Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 09 Avg 2020 23:24 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Dodao sam jedan mali lep detalj, koji ubija crninu nazad. Kao tresnja na tortu. Ostaje jos da u nekom trenutku ofarbam i difuzor, kao i veci ukras auspuha, ali to necu u skorije. Takodje, auto juce proveravan i kacen na dijagnostiku i poprilicno sam pozitivno iznenadjen. Auto nema kvarove nikakve, osim egra koji je na 45 posto, znam da je bila ta brojka, ako se to tako gleda. Ciscen je pre skoro tri godine, tako da cu to u nekom trenutku opet morati. Sve je to manje bitno u odnosu na cinjenicu da je kilometraza prava i da servisna knjiga ne laze. Ja sam verovao da auto ima dosta vise, jer svi na oglasima imaju tih magicnih 160-180 hiljada km. Auto je 2008. I te godine je imao oko 16 hiljada kilometara, dve godine kasnije 40 par, a 2012. 87 i nesto. Svakako, kupljen je 2017., kad je i uvezen sa 160 kojom otprilike. Tako da te kilometraze se otprilike procentualno poklapaju i sve to dijagnostika potvrdjuje.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 12 Avg 2020 14:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Da li bi neko mogao da mi ispolira ekran ili zna nekoga ko bi mogao? Stize mi ovih dana nova blenda, pa je steta da ostane ekran ovako nakaradan.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 12 Avg 2020 14:24 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
obrisi to alkoholom, jedino ce smetati Sunce dok sija. Mada, koliko je sad brljav, bice odlicno :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 12 Avg 2020 15:47 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
obrisi to alkoholom, jedino ce smetati Sunce dok sija. Mada, koliko je sad brljav, bice odlicno :P


To znam da ovo plavo moze alkoholom, ali ima ova ogrebotina i neka kapljica lepka ili cega vec. Neko je tu drzao telefon, pa mislim da to mora da se predje polirkom, sivi taj oguljeni deo u donjem delu i zbog tog lepka ili sta je vec. Hvala svakako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 12 Avg 2020 15:56 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Vlada je menjao foliju na ekranu, pogledaj kod njega u garazi i cimaj ga za detalje :)
https://www.opelteamserbia.com/forum/vi ... 1&start=50


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 17 Avg 2020 20:04 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Kupio sam pre dva dana i namontirao sa drugarom suncobrane, plastike prednjih i zadnjih svetala u enterijeru, plasticice airbega u stubovima, kao i desni rukohvat, odnosno sve crne fabricke delove za crno nebo. Ostalo je samo levu rucku da kupim, tj vozacevu, mada cu umesto ruckice staviti kutijicu za naocare. Stigla je i nova blenda. Dobijam u nekoj kompenzaciji RGB kabal, CD za navi sam dobio, ostaje jos sam GPS antena. Znam da ne postoji mapa Srbije, ali makar cu kad okrenem na navi videti nasu zemlju sa Kosovom. Dogovorio sam i poliranje ekrana, tako da cu tad namontirati blendu i Rgb kabal.

Kad sam isao po suncobrane, upalila mi se greska P024312 i limp mode. Kad sam ugasio auto, sve je bilo normalno. Juce mi se isto desilo, tako da cu morati opet da menjam senzor pritiska turbine, posto je to u pitanju, koliko sam izguglao. Ako neko zna nesto vise, odnosno da nije do senzora, neka me slobodno uputi. "Exhaust emission control system" lampica mi blinka kad sam radio pedala test. Ne znam kakve to veze ima sa senzorom turbine, pa pomisljam da nema veze sa dpf-om ili egr-om, za koji sam pisao da je na 40 koji posto. Prikacicu na dijagnostiku u sredu, mada mi nece nesto vise reci. Auto ide najnormalnije danas i juce nakon nakon gasenja.

Slika

Slika


Poslednji put menjao dalilama dana 17 Avg 2020 20:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 17 Avg 2020 20:12 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Provjeri i ocisti map senzor, vidi radi li westegate kako treba jer moze biti da je zaribao... Ja sam imao slican problem i nakon sto sam vidio da WG radi kako treba, uzeo sam original polovan map i sad je sve ok

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 17 Avg 2020 20:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
centrozax1 je napisao:
Provjeri i ocisti map senzor, vidi radi li westegate kako treba jer moze biti da je zaribao... Ja sam imao slican problem i nakon sto sam vidio da WG radi kako treba, uzeo sam original polovan map i sad je sve ok

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka


Cistio sam pre mesec dana Map i Maf, kacio na dijagnostiku pre 10 dana i sve je bilo okej. Taj senzor turbine sam menjao pre dve godine i izgleda da je cest problem za 1.3, koliko videh na netu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 18 Avg 2020 10:29 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Ja sam svoj map ocistio i izdrzao je taman 15 dana, nakon toga je opet poceo da pali safe mode i nakon sto sam ga zamijenio sve je ok sad :)
Bukvalno skoro svi motori imaju problem sa tim ventilom i 1.3, 1.7, 1.9...

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 18 Avg 2020 13:08 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Meh... ciscenje MAP senzora je pucanj u prazno. Isto kao i MAF (protokomera). Da bi ga ocistio ljudski moras fizicki da dodirnes onu nit a onda sve ode u majcinu.

Ne znam kako na 1.3 ali na 1.9 taj ventil turbine u glavnom prvo krene da bruji pod punim gasom pa onda rikne totalno. Ja sam vec 2 menjao.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 25 Avg 2020 22:27 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Jedna fina vest i jedna prelepa ili losa, zavisi iz kog se ugla gleda. Prva je da sam ispolirao ekran, stavio blendu i rgb kabal. Daleko lepse sad izgleda. Sad tek vidim koliko je ono bilo uzas. Druga vest, ta bitnija, je da sam prodao kompletan Opc branik, masku, zadnji branik i auspuh, a subotu istom decku prodajem i pragove. Za spojler cu razmisliti, jer bez njega auto gubi liniju. Ponuda je bila i vise nego dobra, pa mi je bilo zao da propustim. Trebalo je da uzme i Recaro, ali mu ne odgovara sto nema preklop, iako sam mu pokazao da se moze staviti. Sad je na Jovevu da kaze momku da se moze staviti i da mu uzme koji dinar za ugradnju haha. U zameni sam dobio njegov prednji kompletan branik, masku i zadnji sport branik u odlicnom stanju, tako da sam zadovoljan i zbog toga. Ako nekao ima neku finu lovu za bacanje, ceka vas Rikardo :D Ostaje jos felne, gevinde, navigacija i jos neke stvari da se prodaju, ako odlucim da prodam auto kroz par dana. To se skida iskljucivo ako budem prodavao kola.

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Avg 2020 12:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Stvarno steta :(

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Avg 2020 14:56 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Sad kad si se resio viska tezine sledeca je neka ozbiljna motorizacija. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Avg 2020 15:49 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
Sad kad si se resio viska tezine sledeca je neka ozbiljna motorizacija. :D


Rasprodacu sve sto valja na kolima, tako da ce budzet jos porasti. Plan ide ovako, od jeftinije ka pozeljnoj zujalici. Prva opcija, Korsa D Opc, pa Abart, Siroko, pa Djulijeta Qv, Golf 6 Gti i RCZ. Budzet je negde na Siroku, ali se moze povecati. Ostaje sad samo da vidim hoce li ovaj zainteresovani da uzima ili ne. Ako da, da rascerupacu sve. U principu cu ga kaciti svakako na oglase uskoro. Nisam to planirao u narednih godinu dana, ali ako bude zainteresovanih, prodacu, mada mi se ne zuri jos skoro godinu dana. Onda su Gti i Rcz skroz realna prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Avg 2020 17:19 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Ti iz krajnosti u krajnost. Od 1.3 traktora do 200+ benzinskih konja. :D
Podrzavam naravno. :)
Od svega toga glasam za Scirocco 2.0 TSI. Probao sam jednog sa DSG i Stage1 REVO (ne Revochip cirkus) mapom motora i menjaca... jako ozbiljna zajebancija.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Avg 2020 17:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
Ti iz krajnosti u krajnost. Od 1.3 traktora do 200+ benzinskih konja. :D
Podrzavam naravno. :)
Od svega toga glasam za Scirocco 2.0 TSI. Probao sam jednog sa DSG i Stage1 REVO (ne Revochip cirkus) mapom motora i menjaca... jako ozbiljna zajebancija.


Kad sam uzimao Astru, hteo sam crna i 2008. I samo mi je to bilo bitno. Kroz tri godine sam skapirao da mi godiste nije presudno, a posebno ne boja. Takodje sam skapirao da me dizel ne zanima i da me kod auta najvise lozi zvuk, uz izgled. Kad vec uzimam benzinca, onda je bar red i da ide. Da ne bude da trosi dosta, a trunku jace od mog. Cim je Abart u opticaju, nije mi toliko do neke bas velike snage, ali opet gledam da bude sto bude jaci benzinac. Taj Siroko je kul i uvek se okrenem za njim, ali mi je nekako slican previse Gtcu. Neki ce reci da nema dodira, ali Gtc, Siroko, Megan 3 Kupe, sve je na istu foru, odnosno hecbek kupei. TT i Rcz su prica za sebe, mada prenaduvane cene. Djulijeta mi se svidja, ali je cena kao Golf, koji je kvalitetniji i bolje drzi cenu. Abart je slabiji i skuplji od Korse, mada daleko smekerskiji. Na kraju ostaje da vidim da li cu prodati auto uskoro ili cu ga prodati tek iduce godine u neko ovo doba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Avg 2020 23:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Sad je red da dodje pravi OPC!

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 27 Avg 2020 23:46 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Ne mogu ja da disem, a da ne radim nesto oko kola. Skrol desnih komandi je bio izlizan, pa je bio red da se osvezi. Kraci hiruski zahvat je obavljen :D

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 29 Avg 2020 12:24 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Malopre smo skinuli pragove i bicu krajnje subjektivan, auto i dalje izgleda predobro :D Mozda samo u nekom trenutku nadjem restajling masku i mrezicu branika, kad je vec auto restajling.

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 06 Sep 2020 13:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Prodajem centralnu konzolu sa 6 tastera (5 aktivnih), kao i blendu za ekran u boji, odnosno cid. Blenda je ogrebana na donjoj povrsini. Konzola (farbana) sa tasterima je 40 evra, a blenda za ekran je 20. Besplatna ugradnja u Beogradu. 0693348788

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 06 Sep 2020 14:25 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Lepo astra izgleda uzivo, bez obzira sto si skinuo te opc delove, svaka gtc je i u fabrickom stanju sa recimo nekim felnama vec prelep auto .
Ako se ne varam juce sam sam te video na raskrsnici kod studenjaka na Nbg-u, ti si skretao levo na semaforu ja sam stajao i cekao da idem ka wobby housu, nego bio u sred neke price sa devojkom pa mi bilo glupo da svirnem da ne pomisli da sam poludeo :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 06 Sep 2020 15:47 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Moj savet kad gledas VW grupaciju, iskljucivo auto sa full opremom jer nije Opel i sve sto hoces da dodas na auto kosta papreno :)

RCZ kupi jedino ako sad hoces da das 10k a da ti auto za 3 god vredi 4k


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 08 Sep 2020 18:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
acasurcin je napisao:
Lepo astra izgleda uzivo, bez obzira sto si skinuo te opc delove, svaka gtc je i u fabrickom stanju sa recimo nekim felnama vec prelep auto .
Ako se ne varam juce sam sam te video na raskrsnici kod studenjaka na Nbg-u, ti si skretao levo na semaforu ja sam stajao i cekao da idem ka wobby housu, nego bio u sred neke price sa devojkom pa mi bilo glupo da svirnem da ne pomisli da sam poludeo :ludilo1:


Hvala hvala. Istina, nisu potrebni branici da bi Gtc izgledao lepo. Malo (vise) spustiti i felnice i eto ga, mada je opet ono prica za sebe. Sasvim moguce, zivim na Fontani, verovatno sam isao do Studenjaka. Svirni svirni hah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 08 Sep 2020 18:18 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
MiskoBgd je napisao:
Moj savet kad gledas VW grupaciju, iskljucivo auto sa full opremom jer nije Opel i sve sto hoces da dodas na auto kosta papreno :)

RCZ kupi jedino ako sad hoces da das 10k a da ti auto za 3 god vredi 4k


Ipak to ostaje za iducu godinu, kako ne bih opet uzimao klotaru ili neki jeftini raspad. Sto kazu, nisam toliko bogat da vozim jeftina kola. Rczu je realna cena 7-8 hiljada, a i to zbog izgleda samo. U principu je fensi 308ica sa prenaduvanom cenom i toga sam svestan. Videcu vec sta mi je najbolje u svakom smislu. Odustao sam od Korse, jer ne dobijam nista, sem snage za vece pare. Abartu je odnos godista i cene uzasan, tako da i to nije opcija. Ostaje da se skuplja za Gti, Qv ili Rcz ili na kraju uzmem dizlo krosovera i vozim kao covek haha. Hvala na savetu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 08 Sep 2020 18:51 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Kako sam u zameni dobio Sport branik, greota bi bila da se ne stavi neki lep ukras auspuha. Nasao sam slican oblik kao original, odnosno elipsasti zavrsetak i zavaren je malopre. Takodje je stavljeno Led plafonsko osvetljenje. Greota bi bila da se nista ne radi na kolima. Posto je centralna konzola na prodaju i nemam parking senzore, stavio sam obicnu piano black, pa cu u nekom trenutku naci konzolu sa 4 tastera, odnosno sa grejacima pride, jer svakako necu koristi naredna 2 3 meseca.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs