamenjeno:
Kraj letve (desna),
Ležaj (prednji desni),
Šipka letve (prednja desna),
Nosač motora (donji kod hladnjaka),
Zadnja leva opruga i
Oba prednja stabilizatora.
Cirke 18 hiljada sa rukama i 2 sata posla, ali bar sad ništa ne škripi i ne lupa u vožnji.
Ubačen nov JVC radio, zamenjene "kože" menjača i ručne, čišćenje kabine i sve ostalo što ide uz tek kupljen auto.
Ono što sledi u nekom narednom periodu je definitivno ozvučenje u autu. Ne planiram nikakvne modifikacije, ali voziti se na samo prednjim zvučnicima koji pomalo krče mi smeta.
Takođe, ima i posla oko limarije, sa estetske strane.
Ljušti se pomalo lak na haubi, treba ispeglati ulubljenje na gepek vratima i zameniti zadnji branik.
Treba rešiti i klimu, koja uopšte ne radi i znam da nije radila neko vreme, pa molim Boga :wow da je samo prazna.
Auto je redovno servisiran, kupio od drugarevog oca, tako da bar znam ko je vozio i kako.
Došle komplet gume sa njim (zimske i letnje), sve u svemu, fina priča za relativno male pare.
Jedino što mi je rečeno jeste da je skoro negde probilo ulje, da je to rešeno i problema zaista nemam.
Treba da operem motor pa da ispratim da kojim slučajem negde ne pušta.
Najmasniji je gore kod dizni i egr ventila, i od dole naravno (karter začuđujuće "čist", pa je možda to menjano).
Elem, raspisah se, pa evo i par slika :D
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 13 Jul 2020 10:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Mali update:
Zamenjeni komplet zvucnici, kupljeni polovni za 500 dinara po komadu, rade perfektno, samo ih treba pregledati.
Bitno je stanje gumice sto ide oko pene zvucnika i stanje same pene. Da imaju elastiku na blagi dodir, da nisu pocepani ili izgrebani. Nema zezanja oko konektora i adaptera, samo ih prikacite lepo na fabricku "uticnicu", zavrnete i vozi. Cak nije potrebno ni skroz skidati tapacirung, odnosno ne morate skidati sa gornje lajsne. Naravno, ovo podrazumeva malo pacenja prilikom montaze, jer vam je ogranicen prostor. Stari konektori ako se tesko skidaju, malo wd-a, ostavite 5 minuta i idu sami.

Opran je i motor, pronadjen razlog mascenja a to je jedan od semeringa (slika 2). Uzeo original semering za 3000, filtron filtere i 5l gm 10-40 za mali servis koji radim ovih dana.

Slika


Slika

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 26 Jul 2020 22:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Lepa astrica,jos malo paznje i bice to super :)
Jel si motor sam prao sa sredstvima ili si oterao kod nekog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 29 Jul 2020 08:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Oterao u perionicu. Bio sam skeptičan, ali su odradili pošten posao što se i vidi. Mene izašlo 1500, pranje po sata i čekaš da se osuši još nekih pola sata.

Odradio mali servis i zamenu semeringa dizne, moraće i drugi da se menja. Kako su poprilično skupi za parče gume i metala (5000 originalni deo), prethodni vlasnik (tj majstor) je to samo zasilikonisao, da drži vodu dok majstori odu.

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 30 Jul 2020 00:02 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Kad kažeš semering dizne misliš na one na poklopcu ventila/deklu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 30 Jul 2020 12:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Vidi se na slici gore, tako je to majstor nazvao, a tako piše i po prodavnicama/internetu. Nalaze se sa gornje strane, na bloku motora, gde su cevčice za dovod goriva i dizne.

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 30 Jul 2020 15:31 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Da da, to je to, mislio sam da zamenim i moje puštaju pored cevčice ali je skup sport, moraće da sačeka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 30 Jul 2020 19:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Vidi, našao sam u futogu u radnji delova zamenske za soma i po. Da je neka "bitna" stvar tipa turbina, hladnjak I tome slično, pa i da se iskeziš za neku lovu. Za parče dihtung gume i metala gde veći posao radi silikon koji se stavlja, mislim da nije vredno te cene. Siguran sam da će mi neko skočiti na glavu zbog ove konstatacije, ali i sem prljanja I prskanja koji se ni ne oseti na nivou ulja, nisam primetio druge probleme.

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 19 Okt 2020 23:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Evo mene opet, posle 3 meseca. Zvuk i dalje prisutan u rasponu od 2100 do 2300 obrtaja. Izraženiji u nižim prenosima. Zvuk je poput morzeove azbuke, ali iz bureta. Kao kada uzmete oprugu koja je malo zardjala pa je rastežete. Čuje se samo pri vožnji, u leru ili u mestu na kvačilu, ništa. Takodje, na paljenje turbine, menja se zvuk rada motora, postane izraženiji, uz blage pojačane vibracije na papučicama. Menjač sada još teži u prvu i drugu, češće zapinje. Pritiskom na kvačilo u mestu, zna da menja obrtaje (da podigne sa 900 na 1000). Po svemu sudeći, menjac/kvačilo je za servis, ozbiljan. Znam da je dihtung otišao, jer pušta ulje. Manžetna homokinetičkog, leva za zamenu, pukla. Zamenjen el. mag. ventil turbine (polovan), nije se otklonio problem greške p1125 pri vozni preko 3000 obrtaja. Pre mesec dana iskrsla greška p0400, egr. Interesantno je da se ove greške pojave pri dužem putu, kada bi auto trebao da se "preporodi" i "očisti". Po gradu još nijednom nije upalio grešku, ali turbina zeza, odnosno malo vuče, malo ne vuče, pa preskoči, kao da falš vazduh udje, ili da negde pušta. Elem, ako je neko pametan da me uputi pre odlaska kod majstora idući mesec. Ja ću svakako javiti rezultate.
Do sledećeg viđenja, sportski pozdrav :)

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 20 Okt 2020 04:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2019 04:59
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Dario
Opel: Astra G 2.0
Ti bas imas cimanja oko tog automobila. Sta da te uputi? Odvezes kod Banovica u Futog i insistiras da ga on provoza, Astru G zmureci radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 20 Okt 2020 09:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Upravo to što si ti uradio, uputio me na majstora koji je žmureći radi i hvala ti na tome.
Teško je naći vlasnika koji svaki zvuk osluškuje i primeti promene, uglavnom svi teraju kada nešto skroz rikne. Nažalost, ja sam onaj prvi.
Srdačan pozdrav I hvala još jednom :)

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 1.7 DTI (isuzu), 4/5 Hatchback
PostPoslato: 24 Okt 2020 11:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Ne brini, ima nas puno jos takvih nenormalnih. :ludilo2: Dobro je kad imas u blizini nekog proverenog majstora kod kojeg bi mogao otici da ti pogleda sta te muci, srecno sa resavanjem problema, pa da mozes na miru da uzivas u svom Opelu! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs